Plinski sistemi na zastavinim automobilima

+7
YUgisa
dimmu
ZAC
jugota
Milos55
zmaj87
Zuty
11 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od zmaj87 Ned 06 Avg 2017, 12:18

Otvaram ovu temu gde cu nasim clanovima pomoci u resavanju nekih kvarova na ovim sistemima. Sve kvarove clanovi nece moci samostalno da rese jer namaju adekvatnu opremu ali dobar deo kvarova mogu samostalno da poprave...


Reli
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od Zuty Sub 19 Avg 2017, 09:52

Da li znas kolika potrosnja je normalna kada je uredjaj ispravno nastelovan, tj da auto ide normalno skoro kao na benzinu, kolika je na jednogrlnom i dvogrlnom karburatoru, otvoreno, grad, mesovita voznja?
Zuty
Zuty
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2224
Godina : 30
Lokacija : Leskovac
Datum upisa : 17.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od Milos55 Sub 19 Avg 2017, 13:43

Imam i ja jedno pitanje. Naime, planiram da na svog Juga stavim dvogrlog Vebera 32/34 u neko skorije vreme. E sad, pošto imam plin, da li mi preporučuješ bušenje karba, ili mešač. Meni se lično ne sviđa ideja bušenja karba, a mešači su poprilično skupi. Da li možda može da se stavi neko parče metala, pa da imitira mešač? Uostalom, koja je bolja opcija, bušenje ili mešač?
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od zmaj87 Sub 19 Avg 2017, 14:37

Zuty ::Da li znas kolika potrosnja je normalna kada je uredjaj ispravno nastelovan, tj da auto ide normalno skoro kao na benzinu, kolika je na jednogrlnom i dvogrlnom karburatoru, otvoreno, grad, mesovita voznja?

Potrosnja plina bi bila veca u odnosu na benzin za 15 - 20% pod uslovom da je sve kako navodis. Steta je sto plin kao ni benzin nisu uvek istog kvaliteta. Nekad je bolji plin i auto osetno zivahnije ide, a nekad kao da se vozite sa povucenom rucnom kocnicom. Vazno je da gorivna smesa plina i vaduha bude idealna a to je 0,2 - o,5% kod 3000 O/min.

Milos55 ::Imam i ja jedno pitanje. Naime, planiram da na svog Juga stavim dvogrlog Vebera 32/34 u neko skorije vreme. E sad, pošto imam plin, da li mi preporučuješ bušenje karba, ili mešač. Meni se lično ne sviđa ideja bušenja karba, a mešači su poprilično skupi. Da li možda može da se stavi neko parče metala, pa da imitira mešač? Uostalom, koja je bolja opcija, bušenje ili mešač?

Preporuka je da se stavi adekvatan mesac koji je 10 - 15 evra. Sa njim se dobija bolja gorivna smesa plina i vazduha.

Nemoj pisati poruku za porukom, koristi opciju EDIT. Milos
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od Milos55 Sub 19 Avg 2017, 14:54

Hvala! Cheers
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od zmaj87 Sub 19 Avg 2017, 15:12

Nema na cemu, ako nesto zapne slobodno se javi...
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od jugota Ned 20 Avg 2017, 14:14

Zapelo je to vec poprilicno Rolling Eyes
adekvatan(da ne kazem pravi) mesac kosta malo vise od 10-15 eur,a taj sto se kod nas stavlja nece raditi posao kako treba... tema sazvakana milion puta,nema sanse da taj mesac trosi manje i da ide bolje od busenog karba... problem je kako izbusiti i nastelovati posle taj karb,ali da je busenje bolja opcija,jeste.
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od zmaj87 Ned 20 Avg 2017, 15:27

Neka Milos55 odradi kako sam objasnio i neka se javi za pomoc, podesicu plin na njegovom jugicu gratis...
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od Milos55 Ned 20 Avg 2017, 16:17

Hvala zmaju, mada će karburator da čeka do oktobra/novembra, ali svakako ću ti se javiti Cheers
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od ZAC Ned 20 Avg 2017, 20:04

jugota ::Zapelo je to vec poprilicno Rolling Eyes
adekvatan(da ne kazem pravi) mesac kosta malo vise od 10-15 eur,a taj sto se kod nas stavlja nece raditi posao kako treba...  tema sazvakana milion puta,nema sanse da taj mesac trosi manje i da ide bolje od busenog karba...  problem je kako izbusiti i nastelovati posle taj karb,ali da je busenje bolja opcija,jeste.

Ja busene uglavnom rasturam za delove....a tela koja su unistena busenjem bacam u djubre ili mi sluze da drze vrata od radionice da se ne zalupe od promaje, ili kao neki teg za papir (da vetar ne nosi novine i papire ) i slicno ...

Kako mozes da savetujes coveka da je najbolja solucija unistiti karburator??? Unsure

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od zmaj87 Ned 20 Avg 2017, 20:48

Eh ZAC, ima ga raznih na ovome svetu... Neznam zasto Milos hoce da postavi dvogrli karburator? Ako ce 80 i vise procenata voziti na plinu, verujem da ce i sa IPM 32 MGV12 ili 21 biti prezadovoljan.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od Milos55 Ned 20 Avg 2017, 21:07

Hoću dvogrli karb, jer ja vozim isključivo na benzin, a na plin vozi moj tata. Da se samo ja pitam, plin bi leteo iz auta samo tako, al ne pitam se samo ja...
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od zmaj87 Ned 20 Avg 2017, 21:29

Probaj da ugradis IPM-ov karburator sa precnikom difuzora od 24mm, verujem da ce te zadovoljiti.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od Milos55 Ned 20 Avg 2017, 21:45

Pa u tom slučaju bih morao da kupujem karburator, a dvogrlog Vebera već imam, tj. ima moj stric, jer ga je svojevremeno terao na svom Kecu Mediteranu. A kupovina drugog karba, pa njegovo sređivanje, to mi je velika zajebancija, a i bacanje novca.
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od dimmu Pon 21 Avg 2017, 15:03

Da prostis ali ja sam IPM sa 24 difuzorom na Kupujem/Prodajem kupio za 1200din sa sve postarinom zajedno.
Bio je komplet sredjen, sve sto sam dodatno platio je da se nasteluje kada je bio ugradjen.
Nisam jos vozio nikada dvogrli karburator ali u isto vreme kada sam stavio taj IPM stavio sam i dugu dvocevku.
Auto je isao malo bolje, lepse je punio obrtaje ali ne mogu reci da je to islo nesto specijalno. Sad koliko je tu doprinela duga dvocevka, a koliko karburator ne znam.
U teoriji taj dvogrli sa dobrim diznama bi trebao da bude pun pogodak.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od jugota Pon 21 Avg 2017, 22:40

ZAC ::
Kako mozes da savetujes coveka da je najbolja solucija unistiti karburator??? Unsure
Ogranicicu se samo na ovo pitanje...  gde sam ja to napisao da savetujem nekoga da unisti karburator? Jel mi sad ovde treba da zvacemo temu koju smo na ZFC-u sazvakali davnih dana? Pa dok je velika vecina vozila na mesac,ja sam vozio busen karb i niko nije verovao da to moze da upali direkt na plin,a kamoli na -20,plus sto niko nije verovao da to moze da radi. Taj dvogrli treba znati gde izbusiti i garantujem da te sprdnje od mesaca ne mogu ni da prismrde performansama busenog karba... to su uostalom svedocenja ljudi koji su naknadno busili karburatore... i mos misliti,treba da se ophodim prema karbu kao da je neka vrednost? Nek uzme elektronac za probu,ionako ste svi bezali od njega(cast izuzecima).Nisam vozio na mesac,a svedocenja ljudi je potrosnja 12-15 LITARA ako hoce da to ide normalno,naknadno busenje je dalo rezultat od 2-3 litre manje uz bolji odziv gasa.

Daj oladite vise s tim ''nemoj slucajno da ga busis,vozi na benzin'',mos misliti,juga godinama nisam upalio na benzin,forda uglavnom vozim na plin i ni na jednom autu NIKAD problemi sa ventilima,teflonima,generalno sa glavom...  da raja ima para za bolje,odavno bi sjahala sa zastave,ovako se gleda da se ustedi gde god moze,pa i na finansijama za tocenje goriva,tj,zato se i vozi na plin,a i to se zavrne taman da ide...  to sto ja juga drzim u garazi i iz sentimentalnosti,plus ulazem,je retkost...  samo svecice sam platio vise nego pola nas ovde za sve 4 gume,ali se time ne hvalim,nije to poenta... poenta je da se ljudima daju pogresne informacije,koje smo mi vec sazvakali teorijski i prakticno,a to je da taj kvazi mesac od 10-15 eur nece ici bolje,a ni trositi manje od busenog karba.

Milos55 ima dvogrli sa mediterana,a ako me secanje dobro sluzi prvo grlo je 30,drugo 32,sto znaci da ce na prvom grlu biti slabiji nego jednogrli,sto opet povlaci da ce cesce otvarati drugo grlo i eto potrosnje... jedino ako je dmtr 32-32.
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od Milos55 Pon 21 Avg 2017, 23:40

Moj stric ga je naknadno stavio na Mediterana, 32/34 je u pitanju, kako on kaže.
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od ZAC Uto 22 Avg 2017, 16:00

jugota ::... i mos misliti,treba da se ophodim prema karbu kao da je neka vrednost?


Karburator ima vrednost, prvo vecina karburatora se ne proizvodi vec duze od 25-30 godina...drugo on je najkomplikovaniji uredjaj na SUS motoru, vrlo precizan i osetljiv...decenije rada su inzenejri utrosili da bi taj uredjaj savrseno napajao motor sa unutrasnjim sagorevanjem.....kao takav zasluzuje da bude sacuvan posebno sto ih je iz godine u godinu sve manje...
Na primer jedan obican karburator za Zastavu 750 je postao jako vredan, a da ne govorim ako je u izvedbi WEBERA..cene su im danas preko 100 e... a bice i skuplji kako vreme prolazi...
Busen karburator ne vredi nista posto je telo razbuseno i on gubi vrednost i kao oldtajmer.

PS" Jednom mi je u ruke dospeo mali karburator sa difuzorom od samo 12 ili 13 mm...ali je sa nekog starog automobila iz `30tih godina prosloga veka....verovao ili ne , taj karburator vredi oko 500 e....naravno ne izbusen za plin. Wink

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od YUgisa Uto 22 Avg 2017, 17:49

Ako cemo tako gledati na stvari, onda bilo sta ce pravom coveku u pravo vreme u nekoj buducnosti puno para vredeti, onda ne treba nista vaditi iz celofana Very Happy

Sto se tice busenja i mesaca, ne mogu reci iz licnog iskustva da sam ja radio, ali iz iskustva vozenja raznih automobila, uvek ide bolje ako je busen i najcesce manje trosi ali po iskustvima vlasnika imaju problem da nadju majstora koji ce podesiti da radi kako treba ako je busen (da ide kako treba a da ne trosi mnogo), pa pretpostavljam da mu je to mana, verovatno zato sto nema mesaca koji ce zagusiti dotok vazduha koji prilicno ogranicava performanse auta na benzin. Sa mesacem mozda ide isto na benzin i plin, ali ne ide sigurno na benzin kao sto bi isao na benzin da nema mesaca.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61769
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od zmaj87 Uto 22 Avg 2017, 20:01

Uh, nebih sa sigurnoscu rekao da li auto bolje ide kad je karburator busen ili kad ima mesaca. Pogotovu nebih ovako pausalno davao zakljucke i na taj nacin obmanjivao clanove foruma. Tacna provera sta je bolje a sta je losije moze se uraditi na ovaj nacin:

- na jednom jugicu (55 ) koji ima plin sa busenim jednogrlim karburatorom i kod koga je podesen plin uz pomoc analizatora CO%, odradi se test voznja po gradu i na otvorenoj relaciji. Upisu se podaci potrosnje plina, brzina i vreme predjenog puta zatim,

- na tom istom jugicu skine se uvodnica ili oliva za plin i zavije se cep ( kako se nebi uvlacio fals vazduh ). Od japanskog dvogrlog karburatora pase mesac koji se postavi na poklopcu karburatora pa se podesi gorivna smesa plina preko analizatora CO%. Da vrednosti budu iste kao kod busenog karburatora. Ponovo se odredi test voznja po gradu i otvorena relacija ( ista relacija ). Upisu se podaci potrosnje plina, brzine i vremena predjenog puta. Tada se sa dobijenim podacima moze reci koji sistem uvodjenja gorivne smese je stedljiviji a sa kojim nacinom uvodjenja gorivne smese auto postaje ostriji...
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od dimmu Uto 22 Avg 2017, 20:37

Da nismo svi u gradovima razlicitih delova Srbije mozda bi se takvo nesto moglo i organizovati.
Napravi se druzenje i da se rese razne dileme tipa mesac ili buseni karburator, duga ili kratka dvocevka,jednogrli vs dvogrli pa na dyno da se ode i odradi merenje da se vidi tacan dobitak ili gubitak.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od jugota Uto 22 Avg 2017, 20:44

Ne bih da se natezem ili mudrujem,nije mi to cilj,evo YUgisa je shvatio sta sam hteo da kazem
ZAC
ne zelim da zalazim previse u polemiku,daleko od toga da ne postujem tvoje znanje i rad sa karburatorima,ali da su inzinjeri napravili karb koji savrseno napaja motor,verovatno bi se na tome i stalo... medjutim nije. Jeste,karburatora je sve manje,a automobila na koje ces da ih stavis je jos manje...  reci da nije. Jeste,taj karb za ficu mozda ima vrednost,ali ko ce da ti da 100eur za karb? Mizeran procenat ljudi i koliko ce vremena trebati da se proda(pricamo o Srbiji),a necemo ga stavljati na stojadina. Koji je smisao da ja budem rob toj stvarcici,umesto da ona sluzi meni? Ja sam je kupio,ne ona mene. Licno,ne da ne bih vise vozio na karb,nego mi ne pada na pamet,tj,na benzin... te da razmisljam dal je ler dizna zaprljana,dal su membrane ispravne,dal je ustelovan,ma ne pada mi na pamet... otkad sam izbusio karb,ja ne znam sta je zezanje s njim,daleko od toga da ne znam da ustelujem smesu,plovak,da ga remontujem,ali mi je to visak i oduzimanje vremena koje mogu da iskoristim i da uzivam u voznji tog Juga.
Poenta moje price jeste da ja nemam nameru da prodajem taj auto ili deo sa njega,vec da uzivam u njegovoj eksploataciji sa sto manje zezanja oko istog.
Cini mi se da sam te video na Tomos forumu...  pretpostavljam da mozda i znas za model,ali evo ovde cu ti reci da posedujem Tomos Automatic Golden Bullet i da za njega mogu dobiti jako dobru cenu.. e,ne pada mi na pamet,sad sam uradio masinu i uzivam u voznji... to je smisao cele price,nemam ja nameru da podjebavam Zastava Forum

zmaj87
zaista nisam bas siguran sta pokusavas da dokazes,ali ne uspevas,niti ces uspeti. Sa mesacem od 10-15eur NECES postici da taj jugo(koji god) ide bolje i trosi manje,sta god da mu uradis. Da si rekao da ces staviti pravi mesac,koji kosta oko 100eur i koji se postavlja ispod karba,a iznad usisne grane,skinuo bih kapu i rekao ''u pravu si'',ali ovako si jednostavno u zabludi... i ko ce da ti da te pare za takav mesac? Verovatno ja  Laughing  i skoro niko vise. Uz duzno postovanje,taj analizator ce na papiru napraviti smesu,al u praksi to nece piti vodu,zato sto sama potrosnja i performanse ne zavise iskljucivo od samog podesavanja. Moje stelovanje plina i voznja na 3 do 4000 obrtaja u duzini od 85km puta je pokazalo potrosnju od oko 6,1 Litar-a plina...  ALI,to stelovanje je samo zavrsna faza,tj,to se ne bi moglo postici da sam agregat nije u top stanju.
Batalite te price o prednosti mesaca od 10-15eur nad busenim karbom... praksa od 10 godina mi pokazala suprotno.

P.S. i necu vise da kucam ovolike poruke,mojne me nervirate sa ovakvim bajkama,odo da vozam Tomos Laughing

Opet ponavljam,nisam tu da se ikome rugam,ali mora da se shvati da su neke stvari sazvakane na ZFC-u i da je to isto sazvakano pre ZFC-a,ali da ne bi trebalo davati pogresne informacije. Vlash86 sa ZFC-a je vozio dmtr na mesac,kako ga razbusio,preporodio se,a taj karb je kod mene. Ko ne veruje,nek ode na ZFC pa nek vidi koliko je decko ulozio u keca,a i mnogi drugi.


Poslednji izmenio jugota dana Uto 22 Avg 2017, 20:53, izmenjeno ukupno 1 puta
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od Milos55 Uto 22 Avg 2017, 20:52

Au, ljudi moji, totalno ste me bacili u rebus, na kraju ću da pređem na EFI Laughing
Milos55
Milos55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 626
Godina : 24
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od jugota Uto 22 Avg 2017, 20:59

dimmu ::Da nismo svi u gradovima razlicitih delova Srbije mozda bi se takvo nesto moglo i organizovati.
Napravi se druzenje i da se rese razne dileme tipa mesac ili buseni karburator, duga ili kratka dvocevka,jednogrli vs dvogrli pa na dyno da se ode i odradi merenje da se vidi tacan dobitak ili gubitak.
Drug moj,oci ti nisam video,ali si nam pomogao da nadjemo vlasnika Juga kod tebe u Somboru i zahvalan ti na tome,ako budem mogao,oduzicu se kontrauslugom. Budi realan pa reci,da li je bolje PONOVO nesto isprobavati i testirati ili jednostavno preuzeti ta testiranja sa ZFC-a? Ovde ima ljudi sa tog sajta(koji skoro da i ne funkcionise vise),pa zasto ne iskoristiti nesto od njih ili u krajnjem slucaju kopirati neke stvari?
jugota
jugota
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 643
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 23.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od ZAC Uto 22 Avg 2017, 21:30

jugota ::Ne bih da se natezem ili mudrujem,nije mi to cilj,evo YUgisa je shvatio sta sam hteo da kazem
ZAC
ne zelim da zalazim previse u polemiku,daleko od toga da ne postujem tvoje znanje i rad sa karburatorima,ali da su inzinjeri napravili karb koji savrseno napaja motor,verovatno bi se na tome i stalo... medjutim nije. Jeste,karburatora je sve manje,a automobila na koje ces da ih stavis je jos manje...  reci da nije. Jeste,taj karb za ficu mozda ima vrednost,ali ko ce da ti da 100eur za karb? Mizeran procenat ljudi i koliko ce vremena trebati da se proda(pricamo o Srbiji),a necemo ga stavljati na stojadina. Koji je smisao da ja budem rob toj stvarcici,umesto da ona sluzi meni? Ja sam je kupio,ne ona mene. Licno,ne da ne bih vise vozio na karb,nego mi ne pada na pamet,tj,na benzin... te da razmisljam dal je ler dizna zaprljana,dal su membrane ispravne,dal je ustelovan,ma ne pada mi na pamet... otkad sam izbusio karb,ja ne znam sta je zezanje s njim,daleko od toga da ne znam da ustelujem smesu,plovak,da ga remontujem,ali mi je to visak i oduzimanje vremena koje mogu da iskoristim i da uzivam u voznji tog Juga.
Poenta moje price jeste da ja nemam nameru da prodajem taj auto ili deo sa njega,vec da uzivam u njegovoj eksploataciji sa sto manje zezanja oko istog.
Cini mi se da sam te video na Tomos forumu...  pretpostavljam da mozda i znas za model,ali evo ovde cu ti reci da posedujem Tomos Automatic Golden Bullet i da za njega mogu dobiti jako dobru cenu.. e,ne pada mi na pamet,sad sam uradio masinu i uzivam u voznji... to je smisao cele price,nemam ja nameru da podjebavam Zastava Forum

Ja tebe razumem, i ti si u pravu to sto pricas...imamo drugacije stavove o staroj tehnologiji...Mnogo karburatora sam odradio kolekcionarima, ne pitaju za cenu....nikada mi ni jedan nije doneo busen karburator...skupo placaju krseve a i mene da ih sredim... Recimo, moj prijatelj ima ficu iz `60-tih godina prosloga veka...samo njemu sam odradio oko 30 raznih karburatora za ficu, voli covek, a ima pare. Samo u ficu je do sada ulozio oko 7-8 000 e..i jos ga nije finisirao...jbga savako po svojim mogucnostima. Njemu da ponudis busen karb on bi ti ponudio 50 dinara za njega..

Naravno da karburator nije savrsen, sa razvojem elektronika danasnja ubrizgavanja prevazilaze karburator tehnologiju, al ikada sam rekao "savrseno napajanje motora" mislio sam na vreme kada su bili aktuelni...tada su proizvodjaci nadogradjivali osnovne karburatore i time poboljsavali rad motora..na zalost nas IPM je ostao u `60tim godinama, te te karburatore ne bih ni pominjao.


Poslednji put izmenio ZAC dana Uto 22 Avg 2017, 21:33, izmenio ukupno 2 puta

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Plinski sistemi na zastavinim automobilima Empty Re: Plinski sistemi na zastavinim automobilima

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu