Muzika u autu

+2
junior45
Veljko400
6 posters

Ići dole

Muzika u autu Empty Muzika u autu

Počalji od Veljko400 Uto 13 Okt 2015, 11:58

Pozdrav svima, imam jedan jako veliki problem. Radi se o tome da imam panasonic cq-dfx201n koji zahteva adapter, postoji dve vrste sa eurojack-om i sa golim zicama, potrebna mi je pomoc jer ne znam koji adapter da kupim, imam zastavu (skala 55)

Veljko400
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 2
Datum upisa : 10.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Muzika u autu Empty Re: Muzika u autu

Počalji od junior45 Uto 13 Okt 2015, 14:25

a kakvu instalaciju imas na autu?
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34826
Godina : 32
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Muzika u autu Empty Re: Muzika u autu

Počalji od zeleni macak Uto 13 Okt 2015, 19:50

Dodao sam ti slovo i u naslovu jer je falilo  i prebacio temu u odgovarajuci deo foruma  gde se pise o  cd playerima , pojacalima   i slicnim stvarima , obrati paznju sledeci put .
zeleni macak
zeleni macak
SOHC 1116ccm EFI 63ks

Broj poruka : 1994
Lokacija : Backa Topola
Datum upisa : 08.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Muzika u autu Empty Re: Muzika u autu

Počalji od Pravdic Ned 11 Avg 2019, 18:04

A vala ga kod mene ne pjeva...
Uzeo sam ovi raspali kineski radion na internet, to ti je muzika, možeš da ga vežeš pomoću blututa na telefon i što li sve ne napisaše, ka mogu da se gledaju filmovi i čuda... No u moj slučaj možeš da gledaš samo u ovi sat Doh
Što se dešava? Dakle kupujem, ugrađujem, spajam (sve po protokol, i živa struja za memoriju, sa kontakta na crvenu, crna minus), zvučnike sam lijepo veza e je to mene već bilo spojeno na prethodni CD-plejer koji je crka, sva četir zvučnika su razvođena posebno...
Palim, sve je normalno funkcionisalo. Namjestim sat i datum tamo u opcije, boju pozadinskog osvjetljenja, radio šušti, sve se opcije otvaraju na ekran, svi dugmići rade...
Gasim ga na dugme iznad ovoga okruglog za pojačavanje, pojavljuje se sat, no to tako treba, kad isključiš kontakt on se čitavi gasi... No neće više da se upali nikako, kad daš kontakt pojavi se taj sat, kad ga čukneš u dugme gore da upališ- NIŠTA... Samo sat okreće dok ima kontakt...
Nije mi jasno, da li je moguće da je dugme crklo za 10 minuta od ugradnje? Ili možda neće da se upali e još nema spojenu antenu, nijesam mu ubača ni memorijsku karticu, treba da je kupim... USB sam neđe ima no ne mogu da ga pronađem...
Jel ugrađiva ko na forum ovo kinesko čudo? Ja sam očekiva da je grdan kvalitet ali da se jednokratno upali, pokaže mnogobrojne mogućnosti i onda da poslije prvog gašenja praktično imaš u auto digitalni sat i ništa više... To stvarno nijesam...

Muzika u autu 20190813

Pravdic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 25
Datum upisa : 15.06.2019

Nazad na vrh Ići dole

Muzika u autu Empty Re: Muzika u autu

Počalji od VPetar Ned 11 Avg 2019, 18:56

Hahahah pa ne znam, moguce je valjda 😂 reklamiraj? Ili probaj usb ili karticu, mozda ne prepoznaje nista i zato nece.. Mada bojim se da njje u tome problem
VPetar
VPetar
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7278
Godina : 29
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 07.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Muzika u autu Empty Re: Muzika u autu

Počalji od Pravdic Ned 11 Avg 2019, 19:40

A probaću kad kupim memorijsku, mada se i ja bojim da nije do toga... Đe ću ga sad i reklamirat, uzo sam ga u Beograd preko interneta ima tri mjeseca, nijesam ni dolazio za Šavnik u međuvrijeme... Ako je dugme crklo to je nabača neka, i juče sam se satra oko volana dok sam ga namjestio, uspio da ga spuštim na pušku od letve no je šraf od zgloba dolje na letvu zapinja za tijelo puške pa sam to turpijo, o jadu sam se zabavio... I na kraj svega namjestim, još su međedi na sirenu na volan okrenuli žice naopačke pa kad stisneš taster samo se zamrači osvjetljenje u auto, onda sam okreno polarizaciju i radi... Namjestio sam i da vraća migavce... No kad sam montira ablender nazad muški dio od one mać stopice uteka neđe te ga zaboravig spoit... I sad mi ne rade prskalice za brisače krsto
Nekakvi jadi napanuli na posa, tačno ću dić ruke od ovijeh majstorija...

Pravdic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 25
Datum upisa : 15.06.2019

Nazad na vrh Ići dole

Muzika u autu Empty Re: Muzika u autu

Počalji od Sultan Ned 11 Avg 2019, 19:58

Ne radi nista oko Yuga sto ima mnogo komplikacija, na crvena slova ,cak i kad je kalendar crno beli...
Laughing Laughing Laughing Bleh
Takodje ni vikendima, ako nisi siguran da ces zavrshiti...
Pogotovo nemo nista sledeceg vikenda i ponedeljka,da ti se Yugo ne pretvori u nesto sto ce da te izujeda...
Naughty Laughing Rolling Eyes
Ja ako treba,sve pripremim, a spajam ponedeljkom...zayo mi jos zadnji zvucnici nisu ni montirani,nema se kad,a prednji rade...

Nemoj odustati od majstorija, pa to je sastavni i bitan deo posedovanja Yuga.
Vidis da mene oce da prijave Levijatan grupi zbog silovanja Yugosaurusa...

Probaj da prvo antenu prikacis. Ali opet ja bih posavetovao citanje prospekta uputstva,mozda ima neka "Kvaka 22"...
Ne verujem da mu sd dugme ukvarilo za tako kratko vremeneki drugi zez je tu...

Jeli to ovakav:

Muzika u autu 572f4378-a9fd-4f15-b685-6e51e85b818c
Muzika u autu 8bc79478-7c2b-454e-bbfa-d922b3725fc5

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7043
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Muzika u autu Empty Re: Muzika u autu

Počalji od Pravdic Ned 11 Avg 2019, 21:29

Jes care, to je taj... U ta dva džeka su original utikači što sam ih ja sve lijepo i stručno spojio (na jedan je 8 kablova od zvučnika, plusi i minusi) a na drugi je struja...
A za crkveno slovo si u pravu Smile Doduše muzika je prije nekolika dana razvođena a juče sam izveo tu žicu sa kontakta kad sam skida volan, reko danas samo da je spojim...
Antenu ću uzet bilo kakvu ali mora bit elektronska e sam zavario i poravna rupu na krov... Bio sam nekidan kod Balše u prodavnicu, da vidim što ima, no mi reče da ima samo neke bugarske i da je to đavo popio, kaže ni Nikšić s njom nećeš ufatit... Juče mi bješe i dobri komšija Božo, hvali radion, kaže viđi ga kakav je, bolji ti je no u BMW-a, to je nova tehnologija... Ja ga poslah da nema kakvu antenu viška u garažu a on ode, ne nađe je, no donese sretnik neko njegovo staro pojačalo i bufer u kutiju što su je miši jeli, što mu je od Golfa ostalo Laughing
Reče antenu ti nemam ali viđi ovo, ovo da spojiš i imaćeš muziku što je nema Crnogorac Smile
USB nijesam naša e su mi sve stvari po sobu ispremješćane, to moji čiste iako u nju nema nikog i iako sam stoput reka da se tu ne ulazi...
A za memorijsku reče mi drug da ću to teško nać bez u Nikšić ili da naručim od Alibabu ali se dugo čeka to, dok doplovi iz Kine...
Valjda ću sjutra nešto završit oko toga, jes vala dobro si reka, što će mi Jugo za drugo bez da majstorišem oko njega Wink Zato ga ja i držim e volim prčkat oko toga no sam vazda sve fino uspjeva da ugradim, preradim, dodam i oduzmem... No viđi ovo sad, đe se gođ rukom dotaknem na njega ono ne ispada kako valja Unsure

Pravdic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 25
Datum upisa : 15.06.2019

Nazad na vrh Ići dole

Muzika u autu Empty Re: Muzika u autu

Počalji od Sultan Ned 11 Avg 2019, 21:36

Ma nije Lave do tebe.
Evo na ovom snimku sa Youtubeta,lik prica o slicnom ako ne i istom uredjaju i klikta sve redom dugmice...



Mozda ima neki detalj da nisi kliknuo,setovao...pojma nemam...

Ja sam gradjevinac po struci,nisam sujeveran jer sam ateista u sustini,aliii...
Sine,na crveno slovo samo sve cetiri u vis i u ladovinu...
Zlo ne spava a Murphie se smuvao s njim...gejevi jedni
Laughing Laughing

Postoje antene koje se montiraju cini mi se na vetrobran visoko do pod krov do gornjeg dela kedera sofersajbne...malko slabije rade u odnosu na stapne antene spolja sto se moniraju ali nema busenja.

Po meni bi isuvise bzvz bilo da ista narucujs tako sitno preko Alibabe - Aliexpress-a,  jer memorijske SD kartice i ostale sitne elektronske dzidze i frcokle imas u svakoj malo bolje opremljenoj prodavnici ili fotografskoj radnji....

E jedino sto je Savnik ogrooman,ima li vad 500 u centru a 2500 u opstini?

U prodavnici Idea iskljucivo od elektronike prodaju Niksicko crno...


Poslednji izmenio Sultan dana Ned 11 Avg 2019, 21:50, izmenjeno ukupno 1 puta

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7043
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Muzika u autu Empty Re: Muzika u autu

Počalji od Pravdic Ned 11 Avg 2019, 21:45

A da, zaboravig, uputstvo stvarno nijesam pročita cjelokupno jer je dosta opširno i nečitko... Ali sam gleda na jućub nekoga brata Rusa kako objašnjava i stvarno sam uspomoć toga uspio da namjestim sve opcije na radion i to... No sam primjetio da on ubada memorijsku i automatski mu se pali uređaj... Tako je na snimak kad je objašnjava ali se palilio i na to dugme poviše točkića đe ga pališ i možeš preko njega i u "menu" da uđeš... Ajde više znaj... Bar da sam naša USB ili onaj kabal za telefon što se na jednu stranu utačinje u telefon a na drugu da ga zveknem u radion... No ništa ja u sobu više ne mogu da nađem, ka da je sve izgoralo u požaru stravičnome... Jedva i gitaru nađog, upakovana i podignuta na ormar, i to odguralo je skroz do zida Doh
EDIT u post skriptumu: Sad ću i to da odgledam ali ja sokole što gođ pritiskam na njega on neće da se upali, samo mi pokazuje tačno vrijeme ko željeznička u Golubovce Smile

Pravdic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 25
Datum upisa : 15.06.2019

Nazad na vrh Ići dole

Muzika u autu Empty Re: Muzika u autu

Počalji od Sultan Ned 11 Avg 2019, 21:54

Al me nasmeja....
Kinez,na jednom komadu radi sve,na sledecem radi sve osim plavog zuba,a na onom 33-em radi sat....i nista vise...

Ne smem da sanjam sta je sa 666im komadom,poslednjim iz serije toga sata sto su ga sklopili...i na brod poslali...
A mozda su ga i na brodu sklapali...

Predlazem da napravis kutiju sef od fosne i da to zasarafis za zid,i u taj sanduk sve dragocenosti da drzis...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7043
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Muzika u autu Empty Re: Muzika u autu

Počalji od Pravdic Ned 11 Avg 2019, 22:08

Ma jasno je i mene brate da se nešto u njega razjelo, nekakvi kontakt ili pitaj Boga što... No se sve tješim Smile
Klip sam odgleda i sve navijam da ga ugasi na ono dugme gore e mu poslje toga izgleda paljenja nema... Tako je i kod mene sve fino rađelo kad sam proba, daš kontakt, on se upali, odma ode na radio (no šušti e mu nije antena spojena)... Kad ga čukneš na taster poviše točkića prebači te u "menu", tu se krećeš pomoću donje tastere sa strelice... Oćeš lijevo, oćeš desno... Na peticu mu je enter, na šesticu vraćaš, sve sam ukapira... Podešavaš sve na točkić... No ga u zao čas ugasig gore na to dugme držeć par sekunda... Da vidim kako radi sat u stendbaj... I ja opet na to dugme da ga upalim... Nema šanse... Ugasio mašinu, probaj opet- uključuje se sat... Pritisni dugme, neće, pritisni drugo dugme- neće, svukuć pritisni- neće... Svoga ga ispritiskah, ma ne reaguje kukala mu majka... Oli mi reć što je to? Dobro kažeš brate, to je neki kinez sklapa lijevom za šaku riže, kad ga otvorim tačno ću nać unutra nekolika zrna Smile A otvoriću ga da jebe oca, baš da vidim što ima tamo e nema u njega 50 grama... Kad već nemam kome da ga reklamiram...
P.S. Dobra ti je ideja brate za sef no obili bi ga da ga očiste Smile I sve iz njega prrmjestili neđe pod krevet, ne znaš ti moje u kuću Laughing

Pravdic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 25
Datum upisa : 15.06.2019

Nazad na vrh Ići dole

Muzika u autu Empty Re: Muzika u autu

Počalji od Sultan Pon 12 Avg 2019, 05:57

I sef bi ocistili,za svaki slucaj!  Laughing
U tom slucaju OCD sindrom sto ukucani imaju,njima ozidaj neku manju kucicu,i ubachi nekoga krsha i loma svukuda da im treba vremena da to pospreme tacno sracunato od tvog odlaska do ponovnog dolaska...

Nema unutra nista u tom uredjaju,ima neko napajanje sa integralcima reseno,i jedna stampana plocica sa 1-3 procesora koji sve funkcije obavljaju,mozda ima jedan za interfejs,jedan za radio i jedan za video...ma sve napakovano napred ispod maske.
Nazad su ,na zadnjoj str,na aluminijum ploci koja nosi konektore ,neki jaci tranzistori mozda u TO220 kucistu il sl, u sklopu pojacavackog bloka za napajanje zvucnika...
Nesto tako...samo nema tu kako da se ista opravi mislim na elektroniku...

Gledam sad ovu shemu komandi treba da je ista kao kod tvog modela,malo se razlikuju po displeju izgleda najvise...

Muzika u autu D5e87894-d4e1-4174-b48f-57f50379df81

I ni ja nemam ideju sta je to moglo da se desi.
Mozda ima u uputstvu negde da pise kako se izlazi iz tog moda casovnika. Jer kad upalis auto,radio ti se pali u tom poslednjem modu i prikazuje "tacno vreme kao na stanici u Golubovce"...
A ako pronadjes kako se iz tog vremenskog menija izilazi,mislim da bi problem bio resen...

Uglavnom,vidim da postoji skriveno dugmence Reset,koje bi nekom zicicom ili iglicom moglo da sam uredjaj resetuje na fabricko podesavanje.
Ako bas nista ne pomogne,moozda iskoristiti i ovu funkciju  Unsure
Samo ,pre nego li odlucis da se sa tim poigras,ipak dobro procitaj sta tacno ta funkcija uradi. Ali po meni,sta god da se zabagovalo,mozda ce pomoci da se odglavi...
Namesti i antenu,pa probaj...moze biti da odbija da radi jer mu nisu sve koze/antene na broju...
Laughing

Ili mozda da se jos neko javi sa svojim iskustvima...mozda bude da je moja ideja najloshija.

Uglavnom,taj uredjaj je nesto u rangu 40-50€ koliko sam ispratio pa i ako se desi da je skroz " umro muski" u sta licno ne verujem,i nije nesto zbog cega bi covek trebao da zali...

Ja bih drugarski savetovao svim drugarima forumashima da se vise ne nabavlja roba ovoga tipa a da nema mogucnost reklamacije.
Aliexpress se tu pokazao dobar,u smislu da Kinezi zaista uvazavaju reklamaciju. 
U to sam se licno uverio.
Ja btw imam jednog kineza autoradija i za sada radi ok. Ali imam i backup za svaki slucaj neki JVC...

_________________
_________________________________________________________________________________________

Balkan nije geografski pojam vec mentalni pravac u psihologiji
Sultan
Sultan
SOHC 1581ccm i.e 75ks

Broj poruka : 7043
Godina : 44
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 17.03.2018

Nazad na vrh Ići dole

Muzika u autu Empty Re: Muzika u autu

Počalji od Pravdic Pon 12 Avg 2019, 17:36

Fala ti brate na objašnjenje, svaka ti ima mjesta... Jutros (oko podne Smile ) sam uspio pronać kabal od telefona pa sam ga ušteka u USB na radion, čuknem u dugme broj 1 na šemu (svaka čast što si je postavio, tačno je taki uređaj) i nakon nekolike sekunde pali se "radio mod", šušti Wink Tako da je stvarno izgleda do toga bilo što ništa u njega nije spojeno, znači on nit ima antenu, niti kaku memoriju  pa računa što ćeš me i palit kad ti svirat ne mogu Smile
Sad posilje toga novoga momenta malo mi je lakše... Ajde što bi ga trebalo mjenjat no sve to sad odspajat i vadit... A pričvrstio sam ga da ga ni poplava nebi pomjerila Smile
Za reklamaciju mislim da bi i ovaj iz oglase uvažio no bi me bezveze bilo da mu ga reklamiram nakon tri mjeseca, ne zna on da je radion ta tri mjeseca staja u kutiju... Još bi ga opet mora nosit za Beograd pa da mu šaljem poštom nazad... Ako bi i pronaša njegov broj i kontakt e je prošlo vremena... Još nijesam najsigurniji u ispravnost ali ću to znat kad uzmem memorijsku, viđeću ovijeh dana, no ni ja ne bi preporučiva članovima da mnogo posluju sa kinesku robu, nije to džaba triput jeftinije no normalne marke... No ga uzeg đe mi se dopa, da probam kaki je, Sony prijašnji je 10 godina super rađeo na auto... Crka mu je CD, no je i dalje fata radio... Doduše na onu antenu gore na krov što sam skoro izbačio...
A na sobu ću tačno lanac i lokot ugradit Smile Krupnije stvari koje ostavim me stvarno zateču i kad se vratim, doduše ne na to mjesto, a sitnice neke nemožeš do prekosjutra pronać... Kad pitam majku ona kaže a što ja znam đe su ti stvari, ja sam samo prašinu brisala... A baš koliko juče gledam u škatulu đe sam ima neke uzorke baterijica što idu u daljinski od auta i u daljinski garaže i neke slike su bile kad sam kumova na svadbu u Rijeku Crnojevića... Slike sam naša poslagane u album na policu, među dvije mirišljave svijeće koje nikad u sobu nijesu bile... A za baterijice pitam majku reče a što će ti stare baterije, to sam bačila, jesi ti lud da skupljaš te krše po sobu Laughing
Nema sirota što pa po cijeli dan pretura po kuću, no što ću, opet ne ide da je selim Smile

Pravdic
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 25
Datum upisa : 15.06.2019

Nazad na vrh Ići dole

Muzika u autu Empty Re: Muzika u autu

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu