Karburator puca!!! :)

+6
djuki
Avram '90
djzecky
USKE
YUgisa
sholajans121
10 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Karburator puca!!!   :) - Page 2 Empty Re: Karburator puca!!! :)

Počalji od djzecky Čet 20 Jan 2011, 19:19

Naravno da ima uticaj za potrosnju.
Kombinacijom i experimentisanjem ova 2 srafa bi trebalo pogoditi idealnu smesu i potrosnju.

Probaj sa gornjim da spustis ler na oko 600 rpm, da se skoro ugasi auto, ali da ipak radi i onda na ovaj donji sraf za smesu treba da reaguje.
Ako reaguje, onda sa njim nadjes najbrzi i najlepsi ujednacen rad motora.

Kada ga pronadjes, ako ima potrebe (ako su i dalje mali obrtaji na leru) vratis se na gornji sraf sa oprugom i dodas jos malo obrtaja da motor radi normalno na oko 900rpm

Ovako kako je tebi podeseno (skroz zavrnuta smesa,vise otvoren leptir) ispada da ti auto radi vise na prelaznom rezimu nego na rezimu za ler.



djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Karburator puca!!!   :) - Page 2 Empty Re: Karburator puca!!! :)

Počalji od USKE Čet 20 Jan 2011, 19:25

mm ali meni taj sraf sa oprugom je jako malo otvoren,ja pricam o onoj kao dizni iz dva dela sto je,jos vislje i pored lonceta sto je,ta mi je malo samo otvorena,od skroz zatvorenog,ako me kontas,a leptir mi je jedva nategnut na onaj saraf i to jako jako malo....
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Karburator puca!!!   :) - Page 2 Empty Re: Karburator puca!!! :)

Počalji od djzecky Pet 21 Jan 2011, 06:52

Ta dizna iz dva dela je dizna za vazduh smese na leru.
Bas kroz tu diznu ulazi vazduh i mesa se sa gorivom gore i onda kroz kanal ide smesa do donjeg srafa za stelovanje kolicine smese.

Samo tu nema nikakvog stelovanja kod tog srafa koji drzi tu diznu koliko sam ja upucen. Te dizne imas sa vecim i manjim otvorom, jedino tako mozes da menjas kolicinu vazduha.
Odvrnes, ocistis ili zamenis diznu i zavrnes nazad do kraja i to je to.
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Karburator puca!!!   :) - Page 2 Empty Re: Karburator puca!!! :)

Počalji od USKE Pet 21 Jan 2011, 08:44

aham jer ta dizna iz dva dela jemeni malo otvorena i auto mi tako naj bolje radi do sad,sto sam uspeo da cackam,ali videcemo jos,kad ustelujem ventile redovno kakva ce bit situacija..
USKE
USKE
OHV 1451ccm 73ks

Broj poruka : 838
Godina : 40
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 26.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Karburator puca!!!   :) - Page 2 Empty Re: Karburator puca!!! :)

Počalji od djuki Ned 04 Dec 2011, 20:14

pregledao sam ovu temu pa da pitam nešto. Kako je počelo hladno vreme već problemi sa paljenjem a mislim da je u pitanju karb. elem sada pali normalno jer je toplo ali dok padne temp.u minus bar 2-3 stepena dešava se da upali odmah ali nema turažu nekoliko sekundi ili duže pa onda dobije...kao da sam dodao gas. Normalno da palim sa sauhom, da li je problem u karbu odnosno sauh membrana ili tako nešto?

djuki
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 73
Godina : 66
Lokacija : Požarevac
Datum upisa : 07.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Karburator puca!!!   :) - Page 2 Empty Re: Karburator puca!!! :)

Počalji od Petar Pon 05 Dec 2011, 11:14

Evo, da kažem, ja sam kod mene palio auto bez sauga dokle god ne primi obrtaje, jer povlačenjem sajle mi se gušio auto i gasio. Čim je malo krenuo da se zaleće, momentalno sam povlačio sajlu. Tako mi je palio zimi skoro bez problema. Pretpostavljam da je tu bio glavni problem u dotoku goriva i vazduha, pa sam dodavanjem gasa više otvarao leptir i tako dobijao više vazduha za paljenje. Neka me neko ispravi, ako sam ovo pogrešno naveo. Kod mene je u pitanju bio auto-gas, dok se na benzinu auto jako teško palio.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Karburator puca!!!   :) - Page 2 Empty Re: Karburator puca!!! :)

Počalji od djzecky Pon 05 Dec 2011, 17:06

Nisi napisao koji je karb u pitanju, pa cu se voditi kao da je jednogrli u pitanju.
Ja palim tako sto povucem sauh, napumpam papucicu gasa 3 puta, s`tim sto treci put zadrzim gas do pola , kresem i tek onda stiskam do kraja papucicu.

Na karbu, kada povuces sajlu sauha,zatvara se gornji leptir (to svi znamo) ali se malo otvara i donji leptir (kao da je malo stisnut gas)
To se moze stelovati malim srafom,koji ima oblu glavu.
Probaj da se poigras malo sa tim srafom,da li da otvori manje ili vise donji leptir,kada ti je povucen sauh.
Sraf je oznacen sa br.1
Sa br 2 je oznacen plasticni klizac i polugica koju trebas malo da ocistis,osmirglas i nauljis,da bi perfektno i bez ikakvog otpora klizila.
Naravno i membrana treba da je neostecena i dobro pritegnuta.
Karburator puca!!!   :) - Page 2 Carbipm32mbv12.th

djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 41
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Karburator puca!!!   :) - Page 2 Empty Re: Karburator puca!!! :)

Počalji od doktor Pon 19 Dec 2011, 17:31

Donji sraf, za kolicinu smese, treba da je otprilike 2-2.5puta odvrnut(obratno od skazaljke sata) od skroz zatvorenog, ako je karb u redu. Ako auto radi sa skroz zatvorenim donjim srafom, onda trazi novi karb, pogotovo ako uopste ne reaguje stelovanje dolnjog srafa!
doktor
doktor
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 94
Lokacija : Ohrid, R.Makedonija
Datum upisa : 30.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Karburator puca!!!   :) - Page 2 Empty Re: Karburator puca!!! :)

Počalji od toni79 Sub 06 Jul 2013, 10:01

meni je isto tako dizna za smesu (donji šraf) zavrnut do kraja, a sa onim šrafićem sa oprugom sa namestio obrtaje da motor mirno radi i da mi se ne pali lampica na instrument tabli...ali sad mi recite koji je ispravan način da se to sve uskladi...
meni karburator reaguje kad vrtim oba šrafa...neko je rekao da se odvrne donji šraf 2-3 puta i onda štela gornji šraf sa oprugom..da li se nakon toga opet zavrne donji šraf ili se ostavi odvrnjen 2-3 puta od kraja

toni79
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 280
Datum upisa : 15.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator puca!!!   :) - Page 2 Empty Re: Karburator puca!!! :)

Počalji od ZAC Sub 06 Jul 2013, 10:37

Sa gornjim zavrtnjem podesavas broj obrtaja u leru. Pre podesavanja smese broj obrtaja malo povecas u odnosu na propisan, i onda donjim podesavas smesu vazduha i goriva.... smesu podesavas tako sto okreces tu konusnu diznu do momenta kada dobijas najmirniji i najravnomerniji rad motora.  
Posle podesavanja smese gornjim namestis broj obrtaja.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Karburator puca!!!   :) - Page 2 Empty Re: Karburator puca!!! :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu