Zaribale sarke vrata!

+3
YUgisa
slobokv88
Slobodan Negic
7 posters

Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Zaribale sarke vrata!

Počalji od Slobodan Negic Uto 29 Jan 2019, 00:13

Zdavo forumasi! Imam sarke za vrata koje mi stoje godinu dana. Za to vreme totalno su zapekle, ne mogu da se pomere iz polozaja u kome su ostale. Vidi se da su korodirale tamo gde se nalazi onaj bolcni. Pokusao sam sa wd spejom da ga dobro natopim na tom mestu medjutim nece ni da cuje. Imate li neki predlog kako da ih razradim posto planiram da ih montiram uskoro Z ?
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od slobokv88 Uto 29 Jan 2019, 02:09

Cim su toliko zapekle 90% ce imati lufta kada ih razradis.Imao sam istu muku kao ti.
Stegni u stegu jedan kraj sarki a drugi kraj uhvati nekim steznim altom,rcimo uzmi rocangle ili
neke papagajke i razmrdaj to.
Nakvasi ih dobro uk uljem ako ne pomaze wd. Posle malo ubedjivanja trebalo bi da se razrade.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od YUgisa Uto 29 Jan 2019, 07:56

Mozes probati da ih potopis na dan dva u antirostu, sipas u neku kanticu, ubacis i zatvoris kanticu.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od Sultan Uto 29 Jan 2019, 10:18

Ili ih prvo potopi u rastvor esencije,soli i malo destil vode,da prenoci( kiselina ce izujedati sve sto je rdja,veruj mi),sutradan u rastvor sode bikarbone i vode,pa u naftu,ali ne u Eurodizel vec bas naftu,trebalo bi da se dovoljno naulji da moze da se razmrda. Ali sto kolege kazu,ako je sarka toliko korodirala,pitanje je da li ce i koliko lufta imati.
Nisam siguran da li se iz tih sarki moze izbiti bolcna izbijacem,pa da se finom smirglom obradi unutrasnjost sarke tj rupe i sama bolcna,do poliranja,a ako se desi da je bas mnogo otislo materijala,onda ne znam,neka biksna mozda? Mada ne verujem da toliko moze da se pojede,obicno to bude samo povrsinska "lepak" korozija...
Pa sve ponovo sklopiti ali da se fino podmaze,da se ponovo to isto ne desi,i slobodno celu sarku namazi komplet u tovatnu mast,pa zamotaj u pakpapir ili tako nesto...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od slobokv88 Uto 29 Jan 2019, 10:37

Radio je moj brat reparaciju sarki,ne secam se da li je izbijao bolcni ili razbusivao.
Za novi bolcni je koristio telo ventila sad da li je bio izduvni ili usisni neznam ,i to je trajalo godinama .Sarke su kod zastavinih vozila jako lose resene ,svaki auto koji sam imao prilike da vidim imao je lufta na sarkama. To moze toliko da se pojede da bukvalno ne mozes lepo vrata da zatvoris.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 35
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od Sultan Uto 29 Jan 2019, 10:46

Mhmmm,telo ventila je jako dobra zamisao...dobar i jak celik prakticno nepoderiv. Ja sam to obicno pravio od prohromskih srafova dugog tela okrugle glave na krst ili minus,a da je navoj pri samom vrhu,odsecem sto mi ne treba,ali verovatno je ventil bolja solucija...
Mada mislim da osovinica tj bolcna moze da se izbije i zameni,ja bih stavio novu...
https://www.kupindo.com/Automehanika/10033873_Osovinica-sarke-vrata-Yugo
A nije ni skupo,i jos je orginal,nema sta da se pravi...

Samo,sarke na Zastavama su prilicno kompaktnei snazne,al zato i korodiraju ako se ne podmazuju ,ne smeju suve da ostanu...da vidis kako je na Sanderu,da vristis od smeha...bar ja imam utisak da ce sad pa sad da se odvale,ali ima logike,jer,sto manje materijala se tare izmedju tela sarke i bolcne,utoliko manja mogucnost,u jednu ruku,da dodje do "izjedanja" materijala i lufta,mada opet...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od Slobodan Negic Uto 29 Jan 2019, 16:51

Uspeo sam da ih razradim. Stavio sam jedan kraj u stegu, naspricao wd-a, i cukao drugu stranu sarke...jedva su krenule da se mrdaju, onda ponovo wd i tako mnogo puta...na kraju se razradise super mada imaju po malo lufta, ne mnogo ali ipak imaju i to ove sa vozackih vrata tj. na njima je ugravirano slovo L pa pretpostavljam da su to sa leve strane.
Ne znam sta da radim...da li da jurim resenje za taj mali luft ili to nece praviti veliki problem. Inace, ove druge dve, na kojima nema utisnuto nikakvo slovo pa pretpostavljam da su sa suvozacevih vrata, skoro da nemaju lufta.
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od Sultan Uto 29 Jan 2019, 17:26

Sila boga ne moli...
Extra,pa dobro,bar znas da mogu da posluze,al bar ih naftiraj da ne korodiraju dalje,jer WD40 ispari posle nekog vremena...
Dobro je sto si ih razradio,ali definitivno bi trebalo da pocistis svu garez rdju iz sarki,iznutar,da se proces ne nastavi...zato probaj da ih rastavis i konkretno i korektno odradis.
Da se rdji mame namamis...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od dimmu Uto 29 Jan 2019, 17:35

Nisam strucnjak kako da resis luft ali mali savet dok su sarke napolju bolje sada resi luft nego kada bude veci kasnije montirano sve na vratima.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3895
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od Slobodan Negic Uto 29 Jan 2019, 20:57

Slazem se da je bolje sada rešiti taj luft ali ne znam kako to da odradim tj. pretpostavljam da bi to morao strugar da uradi tako sto premeri unutrasnji precnik rupe kroz koju prolazi bolcni i napravi novi, međutim tesko je naci nekoga ko bi se bavio time.
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od ZAC Uto 29 Jan 2019, 21:14

Pa sultan ti je nasao oglas za nove bolcnove, i to za 10 dinara komad...ne razumem u cemu je problem, poruci odmah ..i kada stignu izbijes stare i nabije nove.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od Slobodan Negic Uto 29 Jan 2019, 22:50

Sorry, nisam video link:)
Znaci, pojede se bolcni u sarci a ne materijal u koji ulaze bolcni? Ja sam mislio da je obratno.
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od Sultan Sre 30 Jan 2019, 15:30

Stare  se ( pojede trenjem), verovatno i jedno i drugo,ali posto te sarke nisu radile,nisu se mrdale,onda se materijal sarke nije mogao pojesti pokretanjem sarke,vec iskljucivo korozijom..
E sad,kad budes rastavio sarku na njene "proste faktore", sve lepo ocistio i namontirao nove bolcne,mislim da ce te sarke verovatno imati jako malo lufta,ako i uopste. Potrebno je dobro ocistiti koroziju unutar sarki,gde su se zalepile stare korodirale bolcne,ako su korodirale...i kad se bude sklapalo,dobro podmazati,i spolja i iznutra,i naravno ako ih ostavljas negde da se nadju,eto opet,preporucujem ti da ih umotas u papir,i tako zamascene ostavis na sigurno,u suvo...tavance,garazu,podrum...nemo na livadu.
Laughing Laughing
Btw,veoma pozdravljam zelju i volju da sredis te sarke,s obzirom da su nove dzabalesku...i ja se isto tako dohvatim skoro pa corava posla,bar po nekima,i kad sredim nesto da valja,nekako se bolje osecam. Cak i ako poduhvat ne uspe,osecaj vrednosti zafatka ostaje posve isti,jer je bitan i trud&rad a ne samo krajnji produkt...

Inace ti je Zaga1 na Kupindu bas dobar covek,svasta sam pokupovao od njega,i sve stizalo na vreme,cak me je i zvao vise puta oko dogovora,i sve je stizalo expres i tacno ono i onako kako je u oglasu , pa prelistaj sta sve ima u ponudi,mislim da ce ti se svideti i vise stvari sem te bolcne iliti osovinice sarke..

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7059
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od Slobodan Negic Sre 30 Jan 2019, 22:45

Hvala ti Sultane na savetima Z Prelistao sam sve predmete Zage1, ima jako puno stvarcica koje bi mi trebale tako da cu svakako poruciti nesto u skorije vreme.
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od Kibros128 Pon 01 Mar 2021, 15:03

Drugari, nisam znao gde bi bilo adekvatno da pitam za problem pa sam izabrao ovu temu jer se problem tice sarki. Na zastavi 128 imam problem taj sto su vrata pocela da "zvacu" jer se izlizala ona osovinica koja prolazi kroz sarke. Da li neko zna kako bih mogao da resim taj problem i da li moze da se nabavi samo ta osovinica? Pozdrav

Kibros128
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 58
Datum upisa : 01.07.2020

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od ZAC Pon 01 Mar 2021, 16:31

Izbijes staru osovinu, premeris potrosenost glavcine sarke, kod strugara napravis novu osovinu po otvoru na sarci.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od Kibros128 Pon 01 Mar 2021, 16:36

Hvala, to sam i mislio da uradim jer nova da se kupi nema...

Kibros128
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 58
Datum upisa : 01.07.2020

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od ZAC Pon 01 Mar 2021, 16:38

Na zalost..verovatno nema.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zaribale sarke vrata! Empty Re: Zaribale sarke vrata!

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu