Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)

5 posters

Ići dole

Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)  Empty Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)

Počalji od VPetar Čet 18 Jul 2019, 00:57

Da izdvojimo temu jer mislim da ima materijala, pa pozivam Sultana i ostale kolege koje su probale da napisu svoja iskustva i dela, naravno..

Mi smo danas probali prvi put i rezultati govore sami za sebe.. Cetkicom nanesena tecnost(stade mi mozak kako se zove, za farbanje kose se koristi, bocica iz Lilija) , obmotano providnom folijom i ostavljeno na suncu.. Gotovo posle sve par sati.. U pitanju je kutija za sivacu masinu, devojka je kao malo dete, i dalje ne veruje kako treba stvarno da izgleda plastika.. Posto je proba uspela, sutra ostatak plastika na tretman Smile

Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)  48310799286_275cb18a2e_c
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7288
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)  Empty Re: Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)

Počalji od VPetar Čet 18 Jul 2019, 20:34

Konacan rezultat:

Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)  48315478887_7c8c0ed304_c

P. S. sad vidim da je slikano bzvz, sve je belo kao gornji deo na prethodnoj fotografiji Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7288
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)  Empty Re: Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)

Počalji od YUgisa Čet 18 Jul 2019, 21:30

Super izgleda, ali za nas koji ne farbamo kosu moras nam saznati kako se tacno zove ta tecnost Laughing

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)  Empty Re: Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)

Počalji od dimmu Čet 18 Jul 2019, 22:28

Ovo je bas ekstra. Bukvalno kao novo aplauz
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)  Empty Re: Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)

Počalji od VPetar Čet 18 Jul 2019, 23:14

https://shop.lilly.rs/srpski/proizvod/lilly-hidrogen-12-120ml-82

Izvolte Very Happy Ja farbam i kosu, steta sto ne moze pistoljem 😂
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7288
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)  Empty Re: Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)

Počalji od YUgisa Čet 18 Jul 2019, 23:21

Kad ces probati nesto od Zastavinih plastika? Smile

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)  Empty Re: Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)

Počalji od VPetar Čet 18 Jul 2019, 23:24

Kad dodje na red hahhaha
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7288
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)  Empty Re: Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)

Počalji od Slobodan Negic Čet 18 Jul 2019, 23:27

Već sam pisao svoje pozitivno iskustvo izbeljivanja sa hidrogenom samo sa jacim procentom nego sto se moze kupiti u drogerijama. Uspesno je vracena belina pozadini od cajgera koja je bila prakticno zuta. Tako da veliki plus za ovaj postupak Smile
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)  Empty Re: Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)

Počalji od VPetar Čet 18 Jul 2019, 23:29

Znam, zato sam odvojio temu da bude na jednom mestu.. Ako ti nije tesko napisi gde si kupio itd Smile
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7288
Godina : 30
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)  Empty Re: Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)

Počalji od Sultan Pet 19 Jul 2019, 14:07

Ja sam kao sto znate,probao sa tim istim sredstvom,Hidrogen peroksidom,12%,da sredim blago pozutelu posudu za tecnost za pranje vetrobranskog stakla.
Iskustva su pozitivna iako je sama posuda svega mozda 3-4 h bila izlozena suncu.

Sve pohvale za sredjivanje kutije za sivacu makinu. Ja pretpostavljam da je postolje tj dno kutije najvece promene pretrpelo.
Ali ako je ceo poklopac,tj najveci deo kofera transformisan posle tretmana,onda tek skidam kapu.

Sredstvo se zove Kao sto tekoh ,Hidrogen Peroksid,i u stvari je "ra,vijach" za boju za kosu, a zovu to sredstvo Hidrogen krem,ili emulzija, i ima ga u drogerijama i specijalizovanim dobavljackim firmama/radnjama koje dobavljaju frizerski materijal,a u vecim pakovanjima,tako da mozda izadje malo povoljnije...bude u jacini tipa 6,9,12%...

https://www.svezakucu.rs/www/gomobile/msingleitem_buy.php?id=74368&hidrogen-krem-12

Sam H.Peroxid je odprilike koezistencije kao redji tecni sapun,onako blago kremast,tako da se u sustini moze dobro naneti na plastiku koja treba da se istretira...

Ostatak procesa je,da tretirano mesto uvek bude "premazano" H.P.-om,da ne ostanu linije,pruge strafte neobradjenih  delova...da bude umotano u celofansku foliju ili zatvoreno u providnu plasticnu kesu i tretirano UV zracenjem..
Sunce ili UV lampa su najcesci izbor...

Iz prilozenog i oprobanog,proizilazi da nije prevara sa Youtuba...

Naughty  eto nama metod za obnavljanje plastike u Zastavinim vozilima...

Meni nesto pozuteo enterijer,sad je vec u oker nijansi... Rolling Eyes Laughing

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)  Empty Re: Vracanje plastike u mladost ( izbeljivanje)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu