Kilometraza na staroj instrument tabli-Yugo

3 posters

Ići dole

Kilometraza na staroj instrument tabli-Yugo Empty Kilometraza na staroj instrument tabli-Yugo

Počalji od Mitke93 Pon 19 Jul 2021, 18:44

Zvdravo svima,

Posto gledam da uzmem Yuga i gledam uglavnom sa korejskom tablom ali ne bih se bunio ni kad bi uzeo sa starom tablom. Pa me interesuje kako mogu da znam kolika je tačno kilometraza na staroj tabli posto me buni onih 5 cifara sto samo ima? Ljudi pisu da je npr presao 50000km ali kako ja da znam da nije presao 150000km. Nadam se da sam jasno postavio pitanje i takođe se nadam da nisam duplirao temu (u pretrazi nisam nista nasao) 🙂 Hvala unapred! 😃

Ps

Nisam znao gde da postavim pitanje pa sam odabrao u ovom delu foruma 🙂

Mitke93
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 3
Datum upisa : 17.07.2021

Nazad na vrh Ići dole

Kilometraza na staroj instrument tabli-Yugo Empty Re: Kilometraza na staroj instrument tabli-Yugo

Počalji od junior45 Pon 19 Jul 2021, 19:02

Po stanju limarije mozes da znas koliko je presao,pogledas gredu samo i ako ima 50000km ne sme da bute tacka rdje na patosu niti pukotine na gredi..vec tamo na 150-250k pocinju da se javljaju pukotine..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34892
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kilometraza na staroj instrument tabli-Yugo Empty Re: Kilometraza na staroj instrument tabli-Yugo

Počalji od YUgisa Pon 19 Jul 2021, 21:17

Pa sad je vec tesko gledati po stanju kilometrazu, jer je proslo dosta godina i od poslednje verzije, tako da ako ga neko nije odrzavao, lako moze da propadne i da nije puno presao. Moj zeleni je presao sigurno manje od 80.000km, pa iako je u ok stanju, daleko od toga da bi potrajao dugo ako se ne uradi u narednu godinu dve... Niti je bitno koliko je presao, bitno je da se sve dobro proveri.

Ali obicno preko 80.000km krene ono zutilo na volanu i rucici menjaca, na preko 60.000km se kod novijih cesto pocepa materijal na bubrezima od sedista, pogotovo kod Filip Klajica, kod drugih modela sedista ako ne ode bubreg, onda se sundjer vec raznjaka na sedalnom delu na vozacevom sedistu.

U svakom slucaju ako gledas Zastavu u danasnje vreme, stvarno treba gledati detaljno stanje i ako mislis na duze vreme da zadrzis, trebas biti spreman na ulaganje. Naci neku koja ce trajati duze od 3 godine samo sa osnovnim odrzavanjem je prakticno nemoguce.

Inace nova tabla nije preterano bitna stavka u kilometrazi, jer su poznate po hladnim lemovima i da crkavaju, tako da lako moze biti da je zamenjena ili da nije radila kliometraza i slicno.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kilometraza na staroj instrument tabli-Yugo Empty Re: Kilometraza na staroj instrument tabli-Yugo

Počalji od Mitke93 Pon 19 Jul 2021, 22:56

Ljudi, hvala mnogo na odgovorima. Živi bili!

Mitke93
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 3
Datum upisa : 17.07.2021

Nazad na vrh Ići dole

Kilometraza na staroj instrument tabli-Yugo Empty Re: Kilometraza na staroj instrument tabli-Yugo

Počalji od YUgisa Pon 19 Jul 2021, 23:03

Nema na cemu i neka je sa srecom u potrazi Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61554
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kilometraza na staroj instrument tabli-Yugo Empty Re: Kilometraza na staroj instrument tabli-Yugo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu