dihtovanje elektronskog razvodnika paljenja

3 posters

Ići dole

dihtovanje elektronskog razvodnika paljenja Empty dihtovanje elektronskog razvodnika paljenja

Počalji od mmarkoo Uto 27 Jan 2015, 01:15

28. jula 2014 god sam posle potopa u Nisu zadihtovao razvodnik paljenja. vozio sam kroz duboku vodu, do farova I ugasio mi se auto ali hvala zastavi tek kad sam izas`o iz vode. tada sak napravio gumene cepove I zapusio one cetiri rupe na dnu razvonika, namazao silicon u debelom sloju po ivici razvodnika I stavio kapu. do danas nisam imao problema a nisam izlazio iz kola, I duga I kratka putovanja sve je bilo ok. ovih dana nisam vozio auto I danas kad sam krenuo kao da je poceo da stuca ali nista posebno, vozio oko 3km, parkirao, posle 2 sata udjem u auto, upalio iz prve ali poceo da radi kao na tri svecice, vozio tako dok se nije definitivno ugasio I to gde drugo nego u kruznom toku, podignem kapu kad ono kondenzat. mozda nekom pomogne moje iskustvo? sad se razmisljam da li da opet zadihtujem ili da ostavim kako treba? da napomenem da sam do sada nisam imao problema a zima je, I stalno sam u gradskoj voznji dakle toplo-hladno

mmarkoo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 111
Datum upisa : 10.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

dihtovanje elektronskog razvodnika paljenja Empty Re: dihtovanje elektronskog razvodnika paljenja

Počalji od junior45 Uto 27 Jan 2015, 11:41

kapa je verovatno pukla,zato se skupio kondezat unutra,inace i kad je sve fabrika nemas problema..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

dihtovanje elektronskog razvodnika paljenja Empty Re: dihtovanje elektronskog razvodnika paljenja

Počalji od mmarkoo Sre 28 Jan 2015, 12:43

nije pukla

mmarkoo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 111
Datum upisa : 10.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

dihtovanje elektronskog razvodnika paljenja Empty Re: dihtovanje elektronskog razvodnika paljenja

Počalji od junior45 Sre 28 Jan 2015, 12:58

Onda nemogucnost kape da "dise" je zbog naglih promena temp skupila kondenz unutar sebe..ili je mozda cak iz kartera preslo malo kroz biksne..tako se i rezervoaru desava zimi kad je hladno pa toplo i tako par puta a imamo malo goriva u njemu,natalozi se voda..
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 34886
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

dihtovanje elektronskog razvodnika paljenja Empty Re: dihtovanje elektronskog razvodnika paljenja

Počalji od mmarkoo Sre 28 Jan 2015, 13:13

mislim da je to u pitanju, pa nisu dzaba konstruktori stavili te otvore? razmislao sam da nemaju neku ulogu I u hladjenju zbog varnice ali nebitno... u sustini ja jos nisam izvadio te gumene cepove, nemam vremena, samo sam prebrisao I osusio kapu I sad tako vozim

mmarkoo
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 111
Datum upisa : 10.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

dihtovanje elektronskog razvodnika paljenja Empty Re: dihtovanje elektronskog razvodnika paljenja

Počalji od ZAC Sre 28 Jan 2015, 16:38

Nikako ne dihtovati otvore za odvod vode i ulja iz razvodnika, normalno da se iskondenzovao kad nije imal vlaga gde da izadje...ne mozes ti zadihtovati razvodnik...nicim ,....imao si srece, moglo je pregoreti samo pljenje od tolike vlage, da ne pricamo zaribavanje i rdjanje elemrnata ..osovine i ostalo. Skini razvodnu ruku i na filc nakapaj bar 10-tak kapi motornog ulja....

_________________
Nisam pametan al` sam neophodan. Very Happy
ZAC
ZAC
DOHC 1581ccm 103ks

Broj poruka : 14369
Godina : 49
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 16.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

dihtovanje elektronskog razvodnika paljenja Empty Re: dihtovanje elektronskog razvodnika paljenja

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu