Problem sa kolima!

5 posters

Ići dole

Problem sa kolima! Empty Problem sa kolima!

Počalji od Slobodan Negic Sub 28 Dec 2019, 15:52

Juce sam imao neprijatnu situaciju tokom voznje. Isao sam na malo duzi put, nesto tipa 180 kilometara u oba pravca. Pri odlasku nije bilo nikakvih problema, međutim u povratku posle predjenih otprilike 50-ak kilometara osetim da kola pocnu blago da trzaju. Na prvi mah pomislim neravnine na putu posto mi delovalo kao neko poskakivanje međutim posto se to nastavilo, na trenutak pustim gas i istog momenta kola se ugasise. Stanem, zaverglam, upali ali ne bas lako, krenem ponovo i sve vreme nekako kao da nema snagu, jako cudan rad motora, nesto kao na tri klipa, sa dodavanjem gasa skoro da se ne desava nista bitno. Nekako uspem da se dovucem do iskljucenja sa magistrale, cim sam sisao sa puta, ugasi se. Podignem haubu, prodrmam malo kablove, krenem da palim, vergla ali da upali nece. Sacekam minut, minut ipo, verglam dugo i nekako ali jedva upali. Brzo krenem dalje, ide sasvim normalno, ne gasi se, radi dobro. Posle 15-ak kilometara stignem kuci i dok zatvaram kapiju na dvoristu, auto u leru brljavi, kao da hoce da se ugasi ali uspeva da odrzi ler. Sladeceg dana, sasvim normalno se ponasa, nikakvih negativnih simptoma nema.
Sta ovde moze biti problem? Plin nemam, znaci benzin, karburator elektronac (desavalo mi se nekada da upadne trunka u ler diznu i da hoce da se ugasi kada radi na leru medjutim to nikada nije predstavljalo problem ako ga vozim konstantno sa dodavanjem gasa). Da li moze problem da bude pumpa goriva posto sam video neke postove koji govore o tome da kada se zagreje hoce da zeza a kada se ohladi radi normalno?
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa kolima! Empty Re: Problem sa kolima!

Počalji od junior45 Sub 28 Dec 2019, 16:44

Preliva ili vuce fals vazduh negde..da li si izvadio ventil iz povratnog voda
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34901
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa kolima! Empty Re: Problem sa kolima!

Počalji od Slobodan Negic Sub 28 Dec 2019, 16:48

Nisam izvadio ventil iz povratnog voda. Koji su simptomi kada on zaglavi?
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa kolima! Empty Re: Problem sa kolima!

Počalji od junior45 Sub 28 Dec 2019, 16:53

Preliva karburator..skini povratni vod sa karburatora,10 kljuc i izbij sve iz njega sa nekim ekserom ili tako nesto
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34901
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa kolima! Empty Re: Problem sa kolima!

Počalji od Slobodan Negic Sub 28 Dec 2019, 21:07

Nisam primetio da preliva, ne oseca se miris benzina, dizao sam haubu.
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa kolima! Empty Re: Problem sa kolima!

Počalji od YUgisa Sub 28 Dec 2019, 21:15

Gde si sipao benzin? Ja sam slicno prosao u julu. Vozio auto i samo zakucao tako na auto putu, poceo da trokira, detonira, gubi snagu. Kad napravim pauzu opet ide ok i onda posle nekog vremena opet u krug. Kad sam izvadio gorivo iz rezervoara, nije bilo apsolutno nikakvog mirisa, posle sipao ponovo gorivo i problem se vise nije desavao. Mislim da je bio problem da je benzin bio jako loseg kvaliteta i kako se greje rezervoar sto zbog kruzenja goriva sto zbog izduva, to jos steti benzinu i losije radi.

Mislim nisu velike sanse za ovo, ali po tome kako si opisao mi jako lici na moje iskustvo.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa kolima! Empty Re: Problem sa kolima!

Počalji od Slobodan Negic Sub 28 Dec 2019, 23:52

Sipao sam na Nisu, na istoj pumpi kao i u vecini slucajeva. Moram takodje priznati da sam i ja primetio detonacije pri uzbrdici, posebno tamo uz Bubanj Potok na autoputu ali to je bilo pri odlasku dok se ovo dogodilo pri povratku. Jako je cudan taj rad motora u tom trenutku, na momente kao neko skripanje ali nije skripanje...Very Happy nemoguce je objasniti.
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa kolima! Empty Re: Problem sa kolima!

Počalji od YUgisa Ned 29 Dec 2019, 08:56

Ja sam na Euro Petrolu. Mada moguce da te zeza karburator ako mu smeta uzbrdica ali probaj i sipati drugi benzin.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61573
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa kolima! Empty Re: Problem sa kolima!

Počalji od Marko55A Ned 29 Dec 2019, 13:55

Prosle godine je kod mene dosao covek koji je imao plin i benzin, kada je bio u bosni sipao je jeftinije gorivo koje je na putu do srbije sagorelo elektronsku pumpu goriva a od samog pocetka je smanjio snagu za 30% uz cimanja uzrokovana detonacijama, kada cmo oprali rezervoar i zamenili pumpu auto je sasvim normalno radio.
Problem sa kolima! 20190619-210824
Evo slika tog goriva a miris je kao da je stajalo 15 godina.
Kod nas se dosta sipa lose gorivo sto sam se za kratko vreme i sam uverio uz slicne simptome pogotovu na uzbrdici.
Marko55A
Marko55A
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 36
Godina : 23
Lokacija : Požega
Datum upisa : 06.01.2019

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa kolima! Empty Re: Problem sa kolima!

Počalji od VPetar Ned 29 Dec 2019, 15:06

Cuo sam za takve simptome, ali meni se u Bosni uvek pokazao bolji kvalitet i plina i benzina Smile Mozda zavisi i od pumpe do pumpe tamo Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7282
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa kolima! Empty Re: Problem sa kolima!

Počalji od Slobodan Negic Ned 29 Dec 2019, 16:30

Ja sam sipao pre 20-tak dana 4l bosanskog benza, drug mi dao jer on vozi dizele a ostalo mu...mada to je odavno potroseno i bio je cist na oko, samo zuckaste boje za razliku od ovog nisovog sa zelenkastom nijansom. Verovatno je slucajnost ali da i to napomenem.
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa kolima! Empty Re: Problem sa kolima!

Počalji od Marko55A Ned 29 Dec 2019, 16:58

Meni se pre 20-ak dana desilo da je poceo da cima kada je vruc i kada je na vecem gasu nakon ciscenja karburatora i zamene pumpe bilo je malo bolje u pocetku ali nakon 100 km opet isto sve dok nisam skinuo filter goriva i zamenioga jer je povukao mulj iz rezervoara.
Problem sa kolima! IMG-20191129-113701how to fix your keyboard on laptop
Marko55A
Marko55A
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 36
Godina : 23
Lokacija : Požega
Datum upisa : 06.01.2019

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa kolima! Empty Re: Problem sa kolima!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu