Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

+28
zeleni macak
Kum Ruzvelt
Nikola NS
VPetar
slobokv88
nenad_jj
luka_bor
junior45
ZAC
-YUGO_55-
darko-san
Miljan
Aki91
Mitke
CyberianIce
danijeldokic
Avram '90
maljchik
Petar
misa07
yugodriver
ladisz81
johnny
YUgisa
sykone
markus_bc
djzecky
Pedja
32 posters

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od misa07 Pon 11 Maj 2009, 08:23

Najbolji lepak koji kod nas moze da se nadje od domacih Sintelan ili obucarski koji fenomenalno lepi gumu, kozu i sl. Carmyfix CM43 koji ja koristim minace grcki je. Sintelan je odlican ali mnogo udara u nos vrlo je jak miris. Sto se tice lepka koji se nanosi pistoljem kod nas se tesko nalazi ili ga nema uopste rade ga francuzi i nemcii, prodaje se u pakovanju od 25 kg i mnogo je skup a i komplikovan je za rad (ima celu proceduru pripreme i sam rad sa njim)

misa07
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 06.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Petar Sub 16 Maj 2009, 10:37

Hvala za detaljan odgovor na moje pitanje u vezi sa enterijerom i zvucnom izolacijom. Da li neko odavde iz SU zna gde mogu naci doticne materijale, koje je misa07 naveo? Kondor sam nasao u jednoj prodavnici na Palicu. Interesuje me pluta, filc, plastobit i najlon, onda taj lepak sintelan. Cini mi se da sam nasao i pravu farbaru za ono sto mi treba po pitanju farbanja enterijera. Unapred hvala na odgovorima. Ako nesto nadjem, javicu svima gde sam to nasao. Pozdrav od mene!

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od maljchik Uto 16 Feb 2010, 16:19

Video sam dobar sistem za tapaciranje kada je u pitanju tapaciranje sa dve ili više boja. Pretpostavlajam da većina kući ima neki deo koji je tapacirao tapetar . Pogledajte na spojevima postoji kao okrugao paspul. To je mesto gde je spojen materijal.
Jedan deo materijala se pričvrsti recimo svetliji. Uyima se konopčić koji koriste tapateri sa tamnijim materijalom. Konopćić se uzme i stavi se izmeću tamnijeg platna (uzme se ivica tamnijeg platna, savije se a između naličija se stavi konopac). Tako pripremljen deo se nasloni na podlogu koja se tapacira i sa heftalicom se deo platna sa lica ali što više do konpca pričvrsti uz podlogu koja se tapacira. Klamfice se nevide a lepo izgleda. Nema matretiranja sa pipkavim i preciznim seckanjem i ukrajanjem
maljchik
maljchik
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 65
Lokacija : KV
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Avram '90 Uto 22 Feb 2011, 16:39

Dakle vraćamo temu među žive! (Izolacija kabine-dampiranje)
Je li radio ko ovo uopšte i ima li efekta?
I znaju li se cene proizvoda: azmafon,kondor,bitumen ploča...? Cheers

EDIT: Postoji Azmafon od 2cm i 1cm.Cena debljeg je 234din po tabli a tanjeg 144din.Dimenzija table je 1090x920mm
Tako da ova vrsta izolacionog materijala koja se koristi za izolaciju studija (radio),cena je prilicno jeftina,odnosno pristupačna,e sad koliko je potrebno m2 da se obloži kabina (vrata,pod,gepek... ) to ne znam! Mislim da je 10m2 dovoljno i da bi imalo nekog efekta! Cheers
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od danijeldokic Uto 22 Feb 2011, 22:40

Samo mislim da azmafon ne trpi puno vlagu,ako ti dodje u kontakt sa vodom on upija to i posle ume da zasmrdi malo!Inace je sasvim solidan zvucni izolator.
Ja bih hteo vrata da izolujem,kako bih doveo do sto boljeg efekta zvucnika iz vrata,a da se ujedno sto manje prenosi zvuk napolje,bolje da ga sundjer ili neki drugi materijal apsorbuje unutra,jer bi time dobio na kvalitetu zvuka ako ne gresim?
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 37
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Avram '90 Uto 22 Feb 2011, 23:04

Da ne bruje vrata zbog basova tu se stavljaju ove bitumen ploče!

Evo čovek odradio na fordu-eskortu mislim!
http://www.fordclubserbia.org/forum/viewtopic.php?f=58&t=782

EDIT: Upija ovaj azmafon vlagu jebem li mu,ali covek stavljao neku industrijsku gumu,pa taj filc (azmafon) i kostalo ga sve oko 2000 dindži i 3 dana posla!
Koliko sam ja razumeo njegov tekst ovo se sve stavlja na unutrašnju stranu tapacira (vrata)!?
A sam azmafon i nema nekog dejstva,već guma to poboljšava značajno! Clap
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od danijeldokic Sre 23 Feb 2011, 11:07

Imas li neku sliku tih bitumen ploca,da vidim kako izgledaju?
One se lepe na unutrasnji deo vrata jer da?Ili na lim na koji dolazi tapacir?
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 37
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Avram '90 Sre 23 Feb 2011, 13:33

Te bitumen ploče su od prilike 50cm x 50cm i košta oko 500din-550din i one se lepe fenom na unutrašnji deo vrata! I to je neka skuplja varijanta,a ovo što je ovaj odradio u fordu i ona kaže da je prezadovoljan onda može i to da posluži sa tom gumom i azmafonom (filcom)! Samo mi je problem sto ne znam gde da potražim te materijale (azmafon i industrijsku gumu)!
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Petar Sub 26 Feb 2011, 12:30

Tigar ih je pravio raznih. Ili to beše TRAYAL!? Ne znam tačno, ali trebalo bi da oni imaju. Pravili su i gumene kumulativne štitnike za oklopna vozila. Garant treba negde u prodaji da imaju. Samo je pitanje da li su njihove radnje i dalje žive...
Kod mene se zvučno izoluju neke mašine, koje treba da emituju manje od 80dB pri normalnom radu, ali koliko se sećam, neka firma iz Rume nas snabdeva tim materijalima kada to treba. Ujedno je i hidro i zvučna izolacija.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od danijeldokic Sub 26 Feb 2011, 13:27

Azmafon ima prezentaciju na netu,mislim da se azma zove firma,a za industrijsku gumu nemam pojma!
@Petar:Mozes li saznati kako se zove ta firma iz Rume?
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 37
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Avram '90 Sub 26 Feb 2011, 13:52

Ja tražio po netu ovaj "Vulkan Nis" ali nema ih niko se ne javlja,a mailovi nisu dobri! Izgleda da ta firma ne radi više! Ajde Petre ako možeš da nadješ broj od te firme iz Rume! Cheers Azmafon sam našao šalju kurirskom službom,160din je debljine 1cm,a 2cm je 245din! Cene su bez PDV-a!


Poslednji izmenio Avram 90' dana Sub 26 Feb 2011, 14:33, izmenjeno ukupno 1 puta
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od danijeldokic Sub 26 Feb 2011, 14:16

Koje su dimenzije tog od 1 cm?
Okaci broj telefona te firme,da narucim za FIREWALL,da ga dodatno tapaciram pa da probam kako se ponasa!
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 37
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Avram '90 Sub 26 Feb 2011, 14:36

Ne znam koje su dimenzije ali mislim da je m2!
Nemam broj!
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od CyberianIce Pet 10 Feb 2012, 13:55

Preusmeren sam u ovu temu da se obratim sa pitanjem u vezi dampiranja vozila ali nisam nasao nista konkretno u vezi sa mojim problemom pa vas molim ako neko moze da mi kaze gde moze da se nabavi materijal koji bih koristio za dampiranje koji bi sam pravio po sistemu sendvic od filca, mineralne vune i termosilenta). I da li se moze koristiti autokobit za lepljenje tog materijala na limove ili je potreban neki specijalni lepak i koji?
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Avram '90 Pet 10 Feb 2012, 13:59

Ja sam stavio link,kako je čovek odradio na eskortu!

Filc imaš u azmafonu,šalju preko kurira,azma.rs imaš baš za auto filc!
Lepak tigar ili sintelan i jedini je problem ta industrijska guma koja izađe skupo,jer treba bar 5-6 kvadrata!
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od CyberianIce Pet 10 Feb 2012, 14:25

A mozda neka bitumenska masa umesto industrijske gume?
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od danijeldokic Pet 10 Feb 2012, 14:41

Sve je to ok,ali ako azmafon upije vlagu,biće neprijatnih mirisa posle,tako da bi to trebalo zaobići kad su u pitanju vrata,pošto su podložna tome,ne znam šta da ti kažem.
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 37
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Avram '90 Pet 10 Feb 2012, 14:46

@CyberianIce
Ne znam na šta misliš,jer mora da bude iz jednog dela,mislim tad najbolje upija zvuk,možda bi moglo od unutrašnjih guma da se iseku,pa od mozda 3 komada da sklopiš za cela vrata!

@danijel
Nisi skontao kako treba: Smile
Filc bi išao na tu gumu! Znači na lim lepiš gumu,pa filc,pa dođe tapacir,ne može voda da prođe kroz gumu!
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Mitke Pet 10 Feb 2012, 15:13

Cekajte sad ljudi da i ja postavim jedno :mozda glupo) pitanje.

Jel se to lepi na onaj lim gde dodje ona fabricka izolacija, pa posle nje tapacir?
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Avram '90 Pet 10 Feb 2012, 15:13

Koja fabrička izolacija? Onaj najlon?
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Mitke Pet 10 Feb 2012, 15:22

Aj da se malo bolje izrazim, onaj "pokusaj izolacije", ili ti najlon Cheers
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Avram '90 Pet 10 Feb 2012, 15:23

Tu gde je taj nalon,skineš njega,i na taj lim lepiš gumu pa filc pa stavljas tapacir!
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od CyberianIce Pet 10 Feb 2012, 15:26

Kada su u pitanju npr vrata, na spoljasnji lim sa unutrasnje strane bi trebalo da se lepi suspenzija (npr industrijska guma) a na unutrasnji lim sa unutrasnje strane (izmedju tapacirunga i vrata) taj filc ili sta vec?
CyberianIce
CyberianIce
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 433
Godina : 39
Lokacija : Apatin
Datum upisa : 05.08.2010

http://www.hackthissite.org/user/view/CyberianIce

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Avram '90 Pet 10 Feb 2012, 15:27

Što više to bolje! Smile
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Mitke Pet 10 Feb 2012, 15:29

Ma taj najlon je zavrsio karijeru odavno, mislim nisam ga skinuo nego majstor kada je radio zastitu ga je pocepao Cekic . A jel ima mesta da se izmedju tog lima i tapacira uglavi i guma i taj filc, i koja debljina bi trebala tu?
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 3 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu