Trzanje i svasta nesto

+11
Mitke
zile
YugoM55
Predrag B.
charjek
Crazy128
ZAC
vatreni 45
Miljan
YUgisa
Bibliotekar
15 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Trzanje i svasta nesto

Počalji od Bibliotekar Sre 23 Jan 2013, 14:00

Gospodo,
imam Yugo Koral In (2005), ugradjen BRC gasni uredjaj. Presao sam 150.000 km i do sada nisam imao vecih problema. Redovno odrzavanje i to je to. Pre par meseci poceo je da trza kada vozim na plinu – nema pravila da li vozim brze ili sporije, da li je hladan ili ne, desava se da ne mogu da upalim od pucanja, pa do toga da prevezem 20-30 km bez ikakvih problema, pa onda pocne trzanje. Sada je trzanje postalo skoro nepodnosljivo. I kada vozim na benzinu oseti se ponekad blago trzanje. Nije tako izrazeno i cesto ali u nekoliko navrata sam osetio. To je majstorima problem, provozaju na benzinu naprave dva tri kruga okolnim ulicama i sve je u redu, ne osete trzanje, a ja posto svakodnevno putujem na relaciji Novi Sad - Vrbas, ipak predjem 40-50 km u jednom pravcu pa se u neka doba trzanje oseti. Promenio sam tri majstora u Novom Sadu i jednog u Vrbasu ali nisam uspeo da resim problem. Svi se hvataju za struju te sam promenio: svecice, kablove, razvodnu kapu, razvodnu ruku, komutator. Majstor je „navodno“ proverio bobinu ali i dalje trza. Imate li neki predlog ili barem preporuku kod god majstora u NS da ga vozim. Gde god sam ga odneo svi traze da ostavim auto dan dva, naplate nekoliko crvenih a problem ostaje.
Hvala vam unapred,
Stefan

Bibliotekar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 22.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od YUgisa Sre 23 Jan 2013, 14:22

Clan ZAC je imao problema sa trazanjem, mada kod njega je problem sa trazanjem ako se nevaram samo pri odredjenim obrtajima i problem je resio zamenom bobine iako je pri proveri davala odgovarajuce parametre kao da je ispravna.

Imas vise o tome tu:
https://zafc.forumsr.com/t2591-jugo-55-in-trza-i-dalje-hitna-pomoc

Ako ima neki prijatelj Zastavu, probajte zameniti bobinu za probu, cisto da ne kupujes novu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Miljan Sre 23 Jan 2013, 15:07

U takvim slucajevima se menja jedan po jedan deo, i ukoliko zamena tog dela ne resi problem, vratis stari, posto cesto ako zamenis vise delova odjednom ne znas koji moze da uzrokuje problem, a sa danasnjim kvalitetom delova cesto nov deo moze da napravi jos neki problem.
Ja bi proverio kabl komutatora, razvodnik i bobinu.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Bibliotekar Sre 23 Jan 2013, 16:49

Komutator sam zamenio, majstor mi je rekao da je proverio kablove, spojeve i da je sve ok. A drugi majstor veli da je proverio bobinu. I sad posle vasih postova zovnem ga jos jednom i pitam ga da li je proveravao bobinu s obzirom da je samo jos to ostalo i kaze mi da nije!
Dakle, to mi predstoji - javicu da li sam resio problem.
Hvala svima

Bibliotekar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 22.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od vatreni 45 Sre 23 Jan 2013, 17:40

Moj cale je imao jugo 55 imao je isti problem ko ti i bila je bobina u pitanju.

vatreni 45
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 119
Lokacija : Aleksandrovac
Datum upisa : 22.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Bibliotekar Sre 23 Jan 2013, 19:43

Hvala ljudi, puno pomazete. Zato je i bio cirkus jer me je majstor presao sa time da je probao polovnu bobinu, pa su svi ostali bili zacudjeni sta bi moglo biti. E posle prva dva posta ja se javim tom majstoru i pitam ga jos jednom i kaze mi da ipak nije probao drugu bobinu niti je postojecu pregledao.
Uglavnom nova je oko 1000 dinara, tako da cu sto pre kupiti i montirati novu.
I naravno javljam – trza li Smile

Bibliotekar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 22.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od YUgisa Sre 23 Jan 2013, 19:51

Drzimo ti fige ThumsUp

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od ZAC Sre 23 Jan 2013, 20:12

Bibliotekar :: E posle prva dva posta ja se javim tom majstoru i pitam ga jos jednom i kaze mi da ipak nije probao drugu bobinu niti je postojecu pregledao.

I naravno javljam – trza li Smile

E to, neka je proveri a i neka proba da je zameni...ja sam je OM-ski proveravao i otpori su bili kako treba, ali je bobina pod opterecenjem negde probijala u namotaima...znaci provera unimerom nekada nije merodavna. Cheers

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Bibliotekar Sre 20 Mar 2013, 18:56

E ljudi proslo je neko vreme, pa da se javim.
Nazalost, promenom bobine nista nisam uspeo.
Dakle, kupio sam novu, zamenio i opet isto.
Miljan rece da proverim kabl komutatora, komutator sa zamenio, doduse kabl nisam. Pokusacu i to.
Sada je situacija ovakva, zamenio sam: svecice, kablove, razvodnu kapu, razvodnu ruku, komutator i bobinu i nista nisam uspeo.
:-(

Bibliotekar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 22.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Crazy128 Sre 20 Mar 2013, 19:06

A da nije mozda problem u razvodnik? da je vreteno razbilo Unsure
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Bibliotekar Sre 20 Mar 2013, 21:51

Da, ali se nadam da nije s obzirom na cenu od 4-5000.
Ono sto je karakteristicno a nisam naveo je da je trzanje izrazeno na nizim obrtajima. Dakle, na ujednacenoj voznji iznad 60 sve je u redu. Ali, kada krecem iz prve ili prebacim u drugu - je uzasno. Najgore ne semaforu ili na izlazak na put sa prvenstvom prolaza kada moram da stanem pa krenem. Kada pocene da trza najradije bih ga ostavio tu gde je...
E sad da li to nesto govori ne znam. Ali znam da iz Novog Sada moram ici u Temerin kod nekog elektricara koji bi eventualno znao sta je. Ovi novosadski mudruju kao da je rec o japancu:)

Bibliotekar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 22.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Crazy128 Sre 20 Mar 2013, 22:48

Polovan dobar el.razvodnik moze da se nadje za malo para. Meni po svemu sudeci to lici da on pravi problem, posto se i javlja pucanje u karbu.
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od ZAC Sre 20 Mar 2013, 22:51

Bibliotekar ::Da, ali se nadam da nije s obzirom na cenu od 4-5000.
Ono sto je karakteristicno a nisam naveo je da je trzanje izrazeno na nizim obrtajima. Dakle, na ujednacenoj voznji iznad 60 sve je u redu. Ali, kada krecem iz prve ili prebacim u drugu - je uzasno. Najgore ne semaforu ili na izlazak na put sa prvenstvom prolaza kada moram da stanem pa krenem. Kada pocene da trza najradije bih ga ostavio tu gde je...
E sad da li to nesto govori ne znam. Ali znam da iz Novog Sada moram ici u Temerin kod nekog elektricara koji bi eventualno znao sta je. Ovi novosadski mudruju kao da je rec o japancu:)

Jako slicne siptome sam imao i ja, pa sam promenio: razvodnik, svecice, kablove.... a na kraju problem bio u bobini koja je svremena na vreme prekidala...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Bibliotekar Čet 21 Mar 2013, 08:11

Poucen forumom i iskustvom forumasa, juce sam kupio novu bobinu 1.080 dinara, ceska...
I opet isto.
Dakle, ostao mi je jos razvodnik.

Bibliotekar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 22.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od charjek Čet 21 Mar 2013, 14:00

jedna moja sugestija ti je da kad vec kupujes te delove da se raspitas malo moze i ovde na forumu pa da uzimas kvalitet,jer poucen iskustvom nekad je bolje polovan ispravan deo nego neki noname deo.Moze cak i taj nov deo da ti pravi problem:tipa stavis nov elmos regler i on opet slabo puni ili elmos komutator pa brljavi rad i tako dalje....
Ipak ovo je samo predlog,a ti kako hoces.pozzz
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Predrag B. Čet 21 Mar 2013, 14:36

Bibliotekar

Menjao si delove redom bez veze...

Koje si kablove imao fabrički? Ako su Lika Sistem vrati ih Wink Kada ih budeš vraćao proveri kako naležu na svećice (taj kontakt je uglavnom ok) i guraj ih dok se jasno ne čuje "klik". Što se tiče kontakta na bobini i na razvodnoj kapi malo ih proširi šrafcigerom da bi dobro nalegli, a pre vraćanja svuci kapice da bi prvo mogao da uguraš priključke kablova do kraja, pa tek onda navuci kapice. Menjaj kabl po kabl da ne bi pobrkao redosled (ne znam koliko se razumeš pa ti zato ovako pišem).

Tipujem na kablove jer sam promenio 3 seta dok nisam naišao na prave sa kojima je auto prestao da trza. Problem sa kablovima je izraženiji na TNG-u nego na benzinu Wink

Ako si već uzeo da menjaš komutator i ostalo, trebalo je da kupiš Marelli razvodnik sa komutatorom, kapom i rukom i da završiš posao.

Ako baš hoćeš pojedinačno onda kupi polovan Bosch ili Iskra komutator i bobinu. Može i Rudi Čajavec i ništa osim toga.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Bibliotekar Čet 21 Mar 2013, 17:01

Ma ja se ne razumem nista u mahaniku, a nekmoli u struju.
Sve su to radili majstori.
Kablove koje sam kupio su potpuno crni i na njima pise da su engleski (otkud engleski kablovi kod nas ne znam ali tako je pisalo na njiima)
Komutator sam menjao, stavio sam Bosch-ov, bobina je ceska, jedina se takva prodavala.
Ali mogu da probam opet sa kablovima, da nadjem i kupim neke bolje.
Hvala ti. Hvala svima sto pomazete!

Bibliotekar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 22.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Predrag B. Čet 21 Mar 2013, 17:12

Ti kablovi dve pare ne valjaju (Flash), probili su mi posle 10 dana.

Gde su ti fabrički kablovi? Ako si ih sačuvao vrati ih nazad Wink

Ako sam dobro razumeo ti si iz Novog Sada. Kupi u EuroAuto Carol Prospark kablove pod oznakom OES328 (koštaju oko 1300 din.).

http://www.euroauto.rs/contact.php

Ugradi sam fabričke ili nove kablove prema gornjem uputstvu, samo kreni od najmanjeg koji je za prvu svećicu i zameni sve redom. Onaj koji ima iste kapice sa obe strane je za bobinu.

Trebalo je da kupiš polovnu bobinu (Bosch, Iskra ili Rudi Čajavec), ima ih na otpadima i u oglasima, ali dobro sada, šta je tu je Wink Žao mi je što si bacio pare na novu bobinu...

Ako si zamenio komutator, bobinu, kapu, ruku onda je valjda sve ok. Nadam se da nisi kupio ABS Trade kapu i ruku...

Ukoliko se odlučiš na zemenu razvodnika kupi Marelli koji ima komutator na sebi.

Neka ti majstor podesi zazor svećica na 0,65 mm, a svećice kupi NGK BPR6ES ili NGKBPR6E (V line 2).
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Crazy128 Čet 21 Mar 2013, 17:22

Bibliotekar ::Pre par meseci poceo je da trza kada vozim na plinu – nema pravila da li vozim brze ili sporije, da li je hladan ili ne, desava se da ne mogu da upalim od pucanja, pa do toga da prevezem 20-30 km bez ikakvih problema, pa onda pocne trzanje. Sada je trzanje postalo skoro nepodnosljivo. I kada vozim na benzinu oseti se ponekad blago trzanje. Nije tako izrazeno i cesto ali u nekoliko navrata sam osetio.


Ako je zamenio kapu, ruku, svecice, kablove, komutator i bobinu a sve se opet ponavlja tu jedino razvodnik moze da zajebava. Jer bili kakvi bili, kablovi i svecice kad se zamene oseti se samo poboljsanje. Vozio sam i na turskim kopijama bosha, kablove sam stavio one od 600 din (silikonske) i razlika je uvek bila na bolje, nikad na gore. Zameni mu razvodnik i nece vise da trza. Uzmi Mareli koji je kolega Predrag predlozio i neces imati problema, on je dobar Wink Cheers
Crazy128
Crazy128
SOHC 1290ccm EFI 67ks

Broj poruka : 2816
Godina : 33
Lokacija : Lebane
Datum upisa : 10.12.2012

https://www.facebook.com/LeWolf90

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Predrag B. Čet 21 Mar 2013, 17:50

Kod mene je sve bilo zamenjeno i sa novim Flash kablovima je vrlo brzo počeo da trza. Moguće da je problem u razvodniku...
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Bibliotekar Čet 21 Mar 2013, 19:35

Da iz Novog Sada sam.
Ma majstori me i dalje zezaju i mudruju.
Problem je sto sam 150.000 km presao bez ikakavih problema.
I onda odjednom krece sve nizbrdo. Prvo sam mislio do plina je, do rasprsivaca, ali kad sam osetio istu stvar i na benzinu, krenuo je majstorski uzas, od toga da je do karburatora pa do toga da ne valjaju odlicne japanske svecice i da ja kupim ipak Bosnu - bolja je od japanca. Jbg, i to sam uradio i opet isto. Kupicu bolje kablove radi sebe, mada kakvi god da su racunam barem jedan dan ce biti bolje, ali kao da nisam nista menjao. Ostavio sam stare kablove, originalne - vgraticu ih. A razvodnik gospodin Mareli:) ce kanda morati da se nadje ispod haube.
Hvala vam

Bibliotekar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 22.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Predrag B. Čet 21 Mar 2013, 20:00

Za početak vrati fabričke kablove prema gornjem uputstvu. Ako ne bude bilo ok, piši da vidimo šta ćeš dalje.

Kod svećica treba da vodiš računa o zazoru. NGK su provereno dobre.

Dosta je prešao auto pa moguće da je razvodnik u problemu. Marelli nema svugde da se nađe, a i zahteva određene prepravke. Prvo se raspitaj kod svojih majstora da li znaju da ga ugrade Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Bibliotekar Sre 17 Apr 2013, 19:48

E sad mi nista nije jasno!
Ne uzimajte za zlo, sto gnjavim cenjeni publikum ali stvari sada stoje ovako. Nisam dirao razvodnik, marelijev nisam mogao da nadjem, bio je Cajevec ali trzanje se nekako svelo na minimum pa reko dok ide neka ide, da ne bacam 50 evra pa onda jos nije ni to.
Uglavnom, posto je pocelo lepo vreme, otvorim haubu da stavim poklopac od „karburatora“ na hladno kad vidim u onom dovodu za hladan vazduh nagurana spuzva i setim se da mi je prvi majstor rekao da je problem u karburatoru da nesto ne stima i da odem u servis za karburatore, a da je on do tada zatvorio taj dovod za hladan vazduh. (Do tog problema sa trzanjem je sve radilo kako treba) I ja naravno izvadim spuzvu i probam da upalim na gas kad nema sanse da uhvati gas, gasi se stuca, jeca!!! Vratim spuzvu i radi, trzucka ali radi!
Ljudi jel zaista moguce da je sve to od karburatora i da svo zezanje sa strujom nema veze?

Bibliotekar
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 22.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od YugoM55 Sre 17 Apr 2013, 20:00

Očito da nema veze sa strujom. Moguće da ti negdje ozbiljno vuče falš zrak, na dihtunzima karburatora ili dihtungu usisne grane. Zbog toga ti je količina goriva prema količini zraka mala, smjesa je slaba pa ti nema snage, kada je ovaj nagurao spužvu ona je kompenzirala taj falši zrak pa ti je zato radio relativno normalno, a kada si je ti izvadio opet si poremetio odnos gorivo-zrak.

Moj ti je prijedlog da provjeriš sve dihtunge, počevši od onog gumenog između kućišta filtera i karba pa nadalje.
YugoM55
YugoM55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 746
Godina : 30
Lokacija : Dubrovnik
Datum upisa : 13.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od zile Sre 17 Apr 2013, 21:40

taj sundjer ti je ubacen u kuciste da bi uvlacio manje vazduha, a vise plina i onda bi isao na plin bolje.. idi kod nekoga neka ti presteluje smesu, odnosno karburator... Wink
zile
zile
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 933
Godina : 29
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Trzanje i svasta nesto Empty Re: Trzanje i svasta nesto

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu