Svetlo u prtljazniku

+4
danijeldokic
Sima21
maljchik
Pedja
8 posters

Ići dole

Svetlo u prtljazniku Empty Svetlo u prtljazniku

Počalji od Pedja Pet 31 Okt 2008, 14:31

Evo kako sam ja resio osvetljenje gepeka (prtljaznika):

U gepeku je bilo fabricki ugradjeno svetlo, ali se ono moralo paliti i gasiti "rucno" (svetlo kao ona iznad vrata u kabini). To je bilo dosta neprakticno, jer se lako moglo desiti da se zaboravi ukljuceno (ili da se zaboravi da postoji, pa da se nocu kopa po gepeku). Osim toga, vise je grejalo nego sto je osvetljavalo, a ja se ne bavim prevozom zivine, tako da mi to nije bilo potrebno. :D

Onda vidim u nekoj kineskoj prodavnici neonku za kola na 12V (sama neonka je u plasticnoj providnoj cevi, gore je imala kuku koju sam skinuo, po proizvodjacu ta neonka sluzi za popravke itd., bila je sa prikljuckom za upaljac i dve krokodilke). Cena 300din, a na pumpama sam vidjao identicnu za 500-600din. Naravno, odmah sam je pazario i smislio joj namenu. Stigao kuci, odsekao onaj steker za upaljac i krokodilke i kuku, uzeo nesto zice, neki taster iz pitaj Boga cega, kljesta, izolir traku i pravac u gepek.

Tamo sam pronasao plus od onog vec postojeceg svetla, odsekao ga, na njega povezao zicu koja je isla do tastera, koji sam postavio sa desne strane na onoj plastici za zvucnike, od tastera jedna zica povezana na plus neonke, minus neonke ispod nekog srafa, i bi svetlost!

Neonku nikad nisam "konacno" pricvrstio, naime, bio sam je privezao zicom jer je tog dana kad sam radio bio pao mrak, pa nisam hteo da se zezam sa estetikom, a kasnije me je mrzelo da radim. Neonka trenutno demontirana, kad se nakanim da je ugradim kako treba, javicu. :D Iskoristicu priliku da stavim neki prikladniji taster, onaj je dosta ruzno bio upasovan, i bio dosta glomazan.
Evo par slika, izvinite zbog (ne)kvaliteta, slikano je mobilnim telefonom po mraku u nocnom rezimu, ali, shvaticete sta sam i kako radio. :gen:

Svetlo u prtljazniku Svetlogepek

Svetlo u prtljazniku Svetlogepek1

Svetlo u prtljazniku Svetlogepek2

Na ovoj trecoj slici deluje kao da ima reflektor sa stadiona u gepeku. :lol:
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Svetlo u prtljazniku Empty Re: Svetlo u prtljazniku

Počalji od maljchik Sub 20 Feb 2010, 13:43

Mislim da si mogao da namestim mikro prejidač na gepeku, tako kada se otvori gepek ili zadnja vrata da se neonka automatski upali a kada se zatvori da se ugasi. Dobra je ideja. To ću da pokušam da uradim na mom yugiši
maljchik
maljchik
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 65
Lokacija : KV
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svetlo u prtljazniku Empty Re: Svetlo u prtljazniku

Počalji od Pedja Sub 20 Feb 2010, 14:04

Bio je mikroprekidac, ali je dosta ruzno bio namontiran, kada resim da ponovo ugradim, bice uradjeno lepse i kvalitetnije, i napisacu ovde sta sam i kako radio. Smile
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Svetlo u prtljazniku Empty Re: Svetlo u prtljazniku

Počalji od Sima21 Pet 09 Mar 2012, 12:42

hmm, sad videh ovo jer i sam hocu nesto ovako u stojadina. E sad, problem je odakle dovuci najbolje struju u gepek, posto u stojadina nema svetlo u gepeku Very Happy. Odakle mi preporucujete da vucem struju, inace bi ja stavio mikroprekidac, tako da kad se otvori gepek odmah sija.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svetlo u prtljazniku Empty Re: Svetlo u prtljazniku

Počalji od danijeldokic Pet 09 Mar 2012, 17:51

Cudno da to nemas fabricki,mozda starije generacije nisu imale,jesi li gledao po zicama,da nemas negde to,samo sto je iskljuceno?
danijeldokic
danijeldokic
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 786
Godina : 37
Lokacija : selo Boljetin 19220 Donji Milanovac
Datum upisa : 23.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svetlo u prtljazniku Empty Re: Svetlo u prtljazniku

Počalji od Sima21 Pet 09 Mar 2012, 18:10

ma nema. Auto je iz 79 godine Smile)))
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Svetlo u prtljazniku Empty Re: Svetlo u prtljazniku

Počalji od Avram '90 Pet 09 Mar 2012, 18:25

Ja sam komentariosao o tome sa Miljanom i on mi je preporučio iz kutije osigurača da dovedem glavnu struju i prekidač da napravim da se pali gasi čim otvorim-spustim! To bi bilo najjednostavnije,samo mora da se malo podigne tepih sa leve strane i da se provuku žice,a ja to najviše mrzim,provlačenje kablova jebada žešća!
Avram '90
Avram '90
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4182
Godina : 33
Lokacija : Bogatić-Šabac
Datum upisa : 29.08.2010

Nazad na vrh Ići dole

Svetlo u prtljazniku Empty Re: Svetlo u prtljazniku

Počalji od MARKO.M Ned 22 Mar 2020, 11:40

Jel neko u medjuvremenu ugradio ovaj taster prekidac da kad otvoris gepek sija svetlo razmisljam se da to uradim i plus da ugradim neki vremenski tajmer da ako gepek ostane otvoren svetlo se ugasi posle nekog vremena...jel neko redio nesto slicno?
MARKO.M
MARKO.M
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 281
Godina : 31
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 15.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Svetlo u prtljazniku Empty Re: Svetlo u prtljazniku

Počalji od d.stole Ned 22 Mar 2020, 12:15

Ja jos nisam sredio ni ono fabricko svetlo u keca. Very Happy

d.stole
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 612
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Svetlo u prtljazniku Empty Re: Svetlo u prtljazniku

Počalji od junior45 Ned 22 Mar 2020, 12:24

Radio sam ja na yuga,al bez tajmera..moj yugo je doduse imao nazad vec imao jedno svetlo,a ja sam mu ubacio jos jedno..neki su stavljali led trake..prekidac sam stavio na onu policu za zvucnike i sproveo instalaciju..meni nije trebak tajmer posto su moji imali prekidace pa sam gasio po potrebi
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svetlo u prtljazniku Empty Re: Svetlo u prtljazniku

Počalji od MARKO.M Ned 22 Mar 2020, 20:53

Meni na kecu nema nikakva svetiljka u gepeku...a od cega bi mogao da se ugradi neki tajmer mislim od kog auta....
MARKO.M
MARKO.M
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 281
Godina : 31
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 15.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Svetlo u prtljazniku Empty Re: Svetlo u prtljazniku

Počalji od junior45 Ned 22 Mar 2020, 22:02

Treba ti struja nekakva..pretrazi teme,ima negde tema o usporenom gasenju osvetljenja kabine,mozda tamo ima nesto sto bi ti pomoglo
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Svetlo u prtljazniku Empty Re: Svetlo u prtljazniku

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu