Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca??

5 posters

Ići dole

Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca?? Empty Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca??

Počalji od YugoKoral55 Sre 26 Nov 2014, 21:00

Pozdrav svima, imam dva problema koja su po mojoj pretpostavci povezana. Pa ajmo redom Very Happy .. Dva puta za kratko vreme mi je pregoreo isti osigurac kada sam bio upalio grejac zadnjeg stakla (culo se neko pucketanje pozadi i pregoreo je prvi osigurac gledajuci ka bobini, odnosno motornom prostoru, da napomenem da je grejac i prvi i drugi put radio normalno par minuta, pa je tek onda pregoreo osigurac) i tom prilikom mi nije radio radio, ventilator kabine, sva cetiri pokazivaca pravca i grejac zadnjeg stakla kao i cela zadnja signalizacija ne racunajuci pojedinacno migavce (kad se pale preko amblendera), koliko sam primetio..osigurac sam zamenio, ali evo veceras sam primetio jednu nelogicnost, naime..pozicija pozadi radi normalno, ali kad stisnem radnu kocnicu ugasi se pozicija pozadi a upali se svetlo kocnice, a kad pustim kocnicu normalno ugasi se njeno svetlo, a pozicija se upali. Zar ne bi trebalo da pozicija i kocnica sijaju zajedno, a ne da se gasi pozicija kad se stisne kocnica? I zasto mi je dva puta za kratko vreme pregoreo isti osigurac zbog grejaca zadnjeg stakla? hm

Hvala u napred, Yugo
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca?? Empty Re: Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca??

Počalji od Milos Sre 26 Nov 2014, 23:38

Ako se culo pucketanje, verovatno zica negde dodiruje neku drugu zicu ili karoseriju pa se stvara kratak spoj. Proveri da nije ostecena izolacije zice koja dolazi na grejac zadnjeg stakla sa leve strane, to je napon 12v.
To ''igranje'' pozicionog svetla i stop svetla je najverovatnije zbog lose mase, proveri i po potrebi zategni sve mase u gepeku.
Milos
Milos
SOHC 1372ccm 72ks

Broj poruka : 4104
Godina : 27
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 05.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca?? Empty Re: Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca??

Počalji od Petar Čet 27 Nov 2014, 07:24

Upravo sve ovo što je i Miloš naveo. Proveri sve izolacije kablova koji napajaju uređaje, koji su u problemu. Prvo počni od grejača.

Obično se ta igranka na zadnjim svetlima vezuje za problem oguljenih kablova.

Petar
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2438
Godina : 41
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 27.10.2008

http://www.sever.rs/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca?? Empty Re: Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca??

Počalji od YugoKoral55 Čet 27 Nov 2014, 21:02

Pogledacu ovih dana pa javljam. Very Happy
YugoKoral55
YugoKoral55
OHV 1295ccm 61ks

Broj poruka : 673
Godina : 27
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 24.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca?? Empty Re: Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca??

Počalji od seljak Ned 28 Dec 2014, 18:51

Pozdrav,da ne otvaram novu temu al i nenadjoh odgovor na svoj problem,koji je sledeci.ne rade zadnja poziciona svetla.prednja sva rade,pozadi migavci rade,stop svetlo radi rikverc radi.na kojim mestima se sve nalaze mase za zadnja svetla ili u cemu je problem?ne rade obe pozicije pozadi

seljak
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 50
Godina : 49
Lokacija : beograd
Datum upisa : 23.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca?? Empty Re: Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca??

Počalji od seljak Pon 29 Dec 2014, 19:05

Problem resen.hvala na predlozima

seljak
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 50
Godina : 49
Lokacija : beograd
Datum upisa : 23.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca?? Empty Re: Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca??

Počalji od YUgisa Pon 29 Dec 2014, 19:50

Mogao bi da napises resenje za neke buduce clanove koji budu imali slican problem.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61446
Godina : 34
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca?? Empty Re: Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca??

Počalji od seljak Ned 05 Apr 2015, 07:40

Neverovatno,verovali ili ne na oba mesta gde dolazi sijalica u grlu su oksidirala u isto vreme.malo smirgle i reseno

seljak
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 50
Godina : 49
Lokacija : beograd
Datum upisa : 23.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca?? Empty Re: Problem sa zadnjom signalizacijom i pregorevanjem osiguraca??

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu