Žmigavci gase auto.... HELP!!!

2 posters

Ići dole

Žmigavci gase auto.... HELP!!! Empty Žmigavci gase auto.... HELP!!!

Počalji od Jogi6 Pon 11 Avg 2014, 14:55

Radi se o susjedinom Yugo Koral 55 i događa se to da kada se upale sva četiri žmigavca da se zgasi auto...Zanima me dali to može prouzročit automat ili nekaj drugo, jer auto je malo specifičan.

Naime neki panj od električara je slagao "sistem protiv krađe" naime stavio je nekakav relej kod kutije osigurača koji ide na svječice (predpostavljam), i spoio ga na one desne dodatne prekidače u kabini. Znači sad staviš ključ i možeš probat upalit auto. On vergla ali ne pali dok se ne prebaci sklopka.

A nemrem ništa testirat jer je panj proveo žice na milimetar i još ih zalemio...Po meni bi bilo bolje rješenje da je samo žicu sa kontakta stavio preko prekidača i dok se on ne prebaci auto nema kontakta... ovak kak je sad spjeno neko upadne u yugo (koji nije teško otvorit) i može ti verglat motor dok ne krepa akomulator.

I sad ne znam jer je to posljedica velikog uma električarqa i njegovog "sistema protiv krađe" ili je nekaj krepalo... vlasnica ata kaže da su sva četri žmigavca radila donedavno.... ali iskreno ne vjerujem joj.

Jogi6
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 28.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Žmigavci gase auto.... HELP!!! Empty Re: Žmigavci gase auto.... HELP!!!

Počalji od YugoM55 Pon 11 Avg 2014, 19:42

Nije ništa krepalo nego se tu neki kuršlus s tim žicama dogodio. Stavio je relej koji prekida struju bobini (crvena žica...možda i zelena) a taj relej aktivira bog zna što.

Znači ti sada prati crvenu žicu sa bobine, ako ide na relej izbaci ga i preveži direktno.
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Žmigavci gase auto.... HELP!!! Empty Re: Žmigavci gase auto.... HELP!!!

Počalji od Jogi6 Uto 12 Avg 2014, 00:16

Da zaboravio sam napomenti da sva četri žmiavca ne rade kad se uplae.... normalno pokazivanje smijera radi

Jogi6
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 28.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Žmigavci gase auto.... HELP!!! Empty Re: Žmigavci gase auto.... HELP!!!

Počalji od Jogi6 Uto 12 Avg 2014, 00:17

YugoM55 ::Nije ništa krepalo nego se tu neki kuršlus s tim žicama dogodio. Stavio je relej koji prekida struju bobini (crvena žica...možda i zelena) a taj relej aktivira bog zna što.

Znači ti sada prati crvenu žicu sa bobine, ako ide na relej izbaci ga i preveži direktno.

I hvala na odgovoru, da prekinuta je žica prema bobini... nisam se mogao sjetit kad sam pisao prvi post

Jogi6
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 10
Datum upisa : 28.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

Žmigavci gase auto.... HELP!!! Empty Re: Žmigavci gase auto.... HELP!!!

Počalji od YugoM55 Uto 12 Avg 2014, 08:28

Provjeri i osigurače...crvenu žicu spoji normalno. Relej aktivira taj prekidač u kabini...e sada na što je i on spojen to isto pogledaj.
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Žmigavci gase auto.... HELP!!! Empty Re: Žmigavci gase auto.... HELP!!!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu