Drveni volan

4 posters

Ići dole

Drveni volan Empty Drveni volan

Počalji od batamare Pon 17 Feb 2020, 15:47

Drustvo imam jedan drveni volan i hteo bih malo da osvezim drvo. Pricao sam sa jednim stolarom i poceo je odmah da mi palamudi o nekim specijalnim lakovima visokog sjaja koji se tesko nalaze ovde kod nas...i na kraju smo dosli do cifre od 3000din. Ne potcenjujem niciji trud i rad ali jbg 3000din mi je mnogo, nije to volan za neki besni ferari, nego za yugo.
Da li je neko od vas radio nesto slicno? Da li bih mogao to sam da uradim obcnim lakom za drvo ili onim univerzalnim lakom u spreju?
Svaki savet je dobor dosao.
Drveni volan Volann10
batamare
batamare
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 252
Godina : 38
Lokacija : Beograd-Borca
Datum upisa : 18.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Drveni volan Empty Re: Drveni volan

Počalji od YUgisa Pon 17 Feb 2020, 15:59

Pa iz mog iskustva sa jeftinijim lakovima je da su osetljivi na ogrebotine tako da lako ce da se desi da ogrebes sa prstenom recimo, taj univerzalni u spreju je prilicno slab pa me ne bi cudilo da se izlize posle 2-3 godine takodje nisu bas postojani na suncu. Sta ja znam, ako ti je cilj da ga zadrzis dozivotno i stolar je spreman da pruzi garanciju neku na te lakove, da to i nije tako skupo. Imao sam priliku da radim sa lakom za drvo koji je mislim bio 30e/kg i to definitivno ne moze da se poredi sa bilo cime jeftinijim, to kad mazes cetkom kao da mazes smolu, a kad se osusi kao da je plastificirano.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Drveni volan Empty Re: Drveni volan

Počalji od VPetar Pon 17 Feb 2020, 17:09

Stvar je u tome da je volan od drveta i da volanu nije bitno dal ide na juga ili ferari Very Happy Salu na stranu, od kvaliteta uradjenog zavisi koliko ce trajati, nebitno na kom je autu Wink Pored toga sto je Yugisa napisao, bitno je i kako ce pripremiti za lakiranje.. Kod tih restauracija gde je bitan izgled se koristi hemija za skidanje laka, a ne smirgla se lak.. Smirgla se tek na kraju da se rese detalji i konacno spremi za lakiranje Smile
Tako da, ako ce stvarno dobro uraditi posao, nije prevelika cena Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7280
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Drveni volan Empty Re: Drveni volan

Počalji od batamare Pon 17 Feb 2020, 17:53

Nisam toliko odusevljen ovim volanom da bih dao 3000din. Dodam jos 2000 i kupim lepsi kozni. Svakako cu da probam sam nesto da uradim pa kako ispadne. Ne moram svaki dan da ga koristim, moze da mi sluzi za skupove i kad mi dune da malo promenim.
Recite mi ovaj sredisnji, metalni deo, da li mogu da ismirglam vodenom smirglom pa prefarbam onim hrom sprejom? Hoce biti ok? Ili da izmem srebrni sprej i neki lak?
batamare
batamare
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 252
Godina : 38
Lokacija : Beograd-Borca
Datum upisa : 18.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Drveni volan Empty Re: Drveni volan

Počalji od YUgisa Pon 17 Feb 2020, 18:10

Pa mozda bi trebao da vidis da li mozes da ga prodas nekome ko jeste u fazonu drvenog volana pa da taj novac ulozis u volan po svojoj zelji Wink

Ne znam kako izgleda uzivo, ovako sa slike izgleda kao da bi moglo da se ispolira, ali ako se bas odlucis za farbanje, ja bih se pre odlucio za neki metalik sprej nego, do sada sto sam video po pitanju tih "hrom" sprejeva, prilicno je ruzno izgledalo, mada je opet onda stvar ulaganja.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61517
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Drveni volan Empty Re: Drveni volan

Počalji od VPetar Pon 17 Feb 2020, 18:33

Srednji deo bih samo ispolirao.. Nece biti napolju da se puno grebe i da ga sjebe vreme, a jednom godisnje da ga preletis nije strasno Smile svako farbanje zahteva pripremljenj povrsinu, a polirana povrsina nije zahvalna za farbanje..

Ako je volan original mozda i jeste bolja ideja da prodas, sta znam 😁
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7280
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Drveni volan Empty Re: Drveni volan

Počalji od dimmu Pon 17 Feb 2020, 20:07

3000din da ti neko sredi taj volan uopste nije mnogo. Tebi je mnogo jer razmisljas kako to neko premaze i eto sredjen je. Ne gledas da ima da se sredjuje drvo od ogrebotina i urezanih imena na njemu.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3892
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Drveni volan Empty Re: Drveni volan

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu