Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

+4
Pedja
YUgisa
Miljan
Viljuska
8 posters

Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od Viljuska Pet 08 Maj 2009, 20:36

Da li je moguce ugraditi servo volana u Yuga ili Keca? Od kojih kola odgovara i koliko bi kostala takva opercija?
Isplati li se uopste?
Viljuska
Viljuska
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 3
Godina : 56
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Re: Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od Miljan Pet 08 Maj 2009, 21:34

Moze, letva od Regate, krajevi spona od Pande, a pumpu mozes od bilo kog auta, najbolje sto manja i mora da se pravi dupla remenica za kais.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Re: Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od YUgisa Sub 09 Maj 2009, 07:54

Evo i ja malo da se ukljucim, pricao sam nesto sa Adminom o mogucnosti ugradnje eletricnog serva, usutini trebalo bi samo letvu prepraviti...

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Srv2

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Srv1

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Srv3

Ali javice se jos Admin u vezi toga kad dodje na forum Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Re: Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od Viljuska Sub 09 Maj 2009, 23:26

Super bi bilo ugraditi servo na yuga ili keca, jos ako to nije velika investicija...

Ne mogu da shvatim bisere iz Zastave, da tek sada, posle 30 godina Kec i Yugo imaju obrtomer, sad kad ih vise ne proizvode. Znam masu ljudi koji su stavljali razne cajgere, pa i ja sam u Yugo 60 EFI budzio cajger od Lade.

Zato i kopam i trazim varijantu da nekako nabudzim servo, ali da to bude kako treba, jel cajger moze i ne mora da radi, a ako upravljanje zakaze, odo ja u banderu.... Swerve
Viljuska
Viljuska
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 3
Godina : 56
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Re: Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od Pedja Ned 10 Maj 2009, 18:18

Da su proizvodili jos 30 godina, bilo bi fabricki sa servom... Laughing Salu an stranu, Miljan je sve rekao sto se tice ugradnje standardnog (hidraulicnog) serva, jedino mislim da ti treba onda i nosac za pumpu, posuda za ulje, neka creva...

Mene interesuje misljenje drugih clanova, moze li elektricni servo iz Punta (kao ovaj sa slika iz Yugisine poruke) da se stavi na Yuga? Koliko vidim, cela skalamerija je smestena ispod volana, u kabini. Sem signala sa pinjona (podatak o brzini) i napajanja, ne znam da li mu treba jos nesto povezati? I da li bi uopste stao?

Naravno, onda bi trebao i jaci alternator, jer on zna da povuce struje.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Re: Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od djzecky Ned 10 Maj 2009, 23:08

Ako bi ovo moglo da se ubudzi to bi bilo mnogo dobro ali cisto sumnjam,ver bi vec neko to uradio. Polovan el.motor serva za Punto II se moze naci za 250-300eur, ortak menjao na svom Puntu pre 2 meseca.
Koliko bi kostala cela ta investicija na Zastavi da se promeni jos+ sve sto treba bounce
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Re: Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od Pedja Pon 11 Maj 2009, 02:19

Ne mora da znaci da bi neko to uradio. Wink Jako je malo Yugica koji imaju BILO KAKAV servo volan, koliko sam prato forume, mozda 2-3 mogu da se setim, a to je jako malo napsram broja "sredjivanih" Yugica (i ostalih Zastava automobila, ne racunam naravno Floridu, jer neke imaju fabricki servo, a Z-10-imaju sve). Druga stvar sto ljudi beze od ovog resenja je jer je elektronsko, a ovde se mnogi plase i elektronskog ubrizgavanja goriva, a ne ovakvih stvari. Wink Onda, treba mu verovatno signal o brzini (zbog funcije city servo koja se iskljucuje na 60km/h), moguce je da ima i neki "ECU" za ovo, jer na Puntu ima lampica koja zasvetli kad sa servom nesto nije u redu (a mozda je to i integrisano na sam servo).

Ali, i investicija bi bila preko 250-300e sigurno jer nije samo elektromotor, vec ceo taj sistem na letvi (vidi prvu sliku iz Yugisinog gornjeg posta). I, opet kazem, alternator. Nego, nesto je velika ta suma, pa koliko kosta ceo stranac?

Da nije kojim slucajem ostao stari motor tvom ortaku (ako ga nije bacio/ostavio u servisu)? Sumnjam, ali ako kojim slucajem jeste, par fotki bi dobro doslo. Smile Jer one dve slike su sve sto sam ja uspeo da nadjem (a YUgisa da postavi Very Happy ).

Sama duzina letve ne bi bila toliki problem, mislim da bi se mogla produziti ili skratiti kod svakog ko zna da vari. Ali me brine da li bi sve to stalo ispod volana i da vozac moze komotno i dalje da sedi, da ne smeta nogama itd. A ako se povezuje na ECU motora, onda mozemo odmah da batalimo ideju. Wink

edit: Konsultovao sam se sa Miljanom (s kim bih drugim Very Happy ) oko ovoga, posto mi je rekao da se prilikom dijagnostike ocitavaju i kvarovi servo volana i motora, znaci da vrlo verovatno volan jeste povezan sa ECU-om (torque senzor je povezan). Sad E, sad, nije iskljuceno da ima nacina da se "zaobidje" i taj senzor i povezivanje s ECU-om, ali sve sto o tome budemo pricali moze biti samo napamet.


Poslednji izmenio Pedja dana Sre 28 Okt 2009, 02:43, izmenjeno ukupno 1 puta
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Re: Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od YUgisa Pon 11 Maj 2009, 16:37

http://www.cbc.rs/forum/viewtopic.php?f=155&t=7268&start=2325

Jedna tema sa drugogo foruma, u putanju je CBC. Radi se o pravljenju jednog BMWa ali na pocetku ove strane sto sam postavio i nekoliko nardnih ima dosta o ugradnji serva pa nije na odmet da se procita Wink Usutini je i tu potraga za eletricnim servom sto manjih dimenzija sa samostalnim ECUom tj verzija kojoj je bukvalno skoro samo napajanje potrebno za rad Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Re: Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od djzecky Pon 11 Maj 2009, 22:26

@ Admin
Na zalost stari motorcic je ostao u servisu
djzecky
djzecky
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1098
Godina : 40
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 13.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Re: Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od Pedja Pon 11 Maj 2009, 22:45

Tako sam i mislio, verovatno ih repariraju...
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Re: Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od Pedja Čet 25 Feb 2010, 02:45

Malo da osvezim temu...

Trazio sam po internetu dosta toga na temu elektricnog serva (pre svega Puntovog), i saznao sam sledece.

Servo ima SVOJ ECU. Ne znam sa cim je sve povezan. Znam da mu treba podatak o brzini, izvodi ka prekidacu za City mod, i ka 2 kontrolne lampice (za ukljucen City mod i za kvar na servu), i naravno, ka motoru serva i za napajanje. Ovo me navodi na zakljucak da bi servo mogao da funkcionise i samostalno, ali nisam siguran, a konkretan odgovor i dalje nisam pronasao. Sto se tice teme sa CBC foruma, vidim da elektricni servo i nije tako redak, da ga imaju Corsa B i C, Stilo, Punto i jos neki Fiati... I koliko sam primetio, svi koriste svoj ECU.

Ono sto sam siguran jeste da, da bi taj servo radio, morala bi se cela puska volana napakovati sa tog auta-donatora, sto znaci prilicno budzologije.

Medjutim, ima jos jedna zanimljiva ideja: elektro-hidraulicni servo. Kao sto mu ime kaze, to je nesto izmedju elektricnog i klasicnog hidraulicnog. Koristi letvu kakva treba za hidraulicni, a pumpa je elektricna, uglavnom montirana na posudu sa uljem. Ono sto nisam siguran je, da li ta pumpa radi sve vreme dok radi auto, ili samo kad se pomera volan. U prvom slucaju, ovo bi bilo lako za montazu i povezivanje, ali bi se verovatno negativno odrazlio na trajanje pumpe. Drugo resenje je po mom misljenju verovatnije, ali to opet znaci senzore koji registruju pomeranje volana (opet zamena puske), aktiviraju pumpu u jako kratkom vremenskom roku, potreba za dodatnom elektronikom, itd. Inace, ovo resenje sam primetio da koriste noviji manji modeli iz VW grupacije-VW Polo, Seat Ibiza, Skoda Fabia, Audi A2...

Jos malo slika ovog iz Punta.

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Th_punto Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Th_volan Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Th_motoriecu
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Re: Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od Pedja Pet 04 Jun 2010, 13:33

Nove informacije. Smile

Ovaj iz Punta po svoj prilici ne moze da se koristi, izgleda da bez glavnog ECU-a od Puntovog motora nema nista. Sad

Medjutim, na netu ima gomila kola na koje je stavljen elektricni servo iz Corse C. Njemu treba takodje signal od ECU-a motora, ali se moze naci neka vrsta piggybacka (Ebay i slicni sajtovi), koji je u sustini mala kutijica koja se vezuje na servo i ima potenciometar da sami podesavate lakocu volana. Jedino jos ostaje da se to sve fizicki nagura i da se stavi alternator malo jaci. Smile

Jedan primer, kad nadjem jos, postavicu.

http://fastgolf.org.uk/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=14

edit:

http://vwcaddy.bravehost.com/

Klikcite NEXT da biste videli nastavak...
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1848
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Re: Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od Draga Sub 26 Jun 2010, 12:21

Ne bih se igrao sa takvim stvarima,ipak je to upravljacki sistem i verovatno ne bi to funkcionisalo 100%.Jugo nije tezak na volanu da bi mu ugradjivali servo.Jeste zanimljivo i vetovatno lakse za voznju ali i rizik.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Re: Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od MATA Ned 18 Jul 2010, 22:19

upravo sam u fazi spajanja el.servo volana u yuga. Mehanički sam ga spojio međutim malih prepreka ima sa strujom! javim vam dalje!

MATA
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 2
Datum upisa : 18.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Re: Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od Draga Pon 19 Jul 2010, 15:25

Od kog auta si uzeo servo,daj neku sliku?.
Draga
Draga
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 93
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Re: Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od valsorimkaran Pon 04 Okt 2010, 02:10

koliko ja znam da je Zastava imala u dotatnoj opremi kada su uitanju koral in-ovi sa Peugotovim motorom,servo uredja koji je kostao kao dodatna oprema 43000 dinara. ne mogu da se setim gde sam to procitao.... ali se cene dobro secam Smile
valsorimkaran
valsorimkaran
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 205
Godina : 35
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 02.10.2010

https://www.facebook.com/valsorimkaran

Nazad na vrh Ići dole

Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako? Empty Re: Ugradnja servo volana u Yuga, Keca, kako?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu