Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

+4
kokisa82
Mitke
YUgisa
mdjordjevic10
8 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od mdjordjevic10 Sre 26 Feb 2014, 09:45

Sad Sad Sad na zalost i to se dogodilo. Svasta me je snaslo od kad sam kupio keca pre 5 meseci. Te kradja akumulatora, te treba reatest plina, a sad i ovo.
Otrilike se desilo ovako: stojim na semaforu, zadnji u koloni. Ceka se crveno svetlo. BUM, udarac od pozadi. A ja od inercije jos i udaram ovog ispred sebe. Steta i napred i pozadi. Uvuceni vezni limovi, polomljena stop svetla, i zadnja vrata dobila blagi otpor prilikom otvaranja, zatvaranja. takodje i hauba je izasla iz lezista. Takodje motor nije hteo da upali.
Krivicu preuzima ovaj sto je prvi napravio udarac, izlazi milicija i on ima 0.9 promila...ostali 0.
Otici cu ja kod raznih majstora da sve ovo isto pitam, posle pregleda procenitelja iz osiguravajuceg drustva. Ali me zanima misljenje i praksa korisnika, tj ljudi sa ovog foruma. Jer sam izgubio veru u te majstore. Svi ti pricaju da sve moze, samo daj pare. Pare ce da dobiju, nije problem, ali hocu da sve bude uradjeno kako treba. ali ne na recima. meni od osiguranja ne treba ni dinar. Hocu svoj fabricki auto.

Glavno pitanje je da li moze da se sredi da valja, i da li moze biti nekih skrivenih mana koje se ne vide na prvi pogled, a koje mogu kasnije da prouzrokuju neki kvar na motoru, ili neki problem kod lima?

Pitanje koje imam, je vezano za to u vezi cega sad obratiti paznju prilikom sredjivanja ovog automobila. Napominjem da stetu necu snositi ja, pa ne vidim zasto bi bio ogranicen budjet.

Da li se isplati uopste sredjivati? Misljenja sam da se to nikada nemoze srediti dobro. Da ce se pojaviti negativni efekti posle odredjenog vremena, na mestima na kojima ne ocekujem, na limariji, a takodje mozda i u vezi motora.

Na koje stvari treba obratiti paznju, koje nisu vidljive? Npr cuo sam da je slaba sasija i da moze da dodje do upredanja. Napominjem da sam bio u sendvicu. Kako to proveriti?
Koje su to stvari koje ce se i prilikom sredjivanja pokazati vidljivim, za par godina? Npr novo ofarbane povrsine ce da blede drugacije nego one fabricki od pre par godina.

I slobodno svako ko ima nesto da mi kaze korisno i pametno prihvatam.
Sama procedura oko podnosenja zahteva za osiguranje je podneta, tako da me zanimaju ovi detalji oko popavke vidljivih i nevidljivih stvari.
Da bih bio bolje shvacen napisacu i iskustvo oko kupovine svog PRVOG automobila. Ovog sto je sad udaren.

Gledao sam i trazio dugo. PRIORITET je bio ne udaran auto, garaziran i prvi vlasnik. Nije bila bitna marka. Trazio dugo, i nailazio sve na neke, za mene krseve iz uvoza. Trazio sam da bude fabricki auto. Za istu cenu sam imao fiat punto sa klimom, ali farban. NECU. Hocu da bude fabricki, cena ne igra veliku ulogu, zato sto auto kupujem za sebe i bice kod mene 10-15 godina. znaci 2000 evra podeljeno na 10 godina je nista.
I tako naidje kec. lep, garaziran. 2008. godiste. Nova digitalna tabla. Ima sitne detalje koje sam kasnije po kupovini ispravio. Svi na mene navalili, `de da dam tolike pare za zastavu. Medjutim, ja vec spremio kod mene garazu, i pazarim.
Posle kupovine odem kod limara i na savet, dodatno zastitim ispod blatobrana, dzepove u gepeku, vrata sa unutrasnje strane. Stavim goodyear kaiseve, polusinteticko ulje, zamenim ulje u menjacu... Svi me gledaju kao da sam lud. A ja sav srecan. imam fabrickog izgleda, garaziran auto, ocuvan, i dodatno zasticen. BUUM, i ode sve o cemu sam razmisljao.
Nadam se da sam vam malo docarao kako se sada osecam i o cemu razmisljam.
Svaki savet je dobrodosao.
Sve najbolje.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od YUgisa Sre 26 Feb 2014, 09:57

Pre svega, zao mi je sto se to desilo i to je jedan od razloga zasto ja ne sredjujem moj auto vizuelno jer se uvek bojim da kad ga sredim, naici ce neka budala koja ce sve to da unisti i tesko ce se to vratiti u prvobitno stanje. Usustini moze da se dovede u fabricko stanje i da se prakticno ne vidi ali jako tesko je naci majstora za tako nesto, pogotovo onog koji hoce da prihvati Zastavu da uradi tako, jer svi su u fazonu ma bitno je da se kotrlja... Ovako bez slike ne znamo kako tacno izgleda da vidimo koliko je ozbiljno, trebalo bi i premeriti karoseriju da se nije iskrivila skroz, ali ako je onaj sperman sve da isplati, mozda bih potrazio da li postoji jos nova karoserija da se nadje pa da se prepakuje... Ili barem uzeti drugi auto pa po potrebi prepakovati delove i visak rasprodati. Ako opet nadjes majstora spremnog za rad, kupis sve panele nove, raspunktuje se na fabrickim mestima i zavare novi elementi i posle farbanja nece se ni videti da je udaran, samo sto retko ko hoce to da radi pa se samo seku krivi delovi i dovare novi komadi...

Pre svega bih raskupusao delove gde je udaren i dobro proverio sta je sve osteceno plus bih odneo u neku limarsku firmu koja ima aparaturu za merenje karoserije da se izmeri da li su vitalni delovi ok. Nakon toga bih stavio na papir sta i kako.

Inace cu temu da prebacim tu:
https://zafc.forumsr.com/f27-limarija-i-farbanje

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od mdjordjevic10 Sre 26 Feb 2014, 10:10

http://www.ikragujevac.com/kg-balkon/sreskispijun/19069-2-lancani-sudar-u-ulici-grada-sirena.html
dacu jos slika
kad sam ja sredjivao i placao, nikada novac nisam postavljao kao prvi problem, vec je to kvalitet. e sad ne placam ja, pa je to i dodatan razlog da ne razmisljam o novcu.
Da li moze da se iskrivi nesto u motoru npr za milimetar, i da se to vrti 5000 km i da napravi neki problem. Mehanika nije moja struka, pa su pitanja mozda cudna. ja se bavim sportom i ljudima. i tu kad se neko povredi i ozledi dodje do samozalecenja. A kod automobila, kad se nesto povredi, steta vremenom bude sve veca i veca.
takodje me plasi da se nije nede farba pomerila na nekom nevidljivom mestu, koje ce posle jedne ili dve zime da pokaze. A do tad vise necu imati kome da pokukam za naplatu stete, jer ce ceo proces da prodje i bice zatvoren.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od YUgisa Sre 26 Feb 2014, 10:17

Ne moze mehanicki nista da se osteti ako fizicki nije osteceno od udarca, znaci ako nije motor nalegao na karoseriju nema problema. Ono sto moze biti npr problem da ako si se kretao i drzao u brzini da te udari pa da mozda prezubi ili nesto slicno mada je to prilicno samo teoretski mogucnost da se desi...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od Mitke Sre 26 Feb 2014, 14:30

Pre svega zaista mi je zao sto se to desilo, ima svakakvih debila  Doh , a skoro identicnu situaciju sam i ja prosao, i moj auto, nazalost  Cekic 
Koliko vidim po ovoj jednoj slici, nista sto se ne moze resiti, cak i ne deluje jako strasno (strasna je i ogrebotina, ali pod nije strasno, mislim o tome da ne deluje da je to nesto jako mnogo), bio bi bolje kada bi imao neke detaljnije slike sa kojih se vise vidi.

U principu SVE se moze resiti,a iz ovoga ne bih rekao da se karoserija uvila, niti bilo sta slicno, verovatno hauba, vezni lim prednji da se menja, zadnji da se menja, ili da se popravi ako nije bas mnogo ostecen (mada je bolja zamena), krila verovatno malo ostecena, to je mozda bolje resenje popraviti, i po nekom mom iskustvu to je to (moguce i hladnjak, zavisi od udarca). Dakle ovo samo nagadjam, poucen slicnim iskustvom, preciznije kad budes izbacio jos neku sliku. Trebalo bi za svaki slucaj premeriti karoseriju naravno, ali ne bi trebalo da je povukla negde. Inace nemoj da se uzdas da ti budzet nije ogranicen, i da novac ne predstavlja problem, jer vrlo moguce da ce osiguranje to drugacije da gleda, i da gleda da ti isplati sto manju stetu.

Sto se tice toga da nije hteo da upali, 99 % razvodna kapa spala, kako je vezni lim udario izbija je cim se malo ulubi, to nemoj da te brine, a motor ne moze da se poremeti od tako blagog udarca, pogotovo ne moze da se nesto poremeti a da ne bude vidljivo, tako da sa te strane nemoj da se plasis, tu je verovatno sve u redu.

Sto se zamene delova tice, kao sto YUgisa rece, kupe se novi paneli, raspunktuje se na fabrickim mestima, na tim istim mestima se zavari novo, lepo ofarba i zastiti, i bez problema, bude kao da nista nije bilo. E sada, problem sa farbom moze da bude izrazen, a i ne mora, to opet zavisi od kvaliteta boje, i od kvaliteta farbanja, ali sve u svemu, kad se ofarba, posle toga poliranje da se izjednaci boja, i bice super.

Pogledaj u mojoj temi kako sam ja prosao, pogledaj kako je auto izgledao posle sudara, kako je izgledao posle popravke i videces o cemu pricam.

A ako te jos nesto interesuje, pitaj slobodno.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od kokisa82 Sre 26 Feb 2014, 20:17

Sve moze da se sredi kao da nista nije bilo,samo kazes da se vrata zadnja malo teze otvaraju i zatvaraju,sigurno je tu malo povukao ali se to sve moze izvuci,premeri se karoserija i vrati na fabricku meru,to bi svi majstori trebali da znaju da urade.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od Miljan Sre 26 Feb 2014, 21:22

Slikaj i prednji i zadnji deo i sa spoljne i sa unutrasnje strane (iz gepeka i motornog prostora) da bi se mogla videti sva ostecenja.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od mdjordjevic10 Čet 27 Feb 2014, 20:55

evo slika [img]Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila E8qvcx[/img]
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od Miljan Čet 27 Feb 2014, 21:02

Koliko se odavde moze videti, polustranice nisu ostecene, a ni pod gepeka, sto znaci samo zamena i farbanje veznog lima, ako se uradi kako treba nista se nece primecivati.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od Predrag B. Čet 27 Feb 2014, 21:05

Ne mora možda ni da menja vezni lim, jer verovatno može da se ispravi. Bolje malo više gita nego da progoreva lim koji je ionako sklon koroziji.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od mdjordjevic10 Čet 27 Feb 2014, 21:16

[img]Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Ab36v4[/img]
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od mdjordjevic10 Čet 27 Feb 2014, 21:17

[img]Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila 1zno2lt[/img]
ovde se vidi da vrata ne prilaze
takodje se povecao zazor izmedju vrata gepeka i blatobrana
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od YUgisa Čet 27 Feb 2014, 21:20

Predrag B. ::Ne mora možda ni da menja vezni lim, jer verovatno može da se ispravi. Bolje malo više gita nego da progoreva lim koji je ionako sklon koroziji.

 odkacen  Git preko 1mm je ne prihvatljiv i uvek pukne... Sto je deblji to brze puca, idealno bi bilo do 0.5mm gita... Ako se var lepo ocisti i zastiti nema razloga da mu fali nesto ukoliko ne moze da reaguje sa vazduhom...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od mdjordjevic10 Čet 27 Feb 2014, 21:22

[img]Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila 2mesj8l[/img]
takodje su spala vrata od gepeka ali je to verovatno jer su izgubila oslonac.
Plasi me da idem na varijantu lako cu, a da mi promaknu sitnice koje ce se vrenom samo uvecavati i praviti proble. moje je misljenje da to treba da bude na fabricke dimenzije i mere.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od mdjordjevic10 Čet 27 Feb 2014, 21:29

[img]Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Zkit6d[/img]
u garazi je auto pa je prila malo tezi
[img]Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila W9icci[/img]

mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od mdjordjevic10 Čet 27 Feb 2014, 21:34

[img]Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Jpv5u1[/img]
koruba je takodje na suvozacevoj strani ispala. a to jednostavno nije od kolaca.[img]Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila 153mngw[/img]
hauba je isto iskocila i ne moze da se zatvori, a auto nije hteo da upali
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od Predrag B. Čet 27 Feb 2014, 21:35

Da, ipak će morati novi zadnji vezni lim.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od mdjordjevic10 Čet 27 Feb 2014, 21:38

[img]Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila 4ikn11[/img]
[img]Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Jpg6c8[/img]
ispod haube sve izgleda ok, ali podsecam da sam bio u sendvicu i meni je neprihvatljivo bilo kako odstupanje u karoseriji. mislim da treba da bude to malo drugacije ili sa gitom, konstruktor bi ga tako fabricki proizvodio.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od mdjordjevic10 Čet 27 Feb 2014, 21:48

[img]Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila 2j5kwg7[/img]
[img]Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Mpjjd[/img]
[img]Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Anmvs3[/img]
[img]Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila 2mpmxr8[/img]

evo jos malo slika.
Glavno pitanje je da li moze da se sredi da valja, i da li moze biti nekih skrivenih mana koje se ne vide na prvi pogled, a koje mogu kasnije da prouzrokuju neki kvar na motoru, ili neki problem kod lima?
Hvala svima unapred.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od Mitke Čet 27 Feb 2014, 22:32

Naravno da moze da se sredi da valja. Nov zadnji vezni, prednji vezni, hauba i to je u principu to. Napisah ti gore da je razlog zasto nije hteo da upali 99,9 % razvodna kapa koju je vezni lim od udarca prosto zbacio sa razvodnika ili je polomio, sve u svemu, sto se dela paljena tice, sitnica.

Slikaj kompletan auto iz vise uglova, da se vidi da negde nije povuklo, krov slikaj takodje, a i sam pogledaj da se nisu pojavila neka udubljenja po njemu, ali kolio vidim iz ovih slika, nije toliko strasno.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od Miljan Čet 27 Feb 2014, 22:51

Kosevi nisu osteceni, a ni krila, tako da kao sto rece Mitke, prednji i zadnji vezni lim, hauba i gredica ispod hladnjaka i to je, bitno je samo da nadjes sto boljeg majstora, da uradi kao fabricki.
Ja mogu da ti preporucim farbara u KG, on ima nekog drugara limara i jako dobro rade, verujem da bi to odradili da se nista ne primecuje.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od mdjordjevic10 Čet 27 Feb 2014, 23:06

hvala mitke na odgovoru. svi pricaju da nije nista strasno, valjda su ljudi videli i gore stvari pa im je ovo ok i nije strasno. To je valjda kao kod lekara oni su naviknuti na krv i kojekave strasne stvari, i kad neko polomi ruku, njima nije strasno Meni je ovo katastrofa i ne mogu da se pomirim sa tim uopste. Auto je bio fabricki, a sad vize nije. NPR nova boja ce se drugacije ponasati i drugacije ce da bledi. eto to mi je palo na pamet. A cak i nikada ne moze da pogodi da boja bude ista. I iako svi pokusavaju da me ubede da ce sve biti kao sto je bilo, ja jednostavno ne vidim da je to moguce, cak ni teoretski. A tek u praksi sa nasim majstorima a posebno njihovom ophodjenju prema marki Zastava... izgleda da sam ja Kriger...
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od mdjordjevic10 Čet 27 Feb 2014, 23:09

Hvala Miljane. Da li mi mozes reci koji je to farbar. Ja sam vec kontaktirao jednog u okolini kragujevca, u selu cumic. Pitaj tvog druga sta misli o njemu, pa da vidim, sta cu i kako cu. mislim sad sam skroz u autu.
mdjordjevic10
mdjordjevic10
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 110
Godina : 45
Lokacija : Kragujevac
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od Mitke Čet 27 Feb 2014, 23:15

Mislio sam da nje preterano strasno, razumem te ja kako se osecas, osecao sam se isto, ako ne cak i gore, ali jbg, sve je za ljude, desava se i sta sad, da je strasno jeste, ali preterano strasno nije.

Moze da se pogodi boja, pogotovo ako tvoja nije matirala ( a ako je sudeci po slikama nije), i posle farbanja toga istom nijansom, se ceo auto ispolira, i to sve bude ko novo.

Kao sto Miljan rece, samo neki dobar majstor sto se limarije tice (mada je to manji problem), veci problem je dobar farbar, koji ce to krsteno da ofarba.

Uglavnom da ne duzim sada, generalno, moze da se dovede to sve u fabricko stanje, cak i ako je negde povukao (a koliko vidim nije).
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od Miljan Pet 28 Feb 2014, 00:44

mdjordjevic10 ::Hvala Miljane. Da li mi mozes reci koji je to farbar. Ja sam vec kontaktirao jednog u okolini kragujevca, u selu cumic. Pitaj tvog druga sta misli o njemu, pa da vidim, sta cu i kako cu. mislim sad sam skroz u autu.

Farbar je Vlada, ne znam sad tacno da ti objasnim gde se nalazi, jer se slabije snalazim u KG, na drugom kruznom toku iz pravca autoputa se ide levo, pa preko pruge levo kod fabrike "21. oktobar", pa onda desno posle pumpe uzbrdo i tu po nekim ulicama je. Pitao sam ga i poslao sam mu slike, pa javljam kad odgovori.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila Empty Re: Imao udes: na sta obratiti paznju prilikom sredjivanja automobila

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu