Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator

+6
Nikola I.
ZAC
jollyjumper
junior45
Miljan
facol
10 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator - Page 2 Empty Re: Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator

Počalji od Nikola I. Sub 05 Dec 2015, 22:46

Ma suvda se brzo vozi i zesci je "tempo" saobracaja, ne samo u Beogradu... Wink

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator - Page 2 Empty Re: Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator

Počalji od YUgisa Sub 05 Dec 2015, 22:48

Interesantno, meni se cini da saobracaj nikad sporiji nije bio Unsure Sporo i bahato.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61770
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator - Page 2 Empty Re: Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator

Počalji od Milos Sub 05 Dec 2015, 23:06

Pa zavisi gde, recimo u Smederevu kada sam bio, ljudi striktno postuju ogranicenja, cak voze i sporije. I to ne jedan-dva auta, bukvalno svi.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator - Page 2 Empty Re: Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator

Počalji od Nikola I. Sub 05 Dec 2015, 23:16

Gde god sam ja prolazio, stekao sam utisak da se brzo vozi... Pa i ovde kod mene u Boru, brzo, bahato uz nepostovanje prvenstva, uzas...

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator - Page 2 Empty Re: Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator

Počalji od Sima21 Sub 05 Dec 2015, 23:45

Pa cinjenica je da se po manjim mestima sporije vozi. Sto zbog kracih ulica, sto retko gde ima ulica sa dve trake, ima dosta jednosmernih ulica a i biciklista. Sve to utice na sam tok saobracaja po gradu. Ja recimo kada sam bio u Kg i kada sam posmatrao kao pesak saobracaj po Kg rekao bih da su veci ludaci nego po Bg-u. A recimo kada sam vozio nisam imao takav utisak. Mozda sto sam prosao kroz sire ulice a ne kroz centar. Inace jedno nepisano pravilo je da Beogradjani vole da sviraju a pogotovo kada vide da nemas Bg table. Ne pricam za sve Beogradjane, ali dosta njih to radi iz mene za sada nepoznatog razloga. Ako nesto ne volim u Bg-u (sto se saobracaja tice) to su za pocetak guzve, drugo je kada se *ebeni bus nabije tik uz zadnji branik ko da zeli da vidi sta imam u gepeku a trece su likovi koji na gazeli ili bilo gde bez zmigavca uskore u makazice...Da ne spominjem bezobrazne skuteriste tj. motocikliste toga ima svuda.
Sima21
Sima21
SOHC 1290ccm 73ks

Broj poruka : 3028
Godina : 40
Lokacija : Sabac, Beograd
Datum upisa : 28.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator - Page 2 Empty Re: Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator

Počalji od Miljan Sub 05 Dec 2015, 23:53

Tako i ja uskacem u Bg, ko ih jebe, kad nece niko da te pusti, mora tako xD

Miljan
SOHC 1581ccm 88ks

Broj poruka : 9432
Datum upisa : 05.03.2008

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator - Page 2 Empty Re: Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator

Počalji od Nikola I. Sub 05 Dec 2015, 23:59

Makazice su naj opasnije, a i motociklisti jos gori... Provlace se, ne vode racuna oko prestrojavanja, divljaju... I uvek se zale kako niko ne vodi racuna u saobracaju o njima...

Nikola I.
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2252
Godina : 29
Lokacija : Bor
Datum upisa : 07.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator - Page 2 Empty Re: Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator

Počalji od YUgisa Ned 06 Dec 2015, 00:03

Zato sto ne shvataju koncept prostora, vecina ljudi vozi motor jer zamislja to kao mogucnost prevoznog sredstva za provlacenje gde auto ne moze da prodje. Iako bas suprotno, da bi vozaci motocikala bili bezbedni, treba da praktikuju voznju kao da su u automobilu, ako automobil ne bi mogao bezbedno da uradi neki manevar, onda nije bezbedno ni sa motorom bez obzira sto je manjih dimenzija.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61770
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator - Page 2 Empty Re: Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator

Počalji od jollyjumper Ned 06 Dec 2015, 00:48

Milos ::
jollyjumper ::A ni Bg nije neko merilo za potrosnju, jer tamo svi kao zombiji, cim se upali zeleno, pun gas kao da su na trkama, iako je dvesta metara odatle crveno i morace da koci za par sekundi i da stane.
U Beogradu trosi litar ili dva preko, jer kao sto sam rekao, ludaci stiskaju gas kao omadjijani, pa ako bi da pratis tempo, logicno je.

Klasican komentar dodjosa sa strane (bez uvrede) Very Happy  Istina, ima raznih trkaca ali uopste nije tako kao sto kazes. Ajd ja sam i navikao posto zivim ovde ali nekoliko prijatelja iz drugih gradova mi je isto napomenulo da je tempo malo brzi ovde nego kod njih ali nije bas ta prica pun gas sa semafora pa kocenje. Cak sam cuo od jednog poznanika da mu auto u Beogradu trosi skoro pa ceo litar manje nego u Nisu odakle je. Sto se Beograda tice, samo treba naucici kada se koji semafor pali i fakticki bez stajanja obidjes ceo grad. Desavalo se i meni da upadnem u guzvu pa kreni-stani, naravno tada potrosnja raste.

A ovo za Logana i 5.8l, Zacova voznja se bazira na 70% voznje autoputem, zato je i tako nisko.

Ne vredjam se, ali dodjos da ti kaze, uzmi kartu Srbije, zazmuri i stavi prst, koje mesto pogodis, prosao sam kroz njega, da ne pricam o nekim gradovima u kojima sam ziveo-KG, BG, Nis, NS ili gradove koje veoma cesto posecujem. Wink Zato se smatram kompetentnim, jer nisam bio u prolazu, jednom, ili dva puta godisnje. A volim da citam iskustva i da podelim, tema mi je jako zanimljiva.

Nije poenta u brzini kad imas gde i kad znas da stizes semafor. Nego taj bezobrazluk kada vide da nemas BG table, jurnjave i kad treba i kad ne treba, kao i to bahacenje i nepostovanje ama ni jednog propisa. Drugo je brza voznja, a drugo je ko ce prvi da startuje na semaforu i jurnjava kao muva bez glave. A pet minuta stici negde brze ne znaci nista. Isto me iritiraju i oni koji se razvlace, a zna se da je minimalna brzina 40 km/h. Voze jako agresivno i oduzimaju ti prostora, bez ikakvog razloga posebno ako nemas Bg table, kao u Turskoj se ponasaju. Cesto ni migavac ne koriste sto je iritantno. A u gradu, da skratis dolazak na cilj za pet minuta ne znaci nista, onda kreni ranije i neces kasniti. Opet rizikujes da te neko zakaci ili naglo prikoci pa se zakucas ili te zakucaju.

Drugo, ovo sto ostali kucaju, ja sam uglavnom imao iskustvo u Bg da kada das migavac za prestrojavanje, puste te, sto me nervira u ostatku Srbije, gde te ne pustaju nikada i to jako iritira.

Zanimljivo je postalo, toga nije bilo ranije, a vezano za Bg, kada padne kisa kao da narod postane retardiran i nesposoban, tada tek ne umeju da voze...a to je sve vise pocelo da se prenosi i na ostatak Srbije.

Dok na primer Kosovo i Cg, u stanju su da te vide da se priblizavas i da izlaze iz sporedne ulice da te seku, onako 2 na sat, nebitno koliko se ti brzo kreces i to je normalno, a onda nastavi da se kilavi ispred tebe. U jednom delu zapadne Srbije tako izlaze traktorima, uopste ih ne zanima nista.

Moze auto da trosi manje u Bg, uvece i kada nema ovih koji odlaze ili se vracaju sa posla...i da ne pada kisa. Laughing

jollyjumper
SOHC 1116ccm 55ks

Broj poruka : 1107
Lokacija : Le
Datum upisa : 10.03.2015

http://www.serbiancarfans.x10.mx

Nazad na vrh Ići dole

Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator - Page 2 Empty Re: Yugo 1.1 sa glavom od 1.3 Koji karburator

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu