Menjac ne ubacuje u rikverc - ugradnja petostepenog menjaca na Yugo 45

2 posters

Ići dole

Menjac ne ubacuje u rikverc - ugradnja petostepenog menjaca na Yugo 45 Empty Menjac ne ubacuje u rikverc - ugradnja petostepenog menjaca na Yugo 45

Počalji od Natan Sre 20 Dec 2023, 11:10

Zdravo ljudi, vracam se na sredjivanje yuga 45 poslije 4 mjeseca, i imam problem. Nece da ubaci u rikverc. U pitanju je Yugo 45 1990. god. 4b. Nikad nisam uspio da ubacim mjenjac u rikverc od kad sam ga kupio. Auto je bio napusten i predpostavljam da je to jedan od razloga zasto mjenjac zeza.

U prvu i drugu ubacuje fino, mada retko kada malo teze, ubacim ga prvo u trecu, pa onda kao u sir u prvu i drugu. u trecu i cetvrtu kao sir takodje.

Probao sam na svaki nacin da ga ubacim u rikverc ali stalno bude cetvrta. Da li je neko vec imao takav problem i da li se moze resiti sa zamjenom neke gumice ili drugo, ili mjenjac ne valja i lakse kupiti novi.

Takodje sam zamjenio staro ulje sa 80W-90, i ubacio malo vise nego preporuceno jer sam video da dosta ljudi preporucuju da se stavi malo vise da ljepse ide i ubacivanje jeste bio laksi ali nije pomoglo za rikverc. Ili ne znam kako ga ubacim u rikverc ali sam sve probao.

Sada ako je mjenjac los, i moram da ga zamjenim, dok je mjenjac vani bi zelio da mu ubacim petostepeni da bude adekvatnije za autoput i generalno voznja van grada koju planiram dosta cesto da vozim. Da manje opterecujem motor. Da li je moguce da se ubaci 5-stepeni na primjer sa 55ice ili mora se raditi modifikacije da sve bude kako treba. Jer sam vidio da ima neke stvari oko balanc stangle, diferencijala i vise da se mjenja ali sam i vidio neke 5-stepene za koje tvrde mogu da se uklope sa 45icom bez problema.

Hvala za odgovor i pozdrav Smile

Natan
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Godina : 18
Lokacija : Budva
Datum upisa : 03.06.2023

Nazad na vrh Ići dole

Menjac ne ubacuje u rikverc - ugradnja petostepenog menjaca na Yugo 45 Empty Re: Menjac ne ubacuje u rikverc - ugradnja petostepenog menjaca na Yugo 45

Počalji od YUgisa Sre 20 Dec 2023, 12:11

Jel si probao da otkacis polugu i direktno na menjacu da ubacis u rikverc?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Menjac ne ubacuje u rikverc - ugradnja petostepenog menjaca na Yugo 45 Empty Re: Menjac ne ubacuje u rikverc - ugradnja petostepenog menjaca na Yugo 45

Počalji od Natan Sre 20 Dec 2023, 13:14

Nisam probao, probacu u petak kad budem radio na njega pa javljam.

Natan
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 23
Godina : 18
Lokacija : Budva
Datum upisa : 03.06.2023

Nazad na vrh Ići dole

Menjac ne ubacuje u rikverc - ugradnja petostepenog menjaca na Yugo 45 Empty Re: Menjac ne ubacuje u rikverc - ugradnja petostepenog menjaca na Yugo 45

Počalji od YUgisa Sre 20 Dec 2023, 14:39

Probaj, jer ako moze onda je problem verovatno u luftu u sistemu poluga kod rucice menjaca, a ako ne moze ni tako onda je problem u samom menjacu.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61533
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Menjac ne ubacuje u rikverc - ugradnja petostepenog menjaca na Yugo 45 Empty Re: Menjac ne ubacuje u rikverc - ugradnja petostepenog menjaca na Yugo 45

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu