Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

+16
Zuty
darko-san
djzecky
Nikola NS
kokisa82
Milos
zastavayugo1.1i
zeleni macak
miljanxXx
ZAC
Mitke
Miljan
VPetar
teslaboj
Sima21
junior45
20 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Sre 27 Avg 2014, 00:10

Golden beach je potez, uvala, koga cine dva mesta. Skala Potamina, i manje poznato mesto Skala Panagia. Ali je cela uvala poznata pod imenom Golden beach, ili Krisi Amudia.

Kamp Golden beach se nalazi u delu Skala Panagia. I odlucili smo da se prvo smestimo, pa da krenemo u obilazak.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Imjdhh[/img]
Nas sator.
Sator smo kupili nov u Metrou. Jes da da je kostao, ali vredi svih 1800 din Laughing , a i mnoooogo vise. lako se sklapa i rasklapa. 5 do 10 min je dovoljno vremena. Ima zastitnu mrezu za komarce, i dovoljno prostora. 190cmx200cm, sator za tri osobe. U satoru duseci, i spavas ko beba.

[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Am5xfr[/img]
Raskrnica u kampu.
Boju satora smo birali da se slaze uz prevozno sredstvo Very Happy . Kamp je odlicno organizovan. Ulice i placevi za sator su u 90 stepeni. Svaki plac ima svoj broj. Kamp me odusevio, i smatram ga za ozbiljnijeg od onog u Pefkariju.

[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2qvf639[/img]
Kupatilo
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2hpn2i9[/img]
WC
Higijena na visem nivou. Ljudi koji su zaduzeni za higijenu su tu non stop. Stalno se vrsi ciscenje, dezifekcija. Stvarno sve pohvale ovom kampu.

[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 9uopj8[/img]
Jedna od ulica u kampu
Ljudi su se organizovali extra. Napravili su dvorista i bukvalno od satora, napravili male vikendice. Ogradice ipred satora, pa neke stazice. Da covek proseta po kampu i da se divi ljudskoj masti.
Cene u kampu Golden beach su kao i u ostalim kampovima. Oko 16 e za nas dvoje za jedan dan. Imaju wifi, moze da se koristi i njihov komp. Svi ljubazni, higijena na visokom nivou. Sve pohvale.
Ali mi nismo dosli da trosimo vreme po kampu.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2u59vv7[/img]
Potamija
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 1ywwg6[/img]
Jos jedan detalj iz Potamije
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 351xz0l[/img]
Most ljubavi u Potamiji
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 257kfw4[/img]
Stari grad u Limenasu
Na Tasosu ima svega, od antike do romantike. Sve je na ovom ostrvu lepo, samo Giolu treba zaobici. To je bazen u steni, na jugoistocnoj strani ostrva. Nije to bas ni ruzno, ali se tesko dolazi do toga, i gubi se mnogo vremena.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2j3fx9u[/img]
Pogledas na Limenas sa anfiteatra

Peli smo se i razgledali. Istrazivali, a onda je pao secer Very Happy
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 T6plj7[/img]
Baklave u Limenasu, neprocenjivo

Posto smo napunili baterije a, i noc je pala, kamp here we come. odmaranje za nastavak puta...
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Sre 27 Avg 2014, 00:17

Ispravka. Selo se zove Panagija gde sam napravio one fotografije. A ne Potamija. Postoji i Potamija, ona je dalje od Limenasa. Panagija je bliza.
Umor ocigledno uzima svoj danak.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od miljanxXx Sre 27 Avg 2014, 00:24

Aplauz Aplauz Aplauz
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 30
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od zeleni macak Sre 27 Avg 2014, 06:41

Odlican putopis Aplauz ThumsUp
zeleni macak
zeleni macak
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1994
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 08.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Sre 27 Avg 2014, 10:10

[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 3477ad1[/img]
Ujutru napustamo kamp.
I pravac mermerna plaza i makrijamos plaza.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 10wtdfo[/img]
Mermerna plaza
Ova plaza se nalazi oko 4 km od makrijamos plaze, koju je lako naci. Sitan pesak je na plazi sa mermernim kamencicima. Kamencici su hladni, iako je napolju 35 stepeni. Nekada je bila nepoznata, i nije bilo guzve na njoj. Danas je gotovo nemoguce naci mesto...
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 1jrw5e[/img]
Kamencici
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2afmvyg[/img]
Detalj sa mermerne plaze
Posle prijatno provedenog vremena, sa zalom napustamo ovu plazu i krecemo dalje. Sledeca stanica, plaza makrijamos.

[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 W6plpk[/img]
Makrijamos plaza
Ovo mesto je kompleks hotel-bungalovi. Privatnog je tipa, i postoji kapija kroz koju mora da se udje da bi se doslo do ove plaze. Ulaz u privatan kompleks, se na zalost placa i iznosi po 3 evra po coveku, a cenkanjem se dolazi do cene po 2 evra po coveku.

[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 K9c946[/img]
detalj sa Makrijamosa
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2lw3od2[/img]
Bungalovi na Makrijamosu
Nastavljamo put dalje. Posto je Tasos ostrvo mermera, meda i maslina, odlucili smo da kupimo maslinovo ulje koje se pravi na Tasosu. Nesto domace.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Ka4gmv[/img]
Fabrika maslinovog ulja u selu PANAGIJA (selo koje sam u jednom od gornjih postova prekrstio u Potamija)

[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2kn7df[/img]
Karta za trajekt, za auto 16 e

Ponovo ista procedura ulazak na trajekt. Auto je nizi od ostalih pa moze da se zavuce i da bude u hladovini, dok traje voznja do kopna. Celih pola sata

[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 121pez9[/img]
Kec u hladovini na trajektu
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2cdwjmf[/img]
Silazak sa trajekta, a ujedno i napustanje ostrva Tasos

Tasos by by
Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Qyxrhd

Aleksandropoli here we come...
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od zastavayugo1.1i Sre 27 Avg 2014, 13:06

Stvarno fenomenalno! Cheers  Lep provod
zastavayugo1.1i
zastavayugo1.1i
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 666
Godina : 38
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 31.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od Milos Sre 27 Avg 2014, 13:24

Aaa gle pravac na poslednjoj slici Eek Tacho
Cepaj dalje... Clap aplauz
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Sre 27 Avg 2014, 16:48

Sipamo ponovo plin pre ulaska na auto put. Cena 0.9 e. Putarina do Aleksandropolia je 2,4evra. Placa se kao i u Makedoniji. Naidjes na naplatnu rampu, nema uzimanja nikakvih kartica, samo platis novac, i vozis dalje.
Do Aleksandropolia ima da se vozi preko 100 km. Vrucina je. Pa usput cim vidis dobru plazu, ti keca ukoci.

[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Xoeipd[/img]
Plaza ispred Aleksandopolia
Zaista je prijatno za voznju. Sve vreme vidis more, i ukoliko zelis da se rashladis, lako mozes to i da uradis. Parkiranje nije problem nigde.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 346ug6h[/img]
Sednes popije kafu, okacis se na wifi. Odpavas na lezaljci, ukoliko si se umorio od puta. Deonica Ignjacio Odos nudi dosta toga.
I Ajde da se smestimo u kamp, odakle cemo produziti prema Turskoj. Posto smo imali problem da nadjemo kamp u Asprovalti i Nea Vrasni, krenucemo sa plaze malo ranije.
I naoruzali se strpljenjem, vec u ubedjenju da cemo isto morati sat-dva da trazimo. A ono za 5 min, odmah na ulasku u grad. Kamp. I to, na prvi pogled, deluje da uliva poverenje.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 11vqibo[/img]
Kamp u Aleksandropoliu
U kampu standardne cene. Sator 4.2 e, osoba 5.3e. Ukupno dve osobe, i jedan sator 15,84e. Valjda ima neka taksa.
Pefkari 16.5e po noci.
Golden beach 15.3e po noci. (evo i preciznih podataka, sad sam pronasao racune)
I tako, opet ista prica. Ulazimo mi kecom u kamp. Ali ovaj put svi cute. Niko nista ne prica. Nema onog: kec!! Sve grci. Valjda se kec nije prodavao ovde na granici sa Turskom. Mozda su nasi turisti slabo dolazili cak dovde. Svasta se pomalja kroz glavu. Bilo kako bilo, pocinje montaza satora. Prilaze tu neke prve komsije. Jedan Grk, nosi po limenku piva i pita jel treba pomoc. Mi se ispricamo tu malo snjim i probismo led.
A jel to Alfa Romeo? Poce grk. Ponudio bih ja vama pomoc i ovako, ali kad sam video auto. Sigurno nije Alfa? Jorgos zivi u Nemackoj, a poreklom je iz Aleksandropolia...Caskanje...Sklapanje novih poznanstava...
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Apgp6h[/img]
Unutar kampa, i nase mesto
U ovom kampu prskaju protiv komaraca. I kamp je slicno organizovan kao Golden beach.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Jq5icg[/img]
Faros u Aleksandropoliu
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Dbmio1[/img]
Restoran pored mora
Nekako predvece pocinju iste slike da se slikaju. Stomakom Smile
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 73ikbp[/img]
Giros, kebab...
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 29e2237[/img]
Faros uvece
Uvece je ogromna guzva u ovom gradu. Grad nije nimalo mali. To je vise grad, i jedan od Grckih centara, nego sto je turisticko mesto. Nema onih dzidza bidza, suvernirnica.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2r4jyn5[/img]
Glavna ulica
I tako sad je na redu da zamenimo evre u lire. Odemo do menjacnice kurs nepovoljan 2,7 (a treba 2.9). Sta ces, menjaj i cuti. Jos treba i da se parkiramo. A guzva. Prilazi Grk, kaze stanite slobodno ovde, ja garantujem. Odakle ste, iz Srbije? Pa ja sam vozio ovaj auto 30 godina. Zastava!!!
A ovu rec zastava, tj prvo slovo Z, izgovara cudno. Kao kod tzaciki salate. Tzastava
I tako je TZastava , opet prosla primeceno ovaj put na 30km od Grcko-Turske granice.
Ujutru krecemo za Tursku.
Grcka by by
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od ZAC Sre 27 Avg 2014, 17:08

dobra poruka Aplauz

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od kokisa82 Sre 27 Avg 2014, 18:19

Dok gledam sve slike i citam opis kao da ja putujem Cheers Aplauz
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Sre 27 Avg 2014, 19:49

ANA (suvozac na putovanju): Avantura koju smo prosli bila je fenomenalna i nezaboravna. Preporuka za svakog ko voli da putuje. Iako sam prosla uzivo celu turu, s nestrpljenjem ocekujem nastavak Smile Napred buco, najbolji si dobra poruka
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od ZAC Sre 27 Avg 2014, 19:54

Aplauz za Anu Clap samo napred i srecan vam put!!!

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Čet 28 Avg 2014, 00:50

[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Rcpz0j[/img]
Obavestenje da napustamo Grcku i Egejsko more
Granica je s Grcke strane formalnost.
Ali I sa Grcke i s Turske strane se nalaze naoruzani vojnici. Sa jasno istaknutim oruzijem. To nisu diskretno sakriveni revolveri, ili sta ti ja znam. To su duge cevi, na prednjoj strani svakog vojnika. Obe ruke stoje na oruzju, kao da ce da zapucaju svaki cas. Oseca se tenzija.
Turska granica( prelaz IPSALA) je nesto ozbiljnija po pitanju kontrole. Tri punka i tri kontrole pasosa. A vojska se tu opet vrzma oko tih punktova. Tu prelazis preko siljaka orenutih u kontra smeru, koji sluze da bi izbusili gume nekom ko bi prtesao nedozvoljeno prelaz. Meni je to pomalo smesno, ali i podsetnik kakvih se sopstvenih sigurnosti nasa zemlja odrekla, da bi pristupila nekom pred sporazumu oko predugovora o ulasku u evropsku uniji. I Grci i Turci imaju razvijenu vojsku.
Sto se naseg prolaska tice, odmah su nas izdvojili iz kolone. Kao neka kontrola. Mi opusteno, jer nemamo nista oko cega bi se potresli, osim komutatora sa 7 izvoda gepeku Cool . U Turskoj jos uvek ima nekih svercera, koji voze neke krntije, pa kad su videli stariji model auta, malo su carinici pomesali loncice.
Tu prvi put pokusavam da dodjem do vinjete za auto put. Pitam gde se kupuje, da li ima neki prospekt kako se koristi. Odgovor je pitaj u PTT. Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 8289 ??!!!Odem ja u PTT, tu na granici, kaze covek na bilo kojoj pumpi, a koliko kosta i kako se koristi, pitaj njih. OK. Idemo na pumpu.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 9j0hz8[/img]
Zvanicno smo usli u Tursku
Odavde prestaje da vazi evro, a pocinje da vazi lira. Nema vise giros, ali ima kebab, i nema vise Egejsko, pocinje Mramorno more.
Put je odlican, i magistralni je. Pa nemora odmah da se placa putarina. Do Istanbula se prolaze mesta Kesan, Tirkidag i Silivri. Mi smo mislili mala mestasca. Kesan je mesto kroz koje prolaze oni koji idu na letvanje u Tursku. Tu na jednom kruznom toku nam se ukrstaju putevi. Sva mesta preko 100 000 stanovnika. I to izgradjena i bogata.
Sve vreme se vozi kopnom a u Tirkidagu se dolazi do Mramornog mora, i ta deonica do sve do Istanbula je manje vise uz more.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 292p6jk[/img]
Put je magistralni, i ima po dve saobracajne trake za smer. Trake su odvojene kanalom.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 5ehh12[/img]
U Turskoj saobracajni propisi ne vaze u toku voznje.
Kada bi doslo do nekog incidenta, npr sudara, i kad bi policija izasla, tada bi verovatno vazilo ko je koji propis prekrsio. Ali u toku svakodnevne voznje, propisi ne postoje. Ka kad deca voze bicikle u grupi po selu. NPR ja sam brzi, imam prednost. Ili ja sam alfa muzjak i naravno imam prednost. I tako neka pravila. Zmigavci ne postoje, ali zato je sirena nadoknadila sve svetlosne pokazivace pravca.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 6ny4ap[/img]
Tekirdag
Mesto gde smo hteli da sipamo plin, promenmo evre po povoljnijem kursu. Kupimo vinjetu. Ali to u Turskoj ne ide bas lako. Na pumpi neznaju engleski. Kurs gori nego na granici. Cena plina skuplja nego sto bi trebalo. Vinjeta nema. Ima kao na SHelovoj pumpi. Menjaj evre , i sipaj plin, sta ces. Ne moz da vozis bez plina.
Cena plina 2.73 lira, kurs 2.7 lira za 1 evro. U Prevodu plin skuplji od 1 evra. Ali smo posle provalili da je ca na pumpama koja su uz auto put. Cim se sidje sa auto puta u neko naselje, plin pada na 2.4 lire, a kurs se penje na 2.9lire po evru. Trazimo jo tu Shelovu pumpu za vinjetu Jos uvek nismo utvrdili kako radi, koliko kosta itd...
Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2n8a34g
U Turskoj mozes sve da vidis, od najboljeg BMW-a pa do najobicnijeg konjica koji rstari drumom. Takodje ima dosta starijih modela Fiatovih automobila, koji su se najverovatnije proizvodili u Turskoj kao sto je zastava bila kod nas Pa iako su Stari modeli, moguce da im je godina proizvodnje svezija, sto je bio i nas slucaj.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 1zohl43[/img]
Mramorno more nam se ukazuje u Tirgidagu
Nalazimo Shelovu pumpu.
-Dobar dan jednu vinjetu, molim.
-Ne radi sistem.
-Prospekt?
-Nema.
-Da li znate, molim vas, koliko koliko kosta, i kakav je sistem naplate auto puta.
-Ne znamo.
-Fala lepo i cenzura
Na karti, vidimo da, do Istanbula, postoji magistralni put, i da je moguce otici bez izlaska na auto put. To i cinimo.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Ogzb0g[/img]
Putokaz za moto, i auto put do Istanbula
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2z6utqt[/img]
Moto put
Nama je u pricipu sve jedno, jer je put dobar, a kec ide 100 km/h, putnom brzinom.
Slabo sam ga vozio preko toga. Sto zbog potrosnje, sto zbog same izdrzljivosti automobila. naime pored puta je dosta cesta pojava da stoje automobili sa podignutom haubom. I to noviji modeli i poznate marke. WV, reno ... Mi polako. Stotka, 3000 obrtaja. Opusteno. Samo jos da resimo tu vinjetu.
Priblizavamo se Istanbulu i na 25 km od grada krece guzva.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Wa4t8l[/img]



mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od Nikola NS Čet 28 Avg 2014, 01:21

Svaka cast.Putopis je odlican,svidja mi se. Love Aplauz Aplauz Aplauz
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Čet 28 Avg 2014, 11:20

Guzva u ovim predgradjima Istanbula, kroz koji ide auto (moto) put, je cas velika cas nije. Zavisi valjda od toga kad se ukljucuje neko naselje na ovaj put. Toliko ima puteva, da u jednom momentu vise nisam bio siguran gde se tacno nalazim. Stajem na shelovu pumpu da pitam za pravac. Tu bude neki Turcin koji pola prica srpski pola rusko- bugarski. Sporazumemo se nekako. Imaju vinjetu!!!
-Aj, daj jednu. koliko kosta?
-Vinjeta 7 lira. Lepi se na soferku, i kredit skida automatski sa vinjete, kad se prodje kroz naplatnu rampu. I vinjeta se dopunjuje, na shelovim pumpama.
Pa jel to 7 lira kredit ili znaci jos treba da uplatim dopunu?
-Samo vinjeta 7 lira, a dopuna minimalno 30 lira.
-Koliko kosta pravac Istanbul- Edirne, kad se budem bracao iz Turske?
-Ne znamo.
-Koliko ima naplatnih rampi?
-Ne znamo.
-koliko kosta prolaz kroz jednu naplatnu rampu?
-Ne znamo.
-Prospekt?
-Nema.
-Pa kako da znam da ne ostanem bez kredita?
-Pa ti uplati sto vise.
-Pa sta cu posle s tim novcem, sto mi ostane na vinjeti?
-Imas kad opet dolazis u Tursku.
-Pa kad cu ja s kecom opet dodjem do vas, cenzura ...
Kupujem j***nu vinjetu sa 30 lira kredita, oko 11e za nekih 150km auto puta koji cu preci na pravcu Istanbul-Edirne, kada budem isao za Bugarsku.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od ZAC Čet 28 Avg 2014, 12:36

Ako slucajno u povratku budete nocivali u Edernu (Jedrene), jurite hotel EFE...jeftiniji je od mnogih a solidan.

Cepajte dalje , srecno!!! Clap

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od djzecky Čet 28 Avg 2014, 21:41

Svak cast, samo napred. Tasos je odlican izbor. Htedoh da napisem, ako ne odes na mermernu plazu, kao da nisi ni bio na Tasosu, ali vidm da ste i tamo bili. Bas su je komercijalizovali, ali i dalje... ta boja vode, kamencica....prelepo.
S`nestrpljenjem cekamo nastavak Smile Uzivajte
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Čet 28 Avg 2014, 23:34

[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2coioag[/img]
Vinjeta u Turskoj
U potrazi smo za hostelom. Dosli bi mo do njega, ali na mapi grada se ne vide jednosmerne ulice. GPS nismo poneli. Vrtili smo se malo i stalio jedno 100 puta da pitamo, kako da dodjemo do hostela. Neki neznaju engleski, neki znaju i engleski i gde je hostel, ali jednosmerne ulica, i kako doci, enigma je.
I tako stojimo ti mi i gledamo na Mramorno more, kad prilazi jedan tip na Vespi. De ste zemljaci!! Vi sa kecom!!!! A majko moja!!!
Covek je iz Skoplja, i drzi tu neki restoran pravi sarajevski rostilj. kaze covek, pa to je tu 50m. Pozva svog radnika, Turcina, da sedne sa nama u auto i pokaze nam put do hostela. Posto on zuri. Tu se napravila jedna greska. Naime Turcin ne zna engleski. Pokazao nam je put i stigli smo, sve ok. Ali nije znao da nam objasni kako da nadjemo Makedonca, i da mu se zahvalimo. Dajem Turcinu 5evra cast, sto nas je navigirao po sokacima. Zaista je bilo blizu, jedno 50 m, ali jednosmerne ulice Evil or Very Mad
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 O71pua[/img]
Hostel Neverland (ovaj sa ovim crtezom)
Smestaj smo rezervisali preko neta. 16evra po osobi, sa doruckom. Nalazi se u naselju Beyoglu, mozda i idealno mesto za razgledanje Istanbula. Trg Taksim i Istiklal Caddesi, su tu, mozes peske. takodje je linija T1 blizu pa mozes gradskim prevozom, do Grand Bazara i Sultaahmeta. Otrilike tako smo i mi isli. Kola nisam koristio po istanbulu, vec samo gradski prevoz. Sto se hostela tice, mladi ljudi, opusteni. Mozda su cak u nekom modernom hipi fazonu. Problema nije bilo. Svi su nas prihvatili ok. Cak mislim, da su bili ubedjeni, da smo i mi svojim retro autom u istom fazonu kao i oni. Naravno svi su se oko keca raspitivali.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2i7008g[/img]
Hostel iznutra
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2epk8dz[/img]
Istanbul karta
Nesto kao kod nas, bus plus, uplatis kredit i vozis se. Cena voznje 2.15 lira, a karta 6 lira. Ali mozes da vratis kad vise neces da je koristis, pa odbijes novac nazad.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 35i1xn5[/img]
Aja Sofija
Stigli smo na odrediste. Aja Sofija je najveci pravoslavni hram podignut u to vreme. Sada je muzej, a jedno vreme su je Turci koristili kao dzamiju... Ima sve na wikipediji, pa koga zanima nije lose da pogleda.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 33fdhu8[/img]
Aja Sofija iznutra
Neki problem sa kacenjem slika, to be continued...
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Pet 29 Avg 2014, 00:03

[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2ujny3d[/img]
Mozaik na zidu Aja Sofije
Puno mozaika, koji su ocuvani, jos iz vremena kada je ovaj hram koristio svojoj prvobitnoj nameri.
Preporucio bi svima, kada idu u sopstvenoj reziji, cim udju u hram, pogledaju i potraze sa leve strane. Tu stoji TV i stolice. Nesto ka mini konferencijska sala. Na TV-u non stop ide na engleskom jeziku istorijat i video zapis vezano za ovaj objekat. Dobro je to prvo odgledati, pa krenuti u razgledanje.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 35k7s7s[/img]
Andjeli na stubovima
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 28w1ov6[/img]
Turski dodaci, iz vremena kada je Aja Sofija bila dzamija
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 34ef85f[/img]
Okrugli dodat u Aja Sofiji, meni nepoznatog znacenja

Mnogo toga ima da se vidi u ovom hramu, sada muzeju. Cena ulaznice je 30 lira. I najbolje je otici pre podne i izbeci ogromne guzve koje se stvaraju. Stvarno bi moglo da se okaci 50 slika, i da stvari ostanu nedorecene.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 35iu7bo[/img]
Tomb (grob) Mehmed Pase Sokolovica, i Sultana Selima II(sina ovog Sulejmana iz aktuelne serije)
Grobovi su ispred dzamija. I to u zidanim objektima. Svi znacajni turski vladari, i poznati, su sahranjeni tu, vrlo blizu jedan od drugog. Skoro svi u Istanbulu. Pa ko hoce i zeli moze da ih pronadje sve. Ja sam potrazio Murata I koji je poginuo na Kosovu, ali on je sahranjen u Bursi. U to vreme 1389 godine, Konstantinopolj je jos uvek bio slobodan. Istorija ima i na wikipediji, pa da ne drzim casove istorije...
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2n6vjpl[/img]
Hurrem Sultan hamami
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Ab5pwi[/img]
Ovaj hamami je sada pretvoren u restoran, a nalazi se tik uz Aja Sofiju, koja je ocigledno i danas dosta dominantan objekat. A Turci su ocigledno sve pravili oko nje.
I sve dzamije dosta podsecaju na ovaj objekat. Kao da je bila uzor tadasnjim arhitektama.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Pet 29 Avg 2014, 00:31

[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Fvfqyb[/img]
Plava dzamija
Pogled iz pravca Aja Sofije. Mozda je do mene, ali ovaj objekat ima mnogo slicnosti sa predhodnim objektom (A S). Bilo kako bilo, stvarno je nastvaran, i impozantan.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2dtork7[/img]
Dvoriste Plave dzamije
Ova dzamija ima 6 minareta. To je valjda zbog nekog prkosa Egipatskim islamistima koji imaju pet minareta. Pogledati na wiki, koga zanima.
Meni to govori o inacenju, i kao, imati vecu kucu od komsije. (ovaj, ciji li smo mi to mentalitet preuzeli)
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 1pb30j[/img]
Plava dzamija iznutra
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2mgjbkn[/img]
Obelisk iz Egipta, donesen u vreme Vizantijskog carstva, nalazi se na prostoru nekadsnjeg hipodroma
Jedan od vizantijskih careva bio je i car Dusan silni.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 11h6ipv[/img]
Cesma na drugom kraju hipodroma.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 35ktklj[/img]
Kuca Ibrahim pase ( s druge strane hipodroma je Plava dzamija, 50m je razdaljina)
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 33zb3w0[/img]
ovo oznacava mesto odakle je pocinjao Carigradski drum, i odakle se racunala razdaljina puta.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Pet 29 Avg 2014, 23:34

[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 3501kl3[/img]
Ulaz u Toplapi palatu
To je otprilike sve, sto se nalazi na Sultanahmet trgu. Ima jos i cisterna basilika, ali je nisam slikao.

Dalje smo otisli na grand bazar, ili Kapali carsija.
To je otrilike jedan veca pijaca, na kojoj ima svacega. I menjacnice, i klopa, i zlato, i suveniri...
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Eqcdxe[/img]
Grand bazar
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2621pcp[/img]
Dzidzabidze na grand bazaru
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2yphl4w[/img]
Zacini
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 6p9rf8[/img]
Izlog sa zlatom na Grand bazaru(kapali carsiji)
Raznovrsna je ponuda na Kapali carsiji(Grand bazaru)
Put nas dalje vodi u Sulejmanovu dzamiju. Mesto gde je sahranjen sultan Sulejman, onaj koji je osvojio Beograd za Turke. Njegova zena Hurem, i ostala mnogobrojna rodbina.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 E6b1c8[/img]
Sulejmanova dzamija
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 205xopv[/img]
Sulejmanova grobnica
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2mfniad[/img]
Sulejmanov grob
Tu odmah, ali u drugom objektu je i grob Hurem, Sultanove zene.

Posle ovoliko obilazenja dzamija, javila se zelja da pronadjem Vaseljensku patrijarsiju. Tu je patrijarh, koji je prvi medju jednakim u pravoslavnim crkvama. Iako sam na netu pronasao adresu, pokusaj je ostao bez uspesan. To jednostavno nije na toj adresi, i nije lako pronaci, jer kad pitas nekog.... jednostavno ne treba se osloniti na pouzdan odgovor od strane Turaku u vezi ove stvari. A Turci nisu posten narod ni po kom pitanju. Ali, malo kasnije cu vise o tome.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Zyc83k[/img]
Isticlal Cadessi
Ovo je ulica, kao Knez Mihajlova u Beogradu. Mnogo naroda, prodavnica, slobodnih umetnika...
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 155i7up[/img]
Isticlal Cadessi
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2dbv7yt[/img]
Za onog ko ozedni, sok se pravi na licu mesta. Samo mora da se plati Very Happy
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 24l4u93[/img]
Isticlal Cadessi je uvece prepuna naroda
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Xpr3af[/img]
A, vece je vreme, kada se prave fotografije stomakom
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 B4eyoy[/img]
Kebab
Pa ti onda padne secer
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 33axms4[/img]
Baklave u Isticlal Cadessi
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2126uv[/img]
Baklave u Isticlal Cadessi
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Rgxavp[/img]
Pa malo kadaif, i pistaci
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2wppj0l[/img]
I malo caj, i nek ide zivot Cheers
A uvece odes do Bosfora.
Moje slike su mutne, pa kacim neke koje sam nasao na netu. Ali to je 100% taj pogled uzivo, bez ikakve fotomontaze
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2s0zkat[/img]
Azija i most koji spaja Aziju i Evropu.
Ovde sedis, opusteno. Pijes caj. Ispred tebe Bosfor. Sa mora dolazi hladniji vazduh, a iza tebe, s kopna, topli talas vazduha. Cuju se talasi, koji u tacnom vremeskom razmaku, udaraju o obalu na kojoj sedis. Udaraju u Evropu. A ti, preko puta, gledas Aziju. Da pruzis ruku, ma cini se mozes da je dohvatis. Misli te prozimaju da je to drugi kontinent. Tako blizu, a tako daleko. Koza se nekako jezi. I hvataju te zmarci.
To be continued...
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od mdjordjevic10 Sub 30 Avg 2014, 23:56

U Istanbulu smo bili dve noci. Tako da smo obilazili i druge stvari.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 156th85[/img]
Galata toranj
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 I1msg2[/img]
Taksim trg
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2v2y05t[/img]
Dolmabahce palata
E, odmah tu, pored Dolmabahce palate, nalazi se luka Kabatas. Odatle mozes brodicem do Azije. A posto je nama Evropa postala pretesna...Nije tesko sabrati dva i dva. IDEMOO U AZIJU!!!!!
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 V3jeok[/img]
Brodic koji plovi do Azije
Ovaj brodic je u sklopu Javnog gradskog prevoza Istanbula. Karta za njega kosta, tacno onoliko, koliko kosta i za tramvaj, ili metro. Oko 2 lire.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Al699l[/img]
Ukrcali smo se, za krstarenje preko Bosfora
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 14dg00i[/img]
Azija na dohvat ruke
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 28thsew[/img]
Dok u Aziji, i prvi koraci napravljeni na tlu Azije
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Zjtlzm[/img]
Azijski deo Istanbula
Ovde sam primetio da u Azijskom delu nema toliko dzamija. Takodje burke i zavijena lica, koja su u Evropskom delu Istanbula uobicajena stvar kod zena, ovde se retkost. U Azijskom delu Istanbula, zene i devojke mozes videti u mini suknjama, pustene kose. Najnormalijeg izgleda, kao sto mozes videti neku devojku u Engleskoj, ili bilo gde drug. Stekao se utisak, da je sve ono u Evropskom delu Istanbula, nekava farsa, ili deo nekog folklora.
Posto smo u Aziju dosli preko Bosfora, povratak smo odlucili da bude ispod Bosfora. naime, turci su prokopali tunel ispod bosfora, kroz koji ide redovna metro linija.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 2nlg3f4[/img]
Metro u Istanbulu
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Xfqfid[/img]
Unutar metroa
Cena karte je ista, kao i kod ostalog javnog gradskog prevoza u Istanbulu. Metro je Odlican. Samo sto se kroz ovaj tunel nista ne vidi, pa je voznja brodicem dosta zanimljivija.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 M8nu52[/img]
Tramvaj, jos jedan vid javnog prevoza. Ovaj je na liniji T1
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Ad0yf5[/img]
Ovo je restoran , a ne prevozno sredstvo Very Happy
Sedamo u kola, i polako napustamo Istanbul
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 X3s943[/img]
Par fotki iz kola
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 9aa2ki[/img]
Prolazimo kroz naplatnu rampu, po prvi put. Sve je elektronski, i prolazis bez problema. Rampa se otvara automatski, valjda skida kredit sa vinjete. Nigde ne pise koliko kosta, ili koliko ti je ostalo kredita. Cak sta vise, na natpisima se pored HGS oznake, koju mi imamo, javlja oznaka i obavestenje za OGS. Sta god to bilo. Mi idemo dalje autoputem. Ne moramo sve ni da ukapiramo.
[img]Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 15q95p5[/img]
I tako napustamo Istanbul i Tursku, dok nas prate kola tajne sluzbe Turske policije Cool. Valjda su i oni culi da u gepeku imam komutator sa 7 izvoda Very Happy
Turska by by
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od ZAC Ned 31 Avg 2014, 00:09

Aplauz   Sjajni ste, srecan vam put na dalje!!!! Clap

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od Sima21 Ned 31 Avg 2014, 13:11

Odlicno, srecan put dalje !!! Sofer

Kako sam shvatio OGS je takodje kartica koja se izdaje samo za tvoj auto, tj. gleda se u koju kategoriju spada kao i koji medjuosovinski razmak ima, broj tablica, broj osovina.. Ima 5 podela, tj. kategorija. Navodno se kupuje na naplatnim rampama, ovlascenim bankama, mobilnim prodajnim mestima (valjda neke trafike) ili preko interneta.. Valjda s tom karticom imas nekih 20% popusta kada placas putarinu... Al drzi se ti te tvoje HGS i samo cepaj.. Cheers
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od darko-san Pon 01 Sep 2014, 20:02

Sta covek uradi sa svojim odmorom,ovo ko film SVAKA CAST na poduhvatu Aplauz Aplauz naklon naklon naklon naklon naklon Zastava Forum Zastava Forum

darko-san
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 203
Godina : 46
Lokacija : krusevac
Datum upisa : 05.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC - Page 2 Empty Re: Četiri države, tri mora, dva glavna grada i jedan KEC

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu