Trzanje i svasta nesto

+11
Mitke
zile
YugoM55
Predrag B.
charjek
Crazy128
ZAC
vatreni 45
Miljan
YUgisa
Bibliotekar
15 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od teslaboj Sub 27 Apr 2013, 22:39

Sta moze biti da mi auto secka ponekad na plinu kao ovde navedeno?

Zamenjeni kablovi nastelovano paljenje, zamenjena creva i pritegnuto sve oko plina , sve ide super.

Ali primetio sam kad se ugreje prilicno, bar mi se tako ucini tipa grad 1-2 brzina guzva, hoce da secka u prvoj drugoj, i na manjem gasu.
Kako pretera dalje i veci gas on se umiri.

Veoma iritirajuce Smile
teslaboj
teslaboj
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 200
Godina : 34
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 07.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Mitke Sub 27 Apr 2013, 23:58

Svecice, razvodna kapa, razvodna ruka.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od teslaboj Ned 28 Apr 2013, 08:06

Ma sve podeseno pod konac, zamenjeno nastelovano Unsure Ide on fino sve.

Ali kad se ugreje malo jace pocne da brljavi, zato rekoh da neko nema iskustva da nije nesto oko plina bem ti plin Mad
teslaboj
teslaboj
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 200
Godina : 34
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 07.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od ZAC Ned 28 Apr 2013, 08:42

Vrlo je mogce da je do membrane plinskog uredjaja, kada se zagreje istegne se membrana...idi ti kod plinadzije.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od teslaboj Ned 28 Apr 2013, 20:04

Danas sam vozio 150 km tamo vamo, ali otvorenog puta tako da se nije grejao nigde, bez problema sve ide kao metak Smile

Na benzin ide super kako god, vruc/hladan

Znaci da je nesto do plina, a struja nije i oko nje, i nisu creva filteri i ventili, tako da hvala na sugestiji da proverim taj deo Smile
teslaboj
teslaboj
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 200
Godina : 34
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 07.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Bibliotekar Pon 26 Avg 2013, 15:41

E ljudi moji, proslo je neko vreme i problem je delimicno resen. Dakle: niko nije pomislio da je taj problem - ustvari dva problema. Prvi je je bio u kompresiji. Dakle, kada je majstor izmerio kompresiju, treci i cetvrti ventil ga nisu imali skoro uopste. Usledilo je ravnanje glave i sve sto sledi u vezi toga. Naravno da posle toga ide kao metak ali je ostao jos jedan cudan problem, dakle, u drugoj pri malim obrtajima na 30km/h iskljucivo u krivini, prilikom polukruznog ili na okretnici trza. Kada ide pravo ide bez greske. Cak i kada krecem iz druge brzine (zbog provere trzanja) sve je u redu nema trzanja ali ako udjem u blagu krivinu ili kruzni tok - trza. Jedino sto mi pada na pamet je kako je to teslaboj naveo „... zamenjena creva i pritegnuto sve oko plina ...“ Moram priznati da mi se neka creva klimaju.
Toliko za sada - javljam kada sve to pritegnem!
Pozdra i hvala svima

Bibliotekar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 22.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Miljan Pon 26 Avg 2013, 16:12

Bobina

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od teslaboj Pon 26 Avg 2013, 20:17

Meni je bilo do kablova i malo nastelovan plin Wink
teslaboj
teslaboj
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 200
Godina : 34
Lokacija : Srbija
Datum upisa : 07.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Bibliotekar Uto 27 Avg 2013, 08:25

Menjao sam bobinu kao i komutator, kablove, svecice, razvodnu kapu, ruku... Ravnao glavu...
Ostalo je da se creva provere, dotegnu... To cu posle dotezanja glave...
Jer ne trza na ravnom nego u krivini, to je ono sto buni. Da trza i na ravnom pa bi mi lakse bilo, ali ne samo kada sam u krivinama, kada radim polukruzno ili kada sam u kruznom toku. Cim sam na ravnini, cupa.
:-(

Bibliotekar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 22.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od junior45 Uto 27 Avg 2013, 09:39

mozda maljak goriva Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34902
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od zastavayugo1.1i Uto 27 Avg 2013, 12:41

Ali kaze da vozi auto na plin tako da ne bi trebalo da utice gorivo, jedino sto kaze Miljan bobina mozda je problem ako je pricvrstena kod hladnjaka pa je drzac oksidirao pa bobina zeza u ostru krivinu ili na polukruzno mozda se pomera malo.
zastavayugo1.1i
zastavayugo1.1i
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 666
Godina : 39
Lokacija : Skopje, Makedonija
Datum upisa : 31.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Miljan Uto 27 Avg 2013, 13:00

Nema sta osim bobine da zeza samo u krivini (ako vozis na plin) jer ako probije namotaj u bobini ulje u njoj je izolator i ne probija kad ides pravo, a u krivini to ulje pobegne na jednu stranu i onda probija i trza.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Bibliotekar Uto 27 Avg 2013, 17:53

Da, razumem, deluje logicno ali sam promenio bobinu - doduse pre ravnanja glave. Kupio novu. Jeste da je losija od originala ali kako je mogla da probije za mesec dana?
U petak treba - da moment kljucem dotegne glavu ali majstor sleze ramenima za dalje. Promenicu sva creva od plina, ma kupicu opet novu bobinu ako je mogla od necega da crkne za tako kratko vreme :-(

Bibliotekar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 22.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Mitke Uto 27 Avg 2013, 17:59

Ja sam imao neki problem sa autom, i ve je vuklo na bobinu, i odem i kupin NOVU, stavim na auto, prvo sam jedva upalio, a onda je auto trzao kao da je radio na 2 cilindra, vratio fabricku bobinu, iauto normalno radio posle toga. To sto je ta bobina nova, ne mora da znaci da radi, bolje idi na neki odpad, i za 500-100 dinara, uzmi iskirnu bobinu, i miran si Very Happy
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Bibliotekar Uto 27 Avg 2013, 23:23

Miljane, ako je bobina zar ne bi onda trzao i na benzinu? Posle ravnanja glave, prebacivao sam na benzin i nije bilo problema. Mada i ranije, a postovao sam u svojim prvim postovima, trzanje na benzinu je postojalo ali se nije moglo odmah primetiti.
Heh, gnjavim i zamaram ali... Pokusacu da tokom ove i sledece nedelje zamenim creva i da nadjem negde dobru novu ili staru iskrinu bobinu - pa javljam.
Hvala svima jos jednom na sugestijama i volji da se pomogne!
P.S. Video sam postove sa slicnim problemima. Al` barem je lakse kad covek ima kome da se jada Smile

Bibliotekar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 22.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Miljan Uto 27 Avg 2013, 23:34

Ja sam razumeo da trza i na benzinu, ako je samo na plinu, onda su membrane u isparivacu lose, pa se po inerciji u krivini pomeraju.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od castiel-87 Uto 27 Avg 2013, 23:38

A koju si to novu bobinu kupio? Ja sam imao onu češku, koju su mi u fabrici ugradili, pa je zezala, počela da trza i tako to,ali od kako sam kupio Rudi Čajavec bobinu, nemam više tih problema.
castiel-87
castiel-87
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1158
Godina : 36
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Bibliotekar Sre 28 Avg 2013, 08:13

Istina je da je ceska. Ali mi ovo s membranama ima vise smisla, s obzirom da na benzinu ne trza.
Javicu, sta sam uradio.
Opet, hvala svima.

Bibliotekar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 22.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Bibliotekar Pon 09 Sep 2013, 17:30

Evo, konacno, samo resio problem. Naisao sam na ozbiljnog mejstora koji je dijagnostifikovao i resio problem.
Otvorio je razvodnu kapu i primetio je puno „pangerita“ prasine ili sta vec... zatim je video da nema one spuzvice koja je natopljena uljem i koja podmazuje osovinu. Cim je stavio novu spuzvicu, nakapao ulja - vec je bilo bolje. Trzanje se skoro propolovilo, jedva da se i oseti.
Malo mi je jos nastelovao paljenje, skratio ili smanjio obrataje izmedju brzina, tako da za sada pristojno radi/
Ostalo je da kupim nov razvodnik - vidim da se preko kupinda prodaju za 5000 din Rudi Cajevec, a mozda nadjem i polovan.
Miljan i Crazy128 su na pocetku posta rekli da bi mogao da bude problem u razvodniku, znali su.
Hvala svima na pomoci i sugestijama. Ziveli!

Bibliotekar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 22.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Bibliotekar Čet 28 Nov 2013, 12:19

E sad, nije sve gotovo - ako ste tako mislili - da ste me se resili... Ima i nastavak, koji ce se verovatno zavrsiti guranjem Yuga u Dunav.
Dakle, da rezimiram. Yugo 55, Koral In, benzin+gas.
GAS: Na malim obrtajima trza ali u krivinama, polukruznim tokovima i sl. Desi se, da i u leru malo trokira, gusi... Inace na ravnom cepa...
BENZIN: Ne trza, ima malih problema sa karburatorom ali to ne bi trebalo da ima nikakve veze kada je u pitanju gas. (Problem je kada dodam jako gas gusi se, ako ga dodajem polako ide kao metak)
Ali da se vratim na temu, promenio sam: svecice, kablove, bobinu, komutator i nedavno cak i celi razvodnik paljenja (doduse polovan) ali problem nisam resio. Sta se desilo u medjuvremenu od poslednjem posta, ovo vazi kada vozim na plinu: covek mi je nastelovao paljenje po sluhu i Yugo je radio lepo bez ikakvog trzanja isao je normalno, cak bih rekao lepo ali je paljenje kasno namesteno tako da bi trebalo malo verglanja pre nego sto upali. Sa prvim snegom se desilo da nece da upali uopste. Ponovo zovi majstora, ovaj je morao da opet pomeri razvodnik paljenja da odma hvata kako bi uoste mogao da upali auto. Tako je i ostavio rekavsi da nema drugog nacina ako hocu da ujutru po mrazu upalim auto. Na ravnom sada vuce kao metak, ide odlicno ali kad udjem u polukruzno ili skrecem bubrege mi odvali od trzanja, hoce malo da trokira i u ler gasu. Dakle, ako ja dobro razumem stvari, a ne trvdim da razumem, sve je do razvodnika paljenja i kako ga namestiti. Da li po sluhu ili po knjizi.  S obzirom da sam promenio i razvodnik i bobinu, tesko mi je da poverujem da sam nabasao na neispravne. Ispade da je lakse popraviti Leksusa nego Yuga. Ako imate jos nesto da mi savetujete pre nego sto razlupam krntiju - tu sam. Ziveli!

Bibliotekar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 22.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Crazy128 Čet 28 Nov 2013, 12:30

Proveri ceo razvodnik, izmerite otpor unimerom (nislija ce ti reci koliki otpor treba da bude, jer ne znam tacno), luft u vretenu razvodnika, ocisti razvodnu ruku da se sija, na kapu ocisti kontakte i proveri duzinu grafita. Ako je sve ok, prati kabl od razvodnika prema komutator da nema neki spoj, ili da je ogoljen negde pa da pipa na masu. Ako nije ni to, jedino, znaci jedino sto mi pada na pamet je da bobina pravi problem, da je probila.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto - Page 2 Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu