Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

+14
dragan77
coxe
ZAC
miljanxXx
junior45
batamare
bukusa
Avram '90
-YUGO_55-
yugo_punk
Miljan
YUgisa
djzecky
Pedja
18 posters

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Pedja Čet 30 Okt 2008, 00:41

Posto vidim da za ovo ima dosta zainteresovanih, a i nekih koji su to vec uradili ili su radovi u toku, prvo da napisem sta je potrebno uraditi da bi se ova mogla ubaciti u yuga. Ovo se odnosi na novi tip (NT) table, jer ja planiram da radim sa takvom.
Yugova instrument tabla mora da se sece, dimenzije GSi table su Dimenzije su 30x11,5cm, znaci da plastika od instrument table na Yugu mora da se isece sa leve strane, a u tom slucaju ce prekidai morati da se pomeraju u levo, bar na onoj sa NT prekidacima... Merio sam, pa znam.
A ima jos jedna zackoljica (vazi samo za NT table, kao na Tempu i Inu, za ostale ne znam): posto ce, kad se to isece, rupa biti prevelika (deo rupe za prekidace ce ostati), treba rupu povecati (znaci, tamo gde ostane deo rupe za prekidace, iseci i gore i dole, valjda razumete na sta mislim), i onda staviti neko vece parce plexiglassa, koje ce prekriti te rupe i tablu. Najbolje GSI tablu sa par srafova pricvrstiti za plexiglass, a kako ce plexi sa tablom na Yugovu tablu, nisam jos razmatrao...
Nadam se da svi znate kako ta tabla inace izgleda-sa leve i desne strane (gledano iz profila) ide jedna polukruzno savijena plastika, a spreda na tabli ide tako savijena plastika (providna, iza koje su displeji). Tu polukruznu plastiku zajedno sa onom providnom treba odseci jer bi ruzno izgledalo da se tako postavi, a i u tom slucaju predlog odozgo nije primenjiv.
Toplo vam preporucujem da uzmete i pinjon i ta dva konektora kad uzimate tablu, posebno ovo drugo, jer ce vam ustedeti dosta zivaca. Wink
Tablu treba i povezati, ne samo ugraditi. Onome ko se ne razume u instalacije savetujem da se u startu obrati nekom strucnijem, a oni koji sebe smatraju dovoljno strucnim, evo objasnjenja.
Tabla ima dva konektora. Na GSI-ju se oni zovu X8 i X9.
X8 je 26-pinski i preko njega se povezuje sve sto se prikazuje na displejima.
X9 je 16-pinski i na njega se povezuju samo kontrolne sijalice.

X8:
1- (ovo nisam siguran sta je, mislim da je za obrtaljku: G2/Kl generator. D +)-plavo bela
3- (takodje nisam siguran: Regelschalter Instrument R 11 gegen 16)-sivo zelena
4- davac nivoa goriva-plavo crna
5- osvetljenje displeja-crna
7- davac brzine-zelena
9, 10, 11- masa-braon
12- davac priitiska ulja (za nivo)-plavo zuta
15- +12V za LCD
17- davac temp.vode-plava
21- (ovo nisam siguran sta je, zvuci kao davac kilometraze)-plavo crvena
22- prekidac pritiska ulja (za signal)-plavo zelena

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Thx8

X9:
1-desni zmigavac
3-rucna kocnica
4-nedostatak kocionog ulja (onaj !)
6-ABS
7-saug
8-nevezan pojas
9-masa
10-grejac (dizel)
11-check engine
12-nesto za prikolicu
13-oboreno svetlo
14-dugo svetlo
15-masa (nije neophodna)
16-levi zmigavac

Kod mene konektor X9 nema sve ove zice, mada nije problem da se povezu i neke sijalice koje inace nisu bile povezane. Mozete i izbeci upotrebu ovog konektora kao ste vesti. Wink

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Thx9 Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Thx9real

Jos jedna napomena, ovo mi je rekao Gumetina sa Cannona(bivsi vlasnik YUgisinog Yuga, on je ugradio tu tablu, tako da nema razloga da sumnjamo): paralelno sa davacem temp.vode i davacem goriva (a.k.a. plovak Very Happy ) treba povezati potenciometre od 10koma, i nastelovati da instrumenti pokazuju tacno. Takodje mi je rekao da umesto GSI-jevog pinjona moze da se uzme od Fiat Bravo/Brava.

Evo jedan snimak kako tabla izgleda kad se ukljuci:

https://www.youtube.com/watch?v=VpDHRFzi0M4

Rasturao sam tablu, pa evo da vidite kako to izgleda u delovima:

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga A1

Na poslednjoj slici je brojac predjenih km (od pozadi Razz ), ostalo je jasno...

Evo jedna slika, cisto da uporedite dimenzije GSI table i Yugove plastikanije (slike gore):

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga A2_resize

Na slikama u donjem redu je sat od Corse (isti je i u Astri F, ali nema tu "kucicu"). Njega sam veceras ugradio, bilo je dosta seckanja, ali zadovoljan sam kako je ispalo, jedino da smislim nesto za ona dva srafa koja malo bodu oci. Wink

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga A3

Evo i kratkog objasnjenja kako se on povezuje:
Ceo taj sklop se povezuje preko 12-polnog konektora.
Zice od radia se ne povezuju.*
braon-masa
crvena-stalni plus (za sat)
crna-plus nakon davanja kontakta
plava i plavo-bela-senzor za temp.

*Ukoliko neko zeli da ih poveze, potreban mu je originalan Opelov radio/CD, medjutim, ne znam kako izgleda konektor na radiu, pa oko toga ne mogu da pomognem. :sad Kada je radio prikljucen, i kada se upali, sa centralnog displeja nestaje datum i ispisuju se podaci o CD-u, stanici ili cemu vec. Ovako povezan, kako sam opisao, i kako ce biti kod mene, uvek ce na centralnom displeju pisati datum, na levom vreme, desnom temp.

Inace cela ta tabla koju sam radio je ispala ovako nekako.

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga A4_resize

Ali je jos uvek nisam ugradio jer se ispostavilo da ili je sat neispravan ili sam ga ja pogresno povezao, uglavnom, "gubi" vreme nakon gasenja, tj.ponasa se kao da nema doveden stalni plus za memoriju. Takodje treba da nadjem plexiglas, no ovo je vec neka druga tema...

edit: Dosta toga o Opelovim tablama nalazi se ovde, neke slike su odatle preuzete:

http://www.blue-lcd.de/


Poslednji put izmenio Pedja dana Sre 04 Nov 2009, 12:44, izmenio ukupno 3 puta
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od djzecky Sre 04 Feb 2009, 09:30

Da li je to sve sto je potrebno za ugradnju ove table?
Sta je sa X8 - 7 davac brzine-zelena,gde se to povezuje?
Da li km sajla i dalje ima funkciju?
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Pedja Sre 04 Feb 2009, 12:02

Potreban je jos elektricni pinjon, mislim da odgovara od Fiat Bravo/Brava. Znaci, sajla se skida, vadi se stari pinjon i ubacuje ovaj. On ima 3 zice, jedna ide na tablu (na tu zelenu zicu, bar bi trebalo), a dve su napajanje (+ i masa), i naravno, + treba da dobije tek kad se da kontakt.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Pedja Sre 04 Feb 2009, 13:06

Evo jedna izmena i dopuna ovog projekta, jos uvek u fazi ideje, ali uz malo srece (i lemljenja Very Happy ) moglo bi da proradi.
Naime, vecina Astri F ima taj sat poput ovog mog (pokvarenog). On se zove TID (triple info display, jer pokazuje 3 informacije).
Ali, nedano sam saznao da ima Astri F (mislim da GSI verzije to imaju) sa pravim putnim kompjuterom, poput ovog:

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga 7e45_1

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Board1

On pokazuje predjeni put, prosecnu potrosnju, i ne znam sta jos, pored uobicajenih informacija (sat, datum, termometar).
Ako sam dobro shvatio (a mislim da jesam), potrosnju racuna na osnovu podataka o predjenim kilometrima sa pinjona i o kolicini goriva sa plovka iz rezervoara. Mislim da bi, uz jedan potenciometar da se nasteluje ocitavanje kolicine goriva (jer Astrin rezervoar je veci od Yugovog), ovo moglo relativno lako da se stavi u Yuga, Smile
Posto onaj sat svakako moram da menjam, pokusacu da nadjem ovakav.
Drzite mi palceve! Very Happy


Poslednji put izmenio Pedja dana Ned 01 Nov 2009, 05:59, izmenio ukupno 2 puta
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od djzecky Sre 04 Feb 2009, 22:46

Znaci u tom pinjonu je fora.
Sve mi je ovo sto si gore napisao bilo jasno jedino nisam kontao to za km sat kako se resava.
Znaci pinjon (za brzinometar ili tako nesto) od Fiat Brava/Bravo da trazim.On daje informacije o brzini
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Pedja Sre 04 Feb 2009, 23:02

Tacno. Smile
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od YUgisa Sre 04 Feb 2009, 23:14

Evo i ja da potvrdim informaciju, i ja imam pinjon iz Brava i imam tu tablu ubacenu u Yuga Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61569
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od djzecky Sre 04 Feb 2009, 23:19

Jos jedno (mozda glupo) pitanjce.Gde se on nalazi ko Brava,na menjacu negde?
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od YUgisa Sre 04 Feb 2009, 23:24

Pa trebalo bi da je na mnjeacu jer odatle prikuplja informaciju o obrtajima Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61569
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Pedja Sre 04 Feb 2009, 23:43

Isto kao kod Yuga, zavrnut u menjac, bar mi tako deluje logicno.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Pedja Uto 14 Apr 2009, 20:53

Admin ::
X8:
1- (ovo nisam siguran sta je, mislim da je za obrtaljku: G2/Kl generator. D +)-plavo bela
3- (takodje nisam siguran: Regelschalter Instrument R 11 gegen 16)-sivo zelena
4- davac nivoa goriva-plavo crna
5- osvetljenje displeja-crna
7- davac brzine-zelena
9, 10, 11- masa-braon
12- davac priitiska ulja (za nivo)-plavo zuta
15- +12V za LCD
17- davac temp.vode-plava
21- (ovo nisam siguran sta je, zvuci kao davac kilometraze)-plavo crvena
22- prekidac pritiska ulja (za signal)-plavo zelena

Malo da "osvezim" ovo:

1- kontrola punjenja (alternator D+)-plavo bela
3- ("regulacioni prekidac", mislim da je kontrola osvetljenja instrumenata, provericu u praksi Very Happy )-sivo zelena
4- davac nivoa goriva-plavo crna
5- osvetljenje displeja-crna (+12V)
7- davac BROJA OBRTAJA sa bobine-zelena (koju sam glupost napisao u prvoj verziji...)
9, 10, 11- masa-braon
12- davac priitiska ulja (za nivo)-plavo zuta
15- +12V za LCD (napajanje)-provericu boju zice
17- davac temp.vode-plava
21- signal sa pinjona-plavo crvena
22- prekidac pritiska ulja (za signal)-plavo zelena
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Pedja Uto 14 Apr 2009, 21:17

Sad mogu da, na osnovu Miljanovog teksta o ugradnji Ladinih satica, napisem verziju za GSI tablu. Smile

6-polni konektor

1. automat pritiska ulja (sivo-zuta) --->>> plavo-zelena na X8 (pozeljno je staviti davac koji sem signala daje i nivo pritiska ulja, onda se jos jedna zica dovodi i vezuje na plavo-zutu) (procitati u prvom postu deo o potenciometrima, verovatno je i ovde potrebno staviti jedan)
2. zmigavci desni (plava) --->>> crno-zelena na 16-pinskom konektoru (u daljem textu X9), preko diode 1N4007
3. zmigavci levi (plavo-crna) --->>> crno-bela na X9, preko diode 1N4007
4. signal rezerve goriva (crveno-crna) --->>> (ne koristi se)
5. zadnje svetlo za maglu (zelena) --->>> (posto na GSI tabli, ako se ne varam, ne postoji signal za ovo, moze se staviti sijalica u neko slobodno mesto, npr.za grejace dizela)
6. signal dugog svetla (zeleno-crna) --->>> bela, na X9


8-polni konektor

1. pokazivac nivoa goriva (sivo-crna) --->>> plavo-crna na X8 (26-pinski)
2. davac temp. rashladne tecnosti (zeleno-bela) --->>> plava na X8
3. kontakt +12V direktno sa brave (plavo-crna) --->>> ostaje slobodna (izolovati)
4. D+ kontakt alternatora (crno-ljubicasta) --->>> plavo-bela na X8
5. masa (crna) --->>> braon (3 puta sa X8 i jednom sa X9)
6. osvetljenje instrumenata (zuto-crvena) --->>> belo-zuta na X9, kao signal oborenog svetla
7. kontakt +12V sa osiguraca (plavo-zuta) --->>> crna na X8, i jos jedna na X8 (ona kojoj treba utvrditi boju)
8. signal nedovoljnog nivoa koc. tecnosti (ljubicasta) --->>> na odgovarajucu sijalicu (!) na X9

1-polni konektor

1. signal rucne kocnice (belo-crna) --->>> braon-crna na X9

Napomena: Treba izvesti signal sa pinjona do table i napajanje pinjona (+12V posle kontakta, preko osiguraca i masa). Ako sam slucajno nesto izostavio, pitajte. Smile


Poslednji put izmenio Admin dana Sre 15 Apr 2009, 14:58, izmenio ukupno 4 puta
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Pedja Uto 14 Apr 2009, 21:38

3 posta za redom, ala spamujem... Laughing Elem, sad sam nasao neke novije slike table, na ovima se vidi ugradjen i check control (ispod otvora ventilacije), tj.neke dodatne signalne lampice, npr.za nedostatak antifriza, tecnosti za brisace... Naravno, uz njih ide i problem davaca, ideja mi je da uzmem par davaca nivoa kocionog ulja i posude za kociono ulje, isecem mesta za cepove sa tih posuda, odnesem kod nekog ko vari plastiku i montiram ih na one postojece posude. Ti davaci (plovci) ce verovatno trebati malo da se produze da ne bi signalizirali cim amlo tecnosti nestane, ali to se da srediti. Smile

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Tabla1_resize

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Tabla2_resize

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Tabla_resize
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od djzecky Uto 14 Apr 2009, 23:08

Lepo objasnjeno!
Dobra ideja za signalizaciju nivoa antifriza i tecnosti,sigurno je izvodljivo sa cepovma-plovcima od posude kocionog ulja.
E sad ako ti nesto znaci i znas neki otpad gde ima Fiat Ritmo mozda ti bude lakse i jeftinije da sa njega kupis par delova.
Npr.neki modeli(cini mi se `85-->) imaju signalizaciju za nivo ulja u motoru i za antifriz u hladnjaku.
Ja imam samo tu tablu za delove a tu sondu za hladnjak i sipku meraca sa sondom nisam jos uzeo.
Ovako izgleda taj deo table Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Th_43252_DSC01781_122_1058lo
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Pedja Uto 14 Apr 2009, 23:30

Hvala, trudio sam se koliko sam mogao. Smile A hvala i za savete, jos cu videti sta mi je najjednostavnije. U sustini, treba mi davac koji ima i signal za lampicu i za merac (za ulje), tako da cu verovatno i potraziti neki Fiatov.

Onaj check control (deo sa sijalicama) ovako izgleda:

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga PB180056

Ima signal za neispravne sijalice farova, stop svetla, nedovoljnu kolicinu antifriza, nedovoljno kocionog ulja, istrosene plocice, i nedostatak tecnosti brisaca.

Evo jednog pitanja, pre svega za Miljana, ali i ostale, naravno: mogu li se razdvojiti signali za istrosene plocice i za nedostatak kocionog ulja? Kod Yuga (bar mog) ta dva idu na jednu sijalicu, onu sa (!), a posebno je sijalica (P) za rucnu.

Inace, check control ima u sebi tonu elektronike, koju sam jednostavno izbacio i ostavio sam samo sijalice. Very Happy Tako je kutija sad dosta plica nego na ovoj slici (obradjena je bonsekom):

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga PB170044
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Miljan Uto 14 Apr 2009, 23:59

Moze da razdvoji signal za plocice i nivo kocionog ulja.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Pedja Sre 15 Apr 2009, 00:04

A kako, tj.gde su spojene zice, gde je mesto od kog ih treba razdvajati?
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Miljan Sre 15 Apr 2009, 00:38

Ne mogu da se setim gde bese, ili na posudi za ulje za kocnice ako imas duplu ili u konektoru table.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Pedja Sre 15 Apr 2009, 00:41

Bice da je na konektoru, jer do posude idu samo dve zice do plovka. Moram vaditi tablu da pogledam.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Pedja Uto 21 Apr 2009, 20:50

Pre svega, da resim enigmu one zice ciju boju ne znam. Very Happy Zica je crna. I sluzi za napajanje. A prva crna zica napaja samo sijalice za osvetljenje displeja i pretpostavljam (nije provereno!) da se moze povezati na onaj Yugov prekidac za regulaciju osvetljenosti instrumenata. Ako neko ima prekidac (potenciometar) viska, nek' se javi. Very Happy

Mali update:

Konacno sam u tablu ubacio i trecu sijalicu, koja osvetljava brojac predjenih kilometara. Nju nisam dobio sa tablom, a za vikend sam malo gledao i shvatio da je to ista sijalica koja ide u Astrin sat i u check control.

Od putnog kompjutera sa Astre GSI sam odustao iz tri razloga:

-nisam uspeo da ga pronadjem (po razumnoj ceni)

-potreban mu je signal za ECU-a za ocitavanje potrosnje, ovo nije glavni razlog jer bi pokazivanje prosecne potrosnje mozda i radilo, ali treci razlog je presudio...

-stari sat je proradio. Very Happy Izgleda da i nije bio problem u satu nego u meni, tj.da nisam dobro doveo stalni +, jer kad sam ga ponovo isprobao, radio je super.

Dakle, ugradjujem onaj sat koji imam.

Sto se table tice, jos jedna konstatacija, i savet onima koji mozda to pozele da urade. LE diode, bar standardne, jednostavno nisu dorasle zadatku da zamene signalne lampice u tabli. Pokusavao sam da imm menjam ugao pod kojim su ubacene u otvor za sijalicu, i da menajm rastojanje od folije sa simbolima, nista nije pomoglo, snop svetlosti koji daje LED je uzak i vidi se kao "tacka" na svakom simbolu, ma sta radio. Tako da ce biti sijalice, sem ako ne nadjem neke LED koje bolje rasipaju svetlost. Dakle, za sad ostaju sijalice.

E, sad, par pitanja.

-Da li ove fotografske (ili neke druge) radnje mogu da mi stampaju na providnoj foliji? Mislio sam da odstampam nove folije sa simbolima, jer ima nekih koje necu koristiti, i nekih koji bi mi trebali, a nema ih, pa bih te sto mi trebaju ubacio umesto ovih sto mi ne trebaju.

-(ovo je prvenstveno pitanje za Miljana): Koliku struju mogu uzeti sa onog prikljucka koji napaja postojecu tablu, a da ne izgori osigurac? jer ova GSI tabla ume da povuce 1A, mozda i vise, a treba i napajanje pinjonu, koje sam mislio isto odatle da uzmem, itd.

-(takodje prvenstveno za Miljana, mada i ako neko drugi zna, neka kaze): Hteo bih da mi se simboli na check controlu upale kad dam kontakt, kao sto se pale oni simboli za rucnu, kociono i motorno ulje i alternator na stock tabli, i kad upalim auto, da se pogase, a ako nesto nije ok, da nastave da sijaju. Kako to da izvedem?

--signali za rucnu i nedostatak kocionog ulja, da li sijalice uzimaju + sa table, a prekidac i davac signala idu preko - (mase) ili obrnuto?


Poslednji put izmenio Admin dana Uto 21 Apr 2009, 23:52, izmenio ukupno 2 puta
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Miljan Uto 21 Apr 2009, 21:21

Admin ::-(ovo je prvenstveno pitanje za Miljana): Koliku struju mogu uzeti sa onog prikljucka koji napaja postojecu tablu, a da ne izgori osigurac? jer ova GSI tabla ume da povuce 1A, mozda i vise, a treba i napajanje pinjonu, koje sam mislio isto odatle da uzmem, itd.

Mozes slobodno to da vezes, 2-3A moze bez problema, a i vise.

Admin ::-(takodje prvenstveno za Miljana, mada i ako neko drugi zna, neka kaze): Hteo bih da mi se simboli na check controlu upale kad dam kontakt, kao sto se pale oni simboli za rucnu, kociono i motorno ulje i alternator na stock tabli, i kad upalim auto, da se pogase, a ako nesto nije ok, da nastave da sijaju. Kako to da izvedem?

Mozes da vezes preko diode na lampicu pritiska ulja, kao sto je i fabricki vezan signal za plocice.

Admin ::--signali za rucnu i nedostatak kocionog ulja, da li sijalice uzimaju + sa table, a prekidac i davac signala idu preko - (mase) ili obrnuto?

Da, + je sa table, masa preko davaca.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Pedja Uto 21 Apr 2009, 21:25

Hvala za informacije! Thank you
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Pedja Pet 24 Apr 2009, 18:20

Opet malo izmena i dopuna. Ovoga puta, pronasao sam par greski u textu skinutom sa neta (ne bi bilo razlike ako se koriste originalni konektori, ali bi bilo razlike ako se lemi), tj.razlikuje se ono sto pise od onog sto sam svojim ocima video na konektoru. Dakle:

1- kontrola punjenja (alternator D+)-plavo bela
3- ("regulacioni prekidac", mislim da je kontrola osvetljenja instrumenata )-sivo zelena
4- davac nivoa goriva-plavo crna
5- osvetljenje displeja-crna (+12V)
7- davac BROJA OBRTAJA sa bobine-zelena
9, 10, 11- masa-braon
12- davac priitiska ulja (za nivo)-plavo zuta
18-prekidac pritiska ulja (za signal)-plavo-zelena
19-signal sa pinjona-plavo-crvena
23-davac temp.vode-plava
24-sivo-zelena, ne znam cemu sluzi
25-+12V za LCD-crna

I par slika kako sam resio "adaptaciju" na Yugovu instalaciju i izbegao potrebu za konektorima ili secenjem instalacije. Svako ko zna da lemi moze ovo da napravi. Smile Znaci, malo zice, muske "papucice", buzir (ako se tako zove, ona crna zastitna guma), malo strpljenja i ovo se moze uraditi fino.

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga P4242389_resize

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga P4242390_resize

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga P4242391_resize

Ostalo je da resim jos signalne sijalice, za koje trenutno imam neke fix ideje, pa jos nije sigurno kada cu ih i kako srediti, u svakom slucaju, pisacu o tome u jednom od narednih postova.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Pedja Uto 05 Maj 2009, 09:50

Evo jedna korisna informacija, mozda nekom zatreba.

Ako ugradjujete sat od Astre, a nemate davac spoljne temperature (ili ste ga izgubili, kao ja Cekic ), mozete kupiti NTC otpornik od 4,7koma (cena 50-60din.), greska ce biti oko 2C, ali mislim da je to prihvatljivo za ovu namenu.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od djzecky Pon 18 Maj 2009, 23:11

Koje su dimenzije tog sata iz Astre F ?
Jel znas mozda gde ima da se uzme za 10eur ili da vrtim oglase?
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga Empty Re: Ugradnja GSI dig.table i Astrinog putnog kompjutera u Yuga

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 9 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu