Motori koji pasu u Zastava automobile

+26
venoman
Sasho
charjek
Petar
Veki
Milos
AlenTZ
davidian
Predrag B.
zile
miljanxXx
vatosevac
Cetinjanin
djzecky
junior45
kalasnjikov
Mitke
lemi93
128zfa
Aki91
maljchik
filip f82
YUgisa
Black Storm
Miljan
Pedja
30 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od Pedja Uto 21 Okt 2008, 20:04

Mnogi se radije opredeljuju za ubacivanje veceg motora u auto nego tuning postojeceg, pre svega zbog manjih troskova za iste dobitke (jeftinije je kupiti i dovesti u red 1.6 motor nego "cediti" 1.1 do 90-100ks, na primer). Najcesce se ubacuju motori iz Fiata ili Lancie. Neki pasuju "sraf na sraf", tj.bez ikakvih prepravki-izvadi se stari, ubaci novi i "Vozi, Misko!"
Tako se mogu ubaciti sledeci motori:

OHV

-633ccm
-767ccm
-843ccm
-848ccm
-903ccm
-965ccm

SOHC

-1116ccm
-1290ccm
-1301ccm
-1372ccm
-1498ccm
-1581ccm

Ti motori su se ugradjivali u mnogo vozila, OHV, u 600, 850, Autobianchi A112, 127, Panda, Uno, Seat Marbella, Ibiza..., a SOHC u 128, Ritmo, Uno, Regata, Tipo, Tempra, Punto...

Uz male prepravke desnog bocnog nosaca, moze se ugraditi i 1.6 16v kakav je ugradjivan u Fiat Bravo/Brava.

Mogu se staviti i turbo motori, 1.3 (Uno) ili 1.4 (Punto GT), ali tu vec ima malo vise posla oko smestanja interkulera, hladnjaka ulja, verovatno i menjaca, no, siguran sam da ce neko dopuniti. Cool


Poslednji izmenio Admin dana Pon 04 Maj 2009, 03:14, izmenjeno ukupno 1 puta
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od Pedja Pon 17 Nov 2008, 18:38

Da li je 1.6 16v iz Stila isti kao onaj iz Brava? Pretpostavljam da je drugaciji ECU i mozda tako neke sitnice, ali me zanima da li su fizicki isti, tj.da li pase u Yuga?
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od Pedja Uto 18 Nov 2008, 00:30

Miljane, zar ni ti ne znas??? confused
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od Miljan Uto 18 Nov 2008, 16:01

Admin ::Miljane, zar ni ti ne znas??? confused

Ne znam kakav je motor od Stila 1,6, nikad ga nisam video uzivo.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od Black Storm Uto 18 Nov 2008, 17:30

Dodajte i 1995 ccm 16V iz Fiata-Lancia!!!
Black Storm
Black Storm
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 167
Lokacija : Bor
Datum upisa : 08.03.2008

http://www.x3m-club.de

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od Pedja Uto 18 Nov 2008, 19:28

Naravno da moze i taj, ali tu vec ima malo vise prepravki, nije bas sraf na sraf. Najbolje da nam ti opises sta sve treba uraditi da bi se on ubacio, posto se igras njime u poslednje vreme. Wink
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od YUgisa Sub 22 Nov 2008, 19:45

Admin ::Da li je 1.6 16v iz Stila isti kao onaj iz Brava? Pretpostavljam da je drugaciji ECU i mozda tako neke sitnice, ali me zanima da li su fizicki isti, tj.da li pase u Yuga?

Izgeda da je isti motor iz stila i brava, bar kako sam ja procitao

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od filip f82 Sub 03 Okt 2009, 02:31

Ne znam da li je ovo pitanje vezano za ovu temu ali niko nije spomenuo menjac a ja tu imam najvise dilema da li je yugov ili sa tog motora koji se ugradjuje da li je motor ako je vecih dimenzija pomeren u stranu,mislim na probleme sa polu osovinama.

filip f82
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 29.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od YUgisa Sub 03 Okt 2009, 08:57

Svi ovi OHV i SOHC kao i DOHC 1.6 16v iz brava/brave moze da se ugrade na zastavin menjac... Ostali motori zahtevaju da se ugradi i njihov menjac (sto podrazimeva i pravljenje novog nosaca) ili napravi medju ploca... A sto se tice poluosovina, one se skracuju (ako su predugacke) kad se ugradjuje drugi menjac...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od filip f82 Sub 03 Okt 2009, 13:06

Napokon,kojeg god sam majstora pitao bilo je verovatno ili mozda... Ili cime mislis da se zaustavis padobranom uz te najcesce reci je isao i podrugljiv smeh to me je dovodilo do ludila! H V A L A

filip f82
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 29.09.2009

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od YUgisa Sub 03 Okt 2009, 13:54

nema na cemu, tu smo da pomognemo koliko god mozemo Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od maljchik Sre 03 Mar 2010, 17:48

Ako bih na yugića ugradio motor 1.5 da li bi morao da radim atest za taj motor i ako mora zna li ko koliko to košta, gde se radi?
maljchik
maljchik
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 65
Lokacija : KV
Datum upisa : 13.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od Pedja Sre 03 Mar 2010, 18:19

Mora da se radi atest jer fabricki nikad nije ugradjivan taj motor, cenu ne znam, a radi se valjda na Masinskom fakultetu u BG...
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od Aki91 Čet 06 Maj 2010, 23:56

Da li zna neko kolko kosta 1.4 motor iz tipa?
Aki91
Aki91
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1117
Godina : 32
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od YUgisa Sub 08 Maj 2010, 08:23

Zavisi gde trazis i u kakvom je stanju, sta sve ide u paketu sa njim i slicno... Mada trebas da znas da za takav motor treba atest za ugradnju...

Cene su ti od 50e (meni totalno nerealne i ne moze biti dobar motor) pa do 200e za neki u dobrom stanju, barem sto sam ja vidjao...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od 128zfa Ned 09 Okt 2011, 16:51

Zaboravili ste da u Yuga paše 1050 OHV motor iz A112 Abarth Smile
128zfa
128zfa
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Godina : 38
Lokacija : Rijeka
Datum upisa : 09.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od lemi93 Pet 09 Dec 2011, 14:56

Kad se ubacuje neki jaci jaci motor u yuga nebitno dal od lancie ili fiata...Dali trebaju vece felne neke...I Kakvi amortizeri trebaju i sta jos sve....

lemi93
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 59
Datum upisa : 06.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od Mitke Pet 09 Dec 2011, 15:13

Felne i amortizeri su nebitni. E sada moj savet (a predpostavljam i 90 % ostalih), je da prvo ojacas karoseriju, zatim da ugradis odgovarajuce kocnice, da se ne bi padobranom zaustavljao Cheers i da ojacas trap, pa tek onda da ubacujes motor koji hoces. Ovo je moje misljenje i ono sto ja znam, ali javice se vec neko sa vise iskustva. Pozdrav Cheers
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od YUgisa Pet 09 Dec 2011, 17:20

U kojem smislu pitas sta treba da se uradi na autu po pitanju ubacivanja jaceg motora? Ako pitas zbog atesta, mislim da oni zahtevaju manje vise samo da sve bude dobro utegnuto na trapu, kocnice ja verujem da bi prosle novi tip sa 240mm diskom sa nekim kvalitetnijim plocicama... Sanke i koska napred sto je i preporucljivo staviti i kad vozis fabricki motor i naravno 4 nosac motora posto fabricka tri jedva izdrzavaju i fabricku motor... A sad to da li treba ojacavati karoseriju dodatno zavisi najvise od tebe... Ako si ubacio jaci motor u smislu vece kubikaze pa koristis samo dodatnu snagu odnosno moment za relaksirano voznju onda karoserija moze da izdrzi vecno samo sa minimalnim ojacanjima kao sto su sanke i koske... A ako je cilj ubacivanja jaceg motora voznja gas do daske onda definitivno treba karoseriju ojacavati... A sto se tice felni, guma, kocnica i trapova, isto tako zavisi, fabricki ce da sve bude odgovarajuce za neku opustenu voznju a ako hoces neku sportsku voznju onda bi sve to trebalo zameniti sa vecim/jacim... Wink U svakom slucaju pre bilo kakvog rada najbolje je razmisliti koliko se para zeliti uloziti u Yuga i naspram toga odluciti sta su prioriteti Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od kalasnjikov Sub 10 Dec 2011, 09:41

lemi93 ::Kad se ubacuje neki jaci jaci motor u yuga nebitno dal od lancie ili fiata...Dali trebaju vece felne neke...I Kakvi amortizeri trebaju i sta jos sve....
Kad ubacujes jaci motor, prvo sto treba da uradis je da sredis kocnice. Dzaba ces ici brzo, ako ne mozes da se zaustavis. Ne moras da stavis ventilirajuce diskove, mozes i obicne, ali da su NOVI i KVALITETNI, zamenis kociona sreva, pozadi takodje sve da se zameni, da to zaista vrsi funkciju kako treba. Ventilirajuci diskovi ti ne trebaju za snagu do 100KS, a posle toga bi bilo pozaljno. Isto tako i za nazad ti nisu potrebni diskovi za tu snagu motora. Vec preko toga moze da se razmislja.
Ne moras da menjas amortizere, ako taj motor nije mnogo tezi od fabrickog, a svi do 1.6 nisu nesto preterano teski. Sa oprugom odredjujes visinu automobila, a sa kracenjem i tvrdim punjenjem dobijas dugotrajniji amortizer i tvrdji auto.
Ne moras da stavljas druge felne, mada se preporucuje da se stave tockovi koji imaju obim onaj koji je na taj model automobila iz kog vadis motor imao kad je on izasao iz fabrike. Za 1.6 motor sa ili bez dve bregaste bi trebalo da se stave veci tockovi, recimo 14" felne i neka normalna guma. Sa tockom koji ima manji obim dobijas na ubrzanju, a sa vecim tockom imas vecu max brzinu.
Sasiju ne moras da ojacavas, ako ta snaga motora nije preko 90-100KS. Do te snage mozes da stavis klasicno ojacanje-koska napred (i nazad) i sanke. Ako recimo stavis motor iz Una Turba, trebalo bi da s eojacaju fabriucki varovi na kriticnim mestima.
Ali mi sad svi pisemo ovde bezveze, jer ne znamo sta bi ti stavljao da ti odgovorimo konkretno na pitanje. Kad neko stavi jaci motor u Yuga ili Zastavu, uglavnom su to iz Fiat Ritma 1.5, Una Turba 1.3 ili 1.4 ili iz Lancije 1.6 sa jednom bregastom.
kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od YUgisa Sub 10 Dec 2011, 10:09

Ne bih se slozio da se kocnice i trap vezuju za neku snagu Wink To je vise povezano sa stilom voznje a nove i kvalitetne fabricke kocnice ja mislim da bi svakome trebalo da bude proritet i bez toga da su zaljudjeni za neko jurcanje, radi sopstvene bezbednosti. Wink A ovo pisem iz licnog iskustva jer ja ne vozim neki motor sa 100ks, vozim sa skoro fabrickim i zadnje kocnice sam vise puta doveo do tacke prestanka kocenja a prednje ventilirajuce od 257mm sam par puta isto doveo do tacke popustanja sile kocenja... Istina, koristio sam Ferodo iz nekog srednjeg nivoa kvaliteta ali naspram starog tipa je svetlosnu godinu ispred... Na stazi Kula, zadnji dobosi pocinju da popustaju posle 3 kruga da bi posle 5 prestali skoro totalno da koce a prednje kocnice su mi popustale posle oko 10 krugova i tu sam vecinom se i zaustavljao posto su se i gume totalno pregrejale... A sto se tockova tice, tu se isto Kalasnjikov ne slazemo Very Happy Moje licno misljenje je da je najbolje zadrzati fabricki obim tocka i u odnosu na snagu prilagoditi sirinu gume i felne a sto se tice precnika felne tice tj profila guma, prilagoditi to svojim mogucnostim odnosno zeljama (izgled/novac/udobnost/performanse) Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od kalasnjikov Sub 10 Dec 2011, 16:23

Taj koji stavi 1.6 umesto 1.1 radi to zbog brzine, a ne zbog stila voznje. Da tu ima nesto vezano za stil voznje, vozio bi on i 903ccm. Ako ima automobil koji je u svakom trenutku spreman da ide brzo, mora da ima kocnice koje ce u svakom trenutku taj automobil zaustaviti. Ne stavljaju se dzaba na automobil koji ima vecu snagu od Yugove veci diskovi i kljesta. Nebitno je da li ce on brzo da vozi jedanput ili trideset puta mesecno, kocnice moraju i za taj jedan put da odrade posao (primer da ne zavisi uopste od stila).
Svaka fabrika stavlja odgovarajuci tocak za dati menjac i motor i ne zavisi od toga da li je u pitanju sasija Yuga, VW-a, Audi-ja, BMW-a, Mercedes-a...Sasija, uprosceno gledano, sluzi kao skoljka u kom ljudi sede dok prelaze sa tacke A do tacke B. Primer, ako nekom sistemu izvadimo "mozak" i stavimo drugi, taj drugi "mozak" treba da radi po svome, a ne po prethodniku. U prevodu, motor treba da radi sa svojim fabricki definisanim komponentama.
To sto mi stavljamo siroke i niskoprifilne gume, "sirimo" trap, stavljamo tockove u minus radimo na ustrb drugih karakteristika. Svaka fabrika pravi automobil trazeci kompromis izmedju raznih osobina i pravi ga iskljucivo kako bi on sto duze trajao.

kalasnjikov
kalasnjikov
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 520
Datum upisa : 30.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od YUgisa Sub 10 Dec 2011, 17:06

Nismo se razumeli, ono sto sam ja hteo reci da kocnice i trap su stvari koje treba svaki vozac da uskladi sa svojim potrebama tj kod nas na zalost u vecini slucajeva finasijskim mogucnostima... Wink Sto znaci da nema smisla odredjivati npr velicinu kocnica naspram snage, onaj ko zeli da vozi brzo, taj ce i sa 45ks da predje granicu koje izdrzavaju fabricke kocnice Wink A sto se tice velicine guma i felni, fabrike ne koriste samo podatak motor i menjac, nego celokupni auto sto se konretno moze videti najvise u razlikama dimenzija istih izmedju dve generacije nekog modela a da se zadrzao isti motor i menjac Wink I tu se isto tako prave kompromisi kao i uvek i fabrika pravi kompromise oko svega i kako najvise da zaradi a ne kako bi duze trajao Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od junior45 Pon 12 Mar 2012, 21:29

jel zna mozda neko kakav je motor oznake fiat 100gl OHV. snaga i uopste konstrukcija
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od YUgisa Pon 12 Mar 2012, 21:35

Motor je valjda ko 45ica iz Yuga i ugradjivao se valjda u Fiat 127... Tj 903ccm je, a ne znam da li se performanse razlikuju od Yuga 45... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Motori koji pasu u Zastava automobile Empty Re: Motori koji pasu u Zastava automobile

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu