Yugo 55 se gasi kada je vruć

3 posters

Ići dole

Yugo 55 se gasi kada je vruć  Empty Yugo 55 se gasi kada je vruć

Počalji od Vladan Ned 12 Maj 2024, 11:19

Dobar dan svima. Kao novi član ovog foruma prvo bi vas sve pozdravio i čestitao na kvaletitu rasprava, saveta,itd.
Kao novi vlasnik Francuskog Yuga 55A Smile (živim u FR) tražim sve informacije o njemu kako bi ga ja servisirao jer ovde u inostranstvu sam kao van zemljac za njegovim volanom Very Happy
Moj Yugic je 1990god i prešao je samo 15000km. Parkiran je u garaži i retko je vožen. Ja sam drugi vlasnik.
Uzeo sam ga pre 15 dana, i kada sam ga prvi put krenuo sa njim u vožnju pošle 10km je počeo da se guši.
Posle jedno 2/3 km je počeo se gasiti. Stanem, upalim, ponovo krenem 200m i opet se ugasi a čim je mala uzbrdica odma se ugasi. Kao da nema benzina.
Juče čak mi nije hteo upaliti.
Jutros sam ponovo probao ,i upalio super. Dok je hladan radio je dobro jedno 2/3 km pa opet se gasi…
Citao sam dosta ovde na forumu i izgleda da je problem u vezi sa benzinom (karburatorom), izvinite možda je solucija u jednom postu ovde na forumu al bi me stavrno pomoglo ako me neko orijentiše ka jednom postu ili mi odgovori ovde.
Unapred hvala.

Vladan
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 3
Datum upisa : 12.05.2024

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 se gasi kada je vruć  Empty Re: Yugo 55 se gasi kada je vruć

Počalji od dimmu Ned 12 Maj 2024, 12:53

Poprilicno je tesko reci ovako napamet uzrok, bas zbog tog dugog stajanja. Moze biti vise stvari.
Mora se krenuti redom i od osnovnog, a to je da ima svezeg goriva, da li isto dolazi do karburatora i da li baca varnicu.
Ispusti to staro gorivo i sipaj sveze. Ako ima filter goriva isti takodje zameni jer je mozda i on zacepljen/zagusen.
Proveris da li baca varnicu na svecici/svecicama i ako je to sve ok trebalo bi preci na karburator.
Oko karburatora ti ne mogu mnogo pomoci. Svakako ti u Francuskoj nemas mnogo izbora. Ili da nadjes nekoga ko to servisira i igrom slucaja ima set za reparaciju ili da narucis sam isti pa to sam odradis (sto po meni nije pametno ako to do sada nisi radio).
Treca opcija ti je da kupis neki drugi polovan ili nov.
Svakako ako je auto dugo stojao i nisu se menjale osnovne stvari podrazumeva se posle duzeg stajanja da se menjaju ulje u motoru, filter ulja u motoru, filter vazduha, ulje u menjacu, ulje u kocnicama, antifriz, filter goriva, klinasti i zupcasti kais.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3899
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 se gasi kada je vruć  Empty Re: Yugo 55 se gasi kada je vruć

Počalji od junior45 Pon 13 Maj 2024, 10:13

Ja bi pregledao sva creva za pocetak,mozda da odmah ugradis elektricnu pumpu niskog pritiska za gorivo,do 0.3 bara.
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34940
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 se gasi kada je vruć  Empty Re: Yugo 55 se gasi kada je vruć

Počalji od Vladan Sub 18 Maj 2024, 18:16

Hvala vam na savetima. Jutros sam stavio novi filter za benzin i novo crevo. Promenio svečice. Izgleda da je malo bolje, nije se sada odma gasio uz brdo ali nažalost opet na ravno ponekad ugasi. Upali odma kada ponovo kad okrenem ključ, baš je čudo. Izgleda da ostaje zamena karburatora komplet, jer u pravu si DIMMU, nemam dosta iskustva da menjam set.

Vladan
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 3
Datum upisa : 12.05.2024

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 55 se gasi kada je vruć  Empty Re: Yugo 55 se gasi kada je vruć

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu