iberlauh...gasi se

+5
-YUGO_55-
YUgisa
jovichmk
Miljan
dejanrakocevic
9 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Uto 11 Sep 2012, 12:57

ne, ne stavljam nista ispred motora.
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od Avram '90 Uto 11 Sep 2012, 21:45

Ako ne curi na creva,onda verovatno pušta polupumpa,nema šta drugo biti?

Jel ono saće u hladnjaku kad otvoriš čep potopljeno u antifriz?

A inače,ako ti je antifriz u sistemu.čak lakše može da se otkrije da li curi negde jer je u boji!
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od ZAC Uto 11 Sep 2012, 22:02

Ako curi kada je zagrejan, lako moze biti do semeringa vodene pumpe.
To sto ti se i na minusu cesto pali ventilator, moze da bude i normalno ako je u pitanju gradska voznja kreni-stani.
A moze da bude i da je hladnjak prljav, sto spolja sto iznutra, pa nema dovoljan protok vode ili vazduha.
U tom slucaju spolja operi pumpom visokog pritiska a iznutra tako sto ces ispustiti stari antifriz i dobro isprati sistem cistom vodom.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Sre 12 Sep 2012, 08:57

Juce zam opet zagrejao motor. Kag dodje temperatura nesto malo iznad pola skale onda sam osetio u kabini neprijatan miris. Otvorim haubu i vidim da mi dole tece antifriz ali nisam mogao da vidim gde pusta. Kad ono tece ispor onog otvora za ventilaciju . Onu Crnu kutiju u motornom prostoru, odmah desno os osiguraca.Ispod nje izlazi antifriz ali samo kad je zagrejan motor.E sad dal je neko crevo ili sta jos moze tamo da bude, to neznam. Ni Pumpa ni creva. Sve je bilo suvo. Ali nije se ukljucio ni ventilator na hladnjaku. Znaci temperatura je otisla nesto malo vise od pola a ventilator se nije ukljucio. Mozda treba da promenim i termostat. Nikad nisam otvarao ventilaciju i neznam sta sve moze da bude.Inace kod mene nema Cep na hladnjaku sa gornje strane.
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od Avram '90 Sre 12 Sep 2012, 09:02

Onda ti je mali hladnjak procurio!
Nemoj ni voziti tako,jer je antifriz kancerogen,ulazi ti vazduh preko njega u kabinu! Moraš kutiju raspakivati da bi to okrpio ili promenio ceo hladnjak!

Pa probaj da ga nateraš da se malo ugreje više,pa vidi da li će se upaliti ventilator!

To ti ovako izgleda:
iberlauh...gasi se - Page 2 Mali-hladnjak-za-grejanje-zastava-101_slika_O_398967

Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Sre 12 Sep 2012, 09:58

JEl ovaj hladnjak isti se sve tipove Juga. Ne verujem da cu naci nov ovde kod mene pa da znam kad trazim polovni. Od onoga sto sam mogao da vidim po netu izgleda da su izti za sva zastavina vozila.

Dali moram da ispustim sav antifriz iz sistema pre nego menjam ovaj hladnjak?

Ako treba onda kako da to uradim?, gde se ispusta tecnost?

I kad stavim ispravni hladnjak kako da ceo sistem opet napunim? Jedino mesto gde mogu da dolijem je u onoj plasticnoj posudi. Pa onda ce ceo sistem da bude pun vazduha. I logicno bi bilo da odvrnem onac cep na posudi, napunim antifrizom i startujem motor.Pumpa ce da proradi i tecnost ce poceti da ispunuje sistem i kako se posuda bude praznila ja samo da dodajem dok sav vazduh ne izadje. Jel moze ovako to da se uradi ili ne.

A pre toga kako da operem ceo sistem vodom.Molim vas da mi malo detaljnije objasnite.
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od kokisa82 Sre 12 Sep 2012, 11:44

Sistem se puni preko te plasticne posude a vazduh se izbacuje preko tog malog cepa na hladnjaku.Kupis 3 litra destilovane vode i 3 litra antifriza 100 % i krenes sipas dve flase antifriza pa dve flase vode pa onda upali auto da radi i odvrnes cep taj mali na hladnjaku i cekas da potece antifriz na tom cepu a pritom pratis nivo tecnosti u plasticnoj posudi,kada potece tecnost na malom cepu onda ga zatvori,ugasi auto i dolijes ostatak vode i antifriza i opet ponovis operaciju,upalis auto,mali cep itd Very Happy .Kada sve obavis na kraju proveris nivo tecnosti u plasticnoj posudi da li treba da se dolije i to je to.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od kokisa82 Sre 12 Sep 2012, 11:46

Sistem se puni preko te plasticne posude a vazduh se izbacuje preko tog malog cepa na hladnjaku.Kupis 3 litra destilovane vode i 3 litra antifriza 100 % i krenes sipas dve flase antifriza pa dve flase vode pa onda upali auto da radi i odvrnes cep taj mali na hladnjaku i cekas da potece antifriz na tom cepu a pritom pratis nivo tecnosti u plasticnoj posudi,kada potece tecnost na malom cepu onda ga zatvori,ugasi auto i dolijes ostatak vode i antifriza i opet ponovis operaciju,upalis auto,mali cep itd Very Happy .Kada sve obavis na kraju proveris nivo tecnosti u plasticnoj posudi da li treba da se dolije i to je to.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Sre 12 Sep 2012, 11:49

Jel ovaj mali hladnjak aluminski ili mesingan. Ako je mesingan mozda mogu da ga zalemim , ali aluminski mislim da ne moze. JEl ima nacin da se popravi aluminski hladnjak? Radi se o zastavi koral 1.1 i sa EFI motorom
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od kokisa82 Sre 12 Sep 2012, 11:54

Ja mislim da je mali hladnjak mesingani i mogao bi da se zalemi ako ne uspes da nadjes drugi.Probaj da nadjes polovni,svi su isti.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Sre 12 Sep 2012, 12:05

Samo jos jedno pitanje - Gde da ispustim tecnost iz sistema ??Dal treba da se odvrne neki cep i da onda motor radi kako bih izvadio svu tecnost ili samo treba da se odvrne neki cep, koji bi trebaloda bude negde sa donje strane kako bi sve to lepo izaslo.
I kad posle toga punim opet dal da bude odvrnut i cep od nalivne posude i cep od hladnjaka, mislim dok izbacim vazduh iz sistema?
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od junior45 Sre 12 Sep 2012, 16:18

imas dole na hladnjaku mali sraf,ili samo skines neko crevo i iscuri..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34901
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Čet 13 Sep 2012, 10:57

Hvala, sredio sam problem. Otvorio sam kutiju za ventilacijom u motornom prostoru. Ugrajao motor i cekao da vidim gde pusta. Za svu srecu nije pustao mali hladnjak nego donje creco koje ulazi u hladnjak. Stega koja drzi crevo nije bila dobra. Crevo se izvuklo i samo nekoliko milimetara creva je uslo u hladnjak. Kad se motor ugrejao i nabio pritisak onda je tu pustalo. Stavio sam novu stegu, nabio crevo na hladnjak 2-3 cm, i sad ne pusta nigde.
Taj je problem resen ali javio se jedan drugi. Upalio sam auto i redio je bez problema. Posle toga kad se motor zagrejao ugasio se motor. Probam da ga upalim i pali bez problema al moram da ga palim uz dodavanje gasa . Cim pustim gas kad se vise upali odmah motor ugasi. Posle jedno pola sata zezanja i proverke svega i svacega vidim da mi se sajla za gas na bloku motora skroz opustila. Tu ima neki plasticni i gumeni drzaci. Namestim to opet . Posle toga kad upalim opet moram sa malo gasa. Sada kad radi u leru radi na samoj granici da se ugasi. E sad dal je to problem sto nije dobro nastelovana sajla gasa ili nesto drugo.NA plasticnim delom kojim se steluje sajla ima zareze . Ovako kako sam to sada stavio je isto kako je i fabricki bilo, ali radi na samoj granici da se ugasi. Ako stavim na sledeci zarez onda je to mnogo gasa. Ranije kad bi dosla do granice da se ugasi , nekako se samo podesavalo i motor je ujednaceno radio. Sada nece tako da radi. Mozda su problem vazdusni i benziski filtri. Nisu nikada menjati.
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od YUgisa Čet 13 Sep 2012, 11:09

Pa treba obavezno da ih zamenis ako nisu nikad menjani a presao si kako si rekao 58.000km... Trebao si vec par puta da ih zamenis... Sajla za gas ne sme da ima uticaj na rad motora kada je gas popusten skroz odnosno leptir mora da bude zatvoren skroz na leru posto imas EFI.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Čet 13 Sep 2012, 11:22

Posto se to ranije samo regulisalo mislim da tu mora da ima neki senzor koji kontrolise taj ler gas. Nisam siguran i neznam tacno samo pitam. Sad mi leptir nije skroz zatvoren pa opet je na granici da se ugasi.Jel moze nekako da se nasteluje taj ler gas ili se to automatski radi kod EFI-ja
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od YUgisa Čet 13 Sep 2012, 11:32

To se automatski radi i imas regulator lera koji se nalazi tamo pored leptira... Od kucista filtera za vazduh ide to jedno debelo rebrasto crevo do leptira a pored njega imas jos jedan izvod iz kucista gde ide jedno manje crevo koje ide do regulatora lera i od njega daje usisne grane. Na njemu imas jedan konektor koji cesto pravi probleme sa kontaktom i dovoljno je samo iskljuciti i ukljuciti konektor par puta da se povrati kontakt... Takodje motor je osetljiv na zaprljan filter vazduha, probaj barem izvaditi filter za vazduh i proveriti da li ce se uspostaviti normalan rad motora. Eventualno moze i da se ocisti taj regulator lera posto se znaju tokom vremena nakupiti isparenja koja dolazi iz kartera pa pocne da zaglavljuje...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Čet 13 Sep 2012, 11:53

iberlauh...gasi se - Page 2 Efidw


Evo na ovoj slici valjda je ono gore koje sam zaokruzio plavom regulator lera. A sa zelenot zaokruzio onaj konektor.E sad kod mene je crevo koje ide od kucista filtera do regulatora na samom kraju malo napuklo.

nisam znao da je to regulator pa sam juce vako to uradio. Drzac sajle ( zaokruzeno crvenim ) sam stavio na sredinu. Mislim da nije tako bilo .Znaci pomerio sam to u pravcu zute strelice. i sad mi se ona dva kraja gde se zavrsava sajla ne dodiru. Oznaceni sa plavom i ljiljavom crtom. Mislim da se oni trebaju dodirivati sa unutrasnje strane. Probacu da zamenim filter i ono napuklo crevo , provericu kontakte na uticnici regulatora lera pa da vidim sta ce da bude, Jel moze da je crko taj regulator .
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od YUgisa Čet 13 Sep 2012, 12:16

Da, to plavo sto si zaokruzio je regulator a to tamno zeleno je konektor koji cesto pravi problem. I treba da zamenis to crevo i da ocistis regulator posto je sigurno vukao fals vazduh sa samim tim i prasinu i uprljao se za zaglavljuje... Sajla se steluje tako da leptir bude skroz zatvoren i da imas sto manje lufta. To svetlo zeleno sto si zaokruzio mora biti u pravcu kazaljke na satu skroz zatvoreno...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Čet 13 Sep 2012, 13:41

A koji je senzor za temperaturu ? kad cu da cistim senzore da bar pogledam i taj senzor
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od YUgisa Čet 13 Sep 2012, 13:53

Zasto taj? Senzor za temperaturu motora se nalazi na termostatu.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Čet 13 Sep 2012, 14:13

pa kako sto rekoh ne valja Ler gas. Odma se ugasi ako pustim gas. Ja sam juce samo nastelovao salju gasa, ustvari otvorio malo leptir da se motor ne ugasi pa sam tako vozio,. U zadnje vreme i dosta losije ide. Citao sam po ovom forumu i dosta ljudi koji imaju EFI imaju slicnih problema. Pa zato reko da vidim i da sredim sto moze da se sredi. U servis dzaba da odnesem. Kad vide da nema karburator onda samo bulje u motor. Ima sve zivo da mi promene a opet nece da rese problem
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od YUgisa Čet 13 Sep 2012, 14:29

Pa na forumu imas kompletno uputstvo od njega sa svim mogucim podacima pa treba ga ispratis i vidis sam na svom vozilu sta je problem.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Čet 13 Sep 2012, 14:31

nisam mogao da nadjem samo ono uputstvo kako da ispitam senzore. Ako imas link posalji mi da mogu da ga skinem i proverim senzore
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od YUgisa Čet 13 Sep 2012, 14:37

Pa to ti uputstvo treba da ispistas senzore...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od jovichmk Čet 13 Sep 2012, 14:43

nemam to uputstvo. Ako slucajno imas to na kompjuteru posalji mi ili daj mi neki link gde mogu da ga skinem
jovichmk
jovichmk
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 31
Godina : 46
Lokacija : Gostivar - Makedonija
Datum upisa : 01.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

iberlauh...gasi se - Page 2 Empty Re: iberlauh...gasi se

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu