Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

+3
zile
YUgisa
Bob85
7 posters

Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od Bob85 Uto 30 Okt 2012, 13:25

Pozdrav svima Smile
Trebala bi mi pomoc oko sledeceg:
U pitanju je yugo 55,poceo je da me muci sa paljenjem ujutro pa sam ga odneo majstoru da pogleda sta moze biti.Majstor je dosao do zakljucka da treba da se odradi servis na njemu.Ok,kupio sam za njega nove svecice NGK V-line,filter za vazdug,razvodne kablove,ulje Castrol,frad filter,termostat,termo prekidac,antifriz,zamenjen kajis,par creva,stelovano paljenje i stavio sam na njega 14ke fiatove tockove 165 70 r14.E kada je majstor sve zamenio na autu posle par dana skontam da auto guta gas ko da vozim tenk a ne yugo Smile.Citao sam ovde po forumu da je neko pisao da posle servisa auto mora da se odnese na stelovanje gasa.I to sam odradio,otisao sam da mi se nasteluje gas i lik mi je rekao da je smesa bila siromasna i kao da je sad ok i da se vozam pa vidim potrosnju,ako mu bude i dalje velika potrosnja da se vratim pa ce da zameni membrane u isparivacu.Do toga nije doslo jer sam prvo hteo da vidim vase misljenje.
Kontam da veci tockovi uticu na kilometrazu i potrosnju samo sto ja ne kontam kako sada da proverim koliko mi trosi auto jer ne pokazuje pravu kilometrazu pa zbog toga ni potrosnju ne mogu da izracunam.
Konkretno sada sipam za 1000 din i po satu kilometraze predjem 70 km.
Bob85
Bob85
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od YUgisa Uto 30 Okt 2012, 14:17

Kad napravis ~95.5km, onda si ustvari presao 100km... Ti ustvari umesto 70km napravis 73.3km za sta potrosis 1000din. Plin je 86din/l ako se nevaram, tako da za 1000din sipas 11.6l. Na 100km potrosis skoro 16l, bolje baci plin i vozi na benzin Laughing Ne znam sta je resenje tvog problema, ali definitivno imas neki problem, ako na benzin funkcionise ispravno, onda je definitivno problem u plinskoj instalaciji jer je nemoguce da toliko trosi a da je siromasna smesa... Mada mozes ocekivati vecu potrosnju u ovim danima kada je hladno vreme a preporucujem ti i da kada dodje vreme zamene guma, kupis neku odgovarajucu dimenziju koja odgovara fabrickom obimu tockova. Recimo za sirinu 165 mozes uzeti 65 ili 60 profil, 70 je prevelik Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od Bob85 Uto 30 Okt 2012, 14:29

Da,znao sam da puno trosi samo nisam znao koliko je to puno,sad vidim da je ZDRAVO puno Smile
Neka preporuka za gas majstora ili pravac milankovic?
Hvala na odgovoru Smile
Bob85
Bob85
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od YUgisa Uto 30 Okt 2012, 14:50

Ne znam, ja plin ne koristim a moj cale ide u Tavankut Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od zile Uto 30 Okt 2012, 21:40

druze imam i ja isti problem, ali u cacku niko to ne ume da resi Sad ...kako ti se ponasa ujutru kad je hladan kako vuce?
zile
zile
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 933
Godina : 29
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od bukusa Uto 30 Okt 2012, 21:59

bukusa
bukusa
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 756
Lokacija : Prijepolje
Datum upisa : 14.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od Bob85 Sre 31 Okt 2012, 07:51

zile ::druze imam i ja isti problem, ali u cacku niko to ne ume da resi Sad ...kako ti se ponasa ujutru kad je hladan kako vuce?

Pa sada posle servisa pali svaki put iz prve,ne moram ga verglati,upali odma,vuce jugo i ne trza,znaci motor lepo radi,dobro ide nemam nikakve probleme za sada sa njime samo sto mi guta gas,i da,nisam spomenuo i ne znam de je ovde logika al evo da i vi cujete,kad sam odneo majstoru auto bio sam tamo svo vreme,znaci nije mogo nista dirati,zameniti il slicno,nasli smo kod karburatora vakum crevo koje valjda regulise potrosnju gasa,to crevo mi je bilo puknuto ali redovno,zamenili smo crevo i kontam ja jeli sada kad nema nigde rupe Smile,bice manja potrosnja al eto,ko da isparivaca nema nego gas direktno iz boce u motor Very Happy
Bob85
Bob85
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od zile Sre 31 Okt 2012, 09:16

pa to je to isto kao i kod mene zamenio(filter vazduha i plina sad cu i kablove i svecice) i nikako da ga spustim ispod 15 litara, a vergla lepo pa upali...stavljao sam i drugi isparivac isto nema nikakve razlike...tako i ti probaj drugi isparivac da pozajmis od nekog pa stavi probaj ako manje trosi onda ti je sparivac,a ako ne nesto drugo je problem... a koje je to crevo za potrosnju, jel to ide na usisnu granu jel tako? Very Happy
zile
zile
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 933
Godina : 29
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od Bob85 Sre 31 Okt 2012, 10:12

Pa da to je to crevo ide iz isparivaca mislim pa do usisne,al ne kontam,otisao sam kod lika koji mi je na instrumentu nastelovao gas,ono,stavio sondu u auspuh i tamo drndao nesto,reko je da je bila siromasna smesa i kao da je sada nastelovao da bude dobro,kaze ako bude dalje trosio puno da moram menjati membranu u isparivacu,al ja brate ne verujem nikome,posto ne znam sta je radio jer se ne razumem,moguce da mi je tamo samo jos vise odvrnuo gas na foru da mi vise trosi i da budem prinudan da zamenim membrane,tu je kontam veca lova.Pazi nije njemu cilj da uzme za stelovanje gasa 300 din ako me kontas sta ocu da kazem.
Ne verujem da ne moze da se nasteluje gas,samo bi trebalo naci majstora koji ce pregledati ceo sistem od boce pa do usisne i naci sta je problem samo sto to nikome nije isplativo,bar ja tako mislim,mozda gresim...
Bob85
Bob85
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od zile Sre 31 Okt 2012, 12:10

membrane kad vrisnu auto teze pali losije ide i trosi puno a kod tebe samo trosi puno....znaci da verovatno nije do njih...kazem ti probaj neki drugi isparivac pa vidi.. ne znam sta da ti kazem vise. Cheers
zile
zile
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 933
Godina : 29
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od YUgisa Sre 31 Okt 2012, 12:13

Odvrtanje tj stelovanje plina ne ide direkno logikom vise zavrnuto manje trosi, vise odvrnuto, vise trosi... Lako moze da se desi da cak iako je zavrnut jako da trosi vise nego kad bi bio bise odvrnut, jer kada slabo auto ide, nesvesno ljudi vise stiskaju gas, sto stvara veci vakum pa vise vuce plin Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od Bob85 Sre 31 Okt 2012, 13:27

Nemam mogucnost da probam neki drugi isparivac,a u svemu ovome je najgore sto sam inace takav vozac da jedva stiskam papucicu,ne ostaje mi drugo nego da zena sedne za volan a ja da guram auto Very Happy
Il cu da se otarasim auta....
U svakom slucaju hvala na odgovorima,odlican forum Very Happy
Bob85
Bob85
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od zile Sre 31 Okt 2012, 14:55

ma gde da se otarasis auta to nije resenje vidi neki drugi servis za plin, pa ces videti kako ce da se ponasa auto...a koliko je trosio pre servisa i jesi li menjao skoro filter od plina, zbog njega hoce mnogo da trosi ? Very Happy
zile
zile
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 933
Godina : 29
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od charjek Sre 31 Okt 2012, 15:08

a da li si ti pregledao celu gasnu instalaciju da tebi negde ne pusta gas,drug imao slican problem pa mu jedno crevo iz nepoznatog razloga bilo puknuto na pola i trosio mu haos auto.slucajno je nasao pukotinu i znatno smanji potrosnju...
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od Bob85 Sre 31 Okt 2012, 15:31

zile ::ma gde da se otarasis auta to nije resenje vidi neki drugi servis za plin, pa ces videti kako ce da se ponasa auto...a koliko je trosio pre servisa i jesi li menjao skoro filter od plina, zbog njega hoce mnogo da trosi ? Very Happy

Kontam da nije al vidi,ako je neko majstor za gas,kontam da bi trebao da zna sta je problem.Vidi,ja recimo radim racunare i kada mi neko donese komp i kaze vidi komp ovo i ovo radi ili ne radi,ja znam do cega je problem i posle popravke ne kazem "idite sada pa koristite racunar pa ako ne valja donesite opet" nego kazem evo sada radi.Sto me jako iznerviralo ovde kod majstora je to sto sam ga pitao kada mi je "nastelovao"gas,da li ce mi se smanjiti potrosnja gasa,rekao je provozajte ga pa ako ne valja dodjite pa cemo da menjamo membrane.Znaci pisem ovo i iznerviram se Smile,pa valjda zna jbt sta je cackao i sta mu je uradio pa na osnovu toga,oce li trositi dalje toliko ili ce se barem za litru smanjiti.Pa da jos imam para ko neslan da se vozam u prazno i bacam pare kako bi mi oni 2 3 puta rekli "evo idi sada pa provozaj auto pa kad potrosis 1000 dinara javi kakva je situacija" i tako u krug.Pre servisa sam sa 1000 din presao 100 km +- 5 km,naravno sa starim yugovim tockovima,nije bilo nikakvih problema,nego je poceo da zeza sa paljenjem pa sam ga zato odneo majstoru.Filter od plina je menjan u prolece mislim,nisam siguran,onda je bio bas prljav.Sad ne znam kakva je situacija sa filterom.

Dobro ce doci zimi jugo,necu se smrzavati barem,bice sta gurati Very Happy Very Happy


Poslednji put izmenio Bob85 dana Sre 31 Okt 2012, 15:38, izmenio ukupno 4 puta
Bob85
Bob85
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od Bob85 Sre 31 Okt 2012, 15:34

charjek ::a da li si ti pregledao celu gasnu instalaciju da tebi negde ne pusta gas,drug imao slican problem pa mu jedno crevo iz nepoznatog razloga bilo puknuto na pola i trosio mu haos auto.slucajno je nasao pukotinu i znatno smanji potrosnju...

Nisam proveravao posto ne znam kako,gas se ne oseti,cak i da pusta negde to bi mi pokazala boca jer sam to gledao tako sto sam pogledao stanje kazaljke na boci i posle recimo 2 dana bez voznje auta,bilo isto stanje.
Bob85
Bob85
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od zile Sre 31 Okt 2012, 16:13

pa ti bi rekao kakva je stvar i ja bih isto, ali neki majsori su takvi samo da zgrcu pare a musterije ko sisa...ne znam stvarno sta da ti kazem jedino jos jednom proveri creva i sve spojeve pa vidi... Cheers
zile
zile
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 933
Godina : 29
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od junior45 Sre 31 Okt 2012, 17:17

znam da hoce dosta da trosi kad nije paljenje nastelovano kako treba.ili mozda nije cak uzubljen kais kako treba,tako je kod mog komsije na golfa..probajte opet to prestelujte..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34900
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od Bob85 Sre 31 Okt 2012, 19:43

Ajde pokusacu paljenje i taj kais pa cu se javim ako uspem nesto,nece biti uskoro posto ce plata tek za 5-6 dana tako da cu tek onda moci do majstora pa tek kad predjem malo sa autom i vidim potrosnju javljam sta je bilo,naravno ako resim Very Happy
Bob85
Bob85
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 22.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od zile Sre 31 Okt 2012, 19:53

cekamo rezultate... Cheers
zile
zile
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 933
Godina : 29
Datum upisa : 03.08.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od charjek Sre 31 Okt 2012, 22:30

jos da se nadovezem da kad ti je ugasen auto zatvoren je elektromagnetni ventil pa nece ni curiti plin samo u voznji moze da ti rasipa pod uslovom da je crevo osteceno posle el. ventila.
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od Zuty Pet 21 Jun 2013, 22:43

Da ne otvaram novu temu, nadam se da sam 10% pogodio temu,. Zanima me samo sledece,.
Napred imam dobre gume zimske winteru 145/80 13, a pozadi 165/60 13 nekako mi od pozadi mnogo lepse izgleda kad su sire gume, a i kad sednu 3 osobe pozadi lepo stoji nekako sa tim sirim gumama, pa me zanima sad da li nesto steti(skodi) ili sta vec sto su razlikuju pozadi i napred, Naravno kad budu dotrajale prednje stavicu istu sirinu kao i pozadi ali dotad? Smile
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od YUgisa Pet 21 Jun 2013, 22:49

Nije mozda 165/65 profil? Wink Neskodi nista preterano, barem ne bitno pomena kod manje vise standardnog auta, mada bi logicnije bilo da sire budu napred posto su vise optereceni tockovi Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Velicina tockova,kilometraza i potrosnja Empty Re: Velicina tockova,kilometraza i potrosnja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu