Uticaj karburatora na potrosnju plina?

+2
radovan018
Mitke
6 posters

Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od radovan018 Pon 03 Feb 2014, 14:26

Ovako, vec duze vreme imam problem sa potrosnjom plina (17-20 na 100km gradske voznje) Inace, mereno je 2 puta, tako sto sam oba puta sipao plin (na MOL-u) do vrha i sa tim rezervoarom od 40l (staje 35) ja predjem oko 180-190 km gradske voznje. Pre odredjenog vremena odem u servis gde su mi ugradili plinski uredjaj i izlozim problem. Kazu mi oni da je to nemoguce i da proverim koliko mi auto trosi benzina, pa kad proverim da dodjem sa informacijama, a oni ce mi navodno nastelovati plin "zajebalo vek". I uradim ja tako, na prazan rezervoar, sipam 10 litara benzina. Ukupno sam presao sa tih 10 litara, 60 km gradske voznje. Stanem ja na pumpu, sipam jos 3 i kusur litra, prebacim auto na plin, i odem u servis za karburatore, jer sam mislio da je nesto do karburatora. I tamo ispricam situaciju sa potrosnjom, covek se krsti. Prebacim ja na benzin , on tamo cackao nesto i kaze mi da je sraf za smesu bio skoro skoz odvrnut i da je to zatego.Pitam ga da li je potrebno raditi servis karburatora, on kaze nije, jer reaguje sraf za smesu. Pitam ga da li to ima veze sa potrosnjom plina, on kaze da nema, jer je karburator izbusen za plin i da je verovatno problem do rasprsivaca. Elem, zanima me, da li stvarno karburator nema neku posebnu ulogu u potrosnji plina ili? Inace plin je ugradjen prosle godine, Lovato isparivac je u pitanju. Motor 1.1 standardno sve.
radovan018
radovan018
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 89
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Re: Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od YUgisa Pon 03 Feb 2014, 15:04

Pa karburator nema neke veze sa ustelovanoscu na plin. Karburator moze da utice na plin jedino sa time kako koristis sauh i od same velicine karburatora. Ne govorim iz licnog iskustva ali kazu ljudi da je sa mesacem lakse nastelovati plin ali da se oseti pad snage kad se vozi na benzin a za razliku od toga kad je busen onda ima vise snage ali je tesko nastelovati plin. Takodje pitanje je kako je ustelovan i sam motor, da li je u fazi i da li je paljenje propisano nastelovano, sve to treba uraditi da bi se na kraju nastelovao plin. Tako da najbolje da sipas jedno 20ak litara i da provozas 100km na benzin i da vidis kako se ponasa motor. Prvo treba napraviti da ide na benzin kako treba i onda podesiti plin.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Re: Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od Mitke Pon 03 Feb 2014, 15:06

nema veze stelovanje karburatora sa potrosnjom plina. Ja sam imao problem potrosnje od 17 litara kad su mi membrane propale, zamenio njih, i nastelovao i sve se normalizovalo.

Naravno ima uticaja na to jednogrli, dvogrli, ali sama nastelovanost karburatora nema veze sa plinom.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Re: Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od radovan018 Pon 03 Feb 2014, 15:17

Ja sam od ugradnje plina presao mozda oko 5000 km, stavljen je nov uredjaj (marta ili aprila 2013.) i tad kad sam ugradjivao, stavio sam nove kablove, svecice, kupio i nov akumulator. Na pocetku je potrosnja bila ok, 8 litara na 100 km magistrale, oko 12 u gradu. I onda poslednjih par meseci problemi. Najveci problem je sto me vozaju tamo vamo, gubim zivce samo. Na koliko se kilometara menjaju te membrane? Ima neka propisana kilometraza ili ?
radovan018
radovan018
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 89
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Re: Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od radovan018 Pon 03 Feb 2014, 15:26

YUgisa ::Pa karburator nema neke veze sa ustelovanoscu na plin. Karburator moze da utice na plin jedino sa time kako koristis sauh i od same velicine karburatora. Ne govorim iz licnog iskustva ali kazu ljudi da je sa mesacem lakse nastelovati plin ali da se oseti pad snage kad se vozi na benzin a za razliku od toga kad je busen onda ima vise snage ali je tesko nastelovati plin. Takodje pitanje je kako je ustelovan i sam motor, da li je u fazi i da li je paljenje propisano nastelovano, sve to treba uraditi da bi se na kraju nastelovao plin. Tako da najbolje da sipas jedno 20ak litara i da provozas 100km na benzin i da vidis kako se ponasa motor. Prvo treba napraviti da ide na benzin kako treba i onda podesiti plin.




Sto se tice faze, bio je pre manje od mesec dana kod majstora (menjan set kvacila), sve nastelovano kako treba. Podjednako lepo ide i na benzin i na plin. Samo sto je ta potrosnja problem. Pre svega sam sumnjao na karburator, zato sto mi se desava kad ga prvi put palim na benzin kad je hladan, povucem sauh i ako malo stisnem gas, on se ugusi i ugasi. E sad, posto sam danas bio do servisa za karburatore, videcemo da li se situacija promenila kad ga budem palio sutra ujutru.
radovan018
radovan018
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 89
Godina : 35
Lokacija : Nis
Datum upisa : 16.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Re: Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od YUgisa Pon 03 Feb 2014, 15:28

Pa ne moze to tako da radi, znaci da nesto nije dobro.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Re: Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od junior45 Pon 03 Feb 2014, 17:41

pogledaj ti zazor svecica,paljenje i fazu,cim trosi vise benzina i plina znaci nesto drugo nije uredu,ne karburator,posto karburator za plin ne znaci puno,posto se od svih komponenti koristi samo leptir
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Re: Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od bane90 Čet 13 Feb 2014, 20:05

a koja je razlika u potrosnji sa jednogrlim, i dvogrlim...u normalnoj voznji...posto uglavnom na dvogrlom plin ide preko plocice, a ona ne zna kada je otvoreno jedno a kada oba grla, tako da na drugom grlu ide plin i kada nije otvoreno...nije mi bas jasno kako to funkcionise...
bane90
bane90
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 382
Godina : 33
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 15.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Re: Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od junior45 Čet 13 Feb 2014, 20:26

Potrosnja bi trebala da je ista,mozda cak i manja..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Re: Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od Milos Čet 13 Feb 2014, 20:28

Sto se benzina tice, u normalnoj voznji, samo na prvo grlo, dvogrli trosi manje od jednogrlog. Ne razumem se nesto previse u plin ali valja to funkcionise tako sto vakum uvlaci gas kad se otvori klapna mada to je moje neko laicko razmisljanje, ne mora da znaci.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Re: Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od bane90 Čet 13 Feb 2014, 20:40

pa da, vakum uvlaci gas kada se otvori klapna, ali kad je klapna drugog grla zatvorena, a plin ipak ide od rasprsivaca preko Y racve do prvog i drugog grla...e sad, ti teras na prvo grlo, sta se desava sa plinom koji stize u drugo grlo koje nije otvoreno?plin je tezi od kiseonika, i pada do klapne, ali ako ne otvoris drugo grlo, plin ce se preliti u kucistu filtera....
bane90
bane90
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 382
Godina : 33
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 15.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Re: Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od YUgisa Čet 13 Feb 2014, 20:42

Plin ide linijom manjeg otpora a ako je prvo grlo otvoreno on provlaci plin tuda pre nego sto ide u deo za drugo grlo... A kako ne bi previse vukao zato treba Y racva koja ima posebno stelovanje za jedno i posebno stelovanje za drugi izvod...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Re: Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od bane90 Čet 13 Feb 2014, 21:18

e sad mi je vec dosta jasnije to....a koja je ustvari realna potrosnja plina, znaci ne ono tipa 5,6l kao da se vozi neko na upaljac, nego prosecna za zastave....?
bane90
bane90
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 382
Godina : 33
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 15.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Re: Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od YUgisa Čet 13 Feb 2014, 21:26

https://zafc.forumsr.com/t636-potrosnja-goriva-anketa-d

Muskarci lazu u dve stvari, koliko im je dugacak i koliko im trosi auto Very Happy Svako ce ti reci drugu informaciju i nekome ce da trosi punim gasom kao sto drugom trosi kad vozi totalno stedljivo, potrosnja varira od mnogo stvari i kako je odrzavan i kaoko je podsen auto i od vozaca i kako meris predjenu kilometrazu, neki su tacniji neki ne pa i samih uslova u saobracaju. Licno za mene odgovarajuca potrosnja za fabricku Zastavu sa nekom normalnom voznjom (ne tako da se gleda kako da se ustedi ali ne i tako da se vozi pun gas) je od 8 do 10l u gradu.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Re: Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od bane90 Čet 13 Feb 2014, 21:55

eeee, too..Smile
bane90
bane90
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 382
Godina : 33
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 15.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Re: Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od Mitke Čet 13 Feb 2014, 22:28

Zavisi opet od grada do grada, ali dobro ustelovano sve, jednogrli karb, normalne, cak i ostrije voznje 10 litara maks, 12 da ga teras sve u patos, da ne pustas gas. Sa dvogrlim karbom sam ja imao potrosnju na 1.1 motoru, doduse samo 2 puta sam merio gradsku voznju sam njim, prvo put 11 litara, drugi pt 10.5, nesto ostija voznja, povremeno otvarano drugo grlo (sistem provere puna boca, 100 km, odlazak na istu pumpu, tako 2 puta sam merio), otvoren put, smesna potrosnja manje od 7 litara ali je i nacin voznje bio takav 60-ak km/h cesto i manje u petoj brzini.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Uticaj karburatora na potrosnju plina? Empty Re: Uticaj karburatora na potrosnju plina?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu