Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

+28
zeleni macak
Kum Ruzvelt
Nikola NS
VPetar
slobokv88
nenad_jj
luka_bor
junior45
ZAC
-YUGO_55-
darko-san
Miljan
Aki91
Mitke
CyberianIce
danijeldokic
Avram '90
maljchik
Petar
misa07
yugodriver
ladisz81
johnny
YUgisa
sykone
markus_bc
djzecky
Pedja
32 posters

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od sykone Sub 07 Mar 2009, 19:04

bice i to resheno nemam sad zivaca da se bakcem dosta za danas Very Happy
shto se tice postupka nije neshto teshko sem shto ti preba dosta zivaca i josh jedan par ruku...
dvoslojnu lepljivu traku i udri po ivicama da se lepo zategne sve
Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Picture005
a sa druge strane lepak po ivicama i shtipaljkama ili necim drugim stegnuti i ostaviti da se lepo osushi
Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Picture006
i to je to...

sykone
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 290
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od YUgisa Sub 07 Mar 2009, 19:07

Ladisz: ovo ti trebas da odradis Wink
sykone: Sto nisi kupio neki lepak pa sve lepo lepkom zalepio?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od sykone Sub 07 Mar 2009, 19:10

probija lepak probao sam na jednom mestu, dobro da niste skontali na slici ali vidi se Laughing jbg takav je materijal...

sykone
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 290
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od YUgisa Sub 07 Mar 2009, 19:18

aha, bas zato pitam, mislio sam da probija, ali reko da proverim Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od sykone Sub 07 Mar 2009, 19:43

e sad jedino neznam shta da radim sa onom ruckom na vratima, rucicu za otvaranje prozora i vrata mogu da ofarbam sprejom al ona rucna mi deluje ko da je neka guma kontam ako ofarbam sprejom za par dana bi se vratila u istu boju, jedino da vidim na orpadu dali ima original crna...

@ladisz

kod tebe na slikama sam video da ti je crna ta rucka jesi je farbao necim ili je bila takva kad si uzeo auto??

sykone
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 290
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od YUgisa Sub 07 Mar 2009, 19:51

Rucicu za otvaranje prozora mozes kupiti za cini mi se 150din/kom, a za ricicu vrata preporucujem da kupis ko moju, metalna crna, cini mi se da je bila isto 150din/kom Wink A tu rucku za otvaranje idi na onaj otpad kod badavija (na onaj prvi otpad sto sam te vodio) bio je nedavno yugo sa crnim ruvkama...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od sykone Sub 07 Mar 2009, 20:00

e hvala ma te 2 su najmanji problem nego ova velika videcu od ponedeljka da odem Smile

sykone
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 290
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od ladisz81 Sub 07 Mar 2009, 21:04

Ona velika ručka za otvaranje sam farbao - originalno je bio sivi. Ufarbao sam ga akril sprejom za plastiku još pre 4-5 meseci, a još ni na jednom mestu nije sišao boja - jedino treba u 3 sloja da se uduva.

Videću i ja da odradim ovo za vrata, extra izgledaju kod tebe Sykone Love
ladisz81
ladisz81
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 822
Godina : 43
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 21.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od sykone Sub 07 Mar 2009, 21:19

aha pa super probacu i ja sprejom za plastiku hvala Smile

sykone
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 290
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 29.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od yugodriver Uto 10 Mar 2009, 22:37

Sykone ovo je uradeno majstorski svaka cast Pametnjakovic
yugodriver
yugodriver
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1508
Godina : 44
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od misa07 Uto 07 Apr 2009, 09:14

sykone ::probija lepak probao sam na jednom mestu, dobro da niste skontali na slici ali vidi se Laughing jbg takav je materijal...

Lepak neće da probija ako ga naneseš pravilno (mazati jednu stranu tj oplatu od stranice) nekom četkom i to ravnomerno i ne u velikom sloju. nesmeš nikad na nanosiš celu površinu već slojevito u širini po 20 cm. Kad namažeš lepak odozgore 20 cm ne čekaš da se osuši lepak ali ga razmažeš da nigde nema viška u tankom sloju prvo kreneš od udubljenja pa onda razvlačiš prema krajevima kad to dobro zalepiš tj pritisneš nastavljaš da mažeš drugih 20 cm i tako do kraja. Sa donje strane kad završiš opsečeš na širini od 2 cm tu možeš da namažeš i platno i dasku sačekaš 10 min i onda zalepiš.
Što se tiče rešenja koje si ti uradio nije dobro rešenje jer će za 1 do 2 meseca od sunca sve da se razlepi.
Inače ovo ti pričam jer sam ja još od 1987 god. auto tapetar i radim isključivo tapaciranje automobila. Ima tu još mnogo caka itd ali drugom prilikom.

misa07
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 06.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Petar Pon 27 Apr 2009, 21:48

Jedno pitanje za sve. Palo mi je napamet sledece:

Na mom In-u je pod broj jedan sve ekonomicno. Tapaciri od vrata su goli i palo mi je na pamet da ih prefarbam nekom crnom bojom. Ja ne bi bio ja da ne mislim o zvucnoj izolaciji i sa tim u vezi, meni je palo na pamet da ih prefarbam bitumenskom farbom. Koliko vidim, time su neke stvari kod mog juga, onako u manjoj meri premazane, ali farbanje je verujem drugi par opanaka. Znam da postoji bitumenska farba i cuo sam od kolege sa posla da ona donosi u nekoj meri bolju zvucnu izolaciju. Takodje sam mislio da vrata izolujem i penastim materijalom (nasao sam i gde mogu da kupim Kondor izolacioni materijal), ali da to bude sa unutrasnje strane ovih plastika, koje bi prefarbao. Ta pena je i hidroizolacija za gradjevine i verujem da bi mogla da bude u unutrasnjosti vrata.

Eto, tako sam ja nesto planirao, a molim vas da mi kazete koliko je ovo realno izvodljivo i koliko je glupo, to jest, sta moze pametnije, a da ostane postupak slican ovom.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od YUgisa Pon 27 Apr 2009, 21:59

Jel znas slucajno ime te pene za hidro/zvucnu izolaciju?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Petar Pon 27 Apr 2009, 22:18

Evo, to bi nam najbolje pojasnio Bane SU 114. Decko je gradjevinac. Juce sam na kratko pricao sa njim kada je bio kod mog komsije da zatamnjuje stakla. Ta pena se zove Kondor. Ide u debljinama od po 5mm i 8mm. E sad, da li je to onaj Kondor sto ga ljudi spominju, ili neka varijanta te pene, ne znam. Bane se slozio sa mnom da je to zvucna i hidroizolacija i da bi to moglo i da ima dobru debljinu. Ako je to to, a provericu (na Palicu je prodavnica gradjevinske opreme), onda bi to moglo sa unutrasnje strane vrata bez bojazni od hvatanja vlage unutar same pene. To ostaje da proverim.

Nego, ostaje mi ovo vaznije. Da li je ovaj moj gore navedeni predlog za bitumensku farbu uopste normalan? Ako je to izvodljivo, onda bih nakon nanosenja te farbe presao na cuvenu retro sport crno-crvenu kombinaciju i preko bitumena napravio nekoliko crvenih sara na odgovarajucim mestima i dobio taj zeljeni izgled, nadam se.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od misa07 Uto 28 Apr 2009, 08:36

Sto se tice izolacije kondor je odlican hidroizolator ali zvucni ne za zvuk je najbolja pluta. Ali u grmecu imas filc sa jedne strane sa druge kondor zasticen najlonom to zalepi sintelanom za stranicu sa unutrasnje strane stim da kondor bude sa spoljne strane pa preko toga zalepis najlon to je najbolja zvucna a najlon hidro izolacija ako ti je bitnija zvucna izolacija a manje hidro, ako ti je bitnija 100% hidro a manje zvucna onda kondor ili plastobit u debljini od 5 mm on je dobar i hidro i zvucni izolator uglavnom ga koriste za mazanje zvucnih kutija sa unutrasnje strane kao zvucni izolator. Sto se tice spoljnjeg izgleda mozes da istapaciras a mozes i sa bodi 950 da isprskas da bude u stilu limunove kore ako ides cetkom onda nece lepo da izgleda poznavace se maznice od cetke jedino ako ne farbas valjkom, a to posle mozes da farbas sa bamper sprejom ali mislim da ce se vremenom ljuspati farba. Pozdrav

misa07
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 06.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od misa07 Uto 28 Apr 2009, 12:25

Gledao sam malo forum pa sam video sliku sedista koju je prikazao dzjacky taj tapetar u principu nije lose uradio ali ima jednu veliku gresku a to je sto eko koza (skaj) i koza ne mogu da se siju kao mebl moraju imati obavezno iberstep ili dupli step kako svileni konac koji se inace upotrebljava u autotapetarstvu je toliko jak i ostar da ce ovako sasiveno sediste da za 3 do 6 meseci da isece skaj na stepu. Ovo je rad i stil klasicnog tapetara za namestaj ne kazem da nezna da uradi ali autotapetari znaju kako se to radi jer sedista u automobilima imaju vece opterecenje nego kauci, garniture itd. drugo sundjer koji stavljaju ispod mebla deformise sediste bez jasnih ivica i oblika sto za sediste nije dobro to se radi kod namestaja ovde se sundjer lepi direktno za sundjer a platno ide bez sundjera ili se kupi materijal koji vec ima na sebi fabricki stavljen sundjer od 0.3 cm (3 mm) a platno se zateze sa zicama koje vec postoje na starom meblu kao i kartoni na ivicama ili plastike. tako odradjeno sediste izgleda kao fabricko pa cak i bolje. Materijal ima tacno odredjenu silu zatezanja niti mnogo zategnuto jer puca materijal niti labavo jer bude guzvavo. Obicno moje kolege to zategnu iz petnih zila da to bude bez nabora pa posle par meseci sve popuca. Glavna caka je kod krojenja jer stari mebl je deformisan i istegnut, zato je najbolje uzimati meru direktno sa sundjera. Toliko za sada. Pozdrav

misa07
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 06.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od djzecky Uto 28 Apr 2009, 15:49

Pozzz!
Ne kontam te 100% sta hoces da kazes za sivenje ali meni je svaki sav - stof (valjda je to isto) pojacan.Znaci nigde nije samo spojen skaj i tako zasiven nego je svugde gde je siveno stavljana kao ta postava od nekog....hmmm meni lici na neko debelo jako platno. Ne znam bas strucno da ti objasnim Laughing ali covek je isekao trake od tog materijala i pre sivenja je i sa jedne i sa druge strane stavio tu "traku" i tako zasivao.
Svaki sav,konac prolazi kroz 4sloja metrijala 2xskaj i 2x platno.
Da nije tako uradio verujem da bi ja 10x seo sa svojih 100kg i popucao bi skaj na savovima,umesto rupica gde izlazi konac bi bile resice sve vece i vece.
Kada je zavrsen i sasiven ceo sablon-materijal za jedno sediste onda je za taj deo od 4sloja(sa platnom) pricvrstio(nemam pojma kako) bas te neke tanke plastike koje su vec i bile inace u sedistu.
Te plastike je progurao kroz "rascepe"na sundjeru (deo gde na kom se sedi i onaj za ledja) i sa zadnje strane sedista ih zatezao i pricvrstio sa zicom koja je takodje bila fabricki tu.
Tanka zica, jaka ali jako savitljiva-ne moze da pukne (kao obicna) koliko god sam je vrteo,savijao i maltretirao rukom. Ne moze da se savije i da ostane u tom polozaju nego se uvek ispravi - nesto kao sajla za gas,kvacilo,rucnu itd.samo tanja.

Jedina fora sto ja nisam sve to slikao,imam jednu sliku izvrnutog materijala kada je sasiven ali pre postavljanja tog ojacanja-platna i tih plastika.
Evo proslo je oko 6meseci kako je uradjeno, svaki dan sedim u kolima i moze se pogledati kako izgledaju savovi.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od misa07 Pon 04 Maj 2009, 12:02

Pozz.

To sto si sad naveo to je ok. Koliko ce dugo da traje neznam tacno ali da ce da traje duze od obicnog stepa to je sigurno tako se rade materijali koji se resaju i to pouzdano znam de je oj a skaj i koza se radi drugacije. KAKO? sasijes sa nalicja jedan step pa sa lica preko tri sloja skaja jos jedan step na 3-4 mm od glavnog stepa tako da hvata tri sloja skaja (koze) to se zove iberstep ili dupli step kao na farmericama i to je step za duge staze jer ima dva reda konca a ovo sto si ti naveo ima jedan red konca. Ovo sa dva rede je duzi postupak rada i tezi ali bolji ne kazem da je ovo sto su kod tebe uradili lose naprotiv dobro je , ali ja sam za dupli step to ti iz iskustva kazem (jer sam ja autotapetar vec 21 godinu) ta plastika tj zica to mora da ima inace bi izgledalo kao kesa. Pozdrav

misa07
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 06.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od djzecky Pon 04 Maj 2009, 23:19

Ja sam samo preneo kako je meni uradjeno, mislio sam da na to mislis - ja nisam tapetar.
Ako je to, kao sto kazes, kao na farmericama onda kontam na sta mislis.
Sada sam bar nesto novo naucio Smile
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od misa07 Sre 06 Maj 2009, 10:51

Da na to sam mislio. Ako ti zatreba neki savet oko daljeg sredjivanja unutrsnjosti pitaj. Pozdrav

misa07
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 06.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od YUgisa Sre 06 Maj 2009, 12:56

E ljudi, imam ja pitanje jedno... Da li postoji mogucnost da se novi tip table (ne ovaj najnoviji nego ona prethodna generacija) presvuce u skaj iz jednog komada?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od misa07 Sre 06 Maj 2009, 13:22

Moze ali, uvek ima ali, treba specijalni lepak koji se nanosi pistoljem za farbanje i zagrevati fenom za plastiku da bi se istegao (tj. omeksao) kako bi mogao da se previje preko grba taj lepak je dosta skup i prodaje se u kantama od 25 do 50 kg. on je kao voda tecan. (sa njim treba znati raaditi, jer hoce da se podigne). Jako se dobro moze odraditi sa sivenjem na rubovima ili ivicama sa duplim stepom i postavom da se nebi videli prorezi na stepu i to se moze lepiti obicnim lepkom Sintelanom recimo, isto deluje inpresivno i izgleda kao da je od koze. Iz jednog komada deluje kao zatopljena plastika.

misa07
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 06.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od YUgisa Sre 06 Maj 2009, 20:34

Znci moze, to me zanimalo... pa znma da bi malo izgledalo jednolicno, ali ne znam kko bi na tabli moglo da se rasporedi sav na toj tabli, jer nekako nema neke spojeve i to kao druge table... Jel neko probao onu kao kozu u spreju? Kako se to ponasa posle duzeg vremna, jel tesko odrzavati?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od misa07 Čet 07 Maj 2009, 09:14

Cuo sam za tu ko\u u spreju ali nisam imao prilike da radim sa njom cuo sam od nekih da izgleda super, a za odrzavanje neznam kako je pretpostavljam da je u pitanju izgled kao brusena kozqa ona s odrzava sprejevima za cipele od brusene koze koji izuzetno dobro cisti cipele verovatno ce i ovo da cisti isto tsko. sa tim sprejevima se ciste i sedista koja se urade od brusene koze. Po izgledu izgleda kao brusena koza, neznam da li postoji i sprej po izgledu glatke koze onda se cisti sa silikonskim uljem kao i skaj (eko koza) najmanje 1 puta u 2 meseca. Pozdrav

misa07
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 9
Datum upisa : 06.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od yugodriver Sub 09 Maj 2009, 11:41

misa07 ::
sykone ::probija lepak probao sam na jednom mestu, dobro da niste skontali na slici ali vidi se Laughing jbg takav je materijal...

Lepak neće da probija ako ga naneseš pravilno (mazati jednu stranu tj oplatu od stranice) nekom četkom i to ravnomerno i ne u velikom sloju. nesmeš nikad na nanosiš celu površinu već slojevito u širini po 20 cm. Kad namažeš lepak odozgore 20 cm ne čekaš da se osuši lepak ali ga razmažeš da nigde nema viška u tankom sloju prvo kreneš od udubljenja pa onda razvlačiš prema krajevima kad to dobro zalepiš tj pritisneš nastavljaš da mažeš drugih 20 cm i tako do kraja. Sa donje strane kad završiš opsečeš na širini od 2 cm tu možeš da namažeš i platno i dasku sačekaš 10 min i onda zalepiš.
Što se tiče rešenja koje si ti uradio nije dobro rešenje jer će za 1 do 2 meseca od sunca sve da se razlepi.
Inače ovo ti pričam jer sam ja još od 1987 god. auto tapetar i radim isključivo tapaciranje automobila. Ima tu još mnogo caka itd ali drugom prilikom.
Misa ali koji lepak najbolji za takve stvari? Unsure
yugodriver
yugodriver
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1508
Godina : 44
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

Nazad na vrh Ići dole

Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje) - Page 2 Empty Re: Tapaciranje delova enterijera i zvucna izolacija (dampiranje)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu