Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju

+3
Flegma
Sultan
chakla021
7 posters

Ići dole

Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju Empty Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju

Počalji od chakla021 Sub 11 Maj 2019, 16:24

Pozdrav. Da li je neko na yugu ugradjivao novi tip prekidace na stari tip instalaciju? Ako jeste da li je voljan da mi pomogne oko toga gde koja zica ide ili da postavi sliku? Hvala unapred.

chakla021
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Lokacija : Sremski Karlovci
Datum upisa : 24.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju Empty Re: Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju

Počalji od Sultan Sub 11 Maj 2019, 17:07

Instrument tabla jeste drugacija,i prekidaci su ubodni,umesto preklopni,ali ako imaju isti broj pinova z buksne,onda ne bi trebalo da bude nekih problema...
Onoliko koliko ja to laicki kapiram.
Jedino sto moras polako da svaki stari prekidac demontiras i pri tom da zapises koja zica je isla na koji pin...i da snopove zica na primer belom izolirkom obelezis i hem olovkom napises kom prekidacu koji snop odgovara.
Dalje,ako su dzekovi za nove prekidace drugaciji a verovatno da jesu,moras nabaviti te dzekove i buksne prepakovati po redosledu dobro vodeci racuna sta gde ide.
Mukotrpan ali izvodljiv posao pretpostavljam...
Naravno da to posle treba sve lepo spakovati ...i tablu i nosace prekidaca i same ubodne prekidace...

Ali najbolje da "starije" kolege potvrde opovrgnu ili poprave

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju Empty Re: Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju

Počalji od chakla021 Sub 11 Maj 2019, 19:41

Imam sve što je potrebno, prekidače i faston papučice. Svetla i ventilator sam povezao, ostalo ne umem.

chakla021
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Lokacija : Sremski Karlovci
Datum upisa : 24.12.2016

Nazad na vrh Ići dole

Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju Empty Re: Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju

Počalji od Flegma Ned 03 Jul 2022, 21:59

chakla021 ::Imam sve što je potrebno, prekidače i faston papučice. Svetla i ventilator sam povezao, ostalo ne umem.
jesi li uspio na kraju da povežeš?

Flegma
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 38
Lokacija : Zvečan - Kotor
Datum upisa : 07.03.2022

Nazad na vrh Ići dole

Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju Empty Re: Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju

Počalji od junior45 Pon 04 Jul 2022, 04:11

Ja jedini problem vidim sa prekidac za sva 4,ostalo se svi lako prevezu
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34961
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju Empty Re: Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju

Počalji od Lazarevic Sub 11 Feb 2023, 17:43

Pozdrav drugari imam problem imam yuga 55 nabavio sam dig tablu iz in modela 07 08 god i sada me muci kako da povezem prekidace st na nt sta i gde ide ima li neko šemu?

Lazarevic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 17
Datum upisa : 28.01.2023

Nazad na vrh Ići dole

Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju Empty Re: Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju

Počalji od Pavle Filipović Čet 23 Feb 2023, 18:24

Ja ne umem da ti pomognem oko toga tehnički, ali mogu da ti rešim taj problem što kažeš da ga imaš. Vrati originalni sat na mesto i problem će nestati🤩

Ako ne možeš da naučiš napamet u kom stepenu, pri kojoj brzini je na koliko obrtaja, kupi Teleoptikov obrtomer i poveži. 40 do 50 evra se kreću cene, ako neko prodaje. Ili onaj kineski sivi ako voliš kič, ako je uopšte tačan taj.
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju Empty Re: Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju

Počalji od dimmu Pet 24 Feb 2023, 01:46

To ti je isto kao da imas negde lufta i zamenis deo sa drugim za koji ti trebaju neke manje prepravke i dodje ti neko i kaze 'Ne znam kako da ti pomognem oko toga ali bolje ti vrati to sto ima praznog hoda, nema tu sta da se patis. Samo teraj dok ide'.


Stari Tip
Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju 233 Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju 234 Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju 235 Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju 236 Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju 237 Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju 238 Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju 239

Novi Tip
Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju 1 Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju 2 Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju 3 Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju 4 Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju 5
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3905
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju Empty Re: Novi tip prekidaci na stari tip instalaciju

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu