AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

+33
Jandro
acer
Nikola I.
fox_87
Duki
Nikola NS
ristivoje
Crazy128
Zuty
nebojsas
Petar
Milos
VPetar
jugi
Alex
junior45
YugoM55
kokisa82
NikolaBoss
charjek
ZAC
castiel-87
doktor
CyberianIce
djzecky
Jesa
YUgisa
Aki91
Miljan
Mitke
Avram '90
darko-san
predrag5891
37 posters

Strana 4 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od ZAC Pet 05 Dec 2014, 23:35

Ma da...danas je sve lutrija...sve sto se kupi..moze da traje a moze i da crkne.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od YUgisa Pet 05 Dec 2014, 23:38

Pa zato se ne bih puno lomio oko toga cije ime je nekad vazilo za kvalitet Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od ZAC Pet 05 Dec 2014, 23:40

pa i to sto kazes...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od junior45 Pet 05 Dec 2014, 23:43

monbat drzi dobro Very Happy
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34887
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od YUgisa Pet 05 Dec 2014, 23:46

Ja sam se za Energizer odlucio samo zato sto mi poznanik prodaje i on kaze da idu najvise da reklamacije retko kad ima, a da se reklamacije brzo resavaju i da je servisna mreza dobro organizovana Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Miljan Pet 05 Dec 2014, 23:57

Ja imam u plavu Vartu 60Ah 540A staru tri ipo godine, i to moze bukvalno na anlaser da se vozi, muzika moze da bije po ceo dan, ne oseti bukvalno.

U zelenom imam plavi Bosch S4 isto 60Ah 540A star 5 meseci, znaci trebalo bi da bude potpuno isto kao Varta samo druga nalepnica, ali ne bih rekao, cim malo duze stoji, teze zavergla.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Nikola NS Sub 06 Dec 2014, 00:20

Znaci necu pogresiti za Vartu Very Happy
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Zuty Sub 06 Dec 2014, 00:24

Jugi ja ipak glasam za Toplu 3x vise nego za Energizer, ali ako si se vec odlucio nek je sa srecom Very Happy
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Alex Sub 06 Dec 2014, 10:41

U pitanju je plava Varta (60A) sa 36 meseci garancije,par dana pre isteka druge godine odjednom nece ni da zavergla,upalim auto na kablove i posle nekog vremena rada raskacim ga sa auta i par puta izmerimo sa unimerom i struja je u stalnom opadanju.
Zvao prodavnicu gde sam ga kupio oni me uputili na servis zvao i tamo mi rekli da ga donesem i da njihov rad kosta 400din,ja im rekoh da je jos pod garancijom a oni kazu "nema veze neko mora da plati nas rad"!!!
Ok pristanem i na to opet mi je jeftinije tih 400din nego novi akumulator posle nedelju dana uzmem ga nazad oni ga samo napunili i na autu mi amperklestima proverili da nesto ne "vuce" struju(nije nista vuklo) i naplatili njihov"rad".
Jos pet dana pa ce da bude mesec dana od kako sam ga uzeo i on opet ni da zavergla.Odnesem im ga ponovo sada su rekli da ce ga poslati u "centralni"servis na expertizu.
Posle 17 dana me zovu iz servisa gde sam odneo akumulator na ponovnu reklamaciju i kazu da je stigao nazad,na moje pitanje odakle (posto sam mislio da je crkao i da ce da ga zamene novim) oni kazu da su ga bili poslali,koliko sam razumeo,direktno kod uvoznika i da su ga odande vratili kao da je ispravan.
Evo i slika izvestaja sa expertize:

http://postimg.org/image/n3ob1chmx/

http://postimg.org/image/5qrfdirrx/

Malo sam se "raspravljao" sa ovima iz servisa i oni tvrde da je akumulator ispravan da je meni kvar u autu"kao mozda imas klimu,alarm,centralnu bravu i ko zna sta se sve ukljucuje samo od sebe pa vuce struju"ja kazem prosli put ste merili amperklestima i nije pokazalo da vuce struju a oni kao pa to je bilo trenutno,opet ja njima da sam skinuo akumulator i proveravao ga unimerom i struja mu je u opadanju oni kazu pa da zato sto je bio prazan kazu sada nemoj da ga stavljas na auto pa ga proveravaj unimerom da vidis da nece da mu opada struja.
Jos da dodam da sam menjao i regler i sa starim i sa novim isto puni.
Zbog svega toga sam otisao do grada kod dva autoelektricara(kod treceg je bila guzva i nije mogao da mi pogleda auto)prvi mi je ubacio valjda unimer(bio je vecih dimenzija)izmedju kabla i akumulatora to jest skinuo klemu i redno povezao taj unimer i prvo mi je rekao da mi alternator uopste ne puni i da mu treba remontovanje.
Posle je naisao neki stariji majstor i doneo neku spravu koja izgleda kao neki pistolj s tim sto posle drske idu kao neke metalne celije od hladnjaka i jedna je malo duza i njom dotakne klemu na akumulatoru i onda skala na onom unimeru poskoci(ne znam sta je taj alat,kako se zove niti cemu sluzi).Posle toga su se njih dvoje slozili da ne treba da se remontuje alternator vec da po malo palim auto svaki ili svaki drugi dan pa ako se ponovo isprazni da dodjem da zamenimo akumulatore pa da vidimo sta ce da se desi.
Posle toga odem kod drugog autoelektricara on mi sa nekim malim tankim digitalnim unimerom meri direktno na izlazu na alternatoru i kaze da malo slabije puni i da bi trebalo da se remontuje alternator.
Posle toga sam jos zbunjeniji i odlazim dalje ali nisam vise uspeo da nadjem autoelektricare tako da sam u povratku kuci svratio na jedan otpad i kupio polovan alternator.
Promenio sam alternator,stavio i novi regler pa opet isto puni,izgleda da nisam trebao da menjam alternator.
Opet mi se akumulator ispraznio i sada sam kupio i punjac Ctek MXS 5.0. nadam se da cu sa njime uspeti da malo oporavim ovaj akumulator i cisto da imam punjac za ubuduce.
Neka vas ne bune datumi na papirima sa expertize sve se desavalo tada ali sam tek sada video ovu temu pa rekoh da podelim moje iskustvo.
Alex
Alex
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 423
Lokacija : Okolina Panceva
Datum upisa : 28.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Nikola NS Sub 06 Dec 2014, 10:50

Jedno pitanje,gde si kupio akumulator? Smile
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Alex Sub 06 Dec 2014, 10:51

U Pancevu.
Alex
Alex
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 423
Lokacija : Okolina Panceva
Datum upisa : 28.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od YUgisa Sub 06 Dec 2014, 10:54

Koji je nov regler? Ako je elmos, sa njim nece ni jedan redovno puniti...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od charjek Sub 06 Dec 2014, 10:58

Moj drug je imao problema sa Toplom,dva puta je nosio u servis i do kraja su mu zamenili dali novi.Medjutim i taj novi nije valjao ali je on u medjuvremenu prodao auto i tako rezio muke sa Toplom.
Ja imam Exide i ja sam za sada zadovoljan.Jest da mu je tek dve godine,ali radi ekstra.
charjek
charjek
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1005
Lokacija : Sremska Mitrovica
Datum upisa : 20.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Miljan Sub 06 Dec 2014, 11:39

Ovo je cista namestaljka, teoretski je nemoguce da pri ovolikoj struji napon bude konstantan i ovako ravna linija, da to postoji bio bi idealni naponski izvor.
Drugo, akumulator je opterecen manjom strujom nego sto je propisano za taj model i zato se napon zadrzao iznad dozvoljene granice (pitanje i tad da li jeste ili su namestili rezultat).

Prema tome, trazi test nezavisnog servisa i angazuj inspekciju.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Alex Sub 06 Dec 2014, 12:16

I ja mislim da je"namestaljka" to jest da nalaze nacin da ne ostvare garanciju.
Iskren da budem vise sam popizdeo oko njega i oko maltretiranja i potrosnje goriva dok odem do Panceva i nazad tako da sam kupio onaj punjac i s vremena na vreme ga nakacim na punjac pa dok traje a posle cu kupiti neki drugi akumulator.
Alex
Alex
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 423
Lokacija : Okolina Panceva
Datum upisa : 28.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Mitke Sub 06 Dec 2014, 13:12

Namestaljka cista. Kao sto Miljan rece trazi test nezavisnog servisa, angazuj inspekciju, a pripreti advokatom i tuzbom, pa da vidis kako ce da okrenu list i pocnu drugu pesmu!

Mast bi im izvadio uzeo bih drugi akumulator i pred njima ga polupao, al bi im stavio do znanja da ne moze kako su oni zamislili, terao bi ih do Boga i nazad, pa sve i da me to kosta kao 10 novih akumulatora, cisto iz principa...
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od junior45 Sub 06 Dec 2014, 17:16

Kod mene djubre akumulator black horse pa drzi 4 dana i posle pali bez problema..do pola pun,12.4v u njemu..tako da je tu aku mrtav,nema sta drugo..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34887
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od jugi Sub 20 Dec 2014, 23:25

JA imam Ciak akumulator i za sada je ok, svaki put ga vadim kada dodjem kuci, tako osim sto mi gorivo dignu iz rezervoara drugo nista ne mogu... Smile Ciak akumulator 55A, ali mislim da cu za sledecu zimu uzeti bar od 70 pa nagore tj koji budeo mogao da stane na predvidjeno mesto Smile
jugi
jugi
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Okolina Prokuplja
Datum upisa : 06.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Nikola NS Sub 20 Dec 2014, 23:49

Zasto 70 A? Malo je to preveliko..... ja sam za sad stavio neki caletov od 45A Black Horse i cini mi se da na njemu pise da je 2008 godiste.Tako da sam kupovinu akumulatora malo odlozio Very Happy
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od YUgisa Ned 21 Dec 2014, 00:03

Ovi novi su nesto manjih dimenzija, ali mislim da vece od 70ke ne moze da stane... Mada mislim da je neka 55ica dovoljna... Eventualno 65ica...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61537
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od junior45 Ned 21 Dec 2014, 00:05

Sa 45 peva
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34887
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od VPetar Ned 21 Dec 2014, 00:06

I ja imam clak i max sam nezadovoljan..cim se priblizi nuli, jedva upali auto,a ima tek godinu dana..
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Nikola NS Ned 21 Dec 2014, 00:11

Jeste,peva sa 45 samo sto ja imam klemne normalnih dimenzija a ovi stubici na akumulatoru su neki tanki.... Kako to da resim,da kupim te tanke klemne dok mi je ovaj akumulator ili sta da radim? Za sad sam stavio bakarnu zicu izmedju ali mi se to ne svidja....
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od junior45 Ned 21 Dec 2014, 00:13

Mora da su se istopili ako nisu kleme bile stegnute..znam da japanci imaju manje kleme,vidi dal ima da se nadju aku za njih
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34887
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Nikola NS Ned 21 Dec 2014, 00:16

Videcu negde da nabavim ili nesto drugo da smislim....
Nikola NS
Nikola NS
SOHC 1116ccm 61ks

Broj poruka : 1321
Godina : 31
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 26.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču? - Page 4 Empty Re: AKUMULATOR - šta mislite o ovom proizvođaču?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 8 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu