Problem sa rucicom menjaca

3 posters

Ići dole

Problem sa rucicom menjaca Empty Problem sa rucicom menjaca

Počalji od kokisa82 Uto 29 Maj 2012, 23:19

Pozz svima Smile

Imao sam problem sa palicom menjaca a imam ga i dalje a palica je stavljena nova danas.

Pre mi se desavalo da kada polazim u prvoj brzini palica menjaca mi zvoni kao da je odsrafljena.Odem danas kod majstora,skine palicu kada ono malo se pojela dole gde se srafi na polugu.Odem kupim novu palicu,namesti kada nece u rikverc i petu brzini,samo mu neki milimetar fali da prebaci u desnu stranu i da ubaci u brzinu.Majstor sve zivo probao i na kraju se ispostavilo da mi je birac brzina los,tj.omeksala guma na biracu a ceo je birac,ja kada sam ga uzeo u ruke kao da je nov.

Majstor zamenio birac,nije stavio nov nego neki polovan koji je tu nasao za probu da dok nije provalio sta je problem.Sada menja lepo i precizno brzine ali sada se jos gore cuje,palica i dalje zvoni kada polazim u prvu sto me uzasava a sada kada je stavljen drugi birac sada se i vibracije prenose kao da mi je motor zasrafljen za sasiju i to me nervira.

Sta da radim,da li ce problem da resi da odem i kupim origiunal zastavin birac i zasto opet mi palica menjaca zvoni kao da nije usrafljena dole za polugu? Palica je nova a sa starom je bilo isto samo manje se cula i podnosljivo je bilo a sada i zvoni,zuji i pod nogama osecam vibracije sto bas i nije prjatno,vise cujem vibracije nego zvuk motora.


kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa rucicom menjaca Empty Re: Problem sa rucicom menjaca

Počalji od YUgisa Uto 29 Maj 2012, 23:25

Mene vise brine od cega tolika kolicina vibracija? Nije tebi stradao neko nosac motora (donji)?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa rucicom menjaca Empty Re: Problem sa rucicom menjaca

Počalji od kokisa82 Uto 29 Maj 2012, 23:44

Nije bilo tih vibracija dok nije stavljen drugi birac brzina.Stari birac je radio sa starom palicom,kaze majstor zato sto je imao lufta u palici,birac koji je skinut na oko je ceo samo sto mu je guma malo meksa a drugi birac je majstor nasao kod njega u garazi i namestio a da li je nov nisam video a od tada su pocele vibracije,najvise se cuju kada dam gas u leru ,kada sam u konstantnoj brzini bez ubrzanja, na nekoj brzini tamo oko 40km/h i kada usporavam.

Nosac motora je menjan i majstor je i njega gledao,jeste guma omeknula ali je ceo nosac.



kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa rucicom menjaca Empty Re: Problem sa rucicom menjaca

Počalji od YUgisa Sre 30 Maj 2012, 09:04

Pa ne moze birac sam od sebe da vibrira, on vibrira od rada motora... Mada mi nije jasno kako moze da zvoni jer nije nigde povezana metal na metal sa menjacem i karoserijom... Na palici imas plasticnu kuglu a na biracu dole imas gumeni umetak... Ne zvoni tebi mozda ona zastita ispod palice ili da kaci palica za to? Ili mozda auspuh da udara u nesto i da zvoni...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa rucicom menjaca Empty Re: Problem sa rucicom menjaca

Počalji od kokisa82 Sre 30 Maj 2012, 11:25

Taj gumeni umetak na biracu bi trebalo bar malo da upije vibracije,palica se ne trese na leru,nova je i utegnuta nego samo kada polazim u prvu i pod malim obrtajima palica zvoni a kada je uhvatim u ruku da ne zvoni onda se preko palice osete vibracije kao da poluga nije usrafljena za palicu,kao da sraf nije stegnut.

Razmisljam se da odem i kupim drugi birac,zastavin ako nadjem a ne malu privredu i mozda se resi problem,ako ne resi onda nosac donji da se menja i tako sve dok s ene otkloni problem koji me nervira Cekic
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa rucicom menjaca Empty Re: Problem sa rucicom menjaca

Počalji od YUgisa Sre 30 Maj 2012, 11:33

Pa ne znam sta da ti kazem Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa rucicom menjaca Empty Re: Problem sa rucicom menjaca

Počalji od kokisa82 Sre 30 Maj 2012, 11:39

Na kraju ima da odem kod Miljana u Nis u njegov Zastava servis i da mi resi problem.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa rucicom menjaca Empty Re: Problem sa rucicom menjaca

Počalji od YUgisa Sre 30 Maj 2012, 11:41

Pa to ti je najblize Very Happy Mozda kad bi snimio zvuk i postavio bi mogli ovako na daljinu resiti, jer ne mogu ni da zamislim kako se to cuje Very Happy Sad mi palo na pamet da je mozda do kvacila, tipa korpa pukla pa da imas vibracije i da skripi tj zuji kad kreces ali opet ne bi trebalo da ima veze sa zamenom biraca... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa rucicom menjaca Empty Re: Problem sa rucicom menjaca

Počalji od kokisa82 Sre 30 Maj 2012, 21:06

Bio danas opet do majstora i rekao mu sta se desava,on seo u Yuga i vozio se da proba,da vidi sta se desava.Kaze da je sve dobro,lepo ubacuje u brzine,startan i dobro vuce a za zvonjavu palice i buku koja se po nekada stvara nista nije rekao,kaze neko bi bio srecan da ima Yuga kao ja,sve utegnuto i tako da vise nista nisam ni pitao i otisao kuci.Dogovorio sam se sa drugarom da prekosutra to sve lepo namestimo i resimo problem.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa rucicom menjaca Empty Re: Problem sa rucicom menjaca

Počalji od kokisa82 Čet 31 Maj 2012, 15:11

Resio sam problem danas.Problem je bio u podlosci koja se stavlja na mesto gde poluga ulazi u palicu.Podloska je bila tanka i zvonila je tako da smo stavili deblju kako i treba i novi osigurac i to je to,nema vise zvonjave i vibracije.

Za ovakve stvari treba imati zivce a majstori samo da nameste i uzmu pare.
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa rucicom menjaca Empty Re: Problem sa rucicom menjaca

Počalji od YUgisa Čet 31 Maj 2012, 15:32

Hahahahahaha jbt, mislio sam da se takve stvari podrazumevaju da se nameste kako treba Very Happy xD

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61555
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa rucicom menjaca Empty Re: Problem sa rucicom menjaca

Počalji od kokisa82 Čet 31 Maj 2012, 18:15

Smesna stvar jeste ali eto desilo se,verovatno da majstor nije imao odgovarajucu podlosku u garazi i tako da je namestio koju je nasao i teraj.

Bitno da je problem resen i da sam na kraju ja zadovoljan,sada se menjaju brzine lagano i precizno Cheers
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa rucicom menjaca Empty Re: Problem sa rucicom menjaca

Počalji od djuki Ned 17 Jun 2012, 11:23

I ja sam imao problem sa drhtanjem i zvrčanjem ručice kad sam je menjao pa sam shvatio da ima lufta u osovini poluge (te podloške) i onda sam dodavao dok nije bilo taman. Ali vremenom se valjda razloču i opet dobije luft a juče kada sam pregledao ovu temu setim se da umesto podloške ubacim gumice, ili sa podloškom, zavisi od lufta i to i uradim. Ručica je sada stabilna nema da se trese i zveči. Toliko od mene.

djuki
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 73
Godina : 66
Lokacija : Požarevac
Datum upisa : 07.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa rucicom menjaca Empty Re: Problem sa rucicom menjaca

Počalji od kokisa82 Pon 18 Jun 2012, 16:35

Ja sam stavio dve plasticne podloske i resio problem Very Happy
kokisa82
kokisa82
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 890
Godina : 41
Lokacija : Jagodina
Datum upisa : 22.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa rucicom menjaca Empty Re: Problem sa rucicom menjaca

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu