VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

+5
jollyjumper
Vojislav
Djole2006
MarkoIrmes
YUgisa
9 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Djole2006 Sre 13 Jul 2016, 21:32

u pitanju je Yugo Koral In L Cabrio 2005 sa 1.1 Peugeot motorom.
Ne mogu da nadjem ovu sajlu koja ide od menjaca do instrumet table, ona je iz dva dela, i retka je , zvao sam par prodavnica i nista...

http://prntscr.com/bsijkv Ova slika je ovaj deo dole Sto se kaci na motor i tu ima neka plastika , koja je mom majstoru upala u menjac i ostala u menjacu, jer ne moze da je izvadi.
http://prntscr.com/bsike5 ova slike je gornji deo sajle sa ovim delom koji ima dzek, A taj deo sa dzekom se srafi na ovo http://prntscr.com/bsimzw
i sa tog gornjeg dela ide druga sajla koja ide do instrument table.

Ne mogu da nadjem taj deo + upala je majstoru ta pastika oko 3 cm dugacka dole u rupu u menjac, i sad ne znam sta mi je cinti.
DA LI ZNATE DA LI TA PLASTIKA MOZE DA SMETA MENJACU ili da se ne skida menjac dok se ne budu radili korpa i lamela ? i da li moze da se nabudzi direktna jedna sajla sa menjaca do table?
Imam jos dosta pitanja ali ovo mi je PRIORITETNO.
Izvinjavam se ako ste nede obradjivali ovu temu. Ja nisam naisao na isti problem.

Plovak za gorivo, nekad pokazuje pravo stanje nekad ne, uglavnom kad prvi put u toku dana dam kontakt i upalim auto par trenutaka pokazuje pravo stanje a onda dodje skoro do pola pa se spusti i tako se zeza kazaljka.

Gde mu se nalazi el.motor koji podize i supusta krov? Kako i cime da ga podmazem?

Ima fabricki el.podizace stakla ali ne rade, da li su mu mehanizmi isti kao za obican koral IN L ?

Gibanj sam mu sredio.

Vodu pusta kod vozacevih vrata jer od kad je izasao iz fabrike LOS im je krov / kederi, pa cu da sledece nedelje odem u neki servis u Mirijevu koji radi kabriolete.

Majstori su mu sjebali neki mehanizam kod otvora za vazduh koji sluzi da se namesti da li da mu ulazi vazduh od napolje ili da kruzi iz kabine.

Menjac mu ispada iz 5 brzine kada na auto-putu vozim, i dok je pod gasom ne ispada cim se pusti kao da ide lerom da ne stiskam gas hoce da ispadne iz 5 , i u Rikverc MNOGO tesko ide.

Rucna treba da se dotegne.

OSTALO JE OK NA AUTU. ja sam ga pre 5 dana uzeo auto i hteo sam da mu sredim sve ovo sto sam Vam naveo.

Djole2006
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Datum upisa : 11.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Predrag B. Čet 14 Jul 2016, 00:28

Sajla: Boban sajle. Mora iz dva dela zbog pinjona koji je potreban za rad motornog kompjutera. Menjaču neće biti ništa od te plastike, samleće je dok trepneš.

Plovak je generalno problematičan. Može da se zameni ali ne garantuje se tačnost.

Fabrički Yugo nije imao podizače. To su neki naknadno ugrađeni.

Zeznuli su klapnu (mahanizam) za dovod hladnog vazduha - gornja od dve u kućištu u motornom prostoru.

Da ne ide teško u rikverc rekao bih ti da ti zamene oprugu za petu i rikverc, ovako, potrebna je revizija pete.

Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Miljan Čet 14 Jul 2016, 01:20

Trebas da podesis krajnji gornji polozaj stakla da bi dihtovao keder, kad skines tapacir imas na sredini slicovanu rupu i maticu za kljuc 10, otpustis tu maticu, zatvoris vrata, podignes staklo toliko da se podvuce pod profil kedera krova, ali da ga ne predje, stegnes maticu i proveris da li je sve ok nakon par otvaranja i zatvaranja vrata sa podignutim staklom.

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom DSC_1415

Za petu treba da se skine poklopac i nakucaju kraci zvezde ka zupcaniku.

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom 170220151760 VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom 170220151761

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Djole2006 Čet 14 Jul 2016, 03:11

Predraze , kako se zove ta plastika koja je upala u menjac / gde da je nadjem da je uzmem jer vrv ce mi trebati ? Majstor je nesto rekao da ce da ode kod nekog da mu namesti sajlu i da ce da izbaci taj elektricni pinjol km sata da proba bez njega da namesti da pokazuje km/h. Da li je to izvodljivo sto je on zamislio ?
Za plovak cu mu naglasiti da proveri masu.
A sta je sa el.motorom za krov - gde se nalazi i kako da ga podmazem ?

DA li imas nekog dobrog majstora da mi preporucis iz Bg-a ?

Veruj mi da mislim da su fabricki podizaci, lepo su odradjeni sve, ali kako god.

Laknulo mi je za tu plastiku - nadam se da mi nece praviti problem. ☺

Miljane - ne razumem se ali reci cu mehanicari potencijalno resenje sa nakucavanjem kraka zvezde ka zupcaniku. A sto se tice kedera i stakala, mislim da ce morati novi kederi jer su ovi bas u losem stanju.

Hvala drugari na pomoci . :-)

Djole2006
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Datum upisa : 11.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od YUgisa Čet 14 Jul 2016, 09:03

Predrag B. ::Sajla: Boban sajle. Mora iz dva dela zbog pinjona koji je potreban za rad motornog kompjutera.

Sta ga sprecava da se navrne direkt na menjac? Ako uzima podatak sa davaca?

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Predrag B. Čet 14 Jul 2016, 10:10

Promeni majstora jer ne zna šta radi.

Ne znam šta ti je upalo, verovatno pinjon. Slikaj da vidimo.

Elektromotor za krov je u bočnoj strani (ne sećam se u kojoj), ali ne znam kako si zamislio da ga podmažeš?

Pinjon je neophodan da bi radio motor (komp preko njega dobija podatak o brzini kretanja vozila).

Bobiša, nije išao direktno na menjač jer je Zastava ovaj preuzela od Lade. Sajla ide od menjača do njega i iz njega do km sata koji je mehanički.

Imam dobrog majstora Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Miljan Čet 14 Jul 2016, 11:49

Elektromotor za krov je na sredini zadnjeg veznog lima, odmah ispod brave gepeka.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Predrag B. Čet 14 Jul 2016, 11:53

Eto Smile Bočno je hidraulika Wink
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Djole2006 Čet 14 Jul 2016, 11:59

Ma neki lik je negde napisao *(ne znam tacno gde sam.procitao) da motor mora da se podmazuje. Ocigledno je lupio.

Upala je mala bela plastika duga 2, 2.5 cm ali vrv je smlevena do sada jer smo ga probali i ide normalno*(normalno u svaku brzinu).

Malopre smo otisli i napravili sajlu od menjaca do ovog elektronakog pinjona pa ce on to danas da proba da napravi, kupili smo polovan mehanizam za desna vrata kod nekog majstor Slobe u mokrom lugu , valjda je isti mehanizam kao za obicnog koral in-a l.

Pa ce on do vcrs to da namesti pa cu da vidim sta je uradio a sta ne.

Predraze , jel mozes da podeslis sa nama kontakt od tog dobrog majstora ?

Djole2006
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Datum upisa : 11.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Predrag B. Čet 14 Jul 2016, 12:01

Kupi sajlu u Boban Sajle na Dušanovcu, nije ni 500 din.

Mogu preko PP.
Predrag B.
Predrag B.
SOHC 1498ccm 85ks

Broj poruka : 6738
Godina : 37
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 14.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od MarkoIrmes Čet 14 Jul 2016, 14:37

Meni kada je upala ona bela plastika od pinjona, prvu je menjac samleo bez problema.. Drugi put kada mi je upala, upala je medju poluge menjaca i imao sam samo 2. 4. i rikverc brzinu.. Posle nedelju dana voznje tako je ispala iz poluga i otisla u manzetnu i iskidala ih.. Very Happy

Tako da moj savet.. Skini ceo menjac i sredi to sto pre. Smile
MarkoIrmes
MarkoIrmes
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 651
Godina : 30
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 02.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Miljan Čet 14 Jul 2016, 14:39

U manzetnu ne moze nikako da ode.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od jollyjumper Čet 14 Jul 2016, 16:00

Nadam se da ga nisi puno platio.
Motor za krov se ne podmazuje.

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Djole2006 Čet 14 Jul 2016, 16:42

Menjac ce da se skida kada se bude radila lamela i korpa *(na prolece/leto).
700e sam ga platio,sto se toga tice prosao sam fino. Drugar ga je 2g vozio kao sluzbeno auto, redovno su mu sve radili, bas su dosta ulagali u njega , pre 4-5g je za njega placeno farbanje u bmw Radulovicu 600e.
I sad kada su resili da ga prodaju , trazili su za njega 1000€ . Ali posto sam im ja cistio neke klime i montirao nrke police i nosace , meni za to nisu platili nista , nego im ja doplatio jos 700e i uzeo jugisu. Kazu da je redak ovaj 2005 kao kabriolet sa peugeot motorom.

Djole2006
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 13
Datum upisa : 11.07.2016

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Miljan Čet 14 Jul 2016, 17:14

Daj neke slike auta, predstavi ga na forumu.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od MarkoIrmes Čet 14 Jul 2016, 18:08

Miljan ::U manzetnu ne moze nikako da ode.

Bilo je belih izlomljenih parčića plastike, polu otopljenih onako kada smo skinuli onu manžetnu što je bliža suvozačevoj strani ako se dobro sećam..
MarkoIrmes
MarkoIrmes
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 651
Godina : 30
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 02.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Miljan Čet 14 Jul 2016, 18:57

Pa kad ga samelju zupcanici mogu da odu sitni opiljci, ali ceo nikako. A to samleveno ne moze da osteti manzetnu nikako.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od MarkoIrmes Čet 14 Jul 2016, 18:59

pa nije bio ceo naravno Very Happy bili su onako kao otopljeni komadići, prečnika i do 1cm, ništa drugo nije bilo u manžetni, a pokidala se, nova bila stavljena.. mora da je to pokidalo, nema šta drugo..
MarkoIrmes
MarkoIrmes
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 651
Godina : 30
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 02.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Miljan Čet 14 Jul 2016, 19:09

Taj pinjon je jedna od najgluplje napravljenih stvari, trebalo je da donji deo ima svoje leziste u menjacu, a ne da landara tek tako, a gornji da bude napravljen da ne moze da ispadne iz metalnog dela. Stariji pinjoni imaju oba dela metalna, i telo i zupcanik, mogu da zamislim sta bi napravio taj metalni da upadne unutra.

Pre desetak godina kad sam prvi put to radio i meni je upao jedan u menjac kod drugara (tad je bio dve godine star Yugo sa 15000km) i nista mu nije bilo, a prodat je sa 90000km prosle godine.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od MarkoIrmes Čet 14 Jul 2016, 19:11

I meni kada je prvi upao ništa se nije desilo, samleo ga menjač i to je bilo to.. Ali drugi kada sam stavljao, znao sam da postoji šansa da upadne kada upalim auto, i odmah sam skontao da je upao i ugasio auto.. što je bila ogromna greška.. Dakle, ako vam upadne pinjon u menjač, pun gas par kilometara da ga dobro samelje, kako ne bi upao u poluge i blokirao neke brzine, kao kod mene Very Happy Komedija je bila voziti samo u 2. i 4. Very Happy
MarkoIrmes
MarkoIrmes
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 651
Godina : 30
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 02.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Miljan Čet 14 Jul 2016, 19:24

Kad motor ima snage, nije problem Naughty ja sam vozio samo u 3. i 4. kad mi se razlabavila salterica.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od YUgisa Čet 14 Jul 2016, 19:28

Problem kod Marka je bio da smo zurili, a kod njega je rupa u menjacu gde ulazi metalna caura pinjona je lose izbusena i moze da se stegne bez da je onaj imbus upao u rupu od caure. Zato je dva puta upao jer ustvari nije stajao gde treba pa se polomio, a drugi put jeste to bila greska sto nije vozio nego smo probali i pao je tu odmah kod poluge i blokirao mu neparne brzine. Posle se to rastopilo pa je u manzetni u onim rebrima se skupila otopljena plastika... Nismo imali srece i sve sto je moglo da podje naopako je poslo. Inace u standardu nije ni imao O ring na metalnoj cauri pinjona jer kad se stavi onda je nevidjeno smaranje pogoditi rupu za imbus jer se ne krece slobodno i lako je ne skontati da je otisao nakoso, dok kad se stavi bez O ringa onda se slobodno vrti pa je lako napipati kad upadne imbus...

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61531
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Vojislav Čet 14 Jul 2016, 21:43

Djole daj neke slike da vidim i ja pa da uporedim s svojim Wink Ja nisam cuo da se motor za krov podmazuje. U onom zastavinom uputstvu za koral in i cabrio pise za podmazivanje samo oni delovi na gepeku sto se mrdaju i na krovu iznutra isto to.Ja imam problem od kad sam menjao krov, posto je jako tesno i uzano a creva od hidraulike kratka. malo ulja mi je iscurelo i od tada krov se malo teze dize i spusta. E sad zna li neko ima li negde neki cep za dolivanje , i moze li bilo koje hidro ulje ili ima bas specijalno ?
Vojislav
Vojislav
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 92
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 26.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od ZAC Čet 14 Jul 2016, 21:58

Miljane, pojasni nam kako "nakucas" krake zubcanika..nije mi jasno..aj na onoj slici obelezi strelicom sta i kako..i cime se nakucava>.Cekicem???

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Miljan Čet 14 Jul 2016, 22:46

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom 170220151761

Tri uza kraka (obelezena crvenim strelicama) koja ogranicavaju hod plocica za potiskivanje sinhrona (zuta strelica) se nakucaju ka zupcaniku, parcem drveta i cekicem npr, mogu cak i prstom da se saviju jer taj lim nije nesto posebno jak.

Kad ubacis u brzinu, ogrlica pritisne te tri plocice ka sredini i uzubi se sa zupcanikom, ali posto izmedju plocice i tog zvezdastog osiguraca ima lufta dovoljan je mali trzaj koji se javlja prilikom dodavanja ili otpustanja gasa da se ogrlica vrati i ispadne iz brzine. Kad savijes krake ka zupcaniku neutralises taj luft.
Na vise menjaca sam uspesno resio ispadanje iz pete brzine tom metodom.

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom Empty Re: VISE PROBLEMA kod Yuga Koral in l Cabrio sa Peugeot motorom

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu