Sirena svirka kada okrecem volan

4 posters

Ići dole

Sirena svirka kada okrecem volan Empty Sirena svirka kada okrecem volan

Počalji od Yoxa Pet 18 Jul 2014, 00:05

Pozdrav svima,

Imam sada novi problem. Sad

Sirena mi je radila ranije samo kada je volan bio u sredini, a cim se okrene levo ili desno nije. Skinuo sam volan i video da onaj prsten u sredini plasticni koji treba da se okrece sa volanom nije bio pravilno centriran tj. onaj klincic na volanu nije upao u rupu na prstenu i to sam namestio tj. centrirao. Od tada mi sirena radi kako god da okrenem volan, ali mi povremeno svirka kada okrenem pun krug levo ili desno i ako malo jace pritisnem volan kada motam (sto moram jer nemam servo) Razz

Probavao sam razne kontakte da ocistim i svasta, ali i dalje isto. Jel neko mozda zna do cega je?

Yoxa
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 38
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sirena svirka kada okrecem volan Empty Re: Sirena svirka kada okrecem volan

Počalji od junior45 Pet 18 Jul 2014, 00:21

mozda ti se ta zica sto dolazi do volana gore ogulila negde pa pipa masu,i zato svira..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34888
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sirena svirka kada okrecem volan Empty Re: Sirena svirka kada okrecem volan

Počalji od bane90 Sub 19 Jul 2014, 01:32

gore kod tog kruga sto kazes da si centrirao klincic, tu bi trebalo da ima dva kao bakarna pipka, na koje naleze volan...probaj njih malo da spustis, tj. da pritisnes ka unutra...ili pak, probaj da ih izvuces na gore...ali pazi, mnogo je to krto, lako puca...a ako pukne, mora ceo ablender da se menja...
bane90
bane90
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 382
Godina : 33
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 15.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sirena svirka kada okrecem volan Empty Re: Sirena svirka kada okrecem volan

Počalji od nebojsas Sub 19 Jul 2014, 11:35

Imao sam isti problem, to je sigurno zbog tih bakarnih pipaka, nisu pravilno namesteni pa kad okreces volan pipkaju gde ne treba i prave kontakt. Probaj da ih namestis ali kao sto rece Bane pazi da ih ne polomis. Ja sam moje polomio, pa sam ih lemio i nikako nisam uspeo da namestim, sirena ili je svikrala kad okrecem volan ili nije radila uopste. Onda sam kupio ceo ablender i resio problem.
nebojsas
nebojsas
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 392
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 12.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Sirena svirka kada okrecem volan Empty Re: Sirena svirka kada okrecem volan

Počalji od Yoxa Pon 21 Jul 2014, 00:47

Bio sam na vikendici ovaj vikend i onda sam se posvetio tome i rešio problem. Smile

Nisam ni video vaše odgovore, ali sam došao do istog zaključka. Plus kontak je bio malo nakrivljen ka letvi volana pa kada sam vršio pritisak na volan tokom okretanja i čak i kada sam ablendovao (to sam skontao na putu do vikendice kada sam ablendovao drugim vozačima zbog policije Razz) se pomerao ceo ablender (raketa) prema letvi i spajao plus sa kontakta i masu na letvi.

Inače nisam baš stekao utisak da su ti kontakti toliko krti jer ih nisam baš štedeo i preživeli su. Kako god... Hvala na pomoći. Smile Živela Z i živeo Zastava Forum  !

Yoxa
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 38
Datum upisa : 09.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Sirena svirka kada okrecem volan Empty Re: Sirena svirka kada okrecem volan

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu