Masnoca na autu

4 posters

Ići dole

Masnoca na autu Empty Masnoca na autu

Počalji od Sima21 Čet 24 Mar 2016, 17:57

Ne nadjoh neku adekvatnu temu, pa sam otvorio novu.
Zanima me cime smem da operem "masnocu" na autu? Auto je beo, a masnoca je kao kada majstor radi oko auta pa se sa prljavim rukama uhvati za kola. Najvise ima po haubi, zadnjem delu oko gepeka i vozacevim vratima. Jel smem sa axel sgrasso prskati po limu? Kontam da mi treba tako neko sredstvo za odmascivanje. Mokrom krpom ne ide.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Masnoca na autu Empty Re: Masnoca na autu

Počalji od MarkoIrmes Čet 24 Mar 2016, 18:07

Hmm neka me neko ispravi ako grešim, ali ja bih probao sa medicinskim benzinom, imaš ga u svakoj apoteci. Samo posle spremi neku krpu ili nešto pa i taj medicinski benzin speri sa farbe, za svaki slučaj. Smile
MarkoIrmes
MarkoIrmes
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 651
Godina : 30
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 02.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Masnoca na autu Empty Re: Masnoca na autu

Počalji od ZAC Čet 24 Mar 2016, 19:16

Mozes.... med. ili obicni Benzin (ne moras ga ispirati , ne ostecuje boju), axel sgrasso (samo ga isperi vodom cim operes fleku), deterdzent za sudove..npr. Fairy, ili bilo kojim drugim deterdzentom na bazi rastvaraca kao sto je Anjonskog surfaktona...
Za farbu-boju..opasni su rastvaraci na bazi Acetona, Nitro razredjivaca, Trihlor etilena..i slicno ...njih nikada ne koristis...
Rastvarac kao sto je Benzin, Alkohol, Uljani razredjivac, Nafta, Metil alkohol i slicno...mozes koristiti za brisanje fleka sa boje.

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Masnoca na autu Empty Re: Masnoca na autu

Počalji od Sima21 Čet 24 Mar 2016, 20:03

Fala Wink Probacu za vikend. Nervira me jer obican sundjer i sapunica ne moze da opere, a ne mogu ni u perionici da operu.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Masnoca na autu Empty Re: Masnoca na autu

Počalji od ZAC Čet 24 Mar 2016, 20:15

Samo cepi Axsel...bez brige..   A tesko se pere zato sto ti je boja matirala...nije lose da ga posle detaljnog pranja ispoliras i izvoskiras...da mu se vrati sjaj...tada ni fleke ne bi ostajale.

PS:  Ti si iz Sapca...Sr. mirtovica ti je relativno blizu...ima profi lik tamo koji radi poliranje i to tako dobro da auto posle njegovog tretmana bude kao nov par godina...koristi najkvalitetnija sredstva za ciscenje, poliranej i zastitu laka...
On je na ovom forumu pa se raspitaj.. http://detailing-serbia.com/forum/index.php

A clan je i naseg Dacija foruma...tu mozes videti njegove radove..prosto neki deluju neverovatno... http://www.daciaforum.in.rs/index.php?topic=3948.msg87122#msg87122

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Masnoca na autu Empty Re: Masnoca na autu

Počalji od Sima21 Čet 24 Mar 2016, 20:38

Hvala. Imacu u vidu jednog dana kada budem odlucio sta cu sa osmicom Wink Treba i limarija da se radi, ali ja bih najradije kupio "dobru" skoljku pa prepakovao. Otom potom, nek kotrlja za sada dok ne resim neke druge stvari koje su mi prioritetnije Wink Za sada resavam samo neke sitnice da je auto tehnicki ispravan i da nije uzasno prljav kakvog sam ga nasledio. Kao da nikad u zivotu nije bio opran a moguce je i da nije. xD
Bolje da sam uzeo polovno ono sto sam naumio, ali mi bilo zao ove osmice jer je ujak hteo takoreci da je baci na otpad. I onda pare koje sam planirao potrositi na polovno vozilo zavrsise na nekom drugom mestu Wink To je jedan od razloga sto jos nisam predstavio osmicu jer ne znam sta cu sa njom jos uvek Wink Za sada je samo vozim i ne razmisljam o nekom vecem ulaganju u nju narednih godinu, dve ali isto tako ne mogu da vozim nesto ako nije funkcionalno ili je prljavo. Mislim, nije da ne mogu ali gledam da to sto pre sredim, pocistim, operem. Sledece na redu mi je odmascivanje limarije i da vidim sta cu sa sedistima od punta.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Masnoca na autu Empty Re: Masnoca na autu

Počalji od ZAC Čet 24 Mar 2016, 22:26

A pa onda se ne uzbudjavaj zbog fleka...kad sredis lim, onda ces i da ofarbas... Cheers

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Masnoca na autu Empty Re: Masnoca na autu

Počalji od Nikola I. Čet 24 Mar 2016, 23:00

Simo, hajde predstavi nam tu osmicu vec jednom, bas da je vidimo kakva je... Very Happy
Nema veze sto ne planiras da je zadrzis ili slicno... Wink

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Masnoca na autu Empty Re: Masnoca na autu

Počalji od Sima21 Čet 24 Mar 2016, 23:04

Pa malo me nervira tako musav, a to i nije neki izdatak. Wink Mogao bih i sam da ga ispoliram, cak sam i mislio da mu povratim malo boju al sam se smorio kada me neko pre par dana zakacio po desnim vratima i ulubio ih malo a okolo malo ispucala farba Mad a i neko mi konstantno zeza levi retrovizor. Pre neki dan sam mislio da ga je definitivno neko slomio jer je bio skroz zavracen ali ne ka staklu od vrata nego ka soferci. Ne verujem da je slucajnost jer je bila gomila automobila jedan iza drugog. A da ne pricam koliko jos yugica, keceva i florida ima u precniku oko 1km. I to svaki put parkiram na razlicita mesta da bih provalio dal neko radi iz fazona - stao si na moje mesto ili radi iz neke svoje namere, a posto parkiram gde ima slobodno ostaje da je ovo drugo u pitanju. Ako ga budem kad nahvatao (a nadam se da hocu) ruke cu da mu okrenem kao sto je meni retrovizor bio okrenut.

@NikolaI Predstavio bih je rado da sam siguran u potpunosti da cu je zadrzati. Procentualno sam vise za, tj. da je zadrzim ali treba dosta ulaganja oko nje. Uz to treba se razmisljati i o prosirenju porodice, svadba, sto djavola drugih. Da imam 21 godinu znam da bih je sigurno zadrzao i napravio za svoju dusu. To ne bi bilo nista spektakularno, bila bi i dalje fabricka verzija uz neko diskretno spustanje i definitivno sire gume. Tu bi palo jos zamena enterijera, osvetljenje table i definitivno drugi volan. I sad se kanim da stavim od keca jer je ovaj od osmice veci  pa mi bas smeta nogama Laughing  Kao kamion da vozim. Videcu, kada ga odmastim pa mozda i otvorim temu Wink Generalno, nema se sta ni videti. Klasicna osmica sa malo korozije na zadnjim rubovima Laughing
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Masnoca na autu Empty Re: Masnoca na autu

Počalji od Sima21 Sub 26 Mar 2016, 10:58

Axel sgrasso odradjuje posao. Mislim da cu morati prvo da operem auto inace ce mi trebati preko 100 cistih krpa Laughing
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3027
Godina : 39
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Masnoca na autu Empty Re: Masnoca na autu

Počalji od ZAC Sub 26 Mar 2016, 15:12

Smile

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Masnoca na autu Empty Re: Masnoca na autu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu