Kirim - Korejska instrument tabla

+13
nikola031
MARKO.M
YUgisa
Enter90
tempo gti
Depe
dimmu
bane90
Vojislav
Loshmey
copycat
aki-bor
Miljan
17 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od Enter90 Pon 18 Maj 2020, 11:41

Hvala YUgisa

Enter90
OHV 663ccm 21ks

Broj poruka : 30
Lokacija : Smederevo
Datum upisa : 23.11.2018

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od YUgisa Pon 18 Maj 2020, 11:43

Nema na cemu Wink

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od MARKO.M Uto 18 Jul 2023, 00:12

Stavio bih korejsku tablu u mog juga sa pezo motorom 2003 godiste koji inace ima obicnu tablu radio sam to vec na obicnim jugicima ali nisam na pezo motoru pa me zanima gde bih zakacio obrtomer da bi mi pokazivao?
MARKO.M
MARKO.M
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 281
Godina : 32
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 15.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od YUgisa Uto 18 Jul 2023, 10:54

Po semi koliko ja vidim ima braon zica na instalaciji koja izlazi iz racunara na koju se kaci obrtomer kao sto je zuta kod EFI modela.

Imam i ja jedno pitanje za korisnike Korejske table, koliko stabilno stoji kazaljka za temperaturu rashladne tecnosti u ovakvim uslovima gde su temperature 30+ stepeni?

Dok su bile temperature do 25 stepeni, bilo je sve ok stabilno negde oko horizontale da stoji kazaljka, ali onda su se stvorili problemi sa termostatom koji sam trenutno i izvadio da vidim jel sistem radi ok bez njega, ali nekako mi se cini da sa temperaturama preko 30 stepeni napolju dosta seta temperatura izmedju horizontalne kazaljke i par mm ispod crvenog polja i kao da mi cesce pali ventilator nego na ljubicastom Yugu pa prosto ne mogu da se odlucim jel normalno radi ili i dalje ima neki problem sa rashladnim sistemom kod zelenog ili su jednostavno razlike u tome da se 1.3 jednostavno nesto vise greje od 1.1 ili da tabla malo aktivnije reaguje na razlike u temperaturama radhladne tecnosti.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od MARKO.M Uto 18 Jul 2023, 11:38

Mislis da da zica ima i kod mene iako nema fabricki obrtomer?
MARKO.M
MARKO.M
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 281
Godina : 32
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 15.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od YUgisa Uto 18 Jul 2023, 11:41

Pa trebalo bi proveriti, ali po semi pokazuje i za Yugo i za Floridu da je tako. EFI svi imaju to izvedeno iako nikad nisu dosli standardno sa obrtomerom kod Yuga, tako da moguce da je i kod Pezo motora isto izvedeno.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od MARKO.M Uto 18 Jul 2023, 12:13

Provericu,a gde li je izvedena ta zica dal je kod racunara ili je dovedena do instrument table.sta kaze sema?
MARKO.M
MARKO.M
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 281
Godina : 32
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 15.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od YUgisa Uto 18 Jul 2023, 12:35

Nekaze sema gde je izvedeno, samo da je izvedeno i da je braon, ali probaj kod racunara da li mozda ima nekih 10-20cm zice koje visi, mozda ima buksnu na kraju, barem je tako kod EFIja pa su mozda prekopirali resenje i kod Pezoovog motora.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od MARKO.M Uto 18 Jul 2023, 12:48

Videcu pa javljam
MARKO.M
MARKO.M
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 281
Godina : 32
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 15.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od nikola031 Uto 18 Jul 2023, 14:38

YUgisa ::
Imam i ja jedno pitanje za korisnike Korejske table, koliko stabilno stoji kazaljka za temperaturu rashladne tecnosti u ovakvim uslovima gde su temperature 30+ stepeni?

Dok su bile temperature do 25 stepeni, bilo je sve ok stabilno negde oko horizontale da stoji kazaljka, ali onda su se stvorili problemi sa termostatom koji sam trenutno i izvadio da vidim jel sistem radi ok bez njega, ali nekako mi se cini da sa temperaturama preko 30 stepeni napolju dosta seta temperatura izmedju horizontalne kazaljke i par mm ispod crvenog polja   

Dok sam terao Yuga nije mi se desavalo da pridje crvenom polju kakvi god uslovi bili. Kazaljka se popne par milimetara iznad polovine, ali se vrati brzo kad krene ventilator da radi. Moguce da zavisi i od davaca temperature, ne samo od sata.
nikola031
nikola031
OHV 903ccm 45ks

Broj poruka : 356
Godina : 31
Lokacija : Užice - Kragujevac
Datum upisa : 22.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od YUgisa Uto 18 Jul 2023, 15:01

Aha, pa ovde ventilator pali na onoj crnoj liniji ispod crvene. E sad dok je zezao termostat, onda je drzao istu temperaturu, sad bez njega uspe da spusti polako nazad. Samo nemam pojma, nekako mi se cini da ucestalije pali ali mozda se i tripujem i navikao sam na ono da drzi zakucano horizontalno dok nisu dosle ove toplije temperature. Mada je drzao dosta dobro oko horizontalnog, ali onda smo cekali na semaforu 2 crvena uzastopno i onda je dogurao do tog crnog, mada cim sam se malo provozao spustio je ali onda opet se jedno vreme mucio da odrzi jer je bilo dosta stani kreni, mada kad smo uhvatili malo slobode onda je spustio dole. Crveno je gde normalno drzi, a zeleno je gde pali ventilator:
Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Zastav13



_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od preza-trajce Uto 18 Jul 2023, 17:22

Vozim yuga od 2011 god, moje iskustvo je identicno kao kod clana "nikola 031". U svakom slucaju ucestanost ukljucivanja ventilatora zavisi od uslova voznje i spoljne temperature. Moje misljenje je da je bitno proveriti ispravnost i tacnost termo-davaca i termo-prekidaca. Kod mene je bio slucaj da je temperatura isla na gore kad god se ukljuci neki veci potrosac ( brisaci, ventilator grejanja ), pa cak i venilator hladnjaka kada se ukljuci temperatura raste umesto da opada. Posle velikog zajebavanja ustanovio sam da sistem za hladjenje radi normalno a problem pravi sistem za pokazivanje temperature. Problem je resen kada som ocistio prvo cvoriste mase kod akumulatora ( ono mesto gde se vezuje minus akumulatora za sasiju )
preza-trajce
preza-trajce
OHV 767ccm 30ks

Broj poruka : 122
Godina : 73
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od MARKO.M Uto 18 Jul 2023, 17:44

YUgisa ::Po semi koliko ja vidim ima braon zica na instalaciji koja izlazi iz racunara na koju se kaci obrtomer kao sto je zuta kod EFI modela.

Imam i ja jedno pitanje za korisnike Korejske table, koliko stabilno stoji kazaljka za temperaturu rashladne tecnosti u ovakvim uslovima gde su temperature 30+ stepeni?

Dok su bile temperature do 25 stepeni, bilo je sve ok stabilno negde oko horizontale da stoji kazaljka, ali onda su se stvorili problemi sa termostatom koji sam trenutno i izvadio da vidim jel sistem radi ok bez njega, ali nekako mi se cini da sa temperaturama preko 30 stepeni napolju dosta seta temperatura izmedju horizontalne kazaljke i par mm ispod crvenog polja i kao da mi cesce pali ventilator nego na ljubicastom Yugu pa prosto ne mogu da se odlucim jel normalno radi ili i dalje ima neki problem sa rashladnim sistemom kod zelenog ili su jednostavno razlike u tome da se 1.3 jednostavno nesto vise greje od 1.1 ili da tabla malo aktivnije reaguje na razlike u temperaturama radhladne tecnosti.  
Jel ti termo prekidac 82-68 ili 92-87?
MARKO.M
MARKO.M
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 281
Godina : 32
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 15.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od YUgisa Uto 18 Jul 2023, 17:52

Trebalo bi da je ovaj 92-87 kako mi se cini po temperaturi sistema, nisam proveravao, kontam da je standardni koji dolazi sa autom. Proveravao sam i sve mase i slicno u nadi da je nesto od toga problem jer je sad sklapan auto, ali ne vidim nista konkretno. Merio sam i termodavac, tu je negde u toleranciji toga sto meri i otpor koji daje. Mislim sistem radi ok, samo sto mi se cini da radi toplije nego na drugom Yugu. Cini mi se kao da je malo na granici mogucnosti, dok je na drugom Yugu ono nije kriticno ni na 40+ stepeni.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od MARKO.M Uto 18 Jul 2023, 18:03

Mozda i taj sat malo laze koliko vidim kod njega je veliki opseg sto je na teleoptiku milimetar ovde je mnogo mnogo vise samim tim trebalo bi da je precizniji ali opet moze da laze.......
MARKO.M
MARKO.M
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 281
Godina : 32
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 15.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od YUgisa Uto 18 Jul 2023, 19:24

Da to me malo buni, jer tako skoci odjednom temperatura i onda opet drzi stabilno, ali sa tim autom vec ono ne mogu nista ostaviti na tome da je slucajnost jer se sve zakomplikuje.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od MARKO.M Uto 18 Jul 2023, 22:04

Gledao sam nema nigde ta braon zica da je izvedena jedino u snopu ako je negde zamotana pa da ceo snop raspredem.......????
MARKO.M
MARKO.M
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 281
Godina : 32
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 15.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od junior45 Uto 18 Jul 2023, 23:53

YUgisa ::Da to me malo buni, jer tako skoci odjednom temperatura i onda opet drzi stabilno, ali sa tim autom vec ono ne mogu nista ostaviti na tome da je slucajnost jer se sve zakomplikuje.
Kod caleta je temp od pola do 3/4,tu seta kad je toplo
Kupis onu tablu sto se spaja na obd iz kine i ne budzis nista 😁 sve podatke ocita preko obd
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od YUgisa Sre 19 Jul 2023, 10:11

Aha, onda ok i tu je tako nesto. Onda ne diram nista, zamenicu samo termostat i mozda odvrnem termoprekidac pa ga testiram kako radi i mozda zamenim.

Marko, pa moguce da su je umotali u snop, mislim nisam imao licnog iskustva pa samo ti prenosim kako su kod EFI varijanti uradili, postoji mozda sansa i da nije izvedeno. Svakako da ako ne nadjes zicu tamo u blizini racunara, verujem da je nisu izveli do table. Nazalost sema je tako ocajno uradjena da ja nisam uspeo da skontam po pinovima kako je to rasporedjeno i koji je tacno izlaz sem da je po semi braon, ali postoji sansa i da je izvedeno samo kod vozila koji jesu imali obrtomer standardno.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od ristivoje Sre 19 Jul 2023, 16:38

Meni pade na pamet,da li si mozda rotirao davac za tablu sa jednog vozila na drugo? Meni se na Yugu raspunktovala papucica na davacu cas radi,cas ne radi. Stavimnov kad ono op skazaljka blizu crvenog,tako je radio dok je bio kod mene. Sa starim je stajala uredno na pola.
ristivoje
ristivoje
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2374
Godina : 43
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od YUgisa Sre 19 Jul 2023, 18:50

Kako mislis da rotiram davac? Za tablu je jednopinski senzor tako da to ne bi trebalo da je problem Wink Mislim ok je meni kako on radi, samo sam hteo da potvrdim jel sve ok, posto je stvarno do 25 stepeni bio kao zakucan i onda su krenuli problemi sa termostatom i ujedno i vise temperature napolju pa nisam bio siguran jel termostat jedini problem. Nisam imao priliku da vozim ove Korejske table nesto puno pa nisam siguran koliko su osetljive pri promeni temperature rashladne tecnosti, a tu je kazem malo i to sto kazem cini mi se kao da malo cesce pali ventilator od npr ljubicastog, mada ono nije bas emprijski mereno u indenticnim uslovima, vise ovako koliko uspem slicne okolnosti da stvorim usput dok se koristi auto.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od ristivoje Sre 19 Jul 2023, 19:11

Skines sa tvog pa stavis na zelenka. Kazem ti sta se meno desilo kad sam ga zamenio. Onaj davac sto je bio na njemu je izgleda bio malo lenj,na ovom novom se videlo pomeranje kad ukljuci ventilator.
Sto se termostata tice,ne znam sta da ti kazem. Imam taj Behr na Fiatu dugo,radi ok,vidim da ga i ostali hvale dok taj Vernet onako.
ristivoje
ristivoje
SOHC 1290ccm 60ks

Broj poruka : 2374
Godina : 43
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 30.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od YUgisa Sre 19 Jul 2023, 19:22

Pa mogu ja i kupiti nov, mislim to nije problem Wink Davac i imam nov jer sam uzeo za ljubicastog da ugradim za merenje temperature ulje.

Nemam pojma, bas sam juce gledao, nisam to skontao kad sam ga vadio, ali zaglavila je osovina u bimetalu, a kad sam na silu izvukao izaslo je neke smese malo napolje. Sad meni to izgleda kao taj materijal od kojeg je napravljen bi metal ali nisam siguran jel curi ili je samo greska u proizvodnji i da je zaostalo gde ne bi trebalo da bude. Plus ta osovina je sa jedne strane ravna, a sa druge strane u spicu i taj spic je isao u bimetal, pa nisam siguran jel mozda to greska i da se probusilo kuciste bimetala. Tako da cu ga ja testirati jos jednom da vidim kako radi, mada sam vec dobio kao reklamaciju Vernet (sad imam 2 kom Very Happy ) jer valjda nema na stanju vise Behr. E sad kad sam malo gledao, primetio sam da Vernet je nesto veceg precnika i potencijalno mozda ima veci protok.

_________________
BOYRACER
MOTORSPORT
YUgisa
YUgisa
DOHC 1995ccm Turbo 197ks

Broj poruka : 61773
Godina : 35
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 08.03.2008

http://boyracermotorsport.forum315.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od MARKO.M Sre 19 Jul 2023, 19:26

Koja li je temperatura na polovini korejske skale?
MARKO.M
MARKO.M
OHV 843ccm 34ks

Broj poruka : 281
Godina : 32
Lokacija : Pozega
Datum upisa : 15.11.2019

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od junior45 Sre 19 Jul 2023, 20:14

Kontam oko 90,posto drzi malo ispod pola inace a termostat je 89
junior45
junior45
DOHC 1995ccm i.e 139ks

Broj poruka : 35006
Godina : 33
Lokacija : Farkazdin-Zrenjanin
Datum upisa : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kirim - Korejska instrument tabla - Page 2 Empty Re: Kirim - Korejska instrument tabla

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu