problem sa gasenjem auta

5 posters

Ići dole

problem sa gasenjem auta Empty problem sa gasenjem auta

Počalji od AcidLos Sre 31 Mar 2010, 22:16

pozdrav svima...danas sam bio kod druga koji se bavi ugradnjom gasa ,al ni on nije znao o cemu se tu tacno radi...
vozim fiat rgatu 100s ..i imam plinski uredjaj marke Landi..krajem leta su mi se pocele dogadjati cudne stvari.i to neposredno manjeg ceonog sudara kojeg sam imao tad...usled voznje po gradu ,auto mi bi se bez ikakvog trzaja ugasio dok bi vozio na gas,i nikako ga nisam mogao upaliti u tom trenutku ,vec tek posle niekih par minuta..i taj bi mi se proces ponavlajo svremena na vreme al samo u gradu,na otvorenoj voznji nikako .....dosla je i prosla zima i taj problem je nestao...palio sam ga i vozio na svim ovim minusima bez ikakog problema..i onda su dosli ovi topliji dani,a sa njima se i ovaj problem ponovio..pre neki dan sam skontao da mi do tog gasenja dolazi tacno u momentu ,kad mi kazaljka na temparaturi vode pokaze temparaturu nesto vecu od 70C,cim bi je malo spustio motor bi palio i radio,a cim bi se opet podigla on bi se ugasio,motor bi verglao kao da nema nista u rezervaru...u nedelju ,citav dan sam vozio auto na ootvorenom putu ( presao sam nekih 200km) i nisam imao problema (jer mi je tad temparatura motora oko 60C) ,i cim bi usao u gradsku voznju ,posle 15ak minuta,doslo bi do ponovnog gasenja ..danas sam ga nosio U gas servisu ,i oni nisu mogli nikako da skontaju staje u pitanju..sumnjaju da je u pitanju ili nesto oko struje ili je u pitanju moj KN filter...inace da,imam ugradjen i KN filter na Nordexovom metalnom kucistu koje sam kupio za njega...al taj kvar se poceo dogadjati dosta nakon toga..
Pomozite..vise ne znam sta da radim ..da li da nosim kod elektrichara ,ili u neki drugio gas servis ?
AcidLos
AcidLos
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 22
Godina : 44
Lokacija : sombor-Novi Sad
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

problem sa gasenjem auta Empty Re: problem sa gasenjem auta

Počalji od YUgisa Pet 02 Apr 2010, 11:42

Posto se niko nejavlja, ja nisam siguran sta bi moglo da bude, ali jedino sto vidim da bi moglo da se poveze sa temepraturom vode je isparivac... Posto je jedino on povezan sa vodom za hladjenje... E sad slabo se ja razumem u te gasne sisteme, ali mozda od temperature dodje do nekog kratkog spoja u isparivacu... Probaj da zamenis isparivac... naravno ovo je samo moja prepdostavka, nije sigurno da je tacna Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

problem sa gasenjem auta Empty Re: problem sa gasenjem auta

Počalji od bavaria Pet 02 Apr 2010, 13:24

menjao si membrane u isparivacu,probaj to da odradish pa ces videti sta se desava,a ako ni to ne pomogne ako dolazish u suboticu svrati do auto gas servisa milankovic,covek je doktor za landija.......
bavaria
bavaria
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 408
Godina : 39
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 07.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

problem sa gasenjem auta Empty Re: problem sa gasenjem auta

Počalji od AcidLos Sub 03 Apr 2010, 10:27

Hvala vam obojici na pomoci...pronasao sam razlog tom mom "kvaru" ,posle nekoliko sati iscimanja ...Naime citava stvar je bila u mojoj ekspanzivnoj posudi vode,i nekom njenom senzoru koji se nalazi na vrhu (ciju stvarnu svrhu ili nacin rada ,jos nisam sa sigurnoscu otkrio ) ..Greska koju sam od samog pocetka pravio je ta sto sam tu posudu uvek punio do 3/4 njene zapremine...
. listajuci neka tehnicka upustva i ostala online pomagala,saznao sam da je kod ovog fiata radna temparatura od nekih 70- max 80C ( sto je i kod mene slucaj) i da je to odradjeno tako sto je termostat kod nje uvek malo otvoren,i time dozvoljava da se od samog starta mesa ona voda koja se nalazi u radijatoru i u bloku motora sa onom koja se nalazi u posudi...
e sad da se vratim na ono sto sam otkrio kao uzrok mom kvaru..
posto sam krenuo od te pretpostavke,i eliminisao gasni sistem kao razlog mom tom gasenju ,krenuo sam da cupam redom veze iz sondi u termo uredjaja na kolima u nadi da u tom grmu chuchi zeka ... i kad sam dosao do onog koji se nalazio na vrhu te posude,na moju veliku srecu (nemate pojma koliku Very Happy ) ,auto je nastavio raditi i dalje,cak i kad sam mu sa aturiranjem uspeo podici temp i na 85C Smile ...kao i svaki "inteligentan" amater ,tako sam i ja otvorio cep posude u zelji da vidim sta se dogdja sa tecnoscu pri radu motora...necu sad da vam opisujem kakva je moja reakcija bila ,u momentu kad sam sa podizanjem tog cepa dozivio da gledam kako voda iz te posude izlece kao lava iz vulkana ,iako je temparatura bila na svega 7oak stepeni...E sad, ne znam koliko sam tacno pretpostavio ili nisam,al skontao sam da je sva caka mog problema lezala u tom mom suvisnom dosipanju vode ..jer kao sto sam na pocetku rekao,termostat je kod njega uvek otvoren i time dozoljava svo vreme kretanje vode po citavom sistemu,..tak da je verovatno zbog komesanja sve te suvisne vode usled pritiska , taj senzor gore verovatno registrovao kao nekakvo preterano kuvanje vode u samoj posudi ( jer pri njegovom iskljucivanju ,palila mi se ta lampica na bord pokazivacu ) ono sto sam uradio jeste samo to ,da sam tecnost iz te posude sveo na teski minimum (tek toliko da mi pokrije dno ),i sad auto sljaka kao nov...po gradu ga navlacim na visoke obrtaje ,niti imam problema sa gasenjem a niti sa pregrevanjem ( jer mi za sad ne prelazi 80C) Bye1
mozda vama vec iskusnim auto -manijacima,ovo sve deluje naivno i neshatljivo kako do sada nisam znao za to da se eksplozivna posuda ne sme dopunjavati sa vecom kolicinom vode ..al jbg...ja sam jos uvek mlad ptich pod vasim orlovskim nebom
Izvini koji brzo uci Smile
tnx svima jos jednom...sad kad sam resio ovaj moj problem..vreme je da pocnem da skrabam i po vasim ostalim temama na ovom forumu.. Cheers
vidimo se o5 uskoro Very Happy
AcidLos
AcidLos
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 22
Godina : 44
Lokacija : sombor-Novi Sad
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

problem sa gasenjem auta Empty Re: problem sa gasenjem auta

Počalji od djzecky Ned 04 Apr 2010, 10:59

Kasno videh ovo pitanje,sam si vec uspeo da resis.
To se meni desavalo par puta,pre 2god tek kada sam kupio auto,imao sam taj senzor na cepu posude i palila mi se lampica.
Nije se sam gasio jer je to ver. jos prosli vlasnik eliminisao skidanjem par zica Laughing Ja sam zamenio taj cep sa obicnim (posto se ovaj bio vec skoro raspao) i odonda se ne pali lampica.
Takodje sam skontao da ne treba da punim posudu toliko, jer ona crtica i natpis Livello (koja je otpr.na polovini) ne znaci minimum kao sto sam ja mislio, nego nivo- koji treba odrzavati.
Meni je zao sto mi se taj cep raspao jer je to super resenje,pogotovo na ovako matorom autu,ne daj boze ako pocne da nabija pritisak ili sl. odmah javlja.

Predstavi svoj auto,napisi malo sta je radjeno,daj koju sliku itd...
https://zafc.forumsr.com/ostali-automobili-clanova-f38/
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

problem sa gasenjem auta Empty Re: problem sa gasenjem auta

Počalji od AcidLos Pon 05 Apr 2010, 18:41

tebi je bar javljao na kontrolnoj tabli..a meni ni toliko No
sto se tice predstavljanja..uradicu to cim mi se ukaze malo vremena za fotografisanje..mada je on jos uvek u (za mene sirovom ) stanju ,tak da je jos uvek rano da se sa njim isticem tamo gore Bye2
AcidLos
AcidLos
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 22
Godina : 44
Lokacija : sombor-Novi Sad
Datum upisa : 23.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

problem sa gasenjem auta Empty Re: problem sa gasenjem auta

Počalji od Ludnica Kovin Čet 05 Maj 2011, 20:48

Pozdrav svima, skoro sam kupio Floridu IN 1.6 L 2004 god . u odlicnom stanju. E sad moj problem je sledeci: kada zakljucam auto ( dok sam jos u kolima) motor radi, i kada zelim da ga ugasim, okrenem kljuc i on i dalje radi ne gasi se, e a kada sam otkljucan i kada zelim da ugasim motor okrenem kljuc i ugasi se bez problema, nzm da li to tako treba ili je to problem. HVALA unapred!!!!!!!!!!!!!!!!!! Swerve

Ludnica Kovin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Lokacija : Kovin
Datum upisa : 05.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

problem sa gasenjem auta Empty Re: problem sa gasenjem auta

Počalji od YUgisa Čet 05 Maj 2011, 20:54

Jel imas slucajno alarm?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61552
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

problem sa gasenjem auta Empty Re: problem sa gasenjem auta

Počalji od Ludnica Kovin Čet 05 Maj 2011, 21:57

nemam, imam centralnu bravu koja kad se zakljuca ne zakljucaju se sva vrata nego samo neka a na instrument tabli mi ja upaljeno zuto svetlo koje govori da nesto nije uredu kada sam bio kod mehanicara rekao mi je da se ne razume u automobile sa kompjuterom:kuc: i da treba da se podmaze centralna brava Very Happy

Ludnica Kovin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Lokacija : Kovin
Datum upisa : 05.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

problem sa gasenjem auta Empty Re: problem sa gasenjem auta

Počalji od djzecky Pet 06 Maj 2011, 06:44

Nemam pojma sta taj model floride ima od opreme ali moguce je da ima neku blokadu motora, povezanu sa modulom centralne.
Sta se desava kada sednes u kola, zakljucas i tek onda probas da upalis?

Koja se tacno vrata ne zakljucavaju na centralnu?
Ako samo zadnja,moguce je da imas motorcice samo u prednjim vratima, a ako je neki raspar,onda je moguca da treba podmazati-razraditi malo brave ili podesiti ugao sipkica koje povlazi motorcic centralne, na tim vratima koja se ne zakljucavaju.
Malo oksidira mehanizam i rucno jos ide,ali motorcic vec ne moze da povuce,mada onda ver ne bi prijavljivao gresku.



djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

problem sa gasenjem auta Empty Re: problem sa gasenjem auta

Počalji od Ludnica Kovin Pet 06 Maj 2011, 19:07

Pa kad sednem u kola i zakljucam se, upalim motor i radi sve ok, a kada zelim da ga ugasim (jos sam zakljucan) okrenem kljuc ugasi se sve na instrument tabli, ali motor i dalje radi, a kada sam otkljucan i zelim da ga ugasim, motor se gasi bez ikakvih problema

Na centralnu se ne zakljucavaju neki put zadnja leva a neki put zadnja desna kako kad.

Interesuje me da li centralna brava moze da bude problem sto se tice gasenja ili su to dva razlicita problema?
Hvala sa savet!!!!!!!

Ludnica Kovin
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Lokacija : Kovin
Datum upisa : 05.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

problem sa gasenjem auta Empty Re: problem sa gasenjem auta

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu