Luft u tocku i lupkanje

2 posters

Ići dole

Luft u tocku i lupkanje Empty Luft u tocku i lupkanje

Počalji od nebojsas Sre 27 Nov 2013, 00:35

Odem pre desetak dana da nastelujem trap, kaze majstor da moram da zamenim gumice balans stangle. Zamenim to i dodjem sutradan, kaze sve ostalo je super i nasteluje trap, meni u voznji sve normalno, nigde ne vuce, ne trese, sve ok. Odem posle par dana kod drugog majstora da mi namesti nesto oko kocionih klesta, kaze ima tocak puno lufta, kad ga cima levo desno dosta se pomera i cuje se neki zvuk kao kad nesto udari. Taj zvuk sam primetio i ranije kad hocu da se uparkiram pa motam u mestu, recimo sa punog levog krenem da motam u desno i cuje se taj zvuk jednom, isto tako i kad motam na drugu stranu. Majstor kaze da je verovatno rame ili spona ili oba i da to namestim sto pre da mi ne pojede gume. Mene zanima ako su rame i spone u pitanju kako to nisu videli na stelovanju trapa, a gledali su? Ako moram da menjam i rame i sponu da li se menjaju u paru (i leva i desna strana) ili nije neophodno? Koju marku je najbolje da kupim?
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Luft u tocku i lupkanje Empty Re: Luft u tocku i lupkanje

Počalji od YUgisa Sre 27 Nov 2013, 12:29

Jel to lupanje ili krckanje kada motas volan? Ako je krckanje onda je homokineticki obicno... Da li je luft i gore dole, ako jeste, onda je mozda lezaj u pitanju... Usustini rame i letva se tesko gledaju da li imaju lufta na autu, mozes provati i da otvoris prozor i cimas volan blago levo desno i da vidis da li tocak prati cimanje, ako ne reaguje na manje pomeranje, onda je luft u sponama... Mada je najbolje da se izbiju rame i spona iz glavcine i kad se rukom proveri luft... Posto sam prosao tako da smo mrdali i gurali, stiskali i sve fore i izgleda ko da je novo a kad smo skinuli ono samo sto se ne raspadne xD Ne mora da se menja u paru ali postoji verovatnoca da uskoro propadne i druga strana ako vec nije pa da imas onda dvostruki trosak.

Pa ja imam samo iskustva sa Fad ramenima jer sam samo njih menjao od fabrickih delova (koji nisu dotrajali nego sam uzeo duza) i ko nova su i dalje posle par godina i jedno 25.000km ja mislim i pored onoga sto trpe od mog oslanjanja. Ako hoces malo da poboljsas stabilnost auta, moj predlog je da uzmes ramena od Floride. Ako ti se ne "eksperimentise", onda uzmi fabricka Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Luft u tocku i lupkanje Empty Re: Luft u tocku i lupkanje

Počalji od nebojsas Sre 27 Nov 2013, 18:14

Lupkanje, lupne jednom, kao kad se nesto nategne pa se oslobodi i lupne, nije metal o metal, vise kao guma o metal, tako se cuje. Sad sam cimao volan levo desno i tockovi prate i najmanji okret volana, mada su tockovi na snegu pa ne znam da li je to realno stanje. Nisam primetio da tocak ima luft gore-dole.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Luft u tocku i lupkanje Empty Re: Luft u tocku i lupkanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu