Projektori u faru.

+3
junior45
VPetar
Slobodan Negic
7 posters

Ići dole

Projektori u faru. Empty Projektori u faru.

Počalji od Slobodan Negic Ned 05 Mar 2023, 19:12

Ima li neko na forumu ko je ugrađivao morimoto projektore u farove za yuga ( clear glass)? Razmišlam u tom pravcu za neki naredni period ali ne znam ništa od konkretnih podataka u smislu koja veličina projektora odgovara, šta je sve potrebno modifikovati kako bi se ulopilo sve kako treba, koliko je komplikovano i sl. Ako neko zna nešto da kaze na tu temu, bio bih mu zahvalan. Pozdrav Zastava Forum
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Projektori u faru. Empty Re: Projektori u faru.

Počalji od junior45 Ned 05 Mar 2023, 20:40

Milosa Jovanovica kontaktiraj ako imas kontakt na face ili instagram,on je to radio
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34872
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Projektori u faru. Empty Re: Projektori u faru.

Počalji od VPetar Ned 05 Mar 2023, 20:40

Meni je ovo u planu, ali nisam jos spakovao:

Projektori u faru. Img_2227

Original morimoto pravougaoni, ruzni su mi okrugli u cetvrtastom faru Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7280
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Projektori u faru. Empty Re: Projektori u faru.

Počalji od dimmu Ned 05 Mar 2023, 20:50

Nesto sto najlepse i najnormalnije izgleda je Mini H1.
Morimoto sigurno nije niko u Srbiji ugradjivao na farove Zastavinih vozila jer je to projektor najvise za Americko trziste i sumnjam da iko u Srbiji zeli da potrosi 300 i kusur $ samo za set projektora bez shipping-a i carine.
Problem je sto kod nas jako tesko mozes naci neke kvalitetnije projektore tako da ces nazalost morati staviti kineske (razlika je u sto boljem rasporedu svetlosti kod snopa svetla).
Ksenoni su slican slucaj, CNlight se solidno pokazao ali ne znam koliko celih setova ima kod nas. Znam da je bilo sijalica ali komplet sa instalacijom i balastom ne secam se da sam video duze vreme.
Farovi naravno kristalni/providni, sve sem toga ne dolazi u obzir.
Nesto najkulturnije sto sam video za Zastavina vozila

Projektori u faru. 2 Projektori u faru. 3 Projektori u faru. 4 Projektori u faru. 5

Za takvo nesto ti treba 2 seta farova. Jedan providni/kristalni, a drugi bilo kakav koji ces da koristis kao delove.
Poenta je da kada ove providne odlepis/otvoris da stavis projektor i da je nazad sve zatvoreno i da dobro dihtuje. Mnogi seku zadnje kuciste, ja imam set gde se neko dosetio da izbusi 4 rupe i brezonima pridrzava projektor i sve je to stap i kanap i tesko sranje. Budzevine ne traju dugo u smislu da far mora da bude zatvoren u suprotnom imas kondenzaciju iznutra, ulazi ti voda, prlja projektor i pravi ti potencijalne probleme.
Sam projektor ne moze da stane bez da se napravi distancer izmedju kucista fara i stakla.
Projektori u faru. 7 Projektori u faru. 8
Zato ti treba drugi far da bi onaj sivi okvir stavio kao dodatni distancer
Projektori u faru. 9 Projektori u faru. 10 Projektori u faru. 11 Projektori u faru. 12
Nazad to izgleda ovako i projektor ti drzi matica koja se naslanja na H4 adapter.
Projektori u faru. 6
Projektor stelujes levo/desno pre nego sto vratis staklo nazad i to je veoma bitno. Jer ako vratis sve nazad jako tesko ces nastelovati snop da bude perfektno ravan. Nije neizvodljivo ali je mnogo veca muka.

Ne znam koliko ljudi imas da rade ovakve stvari usluzno (pre ih je bilo bas mnogo, vise fusera i stapa i kanapa nego kvaliteta), a nije nesto sto ne mozes sam da odradis. Treba ti pored nekih 100-150e za materijal jako puno strpljenja i volje.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3892
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Projektori u faru. Empty Re: Projektori u faru.

Počalji od Markedjani Pon 13 Nov 2023, 17:12

Info za ubuduće ako hoćete da pakujete projektor u far od Yuga (101,126,127,128 itd itd), 1.8 inč projektor staje bez ikakvih sečenja i prepravki.

Projektori u faru. IMG-20210306-114046

Projektori u faru. IMG-20210306-113921

Recimo 3" rozetna paše savršeno preko ove 1.8" rozetne i to izgleda ovako.

Projektori u faru. IMG-20210307-141825

Ja sam recimo koristio kućište od originalnih 21. oktobar farova a stakla od autopal Clear glass, pošto oni nemaju onaj plastični adapter za h4 koji imaju Autopal i ostala mala privreda farovi koji ometaju montiranje projektora i prave potencijalan problem sa treskanjem projektora pri neravninama.

I preporuka je da pre nego što montirate projektore da reflektor (sočivo) od originalnih farova prefarbate nekom mat bojom, da svetlost od projektora se ne odbija i prelama od originalnog reflektora (sočiva).

1.8" projektore imate na kupujem prodajem i cifre su okvirno, 35-40 eur.

Markedjani
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 5
Datum upisa : 30.08.2023

Nazad na vrh Ići dole

Projektori u faru. Empty Re: Projektori u faru.

Počalji od jabre Uto 05 Mar 2024, 21:27

da se ubacim u diskusiju.... imam iskustva s ugradjivanjem projektora u automobile, prvi put sam ugradio morimoto na passatu b3 jos davne 2010 ili 11 godine, tada sam ih doneo iz inostranstva jer su ovde bili 3x skuplji..... zatim sam u svaki naredni auto ugradjivao jer sam bez njih kao slep jer sam ranije vise putovao nocu..... najbitnije je da se prvo sve lepo isplanira, sta i kako i vidi budzet, sada morimoto mogu da se nadju za 30-40e plus xenoni..... e sad na jugu je prvi problem koliko vidim staklo, za projektor mora providno, jer ono rebrasto ubija snop koji projektor baca....

drugi problem je da li fizicki projektor moze da stane.... verujem da bi najidealnije bilo da se razbusi ceo far i otpozadi fiksira silikonom za soferke za far.... ali samo ako fizicki moze da stane u autu..... probacu i ja to ovih dana pa cu da javljam sta i kako....

treca stvar, ne uzimajte projektore manje od 2,5 inca jer se losije dosta vide od ovih 2,5.... isprobao sam sve.... naravno bitno je i kakve xenone uzmete, tu nema pravila, uzimao sam i jeftine i skupe, kako se pogodi da sijaju cista sreca.....

i jos nesto, ne bi bilo lose kad bi mogao da na far od juga da se ugradi neki motor za nivelaciju farova, ako vec nema tako nesto na novije jugice.... jer kad nivelisete snop projektora na odredjen nivo, ako vam sednu jos dvoje pozadi, u saobracaju cete ubiti u zadnji mozak ove koji vam dolaze u susret.....

jabre
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 4
Godina : 41
Lokacija : Vlasotince
Datum upisa : 05.03.2024

Nazad na vrh Ići dole

Projektori u faru. Empty Re: Projektori u faru.

Počalji od dimmu Uto 05 Mar 2024, 22:05

Pravi Morimoto za 30-40e ne postoji. To ti je kao da kazes da imas Adidas na pijaci za 20e, a u butiku 400, a na pijaci umesto Adidas pise Didibau.
Svako busenje, secenje i budzenje fara ne moze da se zavrsi dobro jer ni jedan lepak ne moze toliko dobro da dihtuje i drzi taj projektor u mestu. Plus projektor ti je polu-otvoren i treba da bude unutar kucista koje dobro dihtuje. Ako ti viri deo napolju, on viri u motornom prostoru, a tamo imas dosta prasine, vode i prljavstine koje dolaze taman ispod haube i resetke.
Mini H1 ti je mera za Zastavine farove (to ti je taman 2.5 inch-a) sve vece od toga tesko staje jer su projektori onda bas nabijeni na staklo fara.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3892
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Projektori u faru. Empty Re: Projektori u faru.

Počalji od YUgisa Uto 05 Mar 2024, 22:58

Svaki Yugo ima nivelaciju farova Very Happy Samo oni sto imaju rucnu mrzi da otvaraju haubu i spuste farove rucno, a nivelaciju iz kabine imaju neki, ali realtivno je retko.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Projektori u faru. Empty Re: Projektori u faru.

Počalji od Markedjani Sre 06 Mar 2024, 00:44

2.5" ne pašu u far bez sečenja ili nekog distanciranja od stakla, jedino 1.8" staje bez ikakvih prepravki.

Što se tiče inteziteta i osvetljenosti sa 1.8" projektorom...

Projektori u faru. IMG-20211020-160006

Projektori u faru. IMG-20220211-215038

Sijalice su Morimoto XB 3800k

Projektori u faru. IMG-20220211-214959

Markedjani
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 5
Datum upisa : 30.08.2023

Nazad na vrh Ići dole

Projektori u faru. Empty Re: Projektori u faru.

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu