Svetla se ne gase

4 posters

Ići dole

Svetla se ne gase Empty Svetla se ne gase

Počalji od Zuty Pon 01 Jul 2013, 03:50

Vozim Zastavu 101 gtl 84 god .Evo ovako, u zadnje vreme jedno 2-nedelje, pocela su svetla sama da se pale, ne bitno da li su kratka ili dugacka, nekad se upale kratka a nekad i dugacka, znaci kod mene je fabricki da se svetla mogu upaliti bez kontakta ali ovaj problem nisam imao do skora,.Npr ostavim auto sa ugasenim svetlima i vratim se za 10 min i vidim dugacka ili kratka svetla upaljena a unutra sve iskljuceno znaci prekidac ablender sve, pokusam da ih ukljucim i iskljucim ali ona opet svetle, ili pa vozim auto dodjem kuci iskljucim svetla na prekidacu i kad ono ispred upaljena svetla. Evo sad su mi se upalila dugacka i nece da se ugase a morao sam da se vratim kuci jedno 30 km, ljudi blickaju li blickaju a ja pod duga picim ne mogu da ih iskljucim nikako osim kad izvucem osigurac za releje da prekinem struju,. I npr sad evo ostavim ih kao ,,ohlade se,, udjem u auto stavim osigurac nema da rade svetla i malo voznje i opet se ukljuce automatski,. Jedan covek mi reko, to te mozda zezaju releji, pa da li oni mogu praviti tu zbrku tako, 2-3 puta se desilo zaboravim osigurac da izvucem i vratim se kad ono ima sta da vidim svetla po malo rade i akumulator mi sve isprazne, znaci polludim? Menjao sam prekidac za svetla ali opet isto. Nadam se da nisam nejasan--
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne gase Empty Re: Svetla se ne gase

Počalji od vatreni 45 Pon 01 Jul 2013, 08:38

Ako si menjao prekidac,proveri masu i ablender:Yugo: Mig 

vatreni 45
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 119
Lokacija : Aleksandrovac
Datum upisa : 22.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne gase Empty Re: Svetla se ne gase

Počalji od zastavayugo1.1i Pon 01 Jul 2013, 09:53

Kratka i dugacka svetla ne treba da rade bez kontakt, jedino moze samo da radi pozicija, kod tebe najverojatno su smenuti kabli na kontakt brave pa zato rade ti svetla bez kontakt mislim da tako ne treba da bude, mozda zato imas taj problem znam da kod mene kad sam menjao kontakt bravu zgresio sam zice i namestio da svetla rade bez kontakt na (na zastava 101 mediteran) imao sam obicne farove sve standard i radili su farovi kad upalim duge svetele su i kratke,  i nakon 2 meseca izgoreo mi je prekidac pa posle to isto i ablender.Znam da kad sam bio na electricar sve je vratio kako sto treba nazad smenio prekidac i ablender i vise nisam imao taj problem. Zato mozda ti je izgoreo ablender i ima neki spoj pa zapale se svetla sama. Ako sam nesto zgresio neka me neko popravi. Cheers
zastavayugo1.1i
zastavayugo1.1i
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 666
Godina : 38
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 31.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne gase Empty Re: Svetla se ne gase

Počalji od Zuty Pon 01 Jul 2013, 20:10

Evo ja cu da te prepravim Very Happy, iako sam ja pitao,. Za ovaj moj problem ja mislim da uopste nije bitno da li svetla mogu da se upale sa ili bez kontakta, posto to samo daje struju svetlima kad se upali kontakt, ovim bi resio 1/3 mog problema ali ne i gde udara na masu Very Happy Very Happy, svetla mi se ne bi palila kad je ugasen auto tj kontakt, ali ona se upale i u voznji npr dugacka(kratka) i nece da se ugase,. provericu ablender uzecu neki polovan samo za proveru ima tu jedan sto rastura keceve cisto da isprobam, javljam uvece Smile
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne gase Empty Re: Svetla se ne gase

Počalji od zastavayugo1.1i Pon 01 Jul 2013, 20:30

OK Cheers 
zastavayugo1.1i
zastavayugo1.1i
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 666
Godina : 38
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 31.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne gase Empty Re: Svetla se ne gase

Počalji od junior45 Pon 01 Jul 2013, 20:42

proveri kablove oko osiguraca,da nije slucajno koji ogoljen
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne gase Empty Re: Svetla se ne gase

Počalji od Zuty Pon 01 Jul 2013, 21:27

Ljudi evo mene,. Stavio drugi ablender vozio malo pod kratkim svetlima i kad ono odjednom opet se upale duga, vratim se kuci ugasim auto sve iskljuceno gori i dugo i kratko a sve iskljuceno uzvadim osigurac i zaj**em ga tako sav iznerviran, gledao sam te zice mada cisto sumnjam da ima tu nesto, ali sve je u redu,. Sutra cu uzeti i izbaciti releje kao i jedan covek sto mi reko da su mozda oni dotrajali(ali nzm kako, oni valda ili rade ili ne) spojicu zice direkt tako, pa cu probati, i naravno kupiti druge releje ako je do toga,. Pozz pa se javljam sa novim rezultatima, Nema mi voznje veceras ubice me neko Very Happy Very Happy, sinoc mi svi blickaju Very Happy....
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne gase Empty Re: Svetla se ne gase

Počalji od junior45 Pon 01 Jul 2013, 22:33

e da,ja sam imao problem sa relejom,istopio se i stalno je dodirivao +12 i stalno je gorelo kratko svetlo
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svetla se ne gase Empty Re: Svetla se ne gase

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu