usisna grana za dvogrli karburator

+2
ZAC
slobokv88
6 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

usisna grana za dvogrli karburator - Page 2 Empty Re: usisna grana za dvogrli karburator

Počalji od slobokv88 Čet 20 Sep 2018, 17:05

To majstore, hvala ti.Merio si osovinski tj od centra do centra rupe?
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

usisna grana za dvogrli karburator - Page 2 Empty Re: usisna grana za dvogrli karburator

Počalji od junior45 Čet 20 Sep 2018, 17:41

Da,od centra do centra..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

usisna grana za dvogrli karburator - Page 2 Empty Re: usisna grana za dvogrli karburator

Počalji od Sultan Čet 20 Sep 2018, 17:54

Mister ZAC,sta tacno polirate? Da li je u stanju ta masina da polira specijalno staklo za veca sociva? Imao sam plan da napravim teleskop,i nasao gde mogu da nabavim potrebne delove,ali nigde nisam pronasao ko moze da mi ispolira staklo glavnog sociva za teleskop...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

usisna grana za dvogrli karburator - Page 2 Empty Re: usisna grana za dvogrli karburator

Počalji od ZAC Čet 20 Sep 2018, 20:06

Kakvo je to socivo? Konkavno ili konveksno? kog je precnika?

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

usisna grana za dvogrli karburator - Page 2 Empty Re: usisna grana za dvogrli karburator

Počalji od Sultan Pet 21 Sep 2018, 06:12

Moram da potrazim po starim podacima,ali to je za sada prosto nemoguce,posto su diskovi u nekoj pd 70-ak kartonskih kutija slaganij jednu na drugu po tezini,pa su gramofonske ploce i diskovi verovatno negde nisko zatrpane/ni...ako nadjem,nadjem...
Slobo,si uspeo u doradi ploce? Interesuje me kako ce raditi. Znam da mi je kolega nesto pricao kako je vozio na plin i nesto spalio/sprzio karb,nisam siguran da sam ga razumeo,sta je moglo da se tu moglo spaliti al ajde...a koliko sam ja shvatio,tebi plin sad ulazi manje vise direktno u usisnu granu i ne ide preko karba,tako da ne moze da ga osteti ni na koji nacin

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7065
Godina : 45
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

usisna grana za dvogrli karburator - Page 2 Empty Re: usisna grana za dvogrli karburator

Počalji od slobokv88 Pet 21 Sep 2018, 08:11

Napravio sam tehnicki crtez i model prema kome ce se praviti ploca. Cekam da stigne materijal pa da drugar napravi plocu. Trebalo bi tokom sledece nedelje da bude gotovo. A dok ploca ne stigne ja moram da spremim duze brezone za usisnu granu i da nekako ove postojece skinem.Ja mislim da ce efekat biti slican kao kad se ubusi karburator za plinske uvodnike. Jer kod buaenog karburatora plin dolazi odmah iznad leptira a sa ovom plocom bice ulaz plina odmah ispod leptira.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

usisna grana za dvogrli karburator - Page 2 Empty Re: usisna grana za dvogrli karburator

Počalji od junior45 Pet 21 Sep 2018, 08:41

Verovatno ce trebati da se presteluje
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

usisna grana za dvogrli karburator - Page 2 Empty Re: usisna grana za dvogrli karburator

Počalji od slobokv88 Pon 01 Okt 2018, 18:47

Moja zamisao ipak ne funkcionise. Probali drugar i ja da montiramo onaj uzorak sto sam ja pravio
da nebi zeznuli onaj komad aluminijuma ako ne funkcionise. Izvrnuli smo one brezone za oko 10 mm i montirali plocu ispod kaburatora. Desava se da radi vrlo neravnomeno a ler gas nema sanse da se usteluje. Na dodavanje gasa reaguje bolje nego na benzinu,postize obrtaje za tren oka,ali ler je katastrofa.Probali smo i sa stelovanjem dotoka plina i na srafu za ler i nema sanse da se usteluje.Kada skoro skroz zavijemo dotok nekako i radi ali kao da detonira i neravnomerno radi i gusi se pri dodavanju gasa jer nema dovoljno plina. Kada odvrnemo dotok lepo prima gas i pod gasom radi solidno ali cim se pusti gas auto se gasi jer nema ler.Plinadzija mi je rekao da dotok plina mora biti iznad leptira ali ja hteo da probam ovo i ispade da nevalja.
Napravicu mesac sa dva ulaza za plin za svako grlo posebno pa cu sa njim probati jer jos uvek koristim onaj sa jednim ulazom.Da,zaboravih da kazem da smo probali i dovod plina direktno na usisnu granu i to je tek katastrofa kako radi,kao traktor. Toliko za sada.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

usisna grana za dvogrli karburator - Page 2 Empty Re: usisna grana za dvogrli karburator

Počalji od junior45 Pon 01 Okt 2018, 19:40

Rekoh ti ja,vakuum he jak u leru i mnogo goriva usisava
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

usisna grana za dvogrli karburator - Page 2 Empty Re: usisna grana za dvogrli karburator

Počalji od slobokv88 Pon 01 Okt 2018, 20:52

Jel moze neko ko ima mesac sa dovodom za svako grlo posebno da izmeri promer rupa na mesacu kroz koje plin ulazi u karburator. Kod mene je na jednom mesacu promer 27 mm a na drugom oko 20 mm. E sad ovaj sa uzim otvorima bolji je za voznju dok sa ovim drugim sa sirokim otvorima ima bolji ler i lepsi rad ali slabije vuce. Mislio sam da napravim sa otvorima oko 23-24 mm da bude izmedju ova dva nesto.
slobokv88
slobokv88
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 646
Godina : 36
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 06.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

usisna grana za dvogrli karburator - Page 2 Empty Re: usisna grana za dvogrli karburator

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu