Prednje kočnice - NT kočnice na ST juga

+3
Miljan
Milos
Tatamata
7 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Prednje kočnice - NT kočnice na ST juga - Page 2 Empty Re: Prednje kočnice - NT kočnice na ST juga

Počalji od blackb Pon 01 Jun 2015, 22:27

Koji su simptomi za servo? Čuje se da "diše" kada stisnem kočnicu (upaljen auto) ali čini mi se da je tako bilo uvek kada sam imao nešto duži hod. Takođe oseća se značajna razlika u otporu papučice kada je motor ugašen i upaljen - što mu i jeste funkcija.
Što se tiče glavnog kočionog - ne mislim da je do njega jer je skoro nov, ali kao što rekoh imam iskustvo da mi je meteli uvek imao duži hod od zastave i sa ST čeljustima. Takođe ovaj meteli je bio na autu i nešto pre nego što sam stavio NT čeljusti i jeste imao nešto duži hod ali pedala nije dalje propadala vremenom kao sada.

Dakle, najviše me čudi što neposredno posle ispuštanja vazduha je pedala odlična a onda vremenom polako sve više propada - da ima još vazduha valjda bi odmah propadala?

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Prednje kočnice - NT kočnice na ST juga - Page 2 Empty Re: Prednje kočnice - NT kočnice na ST juga

Počalji od blackb Sre 17 Jun 2015, 09:04

Vratio sam ZCZ glavni kočioni, i dobro izliftovao. Kočio je već na 1 cm - po meni previsoko, međutim vratila se i stara boljka - blokiranje prednjih točkova tj.kao da je blago stalno pritisnuta kočnica. S obzirom da šipkicu serva ne mogu da zavrnem (verovatno je već fabrički zavrnuta do kraja) podmetnuo sam podloške između gl.kočionog i serva i time ga odmakao (kao da sam skratio šipkicu) za oko mm (debljina podloški). Jesta da sad imam rupu od 1mm između gl.kočionog i serva ali točkovi su prestali da blokiraju. Pedala je odmah bila nešto dublja, ali posle par dana se opet još produžio hod pedale.

Najviše me izluđuje to postepeno sve dublje propadanje pedale. Dakle ZCZ kočioni se u tom pogledu ponaša isto kao metelli samo što je kočnica tvrđa kada dođem do nje - ali to je po meni generalna razlika između ova dva kočiona. Vazduha definitivno više nema, voziću ga ovako jer nemam više snage za borbu sa gremlinima.

blackb
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 177
Datum upisa : 26.01.2013

Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu