benzin,sauh i startovanje...

+4
ZAC
junior45
Milos
Baggiolinho
8 posters

Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty benzin,sauh i startovanje...

Počalji od Baggiolinho Pet 16 Jun 2017, 08:56

Drugari,potreban savet tj pomoc...

Z101 je u pitanju,2006god,hladan start upali tek iz 2-3 puta bilo napolju toplo ili hladno,sa izvucenim sauhom uz dooobro drukanje gasa.Kada upali,sauh ne drzi obrtaje vec se mora biti non stop na gasu ne bi li se zagrejao.Kada je auto zagrejan sauh funkcionise.Z101 je benz+plin...svaku noc ga gasim na benzin i ujutru na isti startujem,uz voznju od par km prebacujem na plin.No,npr desilo mi se da nemam plina,palim na benzin,do prve pume,stajem tocim plin,startujem na benzin kad ono samo vergla nece da upali,sa ili bez sauha,pa sam primoran da izforsiram paljenje na plin.
Pred proslu zimu ociscen karb,ustelovan,zamenjene svecice ulje,ugao paljenja prekontrolisan,zamenjen antifriz.
Riknula delimicno pumpa goriva?Membrana sauha otisla?Sta jos po vama moze biti i kako to srediti.
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od Milos Pet 16 Jun 2017, 12:07

Da je pumpa goriva losa, i u voznji na benzin bi imao gusenja, trzanja i slicno. Nesto je do karburatora, proveri membranu sauha da li funkcionise i koliko otvara leptir na punom sauhu dok motor radi. Kolio se secam, 3.5mm treba da bude mera da na punom sauhu membrana otvori klapnu. Ako je i to ok, samo presteluj broj obrtaja pod sauhom i gas. Videces gde poluga sauha naleze na polugu gasa, tu imas sraf sa maticom, maticu popustis i sraf malo zategnes i tako povecavas broj obrtaja pod sauhom. Ako treba neka pomoc, javi se na pp.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od junior45 Pet 16 Jun 2017, 12:33

Sta ce ti sauh na 30c,tako i mojoj kevi jigo nije hteo da upali zato sto jo je ostao sauh
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od Baggiolinho Pet 16 Jun 2017, 12:51

junior45 ::Sta ce ti sauh na 30c,tako i mojoj kevi jigo nije hteo da upali zato sto jo je ostao sauh

Verujem da je tako Smile

Ali napisah da sa ili bez sauha ima problem da upali,znaci probao sam i sa spustenim i sa podignutim sauhom.Mora da zavrgla 3-4 puta uz drukanje gasa,i onda mora se non stop na njemu biti jer sauh ne funkcionise...on proradi tek posle par minuta pod gasom.
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od ZAC Pet 16 Jun 2017, 16:04

Klasican problem tih karburatora iz poslednjih serija, posle 2000-te...jednostavno ne valjaju odlivci...nabavi negde stariji ili jos bolje neki Weber i auto ce prodisati...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od Baggiolinho Pet 16 Jun 2017, 16:39

Obzirom da sam laik oko karbova...sta gledati,uzeti,uz minimalne ili nikakve prepravke?kako proveriti da li su ti polovni karbovi u ok stanju?
Baggiolinho
Baggiolinho
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 143
Godina : 38
Lokacija : BGD
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od Milos Pet 16 Jun 2017, 17:51

Ako se zadrzavas na jednogrlom, Weber 32 ICEV 10. Icice mnogo bolje od fabrickog, potrosnja mozda malcice skoci na benzin ali to je sve u granicama normale. Dobices malo zustriji i agresivniji auto na gasu.
Kako da proveris, pa sem toga da upalis, provozas auta na kome je karb koji gledas, nikako. Spolja nije bitno kakav je, kanali u njemu su bitni a njih bez rasturanja ne mozes da vidis.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od miljanxXx Pet 16 Jun 2017, 20:04

junior45 ::Sta ce ti sauh na 30c,tako i mojoj kevi jigo nije hteo da upali zato sto jo je ostao sauh
moj kec nece ni da cuje da upali bez sauha na prvom paljenju,da l bilo -30 ili +30 moram da povucem sauh da upali i odmah ga spustim
a ako pokusam bez njega duze vergla i upali drljavo i drljavo radi,ovako sa sauhom na kokavac Laughing
i to je sa svakim karburatorom bilo,od prvog dana od kad je kod mene kec Laughing
miljanxXx
miljanxXx
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 10127
Godina : 31
Datum upisa : 07.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od junior45 Pet 16 Jun 2017, 20:55

svaki ima svoje fazone 😅 petarda nekad hoce,nekad nece a efiki ne treba sauh sad
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od dimmu Čet 02 Feb 2023, 19:10

Da ne otvaram novu temu.
Imam poslednjih par dana problem kada je auto hladan, hocu da ga upalim na benzin i da krenem.
Sauh mora da se povuce skroz do kraja inace od paljenja nema nista, a kada upali naravno ler je previsok, spustim ga na pola da barem hoce da radi kako-tako (da se ne ugasi).
Kretanje je moguce jedino u dva slucaja. Ako nabijem obrtaje pa naglo pustim kvacilo ili u drugom slucaju ako je skroz povucen sauh i opet su obrtaji visoki.
Karburator je standardni jednogrli, skinut sa auta koji nije uopste imao takve probleme. Sauh se nikada nije vukao preko 3/4, hladan je sasvim normalno palio i radio. Posle prebacivanja je postepeno pocelo da dolazi do ovoga tj sve teze i teze je kretao dok je hladan.
Auto cim se malo zagreje, tipa vozim se kilometar-dva. Ugasim ga i ponovo upalim bez ikakvog problema. Sasvim normalno prima gas i nema nabijanja obrtaja da krenes.
Takodje su iz nekog razloga obrtaji na leru dok je auto na radnoj temperaturi poprilicno skocili. Nemam obrtomer ali recimo da su na 1200-1300 obrtaja.
Na plinu automobil sasvim normalno pali, radi i prima gas dok je hladan.
Karburator je repariran pre neke 3 godine ako se ne varam. Skinut je sa Zelenka, a taj auto je vise stojao nego sto je vozen.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od Pavle Filipović Sub 11 Feb 2023, 20:42

Da nije počeo negde da vuče falš vazduh? Ako mu se tako povećao broj obrtaja na leru. Meni to liči na tako nešto.
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od dimmu Sub 11 Feb 2023, 23:15

A gde? Vise puta se to spominjalo kod mene u temi kao moguci problem manjka snage i potrosnje ali bilo kojom metodom da smo probali naci isti nigde se nije pokazalo da ga ima.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od Pavle Filipović Sub 11 Feb 2023, 23:53

Za te naše motore sam čuo, ali nisam i lično doživeo, da mogu da vuku falš vazduh na crevu servo uređaja kočionog cilindra. Ali to bi se primetilo i na kočnici. A druge mogućnosti su zaptivke karburatora, usisne grane... Ne znam gde bi još moglo.

Ali zato sam to video već, da vuče falš vazduh na prirubnici karburatora sa usisnom granom. I onda se vrlo veselo vrti na leru, diže obrtaje. Zato me to tvoje podsetilo na to.

Kad smo kod tog creva serva, mogao bih i ja da ga zamenim, kod mene je još ono fabričko, ojačano platnom spolja. Možda i meni malo vuče falš tu. Nekad mi se čini da je ler malo jači.
Pavle Filipović
Pavle Filipović
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 401
Godina : 29
Lokacija : Loznica
Datum upisa : 23.11.2022

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od zmaj87 Sub 11 Mar 2023, 22:09

Dali ste uspeli da resite probleme dimmu i Baggiolinho ?
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od dimmu Sub 11 Mar 2023, 22:21

Ne. Jedino sto se promenilo jeste da je sada na leru oko 700 obrtaja na benzinu iz nekog razloga.
Nemam u svom gradu i siroj okolini sposobnih majstora za takve stvari, a dalje ne znam gde da idem da nije ono dodji pa cemo da vidimo, ja dodjem i predjem preko 100km u jednom pravcu da bi dobio odgovor 'au ne znam sta bi ovo moglo biti'.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3917
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od zmaj87 Ned 12 Mar 2023, 08:44

Ako ti nije problem mozemo se cuti na pp i da vidimo sta se moze uciniti kako bi problem resili, pozdrav.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od zmaj87 Ned 12 Mar 2023, 17:21

dimmu ::Da ne otvaram novu temu.
Imam poslednjih par dana problem kada je auto hladan, hocu da ga upalim na benzin i da krenem.
Sauh mora da se povuce skroz do kraja inace od paljenja nema nista, a kada upali naravno ler je previsok, spustim ga na pola da barem hoce da radi kako-tako (da se ne ugasi).
Kretanje je moguce jedino u dva slucaja. Ako nabijem obrtaje pa naglo pustim kvacilo ili u drugom slucaju ako je skroz povucen sauh i opet su obrtaji visoki.
Karburator je standardni jednogrli, skinut sa auta koji nije uopste imao takve probleme. Sauh se nikada nije vukao preko 3/4, hladan je sasvim normalno palio i radio. Posle prebacivanja je postepeno pocelo da dolazi do ovoga tj sve teze i teze je kretao dok je hladan.
Auto cim se malo zagreje, tipa vozim se kilometar-dva. Ugasim ga i ponovo upalim bez ikakvog problema. Sasvim normalno prima gas i nema nabijanja obrtaja da krenes.
Takodje su iz nekog razloga obrtaji na leru dok je auto na radnoj temperaturi poprilicno skocili. Nemam obrtomer ali recimo da su na 1200-1300 obrtaja.
Na plinu automobil sasvim normalno pali, radi i prima gas dok je hladan.
Karburator je repariran pre neke 3 godine ako se ne varam. Skinut je sa Zelenka, a taj auto je vise stojao nego sto je vozen.
zmaj87
zmaj87
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 96
Datum upisa : 27.07.2017

Nazad na vrh Ići dole

benzin,sauh i startovanje... Empty Re: benzin,sauh i startovanje...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu