Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

+9
ZAC
Predrag B.
Mitke
igorc
Miljan
junior45
zastava 128
YUgisa
NikolaBoss
13 posters

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od NikolaBoss Ned 20 Jan 2013, 14:25

hvala Miljane Cheers
NikolaBoss
NikolaBoss
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1111
Godina : 27
Lokacija : Crna Gora
Datum upisa : 17.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od igorc Uto 05 Feb 2013, 14:18

Pozdrav narode Smile

Evo i ja se žestoko dvoumim dal da kupim juga ili da se i dalje vozim autobusom Very Happy treba mi novaca za sređivanje stana i slično, trenutno u džepu imam 2700 eur, pa mi bolje jugo za 1500 eur nego neki "dobar" auto iz 2000,3 tipa punto, citroen c5, renault laguna i kakvih sve gluposti nema...za koje se posle izujem održavajući ih...


Kupio bih znači juga za 1500, 1600 eur, sa plinom, vidim za te pare ima da se nađe, pa mi sunjivo što neki traže i 2400 Very Happy

Šta mislite o ovom primerku: http://www.polovniautomobili.com/oglas2945074/yugo_koral_in_ekonomik/

Prvo ne razumem se u jugiće, postoji li motor ovih karakteristika? Za godište mi je rekao da mu je tad prva registracija. Sem dal ima rđe, dal je trap prav i ima li ulja po motoru, šta još ima tu da se gleda? Ja ću auto svakako malo srediti posle kupovine, vidim da su delovi po cenama smejurija (cenim da je takav i kvalitet al aj sad da ne tupim..)

Druga opcija mi je florida, kako su se oni pokazali, znatno je veći auto što mi ni malo nije na odmet, ja sam 190 cm visok a i ponekad zatreba nešto/nekog prevesti...

Evo npr ova: http://www.polovniautomobili.com/oglas2730049/yugo_florida_in_16/

Molim da mi neko uskoro odgovori, možda sutra već odem da gledam Smile Pa možda počnemo da se družimo Very Happy

igorc
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od Mitke Uto 05 Feb 2013, 14:28

Miljan ::Od 1983 do 1993, tamno braon od '83-88, siva od '88-93, ima i onih oker 88-89-90, ali su redje.

Pa majku im lopovsku, ja na 2006-om godistu imam tu istu tablu Cekic Cekic Cekic
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od Miljan Uto 05 Feb 2013, 14:38

Ima ih i 2006, 7 i 8, nakon pojave korejske kao opcija, mogao si da biras hoces korejsku ili obicnu tablu, a razlika u ceni auta je bila nekih 15000 din.

Ja bi ovaj pogledao, deluje extra, a cena odlicna.

http://www.polovniautomobili.com/oglas3013125/yugo_koral_in_11/

ili ovaj

http://www.polovniautomobili.com/oglas3003735/yugo_koral_in_11_nov/

Po meni najbolja varijanta, ako bas hoces plin, uzeti auto bez plina pa ugraditi kvalitetniji uredjaj, nego kupiti sa nekim losim vec ugradjenim, sa kojim ces imati problema. A i ovicno su ti sa vec ugradjenim plinom, mnogo vise presli.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od YUgisa Uto 05 Feb 2013, 14:48

Mislim da najbolje baziras potragu auta na ovim stvarima:
1. Kako ces da odrzavas vozilo. Nije isto odrzavati Zastavin motor ili taj Pezo 1.6 motor. Florida ima dosta razlicitih stvari u odnosu na Yuga i Z101 koji su dosta slicnije i cesto su ti delovi nesto skuplji. A imas i Yuga sa Pezo 1.1 motorom.
2. Kolika ce biti registracija i da li ti je to ogranicavajuci faktor...
3. Da li pretezno vozis u gradu ili van grada...
4. Koliko osoba obicno vozis.
5. Koliko stvari obicno nosis, tj koliki gepek ti treba.
6. Prostor za parkiranje
7. Da li ces ikad mozda modifikovati taj auto.

Naspram toga, najbolje da vidis da li ces uzeti Floridu ili Yuga ili mozda Z101, svaki ima svoje prednosti i mane...

Cena je najcesce koliko platis, toliko dobijes... Ako kupis najeftinije, obicno traje i radi gore nego deo koji menjas, ako kupis kvalitetno, trajace dugo i radice super ali je i cena nesto veca, cesto duplo veca nego najeftiniji deo... Mada ima stvari koje opet skuplje ne znaci bolje.

Sto se tice motora u Yugu, da postoji verzija sa "60ks", to je 1.1 motor sa dvogrlim karburatorom.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od Predrag B. Uto 05 Feb 2013, 14:51

igorc ::Pozdrav narode Smile

Evo i ja se žestoko dvoumim dal da kupim juga ili da se i dalje vozim autobusom Very Happy treba mi novaca za sređivanje stana i slično, trenutno u džepu imam 2700 eur, pa mi bolje jugo za 1500 eur nego neki "dobar" auto iz 2000,3 tipa punto, citroen c5, renault laguna i kakvih sve gluposti nema...za koje se posle izujem održavajući ih...


Kupio bih znači juga za 1500, 1600 eur, sa plinom, vidim za te pare ima da se nađe, pa mi sunjivo što neki traže i 2400 Very Happy

Šta mislite o ovom primerku: http://www.polovniautomobili.com/oglas2945074/yugo_koral_in_ekonomik/

Prvo ne razumem se u jugiće, postoji li motor ovih karakteristika? Za godište mi je rekao da mu je tad prva registracija. Sem dal ima rđe, dal je trap prav i ima li ulja po motoru, šta još ima tu da se gleda? Ja ću auto svakako malo srediti posle kupovine, vidim da su delovi po cenama smejurija (cenim da je takav i kvalitet al aj sad da ne tupim..)

Druga opcija mi je florida, kako su se oni pokazali, znatno je veći auto što mi ni malo nije na odmet, ja sam 190 cm visok a i ponekad zatreba nešto/nekog prevesti...

Evo npr ova: http://www.polovniautomobili.com/oglas2730049/yugo_florida_in_16/

Molim da mi neko uskoro odgovori, možda sutra već odem da gledam Smile Pa možda počnemo da se družimo Very Happy

Neki će me napasti zbog ovoga, ali ako ne želiš probleme kupi Yuga ili Floridu u varijanti sa Pežoovim motorom. Imao sam i jedan i drugi i za oba imam u suštini samo reči hvale.

Savetujem ti Floridu, pod uslovom da ti ne smeta: škripanje plastike u kabini (lako rešiv problem), jako težak volan, slabe kočnice (koje se dorade za 15 € zamenom serva koji odgovara sa mnogo Fiata), buka motora (delimično rešiv problem ako se izabere lakša varijanta), daleko postavljena ručica menjača (5 minuta posla kod limara) i malo tvrđe oslanjanje.

P.S. Kod Pežoovih motora nisam imao nijedan problem. Oba su do danas prešla oko 50.000 km i samo je varijanta daj kontakt, sačekaj, "pali", vozi, a idu mnogo bolje od DMB varijanti koje možeš da nađeš (e sada sam nadrljao) Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od Miljan Uto 05 Feb 2013, 14:58

To sto ti imas DMB varijantu koja ne ide ne znaci da sve tako idu. Mig

Ja imam suprotno iskustvo, ali necu da odvracam coveka od L modela.

U Yugu sa plinom gepek prakticno nemas, pa ti zato savetujem da uzmes Skalu.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od Predrag B. Uto 05 Feb 2013, 15:04

Kod DMB motora stalno nešto fali. Te mu curi ulje na nekom dihtungu, pa na nekom semeringu, pa treba da se šteluju zazori ventila, pa zeza karburator, pa se potroši bregasta, pa kućište dobije luft, pa se čuje mala bregasta, duva, pa ne valjaju "gumice" ventila, pa počne puno da troši, da se guši, da reži auspuh, pa mu smetaju usponi, pa ne može da se vozi dok se motor ne zagreje... Uz njega sam naučio mnoge stvari, ali nekome je potreban auto bez tih zabava Wink

Kod Pežoovog motora toga nema Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od YUgisa Uto 05 Feb 2013, 15:13

Svi imaju neke prednosti i mane. Licno ja znam nekoliko primera gde je ljudima crkavala bobina na tim Pezoovim motorima i problem je valjda sto nisu na dobrom mestu montirane, tj preblizu su toploti motora i od toga stradaju. Uz to vidim jednu bitnu stavku kod kupovine polovonog auta sa Pezoovim motorom, a to je u zavisnosti od kilometraze, nacina voznje i sipanog goriva je stradanje katalizatora koji mora da se zameni ili da se radi izmena softvera kako bi i se izbacio za razliku naspram DMB EFI motora...

Sto se tice performansi, Pezo motori imaju bolju krivu razvoja snage u nizim obrtajima i manjak snage u visim obrtajima naspram DMB motora... Jedini je problem sto cesto ljudi DMB motore slabo i lose odrzavaju pa izgube mnogo snage sto se pogotovo iskazuje upravo u tom visem rezimu kada bi ustvari trebali imati nadmoc... Zato u realnosti najcesce stoji to sto kaze Predrag ali na papiru u maksimalnim performansama zaostaje taj Pezo motor za DMB motorima. Tj sa 45icom i 55icom moze da se meri, ali vec u verzijama sa dvogrlim ili EFIjem ne moze ukoliko su u dobrom stanju... Wink

Predraze, a da probas EFI ili barem dvogrli a ne 55icu? Laughing

Gepek ostaje pristojne velicine ukoliko se ugradi ona mala flasa od 25l...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od Predrag B. Uto 05 Feb 2013, 15:17

Bobina crkava kada zazor svećica postane previše velik. Ko menja svećice na 20.000 km nikada mu neće otkazati bobina Wink Na taj motor idu samo Eyquem svećice RFN58LZ i nema problema Wink

Skupljam delove za dvogrli, ali i tada će ostati svi problemi koje sa sobom donosi DMB motor. Svesno sam ga uzeo, da ne bude neke zabune Wink Drugo, Yugo mi je omiljeni auto Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od YUgisa Uto 05 Feb 2013, 15:21

Licno ja od tih tvojih problema nisam imao nista sem semeringa i nekih problema sa dihtunzima i to delimicno zbog bivseg vlasnika, a moj je presao 70-80.000km a sa nacinom voznje i opterecenjem, naspram prosecne Zastave, moze slobodno da se racuna ko da je proslo duplo... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od Miljan Uto 05 Feb 2013, 15:56

Predrag B. ::Kod DMB motora stalno nešto fali. Te mu curi ulje na nekom dihtungu, pa na nekom semeringu, pa treba da se šteluju zazori ventila, pa zeza karburator, pa se potroši bregasta, pa kućište dobije luft, pa se čuje mala bregasta, duva, pa ne valjaju "gumice" ventila, pa počne puno da troši, da se guši, da reži auspuh, pa mu smetaju usponi, pa ne može da se vozi dok se motor ne zagreje... Uz njega sam naučio mnoge stvari, ali nekome je potreban auto bez tih zabava Wink

Kod Pežoovog motora toga nema Wink

Curi na novim, ali set dihtunga je 500 din i to se resi zacas, ventili se steluju jednom u sto godina, bas je po tome bilo revolucionarno resenje kad se pojavilo, znam ljude koji i po 150000km nisu stelovali ventile, karburator stavis normalan i nemas problema, mala bregasta se nikad nikom nije cula, gumice ventila isto, menjaju se samo kad se radi glava, bregaste i kucista su problem na novijim motorima, stavis polovno sa kraja 80-ih i pocetka 90-ih i zavrsio si sa tim zauvek.

Nema toga kod Pezoovog motora, ali isto tako i ide. Potpisujem da protiv ispravnog i podesenog DMB motora Pezo nema sta da trazi.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od igorc Uto 05 Feb 2013, 16:00

Đe je ba moj kilometarski odgovor???

Aj da probam da ponovim....

1. održavanje bih što jeftinije a opet pristojno, zato i kupujem juga da se razumemo.

2. registracija za par hiljada dinara godišnje razlike nije problem

3 i 4. vozim isključivo po gradu, uglavnom sam sam, do posla, placa, Ade..

5. veličina gepeka mi nije presudna ali volim da je auto veći i radi sigurnosti pri čukanju recimo...a i zatreba ponekad.

6. što se prostora za parkiranje tiče, nije ta florida renault laguna karavan Very Happy

održavaću ga redovno, i više od toga sa ovom cenom delova, ali ga nikada neću modifikovati, vozim ga pa prodam ili surduknem u Dunav fazon Very Happy možda ga i dam majci da se zanima i čuka po parkinzima.

Bez uvrede ljubiteljima, ali tako ja gledam na juga. Bolje to nego skuter. Ali nisam od onih što samo teraju dok ne stane i ne menjaju dok ne crkne, što se toga tiče biće održavan u stanju "za pola sata idem za Holandiju kolima". Very Happy

Ali ne bih baš ni auto toliko nepouzdan, svašta naslušah o jugu, kako pozitivna tako i negativna iskustva, kao i za svaki drugi auto nevezeano za klasu i jačinu, ali baš nisam nešto ni raspoložen da jednom nedeljno nešto čaprkam, umem sam nešto oko kola i da radim, ali ne želim ni da nisam siguran hoće li sutra ujutru upaliti, da li će da me ostavi u sred grada jer je nešto crklo itd, treba mi znači pouzdan auto ako se redovno održava, možda ova izjava smešno deluje a kupujem juga, ne znam...

Lično u to đubre ne bih ni seo drugi da me odbaci kući, ali eto muka je naterala, treba mi auto koji neće da mi izbija pare iz džepa, za do posla, placa itd, ne više od 15 km u jednom smeru..

Godišnje prelazim 10-12 hiljada km.

igorc
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od YUgisa Uto 05 Feb 2013, 16:07

Yugo je po pitanju sigurnosti iako to cudno zvuci, bolji od Floride upravo zbog manjih dimenzija je karoserija tj kabina kruca, pogotovo bocno jer nema zadnja vrata Wink U svakom slucaju, po tome sto si napisao, mislim da bi ti Yugo bio bolji izbor a pare sto ces da ustedis na jeftinijoj registraciji, lepo ulozis u kupovinu kvalitetnijih delova pri odrzavanju i izbegnes probleme... Wink Mislim da bi 1.1 Yugo sa dvogrlim karburatorom i plinom, bio pravi izbor za tebe.

PS: Tvoj odgovor mozda nije poslat jer dok si ga pisao, mozda je neko drugi napisao poruku i onda kad si stisnuo da posalje, forum izbaci da imas novu poruku i da li zelis da dopunis tvoju poruku. Verovatno nisi primetio to, pa nisi potvrdio slanje poruke Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od igorc Uto 05 Feb 2013, 16:12

E jeste jeste tako je bilo pa sam kliknuo na poslati i nisam obratio pažnju da je u međuvremenu bio još jedan odgovor, vidim ja nešto mi postovi odozgo na dole Very Happy

Nek bude onda jugo, da pogledam ja ona dva i ovaj što sam ja okačio, zanima me kako mogu pri vožnji da proverim valja li taj plinski uređaj i koje marke da izbegavam?
Koliko košta ugradnja nekog kvalitetnijeg ako se odlučim za auto bez plina pa sam da ugradim?
Koliko uopšte litara benzina može da troši jedan jugo tog tipa?

igorc
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od YUgisa Uto 05 Feb 2013, 16:28

Pa najbolje da provozas auto, ako je sve ispravno, na plin bi trebao nesto malo slabije da ide nego na benzin. Trebalo bi da ide normalno, da linearno ubrzava, ne da secka pri radu..

Mislim da je ugradnja sa atestom izmedju 200 i 250e za Yuga sa karburatorom. Mada nemam konretnog iskustva sa time...

Pa sa nekom normalnom voznjom, preko 10l ne bi trebalo da trosi, sem mozda zimi pri jako niskim temperaturama ako se voze krace relacije, onda moze 1l vise u gradskim uslovima...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od Predrag B. Uto 05 Feb 2013, 16:29

Yugo je bezbedniji od Floride, a glasam za varijantu sa Pežoovim motorom koju sam bezbrižno vozio 6 godina, bez obzira na ovo što pišu moji dragi drugari Wink Za Yuga sa PSA motorom može da se kaže da je pouzdan auto.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od igorc Uto 05 Feb 2013, 16:57

10 litara? Very Happy benzina? mora da se šališ? Very Happy

Ako može još jedno glupo pitanje, ja sam razmišljao ovako, ako kupim nekog koji se ispostavi da ima mana (sem karoserije, farbe, krivog trapa, zato i gledam te novije), da li ja mogu za 200, 300, 400 eur da ga dovedem u stanje da nemam šta da razmišljam barem godinu dve dana? Znači da li ako sam puko pare mogu da kažem da imam pouzdan auto?
Ne pričam tu o potrošnoj robi tipa kočnice, krajevi spona, amortizeri, nego te veće stvari tipa nešto oko motora ne valja, karburator...

Ako je tako spreman sam i na rizik, dam te pare i ne mislim, mene je punto koštao na mesečnom nivou 200 do 250 eur, ali prosek za 5 godina računajući potrošni materijal, servise, benzin, registracije, čukanje, gume, patosnice, brisači, sijalice, SVE SVE znači...

igorc
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od Miljan Uto 05 Feb 2013, 16:59

Posle ovog sto si napisao za tebe je Golf dvojka dizel ili Kadet kocka.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od YUgisa Uto 05 Feb 2013, 17:06

10l plina... Wink Benzina 1l manje... Ako uzimas sa ubrizgavanjem, gledaj da je sekvent sistem, ili ako ces ugradjivati, mislim da je oko 400e sa atestom... Takodje pogledaj da li ima atest ili kad istice, posto se izdaju na 10 godina...

Ja nisam imao preko 100e troskova mesecno a kupujem delove koji kostaju nekoliko puta vise od onoga sto prosecan vlasnik Zastave koristi... Na to jedino jos gorivo treba dodati... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od Predrag B. Uto 05 Feb 2013, 17:10

Tako sam i ja razmišljao kada sam kupovao sadašnjeg Yuga pa sam se grdno prešao. Osnovno pravilo je kupi u startu auto u što boljem stanju i ne žali pare za auto koji nema ulagnja.

Najpametnije bi bilo da probaš par Yuga sa DMB motorom i par njih sa Pežoovim motorom pa kupi onaj koji ti se više dopada. Yugo sa Pežoovim ne prelazi 8 l/100 km u gradu, osim u slučajevima kada je jeziva gužva ili je veliki minus, a na otvorenom putu ume da se spusti i na oko 4-4,5 l/100 km. Prosečna potrošnja mi je bila do 7,5 l/100 km. Zvuči neverovatno ali je zaista tako.

Najlepše od svega je što i na -20°C pali isto kao i na +20°C i preko Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od igorc Uto 05 Feb 2013, 18:05

Ja sam razmišljao ovako, svaki polovan auto ću imati neko ulaganje u startu, ne tražim fabrički nov, nisam znao da 3 godine star jugo koji je eto prešao valjda 56 ljada ima nešto puno da se radi....a i ako ima da nije više od 200, 300 eur. Nek ja dam i 500 eur ali da znam da sam završio posao ako me razumete...toliko bi me koštao samo veliki i mali servis kad bih kupio za 3 ljade eur citroen c5 ili reno lagunu...

Na kraju ispada održavanje isto kao za punta 10 godina starog? Ja sam iskreno mislio da kupim auto koji će da me košta jako malo u svakom pogledu...golf 2 ne bi bio problem da ne drži cenu, za 2 ljade eur 20 godina star, toliko lud nisam..na kraju se možda ipak odlučim za autobus još godinu dana.

igorc
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od YUgisa Uto 05 Feb 2013, 18:11

Neko osnovno odrzavanje su slicne cene... Ne znam koliko si ti trosio na gorivo od tih 200-250e, ali ja kad izbacim gorivo iz cene, nisam potrosio vise od 100e mesecno a kupovao sam gume (400e), amortizeri i tu jos neke sitnice oko oslanjanja (250e), kvacilo (200e), plocice sa prednje kocnice (100e), registracija je nesto tipa 100e. Ti verovatno neces kupovati takve stvari... Wink To racunam na 4 godine...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61551
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od Predrag B. Uto 05 Feb 2013, 18:15

Uplašio si čoveka Smile

Igore, idi pogledaj par Yugića sa jednim i par sa drugim motorom i odluči koji ćeš. Održavanje je u oba slučaja najjeftinije na tržištu Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od igorc Uto 05 Feb 2013, 18:17

Opet se šališ Very Happy 200 eur kvačilo, kočnice 100 eur? Very Happy Za punta diskovi bejahu 2900, pločice 3400, paknovi 3800...kvačilo 5500...

Na gorivo mi je mesečno išlo od 60 do 100 eur, tih 200-250 je kažem sa svim svim, na 5 godina nivou, i patosnice i branik hauba hladnjak, registracija, tehnički pregledi...razumeš me, sve moguće kad staviš na papir..

igorc
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 27
Datum upisa : 05.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Da li uzeti yugo 55,60 ili 65? - Page 2 Empty Re: Da li uzeti yugo 55,60 ili 65?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu