Cime zalemiti masu?

5 posters

Ići dole

Cime zalemiti masu? Empty Cime zalemiti masu?

Počalji od nadal Pon 28 Dec 2020, 22:05

Pukao mi je kabal od mase, onaj donji deo se i dalje odlicno drzi u celicnoj selni i to necu da diram, planiram samo ovaj odlomljeni deo da mu zalemim papucicu i stegnem postojecim srafom. Nadam se da u prodavnicama elektro opreme moze da se nadje jaca papucica, problem je u tome hteo bih i da zalemim kabal u papucici ne samo da je krimpujem, ali najjaca pistolj lemilica koju imam je 60W, nema sanse da zagreje ovako masivan kabal, cime bih to mogao da zagrejem?

Evo kako sam privremeno nabudzio, bez potrebnog alata i materijala, cisto da nisam bez auta, ovo je puna zica od 2 kata, zamorice se i puci ce posle nekog vremena.


Cime zalemiti masu? This-20201228-120739
nadal
nadal
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 478
Lokacija : Nis
Datum upisa : 28.12.2020

Nazad na vrh Ići dole

Cime zalemiti masu? Empty Re: Cime zalemiti masu?

Počalji od YUgisa Pon 28 Dec 2020, 22:12

Sto ne odes samo na otpad i uzmes celu, nije to tako tesko zameniti niti bi trebalo da je skupo, a video sam po oglasima pre par meseci i da prodaju nove... Ako imas butan, moze sa njim da se greje i lemi...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61770
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Cime zalemiti masu? Empty Re: Cime zalemiti masu?

Počalji od d.stole Uto 29 Dec 2020, 22:08

Jao, što je prsao kabal lepo na pola. Ne pamtim da sam ovo viđao. Unsure

Elem, lemljenje nije predviđeno kada su u pitanju instalacije u motornom prostoru, pogotovo ti debeli kablovi. Zbog vibracija i mogućeg oštećenja, te lošeg provođenja struje. Znači, samo krimpovanje.

A sve da ipak želiš lemiti, opet ne savetujem. Sveopšte, ali pogotovo kod Zastava je poznato, da ako masa nije par ekselans, možeš imati kojekakve sitne muke i gremline. Rolling Eyes
I smatram da je loše rešen taj glavni minus kabal. Kao prvo, licne su mu debele i jako je krut. Drugo, na pola puta preseca se izolacija, da bi kabal imao kontakt sa šasijom, a on dalje ide i završava se dole kod menjača.
Po meni, mnogo bolje rešenje da se stavi krštena mesingana klema, sa dva M6 priključka. I onda, jedan kabal direktno šasiju. A drugi kabal direktno na menjač.

Odakle si, koji grad?

d.stole
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 612
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Cime zalemiti masu? Empty Re: Cime zalemiti masu?

Počalji od junior45 Uto 29 Dec 2020, 22:14

Oksidacija vremenom napravi sranje..ja sam moju menjao trazeci problem sa paljenjem,zameni se za 5min
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cime zalemiti masu? Empty Re: Cime zalemiti masu?

Počalji od nadal Sre 30 Dec 2020, 07:29

Okolina Nisa. I meni se ne svidja sto je izolacija skinuta na pola kabla za kontakt sa sasijom, mehanicki je slabija veza i zbog stalnog mrdanja dok skidas/namestas akumulator vremenom se polomi ovako kao sto se polomilo. Zato bih hteo samo da stavim stopu i zakacim na postojeci sraf.

A gde ima polovne i nove mase da se nadju, ja ih nesto nisam vidjao, a glavni razlog sto sam uzeo jugica su dostupni delovi? Evo na primer kabinska svetla i prekidace u vratima ne mogu da nadjem godinu dana, a ceo Nis sam prevrnuo.
nadal
nadal
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 478
Lokacija : Nis
Datum upisa : 28.12.2020

Nazad na vrh Ići dole

Cime zalemiti masu? Empty Re: Cime zalemiti masu?

Počalji od junior45 Sre 30 Dec 2020, 08:43

Ne znam gde ima konkretno u nisu delova,al iz prica znam da je bilo polovnih..novo sve Miljan kupio 😂
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cime zalemiti masu? Empty Re: Cime zalemiti masu?

Počalji od YUgisa Sre 30 Dec 2020, 09:43

Kvalitetnih delova po prodavnicama nema vec 2 decenije, a delove koji nisu potrosni materijal bas vec nije moguce celu deceniju kupiti po lokalnim prodavnicama, nego se mora ili naci prodavnica koja je spremna da naruci delove ili samostalno naci preko interneta.

Tako da KupujemProdajem, Kupindo, Polovni automobili i slicni sajtovi su kriticni za nalazenje delova sto novih, sto polovnih, a takodje neki proizvodjaci za fabriku imaju svoje prodavnice gde prodaju delove, npr 21. oktobar ima svoju prodavnicu i ako se dobro secam oni su proizvodili ta kabinska svetla pa mozes probati da ih pozoves da vidis jel imaju jos na lageru. Mada im je sada proizvodnja Zastavnih delova sporedna stvar tako da popunjavanje tog lagera im nije prioritet.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61770
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Cime zalemiti masu? Empty Re: Cime zalemiti masu?

Počalji od ZAC Sre 30 Dec 2020, 10:30

Vidim da si iz Bgda...kupi novog kabla, licnastog, pola metra i napravi novu masu... ne zezaj se sa tim oksidiranim...prvo neces moci da ga zalemis bez lemilice od 150-200W , drugo, pukao je zato sto se izolacija pretvorila u tvrdu plastiku, pa svako savijanje kabla kida licne u njemu.
A pola metra kabla i dve stopice neces vise platiti od 300 din...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Cime zalemiti masu? Empty Re: Cime zalemiti masu?

Počalji od d.stole Sre 30 Dec 2020, 23:35

nadal ::Okolina Nisa.

Ee jbg, da si iz Bg-a samo kupiš materijal i napravio bih ti bolje od fabričkog.

Evo, kao što reče kolega ZAC, kupiš malo kabla za varenje, recimo preseka 16mm2 i nekoliko cevastih papučica.
Kabal za varenje je bolji od fabričkog jer je izuzetno savitljiv i dosta otporan na toplotu, habanje i sl.
Uzmi neki bušač rupa i tome slično, i klepiš par puta po papučici dok ne sabiješ lepo kabal.

Cime zalemiti masu? Th0007_11

Posle toga navučeš termo bužir sa lepkom i opališ ga malo vrelim vazduhom, upaljačem i sl.

Cime zalemiti masu? 28-Making-Your-own-Battery-Cables-1-350x233

Slike preuzete sa interneta kao primer, može to i lepše da izgleda. Smile

d.stole
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 612
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 23.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Cime zalemiti masu? Empty Re: Cime zalemiti masu?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu