savet oko usisa

2 posters

Ići dole

savet oko usisa Empty savet oko usisa

Počalji od AcidLos Sub 01 Maj 2010, 21:25

imam jedno malo pitanjce..
prilikom voznje auta na TNG ,ponekad mi se dogodi da se auto sam od sebe ugasi,i to uvek u rezimu gradske voznje kad je temparatura motora mnogo veca ,nego onace na otvorenoj voznji.. u pocetku sam mislio da je u pitanju neki od mnogobrojnih senzora za temparaturu ,ili rasplinjac..al eliminisao sam i jedno i drugo....slucajno sam skontao da se sve to dogadja prilikom paljenja ventilatora za hladjenje koji sav vreo vazduh gura gore ka kucistu vazduha ,na cijem kraju se nalazi filter...pa me interesuje sledece ..kako se ponasa TNG prilikom usisavanja tog vrelog vazdaha..da li je moguce da je on uzrocnik mom gasenju,jer filter koji se se nalazi skoro na samom udaru tog toplotnog izduva iz ventilatora je skoro uvek vreo..a da samo napomenem..da imam gasni uredjaj marke landi ,i metalno Nordexovo kuciste vazduha radjeno za uni KN filtere,a filter vazduha mi je nekakva kopija KN-a
AcidLos
AcidLos
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 22
Godina : 44
Lokacija : sombor-Novi Sad
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

savet oko usisa Empty Re: savet oko usisa

Počalji od YUgisa Sub 01 Maj 2010, 21:36

Ajd ti daj sliku najbolje da mi vidimo kako izgleda taj motorni prostor... Wink Verujem da ima veze polozaj samih delova sa tiim problemom Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

savet oko usisa Empty Re: savet oko usisa

Počalji od AcidLos Ned 02 Maj 2010, 09:30

savet oko usisa 02052010001
<script src='http://img217.imageshack.us/shareable/?i=02052010002.jpg&p=tl' type='text/javascript'></script><noscript>savet oko usisa 02052010002</noscript>[center]
savet oko usisa 02052010c



ewo ..foto sesion je uradjen iz svih mogucih uglova Very Happy
AcidLos
AcidLos
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 22
Godina : 44
Lokacija : sombor-Novi Sad
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

savet oko usisa Empty Re: savet oko usisa

Počalji od YUgisa Ned 02 Maj 2010, 09:57

ako se nevaram imas mesac na karbu, nisu ubusene dizne za plin? Probaj pomeriti pecurku dalje od kucista ako je u pitanju mesac... Toliko ti ja jedino mogu pomoci, Wink A mozda je i neki kontakt ili slicno... Wink

EDIT: Gurni Pecurku tamo iznad nosaca motora i spoji sa nekim crevom pecurku sa kucistem... Ili probaj nekako struju izduvanog vazduha da odvojis od pecurke da bi bio siguran da strujanje vazduha ventilatora nekvari pritisak usisavanja vazduha u motor... Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

savet oko usisa Empty Re: savet oko usisa

Počalji od AcidLos Ned 02 Maj 2010, 10:46

to je i meni palo na pamet da uradim ,samo sto sam cekao bar jedno strucno misljenje za potvrdu..hvala na brzom odgovoru Smile
AcidLos
AcidLos
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 22
Godina : 44
Lokacija : sombor-Novi Sad
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

savet oko usisa Empty Re: savet oko usisa

Počalji od YUgisa Ned 02 Maj 2010, 12:00

hehehe pa ne znam koliko je strucno ali probaj Very Happy

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

savet oko usisa Empty Re: savet oko usisa

Počalji od AcidLos Ned 02 Maj 2010, 14:53

pa strucno ili ne ..on radi Smile ne znam da li sam 100% resio problem,al za sada mi se nije gasio auto cak ni pri radu od skoro sat vremena u mestu na vecem leru,a pri tom mi se ventilator palio nebrojeno puta ..posto trenutno nisam bio u stanju da pronadjem cevi odgovarajuceg precnika ,i spustim filter dole... uzeo sam i napravio samo pregradni kanal izmedju filtera i kucista vazduha koji vodi dole do otvora u veznom limu (slicno kao sto si ti uradio kod sebe) sa jedne strane, i ostatka motora sa druge strane...
kasnije cu ga detaljnije isprobati,pa cu viditi kako se zaista ponasa ...
mada...vec me pocinje boliti glava od svega,i nadam se da ce ovo biti kraj bar ovoj mojoj muci Very Happy
AcidLos
AcidLos
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 22
Godina : 44
Lokacija : sombor-Novi Sad
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

savet oko usisa Empty Re: savet oko usisa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu