Yugo 1.1 lose ide, dizelise, puca...

2 posters

Ići dole

Yugo 1.1 lose ide, dizelise, puca... Empty Yugo 1.1 lose ide, dizelise, puca...

Počalji od Pedja Ned 03 Maj 2009, 16:43

Ovih dana me bas "krenulo"... Sad

Sve je pocelo kad sam izvukao sipku da proverim ulje i video da ima vise ulja nego sto sma sipao (cak iznad maximuma). Omirisim-smrdi na benzin. Posumnjam na pumpu za gorivo, ali se ispostavi da je membrana kao nova. Pitam majstora, kaze, moguce da je igla plovka u karbu ('ebem li ga kako to ima veze, mozda neko zna da objasni), ok, kupim iglu, i ulje i filter za ulje, da ne vozim na onaj buckuris. I sve to zameni majstor i onda krene "veselje"...

Upalim auto, nesto cudno zvuci, pomislim, aj, mozda je ovaj stelovao karb, i krenem. Auto ide k'o mrtav konj. Svestan sam da je to stock 1.1, ali ipak, ide losije nego pre. Pitam ja majstora sto to, on kao, cini ti (mi) se. Pa jbm musunce, vlajda poznajem svoj auto toliko da znam kako je pre isao. OK, progutam i to da mi se mozda i cini i odem kuci. Ugasim auto, izvucem kljuc, a motor i dalje radi, dizelise. Posle 5 sekundi stane. Tu se vec iznerviram, upalim opet i nazad kod ovog. Pita on, koji je benzin, kazem ja, obican olovni, kaze on, vozi dok ne potrosis taj i sipaj bezolovni. Pa jbm mu sve, kako do sad nije to radio, pa kao, mozda je ovo neka losa tura (cisterna) bila. Od sad cu mu sipati iskljucivo bezolovni (ne znam ni ko me terao da uspem ovo Pooh , tj.usula keva Doh ), ali ne verujem da je samo to.

Vrhunac je bio danas, sednem, okrenem kljuc i cujem nesto kao pucanj, eksploziju. Okrenem opet kljuc, zavergla i upali. Odmah odem kod "majstora", kaze on, nesto oko paljenja je verovatno, vozi dok ne crkne to sta je, da ne menjam na pamet. Cekic Doh

Samo cekam da vidim sta je sledece, i nadam se da mi od svog tog dizelisanja nece popucati klipovi, jer je par puta nastavio rad i po 10s.

Primetio sam i da nesto "ne dimi dovoljno" na auspuh, mozda i smesa nije dobro nastelovana. I nema onaj karakteristican miris izduvnih gasova.

Sta mi savetujete, sem da menjam majstora (sto cu 100% uraditi)? I da ne bude savet "stavi EFI" ili "vozi na plin". Wink Nadam se da cu uskoro staviti dvogrli, ali ne znam hoce li to resiti sve moje probleme.
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1 lose ide, dizelise, puca... Empty Re: Yugo 1.1 lose ide, dizelise, puca...

Počalji od Miljan Ned 03 Maj 2009, 17:01

Smesa je lose nastelovana, najbolje da sredis karb i da ga lepo nastelujes, ali ako ces vec da stavljas dvogrli, onda samo nasteluj taj i proveri ugao paljenja.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1 lose ide, dizelise, puca... Empty Re: Yugo 1.1 lose ide, dizelise, puca...

Počalji od Pedja Ned 03 Maj 2009, 17:10

OK, hvala, a kako da proverim i nastelujem ugao paljenja? Tj.kako se to radi? Ako je od znacaja, elektronsko je paljenje, sa bugarskim komutatorom. Doh
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1 lose ide, dizelise, puca... Empty Re: Yugo 1.1 lose ide, dizelise, puca...

Počalji od Miljan Ned 03 Maj 2009, 17:22

Stroboskopom.
Ili grubo mozes da proveris tako sto postavis motor na repere (10 stepeni) skines razvodnu kapu, ruku i onaj poklopac ispod nje i pipci rotora i statora u razvodniku treba da se poklapaju.

Ako se ne poklapaju, otpustis razvodnik malo (kljuc 13) i zakrenes ga da se poklope pipci, stegnes i to je to.

Nije idealno 100% tacno kao sa stroboskopom, ali je prilicno tacno.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1 lose ide, dizelise, puca... Empty Re: Yugo 1.1 lose ide, dizelise, puca...

Počalji od Pedja Ned 03 Maj 2009, 17:32

Hvala, ova "dundjerska" metoda sa poklapanjem pipaka me zanima, jer stroboskop nemam. Samo, kako da postavim motor na repere?
Pedja
Pedja
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1850
Godina : 35
Lokacija : Zrenjanin-Novi Sad
Datum upisa : 05.03.2008

https://zafc.forumsr.com

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1 lose ide, dizelise, puca... Empty Re: Yugo 1.1 lose ide, dizelise, puca...

Počalji od Miljan Ned 03 Maj 2009, 17:50

Ubacis u cetvrtu ili petu i guras auto dok se ne poklopi reper na remenici radilice sa oznakom za 10 stepeni na poklopcu zupcastog kaisa.

Ili sa druge strane, kroz onu rupu na zvonu menjaca, ispod termostata, da se poklopi reper na zamajcu sa oznakom za 10 stepeni na zvonu menjaca.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1 lose ide, dizelise, puca... Empty Re: Yugo 1.1 lose ide, dizelise, puca...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu