Opasan problem... truo patos

+7
Kum Ruzvelt
YUgisa
Milos
dimmu
jollyjumper
ZAC
Slobodan Negic
11 posters

Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Opasan problem... truo patos

Počalji od Slobodan Negic Sub 15 Okt 2016, 21:09

Pozdrav ljudi, danas sam uocio jako neprijatno iznenadjenje...desna sajtna je zrela za zamenu,za nju sam znao ali kada sam pogledao bolje, na mestu gde se pracka drzi za patos patos se odvalio, kada motam u mestu, ceo taj deo se uvija i odvaja od patosa, sve vise kida. Plasim se da ce tocak otpasti. Kako da postupim, znate li sta treba da kupim od materijala, postoji li na tom mestu neko ojacanje(spoj pracke i patosa) ? Pomagajtee Sad
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 33
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od ZAC Sub 15 Okt 2016, 23:42

Ili dobar limar ili nadji zdravu skoljku i prepakuj auto...ja bih se uvek odlucio za ovo drugo...Tamo gde limar oprlji brenerom nema vise lima...sve je kratkog daha.godinu dve...

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od jollyjumper Ned 16 Okt 2016, 00:14

Ili kupi pracku,pa kod dobrog limara da ispecka kako treba.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od Slobodan Negic Ned 16 Okt 2016, 01:54

Ma kakva druga skoljka, ostatak auta zdrav skroz...da li mozda treba da se kupi onaj "nosac oscilirajucih ramena"? Je l to ta pracka?
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 33
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od dimmu Ned 16 Okt 2016, 08:17

Procitao sam prethodni post ali bih ja pre tih radova ipak kompletno i u detalje pregledao ceo auto jer ako je on tako istrulio verovatno je jos negde pustio rdju.
Onda barem znas na cemu si pa kao sto ZAC kaze ili dobar limar ili druga skoljka..
Kako god okrenes i jedno i drugo je tesko naci.
dimmu
dimmu
SOHC 1301ccm EFI 68ks

Broj poruka : 3881
Lokacija : Sombor
Datum upisa : 29.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od ZAC Ned 16 Okt 2016, 11:35

Slobodan Negic ::Ma kakva druga skoljka, ostatak auta zdrav skroz...da li mozda treba da se kupi onaj "nosac oscilirajucih ramena"? Je l to ta pracka?

Kako zdrav a trula pracka?????

Ovako izgleda zdrav auto odozdo...


Opasan problem... truo patos Th_10721_CAM02433_122_687lo

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od Slobodan Negic Ned 16 Okt 2016, 13:17

Razumem ja tebe Zac, svi bismo mi voleli da smo kupili nov auto pa ga odmah zastitili itd itd. Ovaj auto je kupljen pre 4 godine, inace 1992. godiste je, tada smo imali novca za toliko, ofarban je, motor solidan da ne kazem dobar, u njega ulazem zadnje dve godine otkada sam ga ja preuzeo dosta sredstava samo zato sto ga volim i trudim se da ga spasim od propadanja... to godiste da ga prodajem ne moze da bude vise od 500 evra, znaci prodaja je neisplativa... mene zanima da li dobar majstor moze da odradi kvalitetno pod, sajtne, zastitu, da se utegne maksimalno i koliko je to otprilike novca??? elem, niko mi ne odgovara za "nosac oscilirajucih ramena", video sam na netu da je oko 4000 dinara, ne umem sliku da postavim a ne bih da krsim pravila foruma...da li bih njegovom zamenom dobio na cvrstini karoserije, koliko ga je tesko zameniti, koje sajtne da kupim, kakvu zastitu da koristim i slicno...neka se ukljuce svi koji su radili oko poda...
P.S. Inace, Zac, ovo kod tebe milina je gledati...svaka cast, citao sam jos davno sta si sve uradio oko zastite Smile
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 33
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od Milos Ned 16 Okt 2016, 13:49

Da, pracka je ustvari nosac oscilirajucih ramena. Evo slike:

Opasan problem... truo patos PRACKA-YUGO-NOVO_slika_O_31307429

Koliko ce te izadji, pa racunaj nova pracka 4000 sto kazes (ne znam cene), sajtne su oko 800-1000 po komadu ako se dobro secam. Sajtne uzmi pocinkovane, mislim da je Golas proizvodjac i neces pogresiti.
Koliko ce ti majstor uzeti, to je vec diskutabilno pitanje posto svako vodi svoju politiku. Raspitaj se malo ko dobro radi i koji limar ima najvise preporuka, odes posle do njega, kazes sta sve treba da se radi i napravite neku cenu. Ja licno nemam predstavu koliko bi mogao da uzme za ruke.
Oko zastite, tu svako ima svoje misljenje ali nesto univerzalno, ako gulis nove delove skroz do metala, onda premazes antirostom, neka osnovna boja, preko toga kvalitetna zastita i na kraju vosak. Kao zavrsnica bi najbolje bilo spricanje poliuretanskom bojom, to traje godinama i godinama ali je skupa ko djavo.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od Slobodan Negic Ned 16 Okt 2016, 14:46

Hvala Miloše Smile Praćka je 4000 dinara, mislim da su te pocinkovane sajtne komad 2000 dinara, znaci i one 4000 dinara posto hocu obe da zamenim, inace leva nema nekih bitnih promena na sebi,no ako bih radio onda ne bih polovicno. Imam jednog majstora za koga sam cuo da radi kvalitetno ali isto tako dere, moracu da odem do njega i pitam. Inace, jedan "krparos" mi je 500 metara od kuce ali taj posao definitivno nije za njega:)
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 33
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od YUgisa Ned 16 Okt 2016, 15:35

Posle osnovne boje, obavezno farba pa tek onda zastita... Zastita samo sluzi da kamencici ne tuku direkt po metalu, farba je ono sto stiti metal od rdje, ne vidim poentu farbanja preko zastite... Osnovna boja je kao i sam naziv sto govori osnovna, porozna je kako bi upila zavrsni sloj farbe i samim tim je i slaba u zastiti protiv korozije jer "voda" prolazi kroz nju...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od Kum Ruzvelt Ned 16 Okt 2016, 16:24

Ja sam radio skoro pa komplet limariju(osim prednjih koseva),da ne tupim sad i ja rekao bih isto kao Milos i YUgisa,poslusaj njih neces pogresiti i obavezno pocinkovane sajte,ja sam juce video kod mog limara radi sad floridi sajte,golaseve su i kostaju 2500din po komadu
Kum Ruzvelt
Kum Ruzvelt
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 499
Godina : 49
Lokacija : Sremski Karlovci
Datum upisa : 03.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od Mitke Ned 16 Okt 2016, 16:29

ZAC ::
Slobodan Negic ::Ma kakva druga skoljka, ostatak auta zdrav skroz...da li mozda treba da se kupi onaj "nosac oscilirajucih ramena"? Je l to ta pracka?

Kako zdrav a trula pracka?????  

Ovako izgleda zdrav auto odozdo...


Opasan problem... truo patos Th_10721_CAM02433_122_687lo

Pa to sto je pracka trula, ne znaci da ostatak auta nije zdrav (iako nekom logikom bi trebalo da je 100 drugih stvari propalo pre nje, no odakle mi znamo cinjenicno stanje)

Novu pracku i ostale limarijske delove, krsten limar, dobra zastita i gas.
Mitke
Mitke
SOHC 1581ccm 83ks

Broj poruka : 8662
Godina : 34
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 25.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od jollyjumper Ned 16 Okt 2016, 17:14

Cinkovanje se radi na kilo i relativno je jeftino. Ako su ti skupe cinkovane sajtne, ja bi sve to zajedno sa tom prackom odneo na cinkovanje, pa bi onda stavio na auto, a onda preko mazanje kako su ti napisali.
Mada ne slazem se sa Zac-om. Da gde bude vareno, brzo propadne, onda niko ne bi restaurirao i ojacavao automobile i slicno. Ako uklonis svu rdju, izvaris, odmah zastitis i ofarbas kako treba, mislim da nema problema.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od VPetar Ned 16 Okt 2016, 17:30

U gradjevinarstvu se koriste zavareni celicni profili koji nose ogromna opterecenja i projektovani su da nose 50, 100 ili vise godina.. pri varenju se deformise osnovni materijal, to stoji, ali ukoliko je materijal vara viseg kvaliteta od osnovnog materijala onda nema razmisljanja o tome da ne valja..
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7278
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od YUgisa Ned 16 Okt 2016, 17:46

Slazem se sa tim da sto kaze Zac ne stoji u teoriji iako u praksi jeste cesto tako jer ljudi zele jeftino, a majstori rado fuseriraju... Fazon je sto 99% majstora zavari novi lim, ofarba mozda sa osnovnom i nanese najeftiniju zastitu... Zastitina pukne posle prve zime, odlepi se tu i tamo jer lim nije ociscen, kondenz, prodre voda i so i nagrize metal i u roku od godinu dve dana protruli, pogotovo u kombinaciji toga da nije ni sa unutrasnje strane u supljinama zasticena pa od kondenza i tuda truli...

Nakon varenja, var mora dobro da se ocisti mehanickim putem, pa onda obradi hemijskim putem pa onda se ofarba osnovnom, pa farbom i onda preko se nanese zastita koja stiti od kamencica farbu...

PS: U inostranstvu vidim da se cesto koristi ali kod nas nisam nikad, jel neko cuo ili jos bolje koristio onaj cink u spreju? Vidim da u inostranstvu to koriste kao "osnovnu", delove i ofarbaju sa time pa tek i onda vare pa samo varove poprave...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61445
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od Slobodan Negic Ned 16 Okt 2016, 18:45

Videću sa majstorom kako se dogovorimo ali u svakom slučaju insistiraću da mi unapred ispriča proces koji planira da uradi a ja ću mu predložiti sve ovo da se ispoštuje. Samo neka mi neko objasni da li kada kupim tu Golas sajtnu, treba da kupim i podsajtne ili je to sve objedinjeno u toj sajtni ? Smile
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 33
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od bane90 Ned 16 Okt 2016, 21:15

kupuje se sajtna samo, a podsajtnu ti je najbolje da napravis sam ili taj majstor, i od debljeg lima...mislim da si pogresne cene naveo, imas u sobi Limarija moj post o sredjivanju sajtni, sve detaljno slikano i i napisano, sa cenama...doduse u pitanju je z101, a kod tebe cini mi se yugo...
bane90
bane90
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 382
Godina : 33
Lokacija : Cuprija
Datum upisa : 15.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od Jandro Ned 16 Okt 2016, 22:18

Ja sam Golaš pocinkovanu sajtnu platio oko 1100 din pre dva meseca, imaš u temi o mom autu sliku...

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od Slobodan Negic Ned 16 Okt 2016, 22:27

Sada sam video da je 1260 dinara plus troskovi dostave. Smile
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 33
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od Jandro Ned 16 Okt 2016, 22:33

Eee, to je otprilike to, samo što ja dostavu nisam platio jer ovde u NS ima najbolja i najpovoljnija prodavnica delova koja ima SVE što ti ikad može zatrebati za auto... Cheers

Jandro
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 531
Godina : 40
Lokacija : Novi Sad,Liman
Datum upisa : 20.03.2013

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od Slobodan Negic Pon 17 Okt 2016, 23:44

Bio sam danas kod majstora Smile tu u mom komsiluku, oduvek ga bije glas da je skup a to sto nece da radi bilo kako padalo je u drugi plan Smile ja naravno pravo kod njega:) nateam na kanal i covek detaljno ispregleda auto od zadnjeg kraja do prednjeg Smile rekao mi je da je greda menjana ali da nije uradjeno neko ojacanje pa je usled tereta krenula da se grbi na sredini...rekao je da ce je skinuti, ojacati na odredjenim delovima i vratiti je...zatim obe sajtne, sam mi preporuci Golas, podsajtne kaze da je bolje on da napravi od debljeg lima nego da kupujem te loseg i tankog materijala. .zatim kod prednjeg desnog kosa ima neku pukotinu koju mora da sanira ali pre toga ce morati motor da izvadi:) celokupan enterijer vadi, zasticuje ceo pod i sa donje i gornje strane Smile i na kraju cena za ruke 200 € plus delovi moji Smile kaze to je minimum minimuma koji on moze da ponudi Smile sutra najverovatnije ga teram da otpocne radove Smile
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 33
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od ZAC Uto 18 Okt 2016, 21:22

Super..samo nemoj da ti stiti patos i sva varena mesta direktno sa zastitom..vec kao sto rece YUgisa...detaljno odmascivanje, antirost, osnovna boja ili cink u spreju, zavrsna boja pa tek onda zastita..isto vazi i sa unutrasnej strane koliko je moguce...a na kraju obavezno voskiranje supljina...samo tak oce trajati..sve ostalo je igrarija..

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14367
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Opasan problem... truo patos Empty Re: Opasan problem... truo patos

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu