Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

+10
Miljan
nebojsas
charjek
mmarkoo
MikiUE
junior45
Zuty
slobodan271
YUgisa
fox_87
14 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od mmarkoo Ned 12 Jan 2014, 13:34

kod mene sa svim iskljucenim potrosacima, I kad raskonektujem dzek iz plejera opet vuce 0,02A ? da li elektronsko paljenje ima uticaja? ili mozda tng? kad prikljucim cd onda je 0,03A. a I bas sam izmerio koliko struje je potrebno za normalnu zimsku voznju- svetla+grejac zadnjeg stakla+ventilator+brisaci= negde oko 18A s` tim sto nisam merio potrosnju struje za bobinu kad motor radi

mmarkoo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 111
Datum upisa : 10.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od mmarkoo Ned 12 Jan 2014, 16:16

svetla oborena~11A
svetla poziciona~3,2A
grejac zadnjeg stakla~6,5A
ventilator kabine 1.brzina~3,16A
ventilator kabine 2.brzina~5,3A

mmarkoo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 111
Datum upisa : 10.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od junior45 Ned 12 Jan 2014, 16:46

nema veze paljenje,ne moze ono da vuce struju..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od slobodan271 Ned 12 Jan 2014, 18:03

0,03 Ampera je OK potrošnja kada auto miruje i kada je ključ izvučen iz kontakt brave.Sa takvom potrošnjom za 24 sata akumulator se isprazni za 0,72 ampera.Za deset dana bi potrošio 7,2 ampera a da kompletno izvuče potpuno napunjen akumulator od 55 A-Bilo bi mu potrebno preko 70 dana (2 1/2 meseca).Ta potrošnja je sasvim ok i to NE IZVLAČI ISPRAVAN AKUMULATOR za nekoliko dana.Odnosno tu nikakvog kvara nema i instalacija je OK.
Krivac što ujutru nemože da upali je:Ili neispravan akumulator (možda ga samo treba dopuniti),ili alternator nepuni,ili kontakti,kablovi sa akumulatora nisu dobri...Proveriti kleme akumulatora,i drugi kraj kablova na anlaseru i minus pol na mestu gde je učvršćen na karoseriju i motor.Njih bi sa vremena na vreme trebalo prekontrolisati i od prljavštine,korozije i oksidacije očistiti sve bitne spojeve da nebi dolazilo do problema sa strujom.
slobodan271
slobodan271
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 73
Lokacija : Beograd-Srbija
Datum upisa : 24.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od mmarkoo Ned 12 Jan 2014, 18:13

ma sve je ok kod mene, akumulator je nov nego sam onako izmerio I postavio da podaci budu na forumu, mozda nekom treba. samo me zanima kad je sve iskljuceno zasto vuce tih 0,02A? da li negde nije dobra instalacija ili neke cetkice na nekom ventilator, brisacima, alnaser, ili diode alternatora?

mmarkoo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 111
Datum upisa : 10.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od fox_87 Pon 13 Jan 2014, 18:36

jel kupio mozda neko decembarski broj revije sat+, ako mu nije tesko da uslika i postavi onaj clanak o akumulatorima, mislim da se zove "kako da (ne) pokvarite akumulator".

ne vredi, jutros u pola 10 prvo verglanje je trajalo 3s i vidim da je na izdisaju, prekinem, padne mi na pamet da prebacim plin na neutralni polozaj, zaverglam ponovo,krene dosta jace i upali. ni ova varta nije u boljem stanju ocigledno, bio sam do prodavnice oko 7000din je nova varta od 55Ah,maintenance free,jbg.
fox_87
fox_87
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 634
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od charjek Pon 13 Jan 2014, 21:10

ja sam citao i kao i uvek napisali su neke osnovne stvari koje zna i malo dete tako da nemas od toga nikakve vajde  Sad 
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od nebojsas Sub 30 Avg 2014, 13:55

Sad sam izmerio koliko vuce struje, kad je sve iskljuceno 0.02a, ali kad ukljucim alarm 0.15a. Da li je to ok? Pitam zato sto sam sad bio na odmoru i nisam vozio auto 10 dana, stajao je kod drugara, alarm bio ukljucen. Posle 7 dana je hteo da ga pomeri i kad je hteo da zavergla on skroz mrtav, cak ni centralna nije htela da otkljuca. Ako vuce 0.15a za 7 dana bi potrosio 7x24x0.15=25.2a. Aku je Bosch 48a, znaci da ga ne bi ispraznio za 7 dana. Alternator je remontovan, puni na leru bez potrosaca 14.4 a sa potrosacima 13.8, znaci to je ok, cak sam ga i dopunjavao punjacem par dana pre odmora. Aku je star oko godinu dana (nemam garanciju), valjda nije vec ispustio dusu?
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od Miljan Sub 30 Avg 2014, 14:32

Mnogo ti vuce alarm, zato ga je ispraznio. Ja nisam merio kod mene koliko vuce, ali i posle mesec dana sa ukljucenim alarmom (plus u medjuvremenu se aktivirao vise puta) akumulator ne oseti bukvalno, zavergla najnormalnije.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od nebojsas Sub 30 Avg 2014, 14:35

Mislis da je nesto do povezivanja ili do samog modula, kako da to proverim?
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od ZAC Sub 30 Avg 2014, 14:38

Za pokretanje motora anlaser mora da povuce veliku struju iz akumulatora..ako je akumulator poluprazan...po tvom racunu, onda je sasvim ocekivano da ne upali posle 7 dana. Wink

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od nebojsas Sub 30 Avg 2014, 14:41

Da, ali ako je polu prazan, zasto onda nece ni centralnu da otvori, niti da rade lampice na tabli, znaci da se apsolutno skroz ispraznio.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od ZAC Sub 30 Avg 2014, 15:13

E to onda nije dobro, onda ili vuce vise ili je propao akumulator pa mu je kapacitet smanjen...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od Miljan Sub 30 Avg 2014, 15:14

Do samog modula, on nesto zeza.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od nebojsas Ned 31 Avg 2014, 17:51

Sad sam probao sa drugim modulom, nov, identican kao stari, i apsolutno isto vuce, 0.14 - 0.15. Imam neku samonapajajucu sirenu pa sam pomislio da nije mozda do nje, otkacio sam je ali je ostalo isto.

Edit:
evo i specifikacije od alarma

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 IMAG0028_zpsd0d6cdad
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od mefisto Sre 17 Sep 2014, 10:09

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Voltmetar

I ja sam imao problema, autoradio mi ispraznio za nedelju dana,(nije bio dobro uvezan) !
Preporučujem vam ovu stvarčicu, nabavlja se za parstotinjak dinara, uvek možete videti kakvo je punjenje akumulatora.
mefisto
mefisto
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 11
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 12.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od junior45 Sre 17 Sep 2014, 10:45

Mi volimo oldskul pa mecemo satice sa skazaljkama Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od nebojsas Sre 17 Sep 2014, 11:15

Meni je punjenje dobro, 13.8 u leru sa svetlima i muzikom, kad dam gas 13.9-14.0, 14.4 bez potrosaca, tako da nije to. Kad izmerim koliko vuce, naravno kad je sve pogaseno i skinuta plocica sa radia, 0.02a sto je ok, ali cim ukljucim alarm penje se na 0.15a, sto je mnogo, znaci da je nesto do alarma (povezivanja) jer nije ni modul. Na specifikaciji od alarma pise da trosi manje od 18ma (0.018a), znaci da kod mene trosi oko 8 puta vise.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od Crazy128 Sre 17 Sep 2014, 11:26

Na mom jugu se javljala varnica, al problem je bio u radiju. Od tad sam ga iskljucio, i sad sluzi za ukras. Plus ako ga ne vozim duze obavezno otkacim klemu -. Em sto pobrisem greske iz ecu, em mi mirna glava i znam da nema sanse da se isprazni. Smile
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od nebojsas Sre 17 Sep 2014, 11:35

Ja vozim svaki dan, eventualno preskocim jedan nedeljno, tad nije problem, upali normalno, ali vec posle nedelju dana...
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od junior45 Sre 17 Sep 2014, 11:45

radio povuce trenutno struju,i posle bude ok..tako i kod mene,meni kad auto stoji nedelju dana on pali normalno..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od nebojsas Pet 03 Okt 2014, 16:57

Posle detaljnije analize zakljucio sam da kad skinem relej koji sluzi za blokadu motora, vise ne vuce struju. Nadjem drugi relej (namucio sam se, nigde nema da se kupi takav, postavicu sliku), zamenim, opet isto. Skinem relej, kratko spojim zice koje idu sa releja na bravicu, radi i ne vuce, druge dve zice sam ispratio ali ne vidim sta bi moglo da smeta, jedna ide direktno na modul a druga na struju 12v, sve je lepo spojeno i izolovano. Za sada sam ostavio tako, sad sve radi (i ne vuce struju) sem blokade motora, znaci kad je ukljucen alarm moze da se vergla i upali normalno, sto sa blokadom ne moze.
Sta jos da pogledam, jel ima neko ideju? Znaci nije modul (zamenjen), nije relej (zamenjen), a problem postoji.

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 IMAG0084_zpsb01384d4

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Alarmsema
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od djzecky Sub 11 Okt 2014, 00:11

Zice za napajanje releja + i - ustvari nemaju dobar kontakt negde, pa povlace masu preko necega sto dodiruju na putu do releja? Mozda? To mi je jedino logicno resenje, pod uslovom da nisu oba releja ili modula koja si probao losa.
Druga zica, koja ide preko releja, do bravice je ok, jer bi vukla struju i kada je kratko spojis a izbacis relej.


mefisto ::Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Voltmetar

I ja sam imao problema, autoradio mi ispraznio za nedelju dana,(nije bio dobro uvezan) !
Preporučujem vam ovu stvarčicu, nabavlja se za parstotinjak dinara, uvek možete videti kakvo je punjenje akumulatora.

Uvek mozes videti koliki je napon u akumulatoru, sto ne znaci i da je punjenje dobro. Voltmetar pokazuje stanje akumulatora i ispravnost reglera. Da vidis, da li ti se akumulator trenutno puni ili prazni, potrosaci vuku vise struje nego sto alternator pravi ili nesto vuce struju u mirovanju, za to ti treba ampermetar. On pokazuje ispravnost punjenja tj. alternatora, ali ga skoro pa niko ne ugradjuje.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde - Page 2 Empty Re: Akumulator ispustio dusu ili izvlaci struju negde

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu