Tri pitanja -razno

3 posters

Ići dole

Tri pitanja -razno Empty Tri pitanja -razno

Počalji od Salenzze Sre 24 Avg 2016, 18:43

Ljudi mozda je ovo neko vec pitao ali nisam siguran da je to to:skazaljka koja pokazuje koliko se ide na sat malo varira i poskakuje . .kako se povecava brzina variranje nestaje . .kako i da li se ovo moze resiti bez zamene sata? . .Drugo pitanje:nedavno sam radio svetla i primetio sam da mi ne rade lampice od ulja i od rucne . .ona za akumulator radi kao i za svetla i sve ostalo?. .I da promenio sam zupcasti kais ali nisam spaner e sad jel.moze da se promeni spaner a da se ne dira zupcasti . .jel mi je receno da je svako skidanje i stavljanje ponovo zabranjeno kao i dotezanje ne razumem se u to a nemam vremena da odem kod majstora da ga pitam . .

Salenzze
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 56
Godina : 33
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Tri pitanja -razno Empty Re: Tri pitanja -razno

Počalji od Milos Sre 24 Avg 2016, 19:25

Za ovo prvo ne znam, isto se i meni desava. Kako sam skidao i vracao tablu, poskakivanje je prestajalo i vracalo se. Sada skakuce malo ali ne obazirem se, navikao sam se.

Drugo, ne znam da li si proverio sijalice, one cesto crknu. Ako nisu sijalice, onda je neki problem sa napajanjem table, izvadi je iz auta i pogledaj kakva je ploca pozadi, da bakarni vod negde nije prekinut ili da se neki kontakt nije odlemio. Desavalo se.

Trece, mora da se skida kais, spaner nateze sam kais tako da cim otpustis spaner, kais ce se olabaviti. Nema to nikakve veze, mozes da skidas kais. On se od natezanja malo razvuce ali za to treba kilometara i kilometara. Ako si ga skoro zamenio, bez brige ga dovedi na repere, popusti spaner i zameni ga. Samo lepo nategni kais posle, da ne bude pretegnut a ni labav.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tri pitanja -razno Empty Re: Tri pitanja -razno

Počalji od Salenzze Sre 24 Avg 2016, 21:08

Pa nije da mi smeta mislim neka poskakuje navikao sam se i ja ali bas sam se pitao zasto to tako igra i da li moze da se namesti . .

Pa neverujem da je do sijalica mislim moze biti ali ja sumnjam na nesto drugo . .primetio sam ni da mi skala za gorivo ne radi sipao 16 litara nije se mrdnula a nzm da li moze da bude do plovka jel je zamenjen i ispolirano sve,jedino ako je lose gorivo pa prlja ali nzm da li tako brzo moze da zaprlja nije prosli ni tri meseca od kad je plovak uradjen . . .bas sam se isfrustrirao i smorio jel vise s tom skalom za gorivo izgibe bukvalno! . .kad vidim da je zakucala creva mi se prevrcu . . .

Oko spanera cu ipak da prepustim majstoru nemam iskustva da bih petljao oko toga pa da napravim jos veci problem . .

Salenzze
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 56
Godina : 33
Lokacija : Kraljevo
Datum upisa : 01.05.2016

Nazad na vrh Ići dole

Tri pitanja -razno Empty Re: Tri pitanja -razno

Počalji od Slobodan Negic Sre 24 Avg 2016, 22:50

VAriranje skale- Pukusaj da u bulzir natrpas tovatne masti, smanjice skakutanje skale na malim okretajima sajle a da li ce bas prestati to ne mogu da ti tvrdim. Ja sam pre par dana to uradio i drasticno sam smanjio igranje skale.
SIJALICE U SATU- Proveri ipak te dve sijalice, one su koliko se secam po 2w, mogu da pregoru ili su izgubile kontakt sa plocom, u svakom slucaju skini sijalicicu, pogledaj plekice da nisu nahvatali neku skramu pa ne prave kontakt dobar. Ako to ne upali onda skini ceo sat, pogledaj magistrale vidi da nije neka u prekidu-golim okom ili jos bolje unimerom.
Spaner- ne razumem se, to ipak majstor neka pogleda Cheers
Slobodan Negic
Slobodan Negic
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 452
Godina : 34
Lokacija : Lajkovac
Datum upisa : 14.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Tri pitanja -razno Empty Re: Tri pitanja -razno

Počalji od Milos Sre 24 Avg 2016, 23:51

Pogledaj sijalice u satu, ja mislim da su one. Sto kaze Slobodan, 2w su one ali mozes da stavis i jace od 5w, da se malo bolje vidi. Uglavnom to je trosak bas minimalan. Ako to ne pomogne, najlakse bi bilo da udzekas neku drugu tablu za koju znas da je ispravna, cisto da proveris. Zac je imao problema sa tablom isto, zezalo ga je nesto, ne secam se tacno sta, rasturio je tablu i lemovi su ispucali i bio je los kontakt.

Spaner ako nisi nikada menjao, moj savet da se ne hvatas tog posla. Ne znam koji motor imas, ako je 1.1, kais ako pukne ili spadne, klipovi pokrive ventile i moras da otvaras motor, trosak oko 150e grube racunice.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tri pitanja -razno Empty Re: Tri pitanja -razno

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu