Izduvne grane .

Ići dole

Izduvne grane . Empty Izduvne grane .

Počalji od Samo ja taj Pon 23 Sep 2019, 22:34

Pitanje onima koji imaju vise iskustva . Dal postoji razlika u duplim (sa dva izlaza) izduvnim granama 1.1 - 1.6 itd mislim na sirinu kanala izradi krivina . Imao sam prilike da drzim u ruci razne bilo to fiat ili zastava ali nikad nisam obratio paznju niti sam merio bilo sta . . .

Samo ja
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 14
Datum upisa : 04.08.2019

Nazad na vrh Ići dole

Izduvne grane . Empty Re: Izduvne grane .

Počalji od YUgisa taj Pon 23 Sep 2019, 22:59

Ako mislis na izduvnim kolektorima, teoretski 1.1 i 1.3 motori imaju 27mm u odnosu na 1.4, 1.5 i 1.6 motore koji kao imaju 29mm (znam da se sire kad se 4 spoje u 2 ali to nisam nikad uporedjivao) ali u praksi je vise stvar kvaliteta izrade i sta ces posle toliko godina naci, posto sam vidjao i vece na manjim motorima i manje na vecim motorima itd. Sam koncept kao koncept nije menjan sem sto se preslo na 4-1 na 4-2 dizajn.

Mislim govorimo ono sto je dostupno kod nas za siroke narodne mase, postoje neke posebne verzije izduvnih grana ali su specificna samo za odredjene motore koji vecinom nisu ni bili dostupni kod nas. A dvocevka (2-1) varira od samih proizvodjaca koje cevi koriste, vecinom se vrte oko 37-38-40mm spoljni precnik cevi.

Naravno EFI ima kolektor sa predvidjenim mestom za sondu, ali to u smislu prednosti te izduvne grane se ogleda samo sto eto izduvi sa tim kolektorom znaju manje da "reze" jer su spojene dve cevi pa izjednacavaju pulseve izduvnih gasova.

Spaners Racing
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Broj poruka : 48863
Godina : 30
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Samo ja taj Uto 24 Sep 2019, 06:39

Hvala yugisa ! Imace sam mislio na kolektore izduvne al si ti sve pojasnio sto me zanimalo Smile . Jos samo da saznam koja je najsira fabricka usisna grana za dvogrli i to mi je dosta za ovu godinu Very Happy

Samo ja
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Uto 24 Sep 2019, 10:12

Za usisinu znam da ima specificno za odredjen karburator/snagu motora, nije specificno za zapreminu, ali opet posle toliko godina sanse da nadjes auto sa tom i tom granom ili da ti neko proda tu i tu granu su minimalne. Jednostavno uzmes subler i meris pa vidis jel ti odgovara to sto si nasao Wink Mislim da ima negde na forumu, bila je neka prica da su neke valjda i 30mm.

Tako je i sa glavom, pre sve koje sam ja merio na EFIjima su bile tu 26.5-27mm sto je bilo najbolje dostupno za 1.1-1.3 motor iz Zastave, a sad kad trazim sebi glavu, ni jedna jedina glava ne ide preko 25mm na usisnim, bilo EFI, bilo karb xD

Spaners Racing
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Samo ja taj Uto 24 Sep 2019, 10:20

Ja za najsire koje sam citao i naisao po netu je od fiat x1/9, 28mm do glave a posle unutra 28,5 . A mislim da je fiat tipo 1.6 karb ima 30mm stim sto grana je dosta duza i sasvim je drugog oblika. Imam takvu kuci bas cu da ga izmerim .

Samo ja
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Samo ja taj Uto 24 Sep 2019, 10:23

Kad si vec spomenuo glavu imam viska od 1.6 ako ti sto znaci .

Samo ja
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Uto 24 Sep 2019, 10:32

Pa sto onda trazis od 1.4 kad imas od 1.6 Laughing Hvala ali hocu od 1.1 ili 1.3 jer nemaju dodatne srafove, tj najradije bih originalnu za EFI jer nose drugaciji KOD pa da se slaze sa blokom Very Happy

Spaners Racing
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Samo ja taj Uto 24 Sep 2019, 13:49

Pa trazim zato sto ne znam ni ja zasto trazim u svojoj glavi sam zamislio tako da na 1.6 (39,5/31 vetili ) kompresiona komora je dosta veca nego na 1.4 . . . Very Happy

Samo ja
OHV 663ccm 21ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od YUgisa taj Uto 24 Sep 2019, 14:15

Pa ako je kao i veca, veca je zato da ima vise prostora oko ventila da prolazi smesa. I ja kad sam modifikovao glavu sam sirio komoru radi veceg protoka kroz ventil, a manjak kompresije sam nadoknadio "brijanjem" glave. Premeris zapreminu komore pa ces odmah znati kakva je situacija.

Spaners Racing
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 163ks

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu