Nizak pritisak ulja

2 posters

Ići dole

Nizak pritisak ulja Empty Nizak pritisak ulja

Počalji od Miki-Kg Sub 26 Mar 2022, 20:02

Ukratko.... u pitanju je Zastava101 ,ulje zamenjeno , filter ulja zamenjen, ampzla pritiska ulja zamenjena, uljna pumpa zamenjena, ulja ima mal preko polovine na meracu, ricne na maloj bregastoj raz odniku i uljnoj pumpi dobri a slab pritisak. Kadase hladN auto upali na prikljucenommanometru odmah skoci a oko 2 bara i ooske desetak sekudi krece da padapritisak , vec poske 2 -3 munuta rada bs leru pada islod 1 bar pri 1000 obrtaja, davanjem gasa ne povecava se pritisak. Pritisak postepenopada i posle 5 -6 minutarada pocinje da treperi signalna lampica a nanometar pokazuje oko 0.5 bara takdje davanjem gasa punog gasa poveca se pritisak do 1 bar maksumalno i pooduzinanju gasa idei ispod 0.5 bara signalba sijalica svetlu. Motor relativno tiho radi ne dimi ima dobru kompresiju i ne trosi ulje ! Ima li neko ideju sra bi moglo da bude? Posumljao sam na lezajeve na radilici ali jedan mi mehanicar rece da motor tada ne bi radio tiho vec bi se cuo da lupa!

Miki-Kg
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 01.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nizak pritisak ulja Empty Re: Nizak pritisak ulja

Počalji od junior45 Sub 26 Mar 2022, 20:37

Koji si filter stavio?
Prvo bi pumpu uradio,mozda je zapuseno sito na pumpi samo ili losa pumpa
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nizak pritisak ulja Empty Re: Nizak pritisak ulja

Počalji od Miki-Kg Ned 27 Mar 2022, 07:18

Filter za ulje Champion nov zamenjen. Buni me sto je motor tih ne cuje se nikakvo lupanje ni zveckanje. Ne znam samo da nisu lezajevi na radilici?

Miki-Kg
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 01.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nizak pritisak ulja Empty Re: Nizak pritisak ulja

Počalji od Miki-Kg Ned 27 Mar 2022, 19:49

Problem je resen. Mozda nekome bude od koristi, izgleda da je problem pravio filter za ulje. Posle ponovne zamene filtera za ulje , problem je nestao.

Miki-Kg
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 01.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nizak pritisak ulja Empty Re: Nizak pritisak ulja

Počalji od junior45 Ned 27 Mar 2022, 20:38

Zato sma i pitao koji je filter,uglavnom se prvo on promeni pa ostalo ako bas ne bude pritiska
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34829
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nizak pritisak ulja Empty Re: Nizak pritisak ulja

Počalji od Miki-Kg Ned 27 Mar 2022, 22:17

Pa jeste, prvo sam zamenio filter za ulje i ulje pa kada je problem i dalje bio prisutan krenuo sam redom, skidanje razvodnika ( pogled na ricne) skidanje i ciscenje kartera uljne pumpe i kada je postalo beznadezno setih se (bio sam klinac) kada je cale celu noc rasturao i vracao menjac od fice jer nije hteo u drugu sa novim sinhronom , kada je stavio drugi kao u sira ( picetak 90tih i male privrede). Zato sam odlucio da kupim jos jedan nov filter i da probam i uspostavilo se da nov filter nije bio  dobar!

Miki-Kg
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 102
Datum upisa : 01.01.2020

Nazad na vrh Ići dole

Nizak pritisak ulja Empty Re: Nizak pritisak ulja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu